» »

Oddajanje FM/AM radia.

Oddajanje FM/AM radia.

AštiriL ::

Bi bilo možno kar preko osebnega računalnika ali telefona z Kali Linuxom npr. preko USB porta? Zanima me, ker sem videl Pi FM oddajnik in me zanima, zakaj ne bi delalo iz USBja?

Vem da je strogo prepovedano ampak zanima me prav za 87.5-108 Mhz. Ne pisite o zakonih ker sem z njimi seznanjen!
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.
  • spremenil: AštiriL ()

matobeli ::

A bi rad oddajal ali bi se rad učil kako oddajati?

specing ::

Ker USB ni narejen za prenos analognih signalov in se tega pač s trenutnimi krmilniki ne da. Da pa se prek VGA izhoda.

AštiriL ::

Kako se da prek VGAja? Na tistem linku piše da se da z pijem, zakaj ne z pc? In mislim oddajati, tako kot tisti Linux programcek tam.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

AštiriL ::

Ja vidim, da se da AM ampak kaj pa FM? Je mozno? Rabim za 5metrov+
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

blackbfm ::

raspberi ti bo svinjal po spektru

nabavi en cheap kitajski fm oddajnik in zalotaj gor anteno

smacker ::

Za 5m iz osebnega računalnika lahko tud kabl potegneš ;)

AštiriL ::

pač ja ampak zanima me vseeno. Če gre dalj bi bil vesel. Pač za foro.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me ali je v Sloveniji kakšenj Radar za FM posaje naprimer narediš doma Fm Transmiter z zunanjo da povečaš domet antene in oddajas glazbo ali bi me potem v takem registriro kakšen radar za Fm postaje da se je pojavila 1 nova neregistrirana postaja? Prosim povejte če kaj vec veste o tem lep pozdrav? ???

VeganCyclist ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me ali je v Sloveniji kakšenj Radar za FM posaje naprimer narediš doma Fm Transmiter z zunanjo da povečaš domet antene in oddajas glazbo ali bi me potem v takem registriro kakšen radar za Fm postaje da se je pojavila 1 nova neregistrirana postaja? Prosim povejte če kaj vec veste o tem lep pozdrav? ???


Tvoja frekvenca bi motila že en obstoječ radio. Odvisno od moči oddajnika ampak prej al slej bi ti eden potrkal na vrata.

blink ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me ali je v Sloveniji kakšenj Radar za FM posaje naprimer narediš doma Fm Transmiter z zunanjo da povečaš domet antene in oddajas glazbo ali bi me potem v takem registriro kakšen radar za Fm postaje da se je pojavila 1 nova neregistrirana postaja? Prosim povejte če kaj vec veste o tem lep pozdrav? ???


Odvisno od moci. V Londonu so se kar po mestu vozili in iz kombija oddajali piratski radio, ali pa iz plovila v mednarodnih vodah.

Ales ::

Morda bi ga on montiral na avtomatika in oddajal med vožnjo?? To bi bil kul projekt!

:D

markasaso12 ::

Hahaha jaa

Assass1n ::

Akos ima postaje po sloveniji in išče takšne "pirate". Kako je v praksi ne vem ampak kazni niso vzgojne.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

VeganCyclist ::

Pojma nimam. Ampak pomoje soliden FM oddajnik z dosegom par 10km ni lih stvar, k bi jo v garazi sestavil.

mr_chai ::

Nekoč sem poznal nekega Radota, ki so ga klicali kar rado vejvz. Človek je imel svoj oddajnik kar v traktorju in je potem med oranjem oddajal svoje blodnje. Včasih so ga domačini poslušali v vaški gostilni in se smejali njegovim vicem. Bi reku, da je človek izumil vloganje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

ToniT ::

Soliden FM oddajnik hitro sestaviš v garaži. Kazni za nepooblaščeno oddajanje so nekaj tisoč evrov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3191423901 (3569) gb39
»

Car FM Transmitter (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518520 (1708) matobeli
»

Radijska postaja-frekvenca...

Oddelek: Loža
252918 (1750) matej_jack
»

Telefon-Radio

Oddelek: Loža
6684 (585) St235
»

MP3 player s prenosom na frekvence FM radia

Oddelek: Zvok in slika
104100 (3956) blue

Več podobnih tem