» »

MP3 player s prenosom na frekvence FM radia

MP3 player s prenosom na frekvence FM radia

mango ::

Na netu sem zasledil, da obstaja MP3 player, ki zna prenašati zvok na FM frekvence (končno bom lahko v avtu poslušal MP3 na svojem starem radiu :D ). Ima kdo izkušnje s tem in kje bi našel tak player? Sam sem našel le Boomgear player, pa ima le 512 MB memorije, rad pa bi 1 GB. Pa še malo drag se mi zdi za tako malo spomina.

loooser ::

Jest mam eno zadevo, ki se jo všteka kot slušalke. Ta stvarca potem odaja na poljubno frekvenco. Zadeva deluje na tričetrt :\ Fora je namreč da so frekvence, ki jih oddajajo radijske postaje, recimo val202 ful bl močne in moraš zato radio nastaviti na območje, kjer ni nobene postaje. Stvarca deluje na eno AAA baterijo. Sam jo uporabljam za gledanje filmov na vikendu, kjer iz prenosnika prenašam zvok na en cheap radio, ki nima AUX. Tam deluje bolje kot v avtu, kjer je vsake toliko nekoliko slabši zvok.

Aja, kupu sm jo na Nakupi.net stala pa je se mi zdi da ene 2k.

mango ::

Sliši se zanimivo. Mi še poveš kako se temu reče ali katera firma je? Sem iskal po nakupi.net pa nisem našel :| .
Hvala!

Stepni Volk ::

Zadevi se reče FM oddajnik z lokalnim dosegom. FM transmiter je v nekaterih državah prepovedan, ker moti valovne dolžine drugih naprav, za katere je stvar rezervirana.
Praktično lahko ob poslušanju na določeni radijski FM frekvenci v avtu "oddajaš" svojo glasbo še sosednjim avtomobilom, ki čakajo na zeleno luč semaforja.
Potencialno te napravice "špricajo" še na ostale spektre FM-a, ki so rezervirane za druge stvari: reševalne službe, policija, radijsko navigacijske naprave, ladijski in zračni promet...

Zgodovina sprememb…

mango ::

Hvala. Sem že nekaj našel :D !

mirage ::

Če imaš v avtu kasetnik si kupi tisto kasetico, ki se vklopi kot slušalke pa neboš imel problemov z slabim signalom.

Trancedeejay ::

Tista "kasetica" je totalno sranje, zvok je namrec veliko slabsi kot iz FM oddajnika. Je veliko razlicnih oddajnikov in eni so crap drugi so kvalitetnejsi. Pri nas imamo 2 linex oddajnika, deluje na 3 AA baterije lahko pa se nastima tut na adapter ali v avto. To je malo bolj kvalitetna zadeva, kjer je kvaliteta zvoka bolsa od zvoka marsikatere radijske postaje. Slisi se ga pa tudi do ene 400-500m, ce imas dobro postavljenega. Pri nas se uporablja predvsem za postaje, ki jih normalen tuner ne lovi ampak postaja oddaja tudi preko interneta, mi pa jo oddajamo preko FM oddajnika, tako da je muska v delavnici (radio veseljak:)
Have a nice Day

Matt
Music is the key

mango ::

Sem pogleal karakteristike za oddajnikLineX Portable in se mi zdijo OK. Kje si pa kupil oddajnike? Jih imajo tudi pri nas?

Trancedeejay ::

Ebay
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Fatboyslim ::

To je na ipodih že stara zadeva

imenuje se itrip

blue ::

Moj brat ima ed oddajnik za ipod..
Ko enkrat najdeš frekvenco je OK. Zvok je vredu..
Problemi se pojavljajo takoj ko grem z avtom kakih 30-40km stran. Potem moram spet iskat novo frekvenco..

Preden kupiš DOBRO poglej radio odzadaj če ima kak vhod..
Nekateri imajo nek vhod, ki ga radio vidi kot CD changer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fm oddajnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
182341 (1885) T-Mac
»

Kdo to ima?

Oddelek: Kaj kupiti
181646 (962) IceIceBaby
»

radijski oddajnik za v avto

Oddelek: Zvok in slika
132161 (1872) Trancedeejay
»

Apple iPod tudi v avtomobilih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
316148 (5009) velikiB
»

Kvaliteta zvoka pri kaseti -adapterju za cd player

Oddelek: Zvok in slika
223320 (2998) ynos

Več podobnih tem