» »

Abanka ali Inteso Sanpaolo?

Abanka ali Inteso Sanpaolo?

t3hn0 ::

Pozdravljeni,

odločam se za stanovanjski kredit in sem pri dveh bankah prišel do bolj ali manj enakega stroška (+-4eur). Torej, odločam se med Abanko in Intesa Sanpaolo (bivša Banka Koper).
Ima kdo izkušnje z obema, da lahko kaj primerja?

Mesečni stroške vodenja računa skupaj z mobilno banko, so malenkost nižji pri Intesi, pravtako pa tu tudi ni pogoj, da vzamem kreditno kartico ob sklenitvi.
^.^

flyby ::

sem komitent intesasanpaolobank, imam njihov kredit. so ok, moti me le to, da imajo po celi ljubljani 9 bankomatov, brez sramu pa zaračunajo provizijo za dvig na bankomatih drugih bank.
poslovalnice imajo odprte do 16h ali 16:30h, urnik manj prijazen kot pri javni upravi...

shintaro ::

nimam kredita, sm pa na intesi. do mene so ful v redu in nikoli mel problemov.

Heavy ::

flyby je izjavil:

sem komitent intesasanpaolobank, imam njihov kredit. so ok, moti me le to, da imajo po celi ljubljani 9 bankomatov, brez sramu pa zaračunajo provizijo za dvig na bankomatih drugih bank.



Včasih si z doplačilom cca 1.60€ mesečno lahko dvigoval neomejeno na bankomatih tujih bank. Pri nas sem največ dal 2.50€ na Deželi Banki Slovenije. Kar je bilo dražje kot moji dvigi izven eu/evro območja. Fuck logic.

Po drugi strani pa lahko brez provizije dviguješ na bankomatih skupine v 12 tujih državah oz. si lažje priskrbljen v tujini v primeru težav.
#TeamFelix

t3hn0 ::

To z dvigom v sloveniji verjamem da bi kdaj bilo malce tečno, ampak pomeni le to da bom malce bolj gledal kje dvigujem denar.
To da poslovalnice delajo do 16.30 je pa malce neugodno. Abanka v BTCju je recimo do 19:30h.
^.^

jusv ::

Za Abanko lahko povem, da ima super funkcionalno mobilno banko. Prijazni so itak. Glede kredita pa konkretno nimam izkušenj.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Dober dan ::

Kako ste kaj zadovoljni komitenti Intese Sanpaolo? Trenutno sem pri NKBM, pa vidim da ni več razlike med paketoma za 5 €, ki jih ponujata banki. Razmišljam, da bi odprl račun pri Intesi. Všeč mi je, ker omogočajo Apple pay in ni potrebno nikamor prenalagat denarja.

connel ::

Meni je kar všeč, poslovalnice so bolj redke, so pa prijazni zaposleni, vsaj v moji.

jakan123 ::

Jaz sem zelo zadovoljen z njimi. Poslovalnico pa redko potrebujem, ker skoraj vse uredim prekospletne banke.

TadejPer ::

Jaz sem tudi zelo zadovoljen z njimi. V primeru kakšnih težav jih zelo hitro razrešijo. Npr. Ko sem hotel prvič plačati v trgovini izven EU je bila transakcija zavrnjena. Po klicu na njihov klicni center so mi v roku 5 minut omogočili plačevanje izven EU.

mahoni ::

t3hn0 je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za stanovanjski kredit in sem pri dveh bankah prišel do bolj ali manj enakega stroška (+-4eur). Torej, odločam se med Abanko in Intesa Sanpaolo (bivša Banka Koper).
Ima kdo izkušnje z obema, da lahko kaj primerja?

Mesečni stroške vodenja računa skupaj z mobilno banko, so malenkost nižji pri Intesi, pravtako pa tu tudi ni pogoj, da vzamem kreditno kartico ob sklenitvi.

Vsaka te bo za jajca, ce ne bos redno placeval kredita. Vse ostalo ni vazno oziroma danes se gleda, kaksne imajo mobilne aplikacije in kaksen je odziv s svetovalcem. Ali moras za neka vprasanja narediti termin in priti v poslovalnico ali pa lahko vse uredis preko emaila, cigar odgovor ne cakas 10 dni.

Dober dan ::

Torej priporočate menjavo banke? Pri NKBM sem bil izključno zaradi zastonj dvigov na bankomatih, sedaj tega ni več. Ima kdo paket plus?

sass628 ::

Intesa mi je vredu, kar se dviga na bankomatih tiče, plačaš ATM pavšal za 1 eur in dviguješ neomejeno na kateremkol bankomatu. Spletno in mobilno banko imajo kar napredno.

Dober dan ::

Uporabljaš paket start, ali ti je ceneje brez paketa?

steev ::

Fak, da greš menjat banko zaradi provizije na bankomatih. Sej nisi diajk, da dviguješ po 10 eur.
:|

Dober dan ::

Zakaj ne, če za enako, oz. manjšo provizijo nudijo več?

connel ::

 Nove tarife

Nove tarife



Izgleda da bo potrebno ukinit kartico,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

PrihajaNodi ::

To pa je rip off. Predplacniska 20 eur medtem pa Revolut zastonj
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

TadejPer ::

20€ je za nekomitente.

bluefish ::

Saj, drugje je zastonj ali za pol manj. Da o mesečnem nadomestilu ne govorimo. Meni je letos potekla - dvignem še preostanek, nato pa drugam.

kriko1 ::

Prenos med kart. rač in trr min 2e?
A interni prenosi med lastnimi racuni pokurijo ful resursov? :-D

connel ::

Plus še tole lol

V poglavje 3. smo dodali, da v kolikor s Kartico v zadnjih 12 mesecih ni bilo opravljene nobene transakcije, se v skladu s temi splošnimi pogoji poslovanja, kartica ukine.

sbawe64 ::

Iz pdf-ja
Nadomestilo za vplačila na druge plačilne inštrumente: 1,00 EUR na transakcijo

Če prav razumem sledi od 1.12 2020 fee za vsako transakcijo , npr. plačilo bob računa preko Vise ?


Nadomestilo za mesečno uporabo predplačniške kartice: 0,25 EUR / mesec



In ravno te dni so začeli propagirati viso za varno plačilo.



Možna alternativa
https://www.nkbm.si/predplacniska-visa
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

PromeuZ ::

Se je kdo mogoče že poglobil kaj je trenutno najbolj ugoden nadomestek za predplačniško Viso - N26, mBills MC, Revolut?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

svecka ::

Jaz sem šel sedaj po 9 letih iz Banke Koper (intesasanpaolobank) na NKBM (Visa predplačniška). TRR nikdar odprt pri njih. NKBM ima edina še Viso electron v Slo.

bluefish ::

Addiko ima predplačniško MasterCard, vendar je tudi neugodna - nadomestilo za polnjenje 1,35% zneska polnjenja (min. 1,5 EUR, max. 22 EUR).
Imela jo je NLB, a je menda ukinjena.
Ima jo DBS - 1 EUR nadomestilo za polnjenje.
Gorenjska banka zahteva 10 EUR stanja, da "se zagotovi poravnava obveznosti za stroške pri poslovanju" - cenik trenutno ni dosegljiv.

sbawe64 ::

Gorenjska banka ceniki
https://www.gbkr.si/pomembni-dokumenti/...
3.1.10. Predplačniška kartica Activa MasterCard
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

bluefish ::

Jap, podobno - 1 EUR polnjenje, nadomestilo za dvig na bankomatu ipd.

sbawe64 ::

Možna alternativa
https://www.nkbm.si/predplacniska-visa


Gledam bolj podrobno njihovo stran in vidim sledeče:
Svoje pretekle nakupe in stanje na predplačniškem računi lahko enostavno spremljate tudi preko spletne banke Bank@Net in mobilne banke mBank@Net, ki jo za ta namen dobite brezplačno.


Tu moram poudariti, da glede na cenik https://www.nkbm.si/downloadfile.ashx?f... stran 3 spodaj (Vodenje elektronske/mobilne banke), zaračunava banka za vodenje elektronska (spletne) banke 0,80 eur/mesečno, mobilna banka je brez nadomestila.
Če se da naročiti samo eno ali drugo opcijo ne vem.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Predplačniška visa od banke Koper ima vsaj eno posebnost, se je ne vidi na edavki portal pod trr računi, medtem ko nkbm predplačniško viso se vidi.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

msms ::

Inesa Sanpaolo mi je računala za eno jebeno položnico 3,5€ provizije pa tudi pri pologu kovancev nastavijo mošnjiček banda. Res bo treba drugam, ker to kar delajo ni več normalo.

cortez ::

Debit visa od NKBM ima brezplačno mobilno in spletno banko na vpogled.

80c/mesec pa stane elektronska banka pri NKBM.

Dober dan ::

Tisti, ki ste pri intesi, kako imate urejeno? Jaz zdajle računam. Paket start in doplačilo za dvige na tujih bankomatih pride 6,6€. Če ne vzamem paketa, me pridejo njihove storitve cca 9€ na mesec. V obeh primerih je to kar precej denarja. Gledam pa zdajle cenik in sem zasledil postavko Osnovni plačilni račun za 4,9€, kjer je vključeno naslednje:

- nadomestilo za vodenje e-računa,
- nadomestilo za ukinitev računa,
- nadomestilo za uporabo spletne Banke IN,
- prva izdaja prenosnega OTP čitalca;
- nadomestilo za polog kovancev na račun,
- nadomestilo dviga na prodajnem mestu s kartico Visa Inspire,
- nadomestilo dviga na pošti s kartico Visa Inspire,
- nadomestilo dviga s kartico Visa Inspire na bankomatih izven EUR območja,
- nadomestilo dviga s kartico Visa Inspire na bankomatu druge banke in v državah EUR območja,
- nadomestilo za vodenje kartičnega računa Visa Inspire
- nadomestila za izvršitev domačih in čezmejnih plačilnih transakcij v EUR valuti na bančnem okencu in preko
spletne Banke IN, plačilnih transakcij s trajnim nalogom ter plačilnih transakcij s SEPA direktno obremenitvijo do
skupno prvih 8 plačilnih transakcij v koledarskem mesecu.
Vsaka naslednja plačilna transakcija (nad številom 8) se zaračuna skladno z veljavno tarifo za plačilni promet zadnji
dan v koledarskem mesecu.

Ima kdo ta paket? Ali bomo vseeno šli na delavsko?

Kvinta ::

Na ZPS maš nekje primerjavo vseh bank v Sloveniji

Jaz zdajle računam. Paket start in doplačilo za dvige na tujih bankomatih pride 6,6€


To ma Sparkasse za 5€ vse.
A.C.A.B

jabe ::

5,3€, pa direktne bremenitve in trajniki so po 0,24.

Dober dan ::

5,25€ imam stroška mesečno sedaj z NkBM. Razmišljal sem o Intesi zaradi Apple Paya. Seveda ob predpostavki, da bi imel podoben strošek, ampak je občutno večji. Glede na to, da druge banke nimajo Apple pay, je potem res bolje iti na DH.

jabe ::

Je varianta se, če imas jurja v povprečju skos na TRR in potem ni stroškov vodenja trr. Pa potem ravno tako dvigi z bankomatov povsod zastonj, vendar pa plačuješ vse sepa naloge po 0,24EUR (pri tistem zgoraj pa samo bremenitve, če na roke plačuješ račune, je pa brezplačno). Flik pay je pa zastonj v vsakem primeru.

Vsekakor pa ne verjamem, da je vredno menjati banko zaradi teh porodnih težav pri združevanju, če si drugače zadovoljen. Ne z banko ne z NKBM drugače nimam izkusenj. DH je obup na navaden dan. Malo denarja malo muzike je še kako res. S tem da NKBM sploh ni draga, kolikor zdaj gledam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Kvinta ::

jabe je izjavil:

5,3€, pa direktne bremenitve in trajniki so po 0,24.


Teh centekov jaz ne štejem.
A.C.A.B

jabe ::

Ja enih 500 se jih se nabere... Ni nek denar, sploh zdaj ne, ker itak ostaja, ker človek ne more nikamor na kafe, ampak kdor pa gleda na vsak cent, jih je pa 500 veliko. Lahko pa seveda klofas to na roke, pol je pa zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Dober dan ::

Danes sem bil na intesi. Če ne vzamem paketa, me pridejo identične storitve, kot jih imam pri NkBM, skoraj 8€. Če vzamem paket start mi poleg zaračunajo kartično poslovanje mesečno 0,1€. Zaradi slabe pokritosti dodam poleg še 1,6€ za dvine na vseh bankomatih zastonj.. torej me pride s paketom mesečni strošek:
-5€ paket start
-0,1€ vodenje kartice
-1,6€ Neomejeni dvigi na tujih bankomatih

Zakaj zaračunavajo 0,1€ za kartice?

Toliko plačujete komitenti Intese?

Se samo meni zdi, ali je to res absurdno lupljenje?

kriko1 ::

0,1e za obvezno kartico, ki dobis zraven TRR, ker so se tako izmislili pred cca 3 leti.
Imam pa TRR ter varcevalni racun pri njih, ostalo nic vec, ker imajo druge banke boljso izkusnjo predvsem pri elektronskih storitvah.
Vse skupaj me pride:
- 1.9e za vodenje TRR
- 1.07e za BIN
- 0.10e pac za kartico

Paketov ne rabim, saj ne zakupujem prenosa podatkov kot pri operaterjih :)

Dober dan ::

kriko1 je izjavil:

0,1e za obvezno kartico, ki dobis zraven TRR, ker so se tako izmislili pred cca 3 leti.
Imam pa TRR ter varcevalni racun pri njih, ostalo nic vec, ker imajo druge banke boljso izkusnjo predvsem pri elektronskih storitvah.
Vse skupaj me pride:
- 1.9e za vodenje TRR
- 1.07e za BIN
- 0.10e pac za kartico

Paketov ne rabim, saj ne zakupujem prenosa podatkov kot pri operaterjih :)


Kako to misliš, a je app slab? H kateri banki si se pa prestavil?

kriko1 ::

App je ok, lahko bi bil boljsi in bolj v koraku s casom. Glupo je to da ce rabim zgenerirat nakljucno geslo brez tistega fizicnega kalkulatorja, mores imeti se en app in placat zanj.
Sicer kot vidim novi komitenti sedaj dobivajo nekaj novega, ampak po pricanjih je bolj okrnjeno.
Ne vem kaj pa je, bi me pa motlo da izgubim moznost nalaganja na varcevalni ali odpiranja, ... ker sedaj lahko naceloma naredis vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140063 (3314) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052938 (2461) cortez
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038155 (16311) sbawe64
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710690 (8675) WildChild
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228746 (23111) šernk

Več podobnih tem