» »

Telemach Internet + TV na koaksialnem kablu?

Telemach Internet + TV na koaksialnem kablu?

holden87 ::

Pozdravljeni,

Berem dolgo kot gost, sem pa zdaj v zadregi, mi pa delujete kot osebe, ki se spoznajo na materijo. Torej, problem:
Iščem pravi 'trojček' paket za novo stanovanje - Telemach je precej ugoden, sploh ko prištejem še mobilno telefonijo, vendar je, kot ponavadi, 'catch'. Storitev ponujajo preko koaksialnega kabla, ostali pa preko optike (torej TV + net), a ponujajo 150/4 linijo interneta (UL je torej počasnejši) in ogromno TV programov za precej ugodno ceno. Moje vprašanje je, kakšne so prednosti/slabosti uporabe koaksialnega kabla namesto optike pri teh storitvah, gre pa za normalno 'gospodinjsko' uporabo. Lokacija je pa v N. Jaršah v LJ v bloku.

Hvala vnaprej,
  • spremenilo: holden87 ()

Bakunin ::

kaj pa - https://www.a1.si/mobilni-internet/doma... ? 20/5 DL/UL ter TV-as z 36kanali ? ne rabiš žic in fiksno lokacijo...

Dr_M ::

Ce bos uzel telemach na coax, se pripravi na nedelovanje neta tudi po vec dni skupaj veckrat letno.
Pri meni se je zgodilo veckrat, da sem bil po 7 dni brez neta (tv delal bp), pa sem klicaril vsak dan, vsakic nanovo razlagat napako... Potem je prisel telekom z optiko in nikoli nisem gledal nazaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fujtajksel ::

Bakreni kabli so mogoče malo last-century ampak še vedno opravljajo svoje delo in internet 4/150 ni tako slabo za naše razmere in kolkr sem videl tolk tud dejansko potegne (tud na optiki lahko poceni paketi vključujejo samo 10/1 ipd). Eni vzamejo ker pač imajo kabel potegnjen ali pri roki; če ga v bloku še nimate vprašanje če bo sploh šlo. Če vlečeš na novo glej da daš cev do mesta kjer boš imel priključno škalto in da bo tako da boš lahko enkrat čimbolj enostavno zamenjal z optiko če te prime. Glavni catch kolkr vidim je da je cena ugodna v začetnem obdobju vezave, potem pa precej naraste. Zadnje čase se izgleda najbolj izplača vzet trenutno ugodno ponudbo, potem pa po izteku vezave prešaltat na drugo ugodno ponudbo kakšne konkurence, če se ti le ljubi ukvarjat s tem. Je zanimivo kam smo prišli od časov ko je bilo treba plačat več tisoč mark za telefonski priključek tud če ni bilo treba skoraj nobenih žic vlečt razen v centrali - zdaj dajejo za nov priključek dve leti popust!

Zgodovina sprememb…

misek ::

Dr_M je izjavil:

Ce bos uzel telemach na coax, se pripravi na nedelovanje neta tudi po vec dni skupaj veckrat letno.
No, take zadeve se pojavljajo v manjšini. In sem prepričan, da se pri vsakem operaterju najde takšen osebek kot ti.
Osebno sem bil brez neta več dni samo enkrat - razlog: crknil modem v petek popoldne. Kar pomeni, da je serviser prišel šele v ponedeljek.

holden87 ::

No, saj za to gre, coax so že razpeljani od prej do kabelskega priključka (oni dve luknji z vtiči) tam kjer jih rabim. Zanimalo me je bolj ali je tehnično to no-no in 'samomor', če imaš možnost optike pri drugem ponudniku.

Hvala vsem za odgovore,

KuntaKinte ::

če imaš možnost optike vzemi telemach optiko

holden87 ::

@KuntaKinte, hvala za odgovor. Stvar je taka, optiko v lboku imajo razpeljano: T2, A1 in Telekom. Telemach ima optiko do bloka oz. sred naselja nekje, potem pa coax po blokih (to so mi razložili, ko me je zanimalo, ali sploh lahko potegne 150 DL na tak način - starša imata v domači vasi možnost samo coax kabla, pa ne ponujajo neta večjega od 4Mb DL, pa to pregrešno drago).

fujtajksel ::

holden87 je izjavil:

@KuntaKinte, hvala za odgovor. Stvar je taka, optiko v lboku imajo razpeljano: T2, A1 in Telekom. Telemach ima optiko do bloka oz. sred naselja nekje, potem pa coax po blokih ...


Smo že pri first world problemih torej ;)

solatko ::

Dr_M - Pri Telemach-u sem od kar so se ustanovili, oziroma pokupili ostale ponudnike, ki so bili na posameznih področjih. V vseh letih od začetnih 512kb do danes 25/2 Mb, mi internet vse skupaj ni deloval cca 3 dni (po nekaj ur ob vsaki prekinitvi).
So sigurno najbolj stabilni ponudniki multimedijskih storitev, sedaj pa še mobilne telefonije, tako cenovno, kot tehnično, so pa obupni na področju administracije, saj so mi selitev priključka iz LJ v MB, po kakšnih 40 intervencijah, uredili po treh mesecih, tehnično b.p. v dveh dneh.

Veliko večje probleme, tudi izpade imajo pri T-2 in Telekomu, katerega pa nočem več videt od izkušenj s stacionarnim telefonom in Mobitelom. Telekom je zame firma, ki ne obstaja več.
Delo krepa človeka

billy ::

Da si sposodim malce tole temo...

mene pa zanima kontra vprašanje, torej če obstaja (oz to vidim, da obstaja, če deluje OK) adapter UTP to COAX?
Konkretno za telemach, ker pač imajo vse po coaxu, kateti pa ni potegnjen.

billy ::

zavajon ::

Za kaj pa bi lahko rabil UTP to COAX? Coax ima samo 2 vodnika, UTP pa do 8.

Edit.
Aha, najbrž si mislil COAX to UTP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

billy ::

Ker ni napeljave za COAX, je samo UTP. Telemach pa "baje" rabi COAX.

steev ::

solatko je izjavil:

Dr_M - Pri Telemach-u sem od kar so se ustanovili, oziroma pokupili ostale ponudnike, ki so bili na posameznih področjih. V vseh letih od začetnih 512kb do danes 25/2 Mb, mi internet vse skupaj ni deloval cca 3 dni (po nekaj ur ob vsaki prekinitvi).
So sigurno najbolj stabilni ponudniki multimedijskih storitev, sedaj pa še mobilne telefonije, tako cenovno, kot tehnično, so pa obupni na področju administracije, saj so mi selitev priključka iz LJ v MB, po kakšnih 40 intervencijah, uredili po treh mesecih, tehnično b.p. v dveh dneh.

Veliko večje probleme, tudi izpade imajo pri T-2 in Telekomu, katerega pa nočem več videt od izkušenj s stacionarnim telefonom in Mobitelom. Telekom je zame firma, ki ne obstaja več.

T-2 optika ne vem če je mela vsega skupaj nekaj ur downtimea v zadnjih 15 letih. Tako da, če imaš možnost t-2 optike, go for it.

Primerjat telemach coax s t-2 optiko ...
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

fujtajksel ::

billy je izjavil:

Ker ni napeljave za COAX, je samo UTP. Telemach pa "baje" rabi COAX.


Oni na konec coaxa priključijo svojo router škatlo, npr
https://telemach.si/Binary/681/Navodila...
pol dobiš pa še set-top box za TV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824783 (15857) Vuli
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621431 (15856) korenje3
»

T-2 spet v stečaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11833913 (27909) roli
»

Lokacije central internetnih ponudnikov v Maribor-u?

Oddelek: Omrežja in internet
71687 (1140) Bakunin
»

Telemach kabelski internet

Oddelek: Omrežja in internet
298823 (7528) BorutK-73

Več podobnih tem