» »

Ne dela centrifuga pri pralnem stroju

Ne dela centrifuga pri pralnem stroju

bogii ::

Pozdravljeni,

Pri približno 6 let starem Beko pralnem stroju ne dela centrifuga. Ko zaženeš centrifugo, se zasliši motor, želi povleči, potem pa se izklopi. Voda ne izostaja nikjer, filter sčiščen. Pomoč?

dxx ::

Prvo preglej jermen. Odpri zgoraj in zadaj.

bogii ::

Jermen je vredu, ravnokar pogledal, krtačke bi morale biti tudi vredu, glede na to, da stroj dela, samo centrifuge ne. Je pa res tako, da stroj želi obrniti, recimo celo naredi pol kroga (še manj) potem pa ustavi.

puginho ::

Kondenzator je verjetno šel (malo večji valj na zadnji strani pralnega storja) , motor nima zagonske moči.

lovro535v2 ::

puginho je izjavil:

Kondenzator je verjetno šel (malo večji valj na zadnji strani pralnega storja) , motor nima zagonske moči.

kolektorski motor nima delovnega kondenzatorja lahko je šel kakšen regulator u maloro.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

bogii ::

Sem pogledal se krtacke in so zelo obrabljene, skorajda jih ni vec. Sem jih narocil in jih bom jutri zamenjal. Nato porocam dalje. Hvala za dosedanjo pomoc.

lovro535v2 ::

bogii je izjavil:

Sem pogledal se krtacke in so zelo obrabljene, skorajda jih ni vec. Sem jih narocil in jih bom jutri zamenjal. Nato porocam dalje. Hvala za dosedanjo pomoc.
poglej še če je kolektor kaj črn oz zažgan od krtačk včasih ga je dobro malo pobrusit z finim brusnim papirjem.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

bogii ::

Pod kolektor mislis rotor oz lamele na rotorju?

lovro535v2 ::

Kolektor je tisti del po katerm tečejo krtačke je pa bakren.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Commuta... označen je z a
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

bogii ::

Evo krtacke zamenjane, zalaufam centrifugo. Samo malo se je pobliskalo in malenkost pokadilo. Torej je verjetno rotor zanic. Mogoce kdo ve, koliko pride nov cca oziroma previtje starega.

lovro535v2 ::

bogii je izjavil:

Evo krtacke zamenjane, zalaufam centrifugo. Samo malo se je pobliskalo in malenkost pokadilo. Torej je verjetno rotor zanic. Mogoce kdo ve, koliko pride nov cca oziroma previtje starega.

previjat motorja se ne splača tudi noben več ne dela tega drugače je pa takšnih motorjev veliko in ne vem če bi jih bilo težko najti.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

bogii ::

Hvala lovro535v2 za vso pomoč. Sem naročil nov motor - 70 eur se mi ne zdi predrago za nov komplet motor v primerjavi z novim pralnim strojem. Ko ga dobim, zmontiram in javim ;)

jobers2 ::

zdravo
mam bekota starega še ne pol leta
na katerikoli program dam ne naredi centrifuge oz. včasih ja včasih ne saj ma še garancijo samo vprašam če je mel kdo podobne probleme?
če pa je že kdaj oželo pa ni do konca in je vse skupaj malo nerodno k mislš da je opralo in potem še to.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

K0l1br1 ::

Lahko je kakšen kovanec v filtru - poglej najprej tam

c3p0 ::

bogii je izjavil:

Hvala lovro535v2 za vso pomoč. Sem naročil nov motor - 70 eur se mi ne zdi predrago za nov komplet motor v primerjavi z novim pralnim strojem. Ko ga dobim, zmontiram in javim ;)


Nisi javil, čakamo.

SmotaniJanez ::

bogii je izjavil:

Hvala lovro535v2 za vso pomoč. Sem naročil nov motor - 70 eur se mi ne zdi predrago za nov komplet motor v primerjavi z novim pralnim strojem. Ko ga dobim, zmontiram in javim ;)


Lansko leto so bli v Leclercu mislim da cany pralni stroji v akciji 150 evrov, in tud drgač dobiš novega za 180 evrov v kaki akciji.

Torej, krtačke, nov motor, poštnina, pol ugotoviš da je crknila še elektronika, ....

Se ne splača, sploh ker pridejo pol še ležaji, oziroma se menja cela kad...

Ko preteče garancija, ki naj bo 5 let, je najbolje da gre taka stvar u kanto. Ker enostavno ni računica...se s tem zajebavat.

jobers2 ::

K0l1br1 je izjavil:

Lahko je kakšen kovanec v filtru - poglej najprej tam


sem pregledal je vse čisto
enostavno ne vem kaj je narobe enkrat nardi centrifugo oz. ožemanje drugič spet ne

SmotaniJanez ::

bogii je izjavil:

Evo krtacke zamenjane, zalaufam centrifugo. Samo malo se je pobliskalo in malenkost pokadilo. Torej je verjetno rotor zanic. Mogoce kdo ve, koliko pride nov cca oziroma previtje starega.


Ko se malo pobliska, gre še kaj drugega, kot sam mašina...

Torej zamenjal motor in še zmeraj ne gre. ? Kva take stvari sploh popravljate mi sploh ni jasno.

janezvalva ::

a se zavedate da odgovarjate na leto in pol star post?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

ToniT ::

jobers2 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Lahko je kakšen kovanec v filtru - poglej najprej tam


sem pregledal je vse čisto
enostavno ne vem kaj je narobe enkrat nardi centrifugo oz. ožemanje drugič spet ne


Preveri, če je stroj popolnoma vodoraven.

#000000 ::

SmotaniJanez je izjavil:

bogii je izjavil:

Evo krtacke zamenjane, zalaufam centrifugo. Samo malo se je pobliskalo in malenkost pokadilo. Torej je verjetno rotor zanic. Mogoce kdo ve, koliko pride nov cca oziroma previtje starega.


Ko se malo pobliska, gre še kaj drugega, kot sam mašina...

Torej zamenjal motor in še zmeraj ne gre. ? Kva take stvari sploh popravljate mi sploh ni jasno.



Itak, če ti rikne amortizer na 5 let staremu avtu, nimaš kej fukneš na odpad in po novga, al pa okno ne dihta, boom ven in novega :)

Mal poglej, deli za belo tehniko in servisiranje je v bistvu donosnejša branža kot proizvodnja.

Je pa res da se ne EDINO pri nas ne splača, ker cene delov je avtomatsko x2 napram tujini, z SLO bednimi plačami ne gre to skup, cenej novga bekota vsake 3-4 leta :)

Utk ::

To je problem slabih znamk tudi če imajo dolgo garancijo. Kaj ti pomaga garancija, če ne dela, oz. dela napol in občasno.

SmotaniJanez ::

#000000 je izjavil:

SmotaniJanez je izjavil:

bogii je izjavil:

Evo krtacke zamenjane, zalaufam centrifugo. Samo malo se je pobliskalo in malenkost pokadilo. Torej je verjetno rotor zanic. Mogoce kdo ve, koliko pride nov cca oziroma previtje starega.


Ko se malo pobliska, gre še kaj drugega, kot sam mašina...

Torej zamenjal motor in še zmeraj ne gre. ? Kva take stvari sploh popravljate mi sploh ni jasno.



Itak, če ti rikne amortizer na 5 let staremu avtu, nimaš kej fukneš na odpad in po novga, al pa okno ne dihta, boom ven in novega :)

Mal poglej, deli za belo tehniko in servisiranje je v bistvu donosnejša branža kot proizvodnja.

Je pa res da se ne EDINO pri nas ne splača, ker cene delov je avtomatsko x2 napram tujini, z SLO bednimi plačami ne gre to skup, cenej novga bekota vsake 3-4 leta :)


Avto je nov 15.000 pralni stroj pa 150 evrov , res primerjava.

#000000 ::

Jah no princip je enak, zakaj bi popravljal če lahko kupiš novega, to so mokre sanje proizvajalcev in prodajalcev :)

jobers2 ::

ToniT je izjavil:

jobers2 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Lahko je kakšen kovanec v filtru - poglej najprej tam


sem pregledal je vse čisto
enostavno ne vem kaj je narobe enkrat nardi centrifugo oz. ožemanje drugič spet ne


Preveri, če je stroj popolnoma vodoraven.


ja je popolnoma v vaservagi preverjeno

#000000 ::

jobers2 je izjavil:

zdravo
mam bekota starega še ne pol leta
na katerikoli program dam ne naredi centrifuge oz. včasih ja včasih ne saj ma še garancijo samo vprašam če je mel kdo podobne probleme?
če pa je že kdaj oželo pa ni do konca in je vse skupaj malo nerodno k mislš da je opralo in potem še to.
lp


Telefon v roke pa poklič servis sej če je v garanciji bo free, če je pa kje kaj zamašeno pa tud ne bo hud znesek.

Igor0 ::

Preveri, če ni zamašen presostat. Če ni signala za nizek nivo vode v bobnu, ne zažene centrifuge.
Snemi cevko s presostata in pihni skozi, da se prečisti.
LP Igor

jobers2 ::

zanimivo je da enkrat dela enkrat ne
sej bo najbolš servis ker je garancija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
783183445 (328) standeker2
»

Pralni stroj Beko - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6224321 (2571) MIHAc27
»

pralni stroj skače (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5317304 (9602) perci
»

Elektromotor pralnega stroja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8844475 (11420) lovro535v2
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930274 (24796) anjabebler

Več podobnih tem