vir: Bloomberg
Ukradeni podatki večidel obsegajo imena, elektronske naslove in telefonske številke, za približno 600.000 voznikov pa tudi podatke z njihovega vozniškega dovoljenja. V nobenem primeru niso bili ukradeni bančni podatki ali trase voženj, zatrjuje Uber. A to je precej slaba tolažba, če vemo, da je Uber aktivno prikrival vdor. Ironično je, da se je Uber prav tedaj pogajal glede glob, ki so jim grozile zaradi kršitve zakonodaje s področja varovanja zasebnosti svojih strank. Tedaj se je z newyorškim tožilcem in Zvezno komisijo za trgovino poravnal (FTC).
Izvršni direktor Dara Khosrowshahi, ki je na čelu podjetja od avgusta letos, je v izjavi za javnost potrdil, da se je vdor zgodil, da so se odzvali napak in zagotovil, da se to ne bo več ponovilo. K temu bosta Uber gotovo prepričali preiskava, ki jo je zoper podjetje sprožil newyorški državni tožilec, in skupinska tožba, ki si jo je podjetje nakopalo na glavo v Los Angelesu. Pričakovati je, da bo ukrepala tudi FTC, preiskujejo pa ga tudi druge zvezne države.
Uber je stari znanec organov pregona, saj je sprva povsod dvignil veliko prahu zaradi načina delovanja, ki so mu nasprotovali taksisti. Uberjevi vozniki namreč niso zaposleni, hkrati pa so želeli delo opravljati brez izpolnjevanja pogojev, ki veljajo za taksiprevoze. Kasneje se je Uber zapletel še v druge nečednosti, denimo sledenje potnikom po koncu vožnje, previsoke cene in neupravičeno zbiranje osebnih podatkov za izmikanje policiji. Zaradi vseh nepravilnost je poleti odstopil tedanji izvršni direktor.