» »

Evropski poslanci za ukinitev premika ure

Evropski poslanci za ukinitev premika ure

1
2
»

Baja ::

ali pa rešimo tole zagato z uporabo ur, ki z začetkom zime začnejo prehitevati in z začetkom poletja zaostajati :P

next3steps ::

Nagi Bator je izjavil:

Sem absolutno proti temu da gremo na cajt, ko se poleti začne daniti ob pol treh zjutraj,
pred četrto pa že sije sonce!
Pozimi pa prideš iz službe, pa je že eno uro tema.
Od dneva popolnoma nič, lahko se samo še zvrneš pred televizor.

Če se zmenijo kot so se Rusi, da ostanejo na "letnem" času sem pa za. Drugače naj raje pustijo kot je, bom moral samo 5 mescev potrpeti.

Delodajalec diktira začetek dela. Bp lahko delaš pozimi tako, da si ob svetlem še prost.
Vem ja, preveč zakomplicirano za vas.

donvito ::

ncc2000 je izjavil:

ne tega ukinit, no..
raje povišat frekvenco premikov!
vsako noč uro ob treh nazaj na eno, vsak dan pa ob enih uro naprej za 2 uri, da bo 3.
kdo proti?

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

ncc2000 ::

vostok_1 je izjavil:

No ill intentions, but it seems to me you hate your job?

Se pa strinjam drgač ;)


Well, don't fall on the first ball... Maybe I just want to erase lunch time between 13 and 15...

forplan ::

Ne razumem kako lahko ta premik ure samo za 1 uro vpliva na bioritem?

Če bodo politiki kaj imeli besedo zraven, bo vse skupaj samo še slabši...

Sem pa zato da se bi šlo na UTC+3 in basta! Rajši grem slabe volje zjutraj po temi v službo kot pa mi tema uničuje voljo po koncu šihta. Zaradi mene je lahko do 12 tema...

Zakaj UTC+3? Živel sem 2 leti na jugu španije. Imajo isti čas kot mi, samo pa zaradi razdalje eno uro s soncem odzadaj. Recimo v tem času vzhod sonca ob pol 9 ( prav tako v decembru zaradi premika) zahod ob pol 8. kaj še hočeš boljšega? Da niti ne omenjam kako dolgi so dnevi poleti...
da se strinjam

Blinder ::

Magic1 je izjavil:

Jaz sem tudi za poletni čas. Dan ob 4 zjutraj ne pomaga skoraj nikomur, med tem ko je svetlo maksimalno do 9.30, ko pa je še vedno večino ljudi pokonci.


+1
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

konspirator ::

forplan
Ne razumem kako lahko ta premik ure samo za 1 uro vpliva na bioritem?

Testiraj pri sebi, hodi spat ob različnih urh in se tudi zbujaj tako.

primer za 1 teden:
spanje ob 22, zbujanje 06
spanje ob 18, zbujanje 03
spanje ob 15, zbujanje 02
spanje ob 23, zbujanje 05
spanje ob 20, zbujanje 06
spanje ob 16, zbujanje 03
spanje ob 19, zbujanje 04
--

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Pa ustajanje ko je trda tema ne zjaha bioritma?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

blink ::

forplan je izjavil:

Ne razumem kako lahko ta premik ure samo za 1 uro vpliva na bioritem?

Če bodo politiki kaj imeli besedo zraven, bo vse skupaj samo še slabši...

Sem pa zato da se bi šlo na UTC+3 in basta! Rajši grem slabe volje zjutraj po temi v službo kot pa mi tema uničuje voljo po koncu šihta. Zaradi mene je lahko do 12 tema...

Zakaj UTC+3? Živel sem 2 leti na jugu španije. Imajo isti čas kot mi, samo pa zaradi razdalje eno uro s soncem odzadaj. Recimo v tem času vzhod sonca ob pol 9 ( prav tako v decembru zaradi premika) zahod ob pol 8. kaj še hočeš boljšega? Da niti ne omenjam kako dolgi so dnevi poleti...


Gre za to, da se ne premika več ure. Ever. Jaz vsakič nastavljam čas na šestih urah, dvakrat na leto. Potem pa še sprememba bioritma, dvakrat na leto.
Osebne želje glede poletnega/zimskega časa pa so že v kategoriji preseravanja. Ljudje, ki živijo ob poldnevniku ali med dvema poldnevnikoma se bodo skregali. Ko se jima pridruži še nek Olaf iz Stockholma (kjer imajo poleti ogromno svetlobe in pozimi ogromno teme) in Luigi iz juga Sicilije, dobi debata epske razsežnosti.

frudi ::

Samo kreganje, ali bi imeli poletni ali zimski čas :|

Naj se uvede, da bo pol leta poletni čas, pol leta pa zimski, pa boste vsi srečni! Kdo je za?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SimplyMiha ::

Blinder je izjavil:

Pa ustajanje ko je trda tema ne zjaha bioritma?


Le kako so naši predniki preživeli brez premika ure?

forplan ::

konspirator je izjavil:

forplan
Ne razumem kako lahko ta premik ure samo za 1 uro vpliva na bioritem?

Testiraj pri sebi, hodi spat ob različnih urh in se tudi zbujaj tako.

primer za 1 teden:
spanje ob 22, zbujanje 06
spanje ob 18, zbujanje 03
spanje ob 15, zbujanje 02
spanje ob 23, zbujanje 05
spanje ob 20, zbujanje 06
spanje ob 16, zbujanje 03
spanje ob 19, zbujanje 04


Ne razumem vprašanja. V temi se gre za premik ure dvakrat letno. Kar pa ti opisuješ je kot bi potoval en teden po svetu?
Moram priznat da ne poznam človeka, ki bi hodil spat glede na sončni zahod. Takrat bi se lahko poznalo pa spet ena ura ni nevem kaj.
V glavnem mešanje bioritma v to je samo da se lahko nekaj jamra :)

blink je izjavil:

Jaz vsakič nastavljam čas na šestih urah


To je pa še največji problem da ljudje hočejo en čas, da ne bo treba ur nastavljat :D
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Le kako so naši predniki preživeli brez premika ure?
Saj niso. Al vidiš kje koga, ki je bil še živ, ko še niso premikal ure?

imagodei ::

Baja je izjavil:

meni se tudi zdi bolj smiselno ostati na poletnem času. edino pozimi bo zjutraj dolgo tema, daniti se bo začelo ob ene osmih :)

Dr_M: zakaj nebi mogel obveljati poletni čas? po mojem je to stvar dogovora.

Problem je v tem, da se poldne na vzhodu Poljske ali Makedonije že precej razlikuje od poldneva na zahodu Španije. Zimski čas približno ustreza tako Poljski kot Španiji. Kadar kazalce poleti premaknemo za eno uro naprej na Poletni čas in je Sonce npr. točno nad Švico, po dogovoru pravimo, da je tam ura 13. Hkrati je ob istem trenutku Sonce iz gledišča vzhoda Poljske že konkretno premaknjeno preko poldneva (in so dejansko dosti bližje dogovorjeni poletni uri), s stališča zahoda Španije pa po sončni uri še precej manjka do poldneva in so torej še bolj odmaknjeni od dogovorjene poletne ure. Drugače povedano, ko bo Sonce prišlo točno nad zahod Španije in bo tam sončno poldne, bo poletna ura blizu 14h! (Zahod Španije in vzhod Poljske sta narazen slabih 30o zemljepisne dolžine. Vzhod Poljske ima sončno poldne slabi 2 uri pred zahodom Španije!).

Poleti, ko je dan dolg, to ne igra hude vloge. Če pa bi poletni čas obdržali tudi čez zimo, smo pa ta 2-urni delay prenesli tudi sem. Medtem, ko bi npr. v Skopju okoli Božiča sonce vzhajalo ob 8h, bi se v Madridu sonce na vzhodu pokazalo šele ob 9:30. Da imaš pa ob 8h zjutraj še trdo temo, bi se pa seveda mnogim vtaknilo.

Zimska sončna ura te efekte umili. Vse se dogaja eno uro prej, v Skopju imajo sončni vzhod ob 7h, v Madridu pa ob 8:30 (oziroma se dani že dobre pol ure prej).

Čeprav bi se z vztrajanjem na poletnem času tudi preko zime za eno uro zamaknil tudi sončni zahod (še vedno 25.12, Skopje ob cca 17h, Madrid ob cca 18h - podobno kot Ljubljana danes!), bi seveda nekateri ob taki ureditvi dobili živčni zlom.

It ain't gonna happen.

Ne razumem, kaj bluzijo z ukinitvijo premikanja kazalcev, če hkrati podpirajo idejo, da nam konec decembra sonce zahaja že pred 17h, v hribovitih delih Evrope pa seveda lahko že bistveno prej (ob 16h...)
- Hoc est qui sumus -

Spc ::

krho je izjavil:

Tudi jaz, sem za, če ostane poletni čas, drugače raje vidim, da se premika. Sedajle, ko bo šlo na zimski čas nimam nič od dneva.

Sej lahko smo tudi UTC+7, bo tudi ob 24:00 še vedno svetlo.
:))
 

r3dkv1c4 ::

Ne razumem kako lahko ta premik ure samo za 1 uro vpliva na bioritem?

Ljudem, ki se zbujajo ob 11h in vstajajo ob 13h, res ne igra vloge eno uro.;((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

ADIJOOO1 ::

Juncker napovedal konec premikanju ure: V EU-ju le še poletni čas

http://www.rtvslo.si/evropska-unija/jun...

pegasus ::

Fun times ahead.

zmaugy ::

Bedarija tole s poletnim časom. Boljši bi bil zimski čas celo leto.

Magic1 ::

Bedarija je zate, za večino pač ni in temu primerno kažejo ankete. Še dobro, da se komisija zgleduje po mnenju večine, če le to ne dela škode.
Magic

ADIJOOO1 ::

zmaugy je izjavil:

Bedarija tole s poletnim časom. Boljši bi bil zimski čas celo leto.



Res je.

matobeli ::

Ne pa ni. :))

Sej je bilo precej enega kreganja že na forumu glede tega.

Pač so dali anketo in jo bodo upoštevali, važno da se ukine premikanje.

zmaugy ::

jype je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Le kako so naši predniki preživeli brez premika ure?
Saj niso. Al vidiš kje koga, ki je bil še živ, ko še niso premikal ure?

Kar dosti nas je takih.

radmannsdorf ::

ADIJOOO1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Bedarija tole s poletnim časom. Boljši bi bil zimski čas celo leto.

Res je.

Se strinjam. Poletni večeri bi bili fletni, ko bi bla eno uro prej tema, tako pa grem lahko na pir šele ob 21h.

joze67 ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Juncker napovedal konec premikanju ure: V EU-ju le še poletni čas

http://www.rtvslo.si/evropska-unija/jun...

Članice naj bi se tudi same odločile, kateri čas bodo imele – poletnega ali zimskega.

Lonsarg ::

Dolgorocno je vseeno katerega izberejo, bodo pa 24ur zvecer premaknili na 7h ali 21h ce se ura ne bo skladala z navadami ljudmi:) Vazno samo da se premikanje skine.

roCkY ::

Kdo pa gleda 24 kur zvečer? Večina folka kar ga poznam, ki brez tega "pompa" ne morejo živet, si dnevno dozo droge vrti kako uro kasneje z rezanjem EPP.

Lonsarg ::

Sem samo karikiral, ker je pac vbito v glavah da so novice ob 8h. Hocem povedat da se navade ljudi kdaj se kaj dela spreminjajo in prilagajajo. Enkraten premik torej ne pomeni nic, dolgorocno se bodo razne dejavnosti in ura za siht pac prilagodili. Ce se premakne uro za 5 ur naprej bomo pac na siht hodili ob 13h namesto 8h.

matobeli ::

Razen tisti v JU. Pa posledično tudi folk ki dela z JU.

Lažje je uro naštelat da dan izkoristiš če greš ob 7h na šiht, kot pa tam urnike premikat.

Če bi se dal bi z gravitacijo isto počel :|

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Dolgorocno je vseeno katerega izberejo, bodo pa 24ur zvecer premaknili na 7h ali 21h ce se ura ne bo skladala z navadami ljudmi:) Vazno samo da se premikanje skine.
Za zimo je vsaj meni boljši poletni čas, saj je tako svetli del popoldneva daljši. Če se seveda zaradi tega ne bodo potem počasi naprej premikali še vsi urniki/prireditve/itd, česar se bojim. Ne vem, zakaj mora biti vse tako pozno zvečer.
Glede novic na TV, pa sploh ne vem, kdo to še spremlja. Novice si pa ja pogledaš takrat kadar/kar želiš na netu, in to z vklopljenim AdBlock.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Dost je ena tema na to temo, a ne?

Oberyn ::

A misliš da je nekdo reku, dajmo 9192631770. nihaj atoma označit kot eno enoto časa. Ne. Sekunda je 1/86400 dneva, vse ostale definicije so se pa skušale temu približat in fiksirat.

Hm, 1/86400 katerega dneva točno? Današnjega ali prejšnjega ponedeljka? Ker vsak dan je malo daljši od prejšnjega. Tri milijarde let nazaj je bil ponedeljek dolg 6 ur (današnjih), zdaj je pa dolg cirka 24 ur. Ni čudno, da se nam vleče...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evo pa se je spet spremenila ura.. (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
69451408 (2400) Baja
»

Nemški mediji: večina Evropejcev za celoletni poletni čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9620545 (16429) gendale2018
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636708 (30037) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844546 (31309) nsa_ag3nt

Več podobnih tem