» »

Evo pa se je spet spremenila ura..

Evo pa se je spet spremenila ura..

««
4 / 14
»»

tonttu ::

Ganon je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Skratka stalni zimski bi bil kar jeba.


Stalni zimski je edini smiseln, tudi po mnenju strokovnjakov.

Po mnenju katerih strokovnjakov pa? :)) Tistih, ki so pred leti uvedli zimski in letni cas? Tistih, ki so sedaj rekli "naj odloci ljudstvo"? Sam vprasam, ker me resno zanimajo kateri strokovnjaki so to.

GupeM ::

energetik je izjavil:

Luči nimaš doma? Zjutraj si naredimo dan v bajti, ledice na avtu pa tudi naredijo dan spredaj.

Vse to luči naredijo tudi zvečer. Pa v športnih dvoranah, pa še kje ...

energetik je izjavil:

Poleg tega, jaz imam v spalnici rolete. Notri je trda tema tudi če sonce nažiga v okno. Svetlobo dobim šele ko se zbudim, vstanem in dvignem rolete.

Jaz tudi. Zato mi je vseeno, če bi bilo poleti ob 3:30 zjutraj že svetlo. Važno je, da ko roleto dvignem oz ko se pripravljam za na šiht/se peljem na šiht, da imam svetlo. Pa na šihtu je tudi precej bolje, če je zunaj svetlo, kot pa če je vse okrog tema.

energetik je izjavil:

Ampak svetlobe pozimi itak ni. Je samo mrak in megla. Ne glede ali bi bil CET ali CEST. Popoldne pa je marsikdaj tudi sonce popoldne.

Sicer ne vem kje živiš, ampak Slovenija leži kar prece južno od severnega tečajnika, tako da pozimi ni samo mrak. Tudi megle ni pretirano.

energetik je izjavil:

Če si zjutraj zaspan in ti mori tema, pomeni da si premalo spal. Od kar redno vsak dan spim 8h+, mi je zjutraj vseeno ali je tema, se zbudim brez alarma in sem kmalu zbrihtan. Pa vstajam 5:40.

Ne, to ni res, ker spim dovolj. Bom pa tole pustil tukaj:
Natural bright light is the strongest cue that influences our circadian rhythm. When our eyes and then our brain senses bright light it begins to suppress our sleep hormone, melatonin, allowing our body to naturally wake up.


In če bo poleti zvečer prej tema, je tudi lažje prej zaključit z dnevom in it pravočasno v posteljo. Poglej špance, kdaj hodijo spat, ker imajo tako zjebano razmerje med soncem in uro.

Nenazadnje, dan ima 24 ur, pa če imamo CET, CEST, UTC ali kaj tretjega. Razlika je le, da če bo kdaj stalni zimski čas, se bojo v kratkem spremenili še urniki, ker folk ne bo v takšno temo vstajal (hkrati se bojo pa kregali, da je popoldne prekratek dan). Če bomo imeli stalni poletni čas, bojo urniki lahko ostali takšni kot so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

nejcek74 ::

GupeM je izjavil:

In če bo poleti zvečer prej tema, je tudi lažje prej zaključit z dnevom in it pravočasno v posteljo. Poglej špance, kdaj hodijo spat, ker imajo tako zjebano razmerje med soncem in uro.

vsakemu svoje a ne :) meni je španski način idealen, to da se aktivno živi samo zjutraj pa je tvoj osebni pristop.

svecka ::

Jok kaki ene naibjate zarad sonca da ne moreš spat. A rolet ali žaluzij pa ne moreš čez okn dat, če te to tako moti da ne moreš spat. Kaj pa uni k delajo tri izmene. A oni pa ne spijo. Take neumnosti pišete, da glava boli. Nekateri prakticirajo tudi popoldanski počitek in so skoz polni energije.

Pa kaki urniki spremenili. V EU se dela v pisarnah od 8-16 ure in proizvodnje od 6-14 ure tri izmene. Kle da se bodo urniki spreminjal zarad enik jokic snežinkic k si ne znajo dat prevezo čez oči k spijo ali rolet spustit, ker jih moti sonček je idiotska neumnost. Urnik se prilagaja trgu in ne vašim ritkam razvajenim.

energetik ::

GupeM je izjavil:

energetik je izjavil:

Luči nimaš doma? Zjutraj si naredimo dan v bajti, ledice na avtu pa tudi naredijo dan spredaj.

Vse to luči naredijo tudi zvečer. Pa v športnih dvoranah, pa še kje ...

energetik je izjavil:

Poleg tega, jaz imam v spalnici rolete. Notri je trda tema tudi če sonce nažiga v okno. Svetlobo dobim šele ko se zbudim, vstanem in dvignem rolete.

Jaz tudi. Zato mi je vseeno, če bi bilo poleti ob 3:30 zjutraj že svetlo. Važno je, da ko roleto dvignem oz ko se pripravljam za na šiht/se peljem na šiht, da imam svetlo. Pa na šihtu je tudi precej bolje, če je zunaj svetlo, kot pa če je vse okrog tema.

energetik je izjavil:

Ampak svetlobe pozimi itak ni. Je samo mrak in megla. Ne glede ali bi bil CET ali CEST. Popoldne pa je marsikdaj tudi sonce popoldne.

Sicer ne vem kje živiš, ampak Slovenija leži kar prece južno od severnega tečajnika, tako da pozimi ni samo mrak. Tudi megle ni pretirano.

energetik je izjavil:

Če si zjutraj zaspan in ti mori tema, pomeni da si premalo spal. Od kar redno vsak dan spim 8h+, mi je zjutraj vseeno ali je tema, se zbudim brez alarma in sem kmalu zbrihtan. Pa vstajam 5:40.

Ne, to ni res, ker spim dovolj. Bom pa tole pustil tukaj:
Natural bright light is the strongest cue that influences our circadian rhythm. When our eyes and then our brain senses bright light it begins to suppress our sleep hormone, melatonin, allowing our body to naturally wake up.
Tale "natural" je tule povsem brezveze. Katerakoli dovolj močna svetloba ustreznega spektra naredi to. Ampak si kontradiktoren - če imaš v spalnici temo, se to naredi šele potem, ko že vstaneš. Ne zbudi te nežno vzhajanje sonca. In zato mi je vseeno, če je zjutraj tema, ker imam v vsakem prostoru po par 1000 lumnov ledic na stropu. Od 19h naprej pa imam prižganih samo par brljivk, tudi ne skačem zvečer po športnih dvoranah.
vires in numeris

ahac ::

tonttu je izjavil:

Ganon je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Skratka stalni zimski bi bil kar jeba.


Stalni zimski je edini smiseln, tudi po mnenju strokovnjakov.

Po mnenju katerih strokovnjakov pa? :)) Tistih, ki so pred leti uvedli zimski in letni cas? Tistih, ki so sedaj rekli "naj odloci ljudstvo"? Sam vprasam, ker me resno zanimajo kateri strokovnjaki so to.


Nihče ni "uvedel" zimskega časa. To je pravi čas odkar obstajajo ure (in v SLO je zelo blizu sončnemu).
Uvedli so samo poletno premikanje ure.

Slovenija je skoraj na sredini +1:

Nismo pa v Ukrajini, da bi imeli pozimi +2 (trenutno "poletni" čas).
Če bi se v srednji Evropi vseeno odločili za vzhodnoevropski timezone, bi morali verjetno na meji z Italijo ali pa vsaj med IT in FR premikati uro, ker za njih bi bil tak čas še bolj neprimeren kot za nas.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

MrStein ::

feryz je izjavil:

O kakšnih težavah govoriš? Ure se nastavijo same.

Ne, se ne.
Celo na računalniku se včasih narobe nastavi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

Nihče ni "uvedel" zimskega časa. To je pravi čas odkar obstajajo ure


Seveda je... LJUDJE smo umetno uvedli vse tole od časovnih pasov, do ure, letnega in zimskega časa itd...

Pravega časa ni... Svet in živeli BOLI K za naš čas... Čas smo si izmislili ljudje... Naravo zanima čisto nekaj drugega kot naših umetnih 24ur na dan (ki itak ni točno kot vsi vemo kajne?)

ČAS = DOGOVOR ljudi.



Če bo tole na referendumu kar bi bilo prav in bi hkrati moralo bit za CELO EU enako potem moramo postavit pravilno vprašanje.

Torej: Ali si želite v poletnih mesecih popoldan oz. zvečer/ponoči 1 uro dalj svetlo (poletni čas) ali si želite 1 uro prej sonce (zimski čas)

Pozimi je itak vseeno ker se 80% folka odpravi na šihte v temi ali mraku...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

svecka ::

Mato989 je izjavil:

Nihče ni "uvedel" zimskega časa. To je pravi čas odkar obstajajo ure


Seveda je... LJUDJE smo umetno uvedli vse tole od časovnih pasov, do ure, letnega in zimskega časa itd...

Pravega časa ni... Svet in živeli BOLI K za naš čas... Čas smo si izmislili ljudje... Naravo zanima čisto nekaj drugega kot naših umetnih 24ur na dan (ki itak ni točno kot vsi vemo kajne?)

ČAS = DOGOVOR ljudi.



Če bo tole na referendumu kar bi bilo prav in bi hkrati moralo bit za CELO EU enako potem moramo postavit pravilno vprašanje.

Torej: Ali si želite v poletnih mesecih popoldan oz. zvečer/ponoči 1 uro dalj svetlo (poletni čas) ali si želite 1 uro prej sonce (zimski čas)

Pozimi je itak vseeno ker se 80% folka odpravi na šihte v temi ali mraku...


Tole si narobe napisal, ker zimski čas se uro prestavi 1 nazaj, kar pomeni da je 1 uro pozimi manj svetlobe ker prejt tema nastopi. pozimi greš v temi v službo zjutraj ja to se strinjam. Je pa zimski čas idealen za roparje, ker imajo več teme za ropati. Je bil enkrat intervju z roparjem, da mu je pozimi lažje ropati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

fikus_ ::

"ČAS = DOGOVOR" in časovni pasovi, se je začel uveljavljati v obdobju industrijske revolucije, z uvajanjem vlakov, ker se je npr. v Angliji dogajalo, da je zaradi nenatančnosti merjenja in neuskladitve časa prihajalo do nesreč med vlaki, oteženo prestopanje z enega vlaka naprej na drugega. To se je še posebej odrazilo v Usa in njihovimi povezavami čez kontinent.
V podjetjih, kjer je enoizmensko delo in ni vezano na zunanje sodelovanje, je delovni čas (začetek, konec) stvar dogovora v podjetju. Kjer je pa večizmensko delo, je težje kako drugače oblikovati delovni čas kot pa med 6:00-14:00, potem 14:00-22:00 itd.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

svecka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nihče ni "uvedel" zimskega časa. To je pravi čas odkar obstajajo ure


Seveda je... LJUDJE smo umetno uvedli vse tole od časovnih pasov, do ure, letnega in zimskega časa itd...

Pravega časa ni... Svet in živeli BOLI K za naš čas... Čas smo si izmislili ljudje... Naravo zanima čisto nekaj drugega kot naših umetnih 24ur na dan (ki itak ni točno kot vsi vemo kajne?)

ČAS = DOGOVOR ljudi.



Če bo tole na referendumu kar bi bilo prav in bi hkrati moralo bit za CELO EU enako potem moramo postavit pravilno vprašanje.

Torej: Ali si želite v poletnih mesecih popoldan oz. zvečer/ponoči 1 uro dalj svetlo (poletni čas) ali si želite 1 uro prej sonce (zimski čas)

Pozimi je itak vseeno ker se 80% folka odpravi na šihte v temi ali mraku...


Tole si narobe napisal, ker zimski čas se uro prestavi 1 nazaj, kar pomeni da je 1 uro pozimi manj svetlobe ker prejt tema nastopi. pozimi greš v temi v službo zjutraj ja to se strinjam. Je pa zimski čas idealen za roparje, ker imajo več teme za ropati. Je bil enkrat intervju z roparjem, da mu je pozimi lažje ropati.


Kaj sem narobe napisal?

Poletni čas = poleti 1 ura kasneje tema (Dalj svetlo)
Zimski čas = poleti 1 ura PREJ svetlo (Prej zvečer tema)

In to je vse kar se naj folk odloči... ali hoče svetlobo poleti že ob 3:45 (karikiram nisem pogledal TOČNEGA časa čeprav se nisem dosti zmotil) ali bi raje imel svetlobo do 21:30
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Nikonja ::

Fak it, ampak mene res ne moti to prestavljanje ur, itak se doma vse ure same prestavijo tko da mi ta ena ura gor/dol čisto nič ne pomeni. Če bi moral izbrat bi izbral poletno merjenje ker mi paše daljši dan predvsem pozimi - sonce pozimi zjutraj me ne gane preveč, bolj mi je pomembno da ko končam s službo imam saj eno uro na socnu.

starfotr ::

Dan ni nič daljši ali krajši zaradi časa oz. premikanja ure.

Dan je daljši zaradi lege Zemlje. In zato imamo tudi različne temperature in letne čase. Če bo stalni poletni čas, bomo pozimi jebali ježa.

To je ista bedarija, kot če bi rekel, da je bencin stalno po 1,5 eur/l. Če bi se spremenila cena, bi enostavno še spremenili definicijo litra, da bi bil stalno 1,5 eur/l.

Skratka, ne vem kako bi to neumnost še drugače povedal.

Ampak neumnost je še vse kaj drugega. Recimo nalepke za porabo elektrike, katere spreminjajo in delajo neke relativne zadeve, namesto absolutnih.

tonttu ::

ahac je izjavil:

Nihče ni "uvedel" zimskega časa. To je pravi čas odkar obstajajo ure (in v SLO je zelo blizu sončnemu).

Pravi cas? "Pravi cas" je tisti, za katerega se nekdo odloci da je pravi cas. Problem "pravega casa" je zgolj to, da nas je vecina vezana na razno razne urnike in potem ti za tvoje zivljenje (ce ga seveda hoces imeti izven sluzbe) pri danasnjih urnikih zmanjka svetlobe. Ce ne bi bilo teh urnikov, mi je zares povsem vseeno ali je ura ob soncnem vzhodu oz. zahodu 5, 6, 7 ali pa 73420.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Dan ni nič daljši ali krajši zaradi časa oz. premikanja ure.

Dan je daljši zaradi lege Zemlje. In zato imamo tudi različne temperature in letne čase. Če bo stalni poletni čas, bomo pozimi jebali ježa.

To je ista bedarija, kot če bi rekel, da je bencin stalno po 1,5 eur/l. Če bi se spremenila cena, bi enostavno še spremenili definicijo litra, da bi bil stalno 1,5 eur/l.

Skratka, ne vem kako bi to neumnost še drugače povedal.

Ampak neumnost je še vse kaj drugega. Recimo nalepke za porabo elektrike, katere spreminjajo in delajo neke relativne zadeve, namesto absolutnih.



Seveda ni, ampak bistveno je to kdaj je NAJVEČ ljudi aktivnih... ali je to ob 21:00 uri poleti ali ob 3:45 uri poleti... kaj ti misliš? Takrat ko je odgovor da jih je več aktivnih takrat je bolje da je bolj svetlo...

Enako velja za zimski čas... je bolje da je svetlo ob 8:00 ko jih je 50% na šihtih ali je bolje da je svetlo ob 16:55 ko so nekateri že doma
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

starfotr ::

Saj so se odločili.

Odločitev o poletnem času je tudi bila odločitev. Vendar bistveno bolj neutemeljena in neumna.

Tisti, ki so dan razdelili na 24 ur in leto na 365 dni, so bistveno bolj premišljeno to delali, kot politiki pred desetletji, ki so brez kakih temeljev naredili odločitev za poletni čas.

KTr1sk ::

Kdaj naj bi bilo konec prestavljanja? Drugače pa poletni čas je zakon ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Saj so se odločili.

Odločitev o poletnem času je tudi bila odločitev. Vendar bistveno bolj neutemeljena in neumna.

Tisti, ki so dan razdelili na 24 ur in leto na 365 dni, so bistveno bolj premišljeno to delali, kot politiki pred desetletji, ki so brez kakih temeljev naredili odločitev za poletni čas.


Kot kaže hočejo ljudje sprejet odločitev na novo, najbolje da na referendumu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Predlagam, da imamo kar UTC po celi EU. Itak delamo kolosalne bedarije. Isto, kot neutemeljen China time. Ampak tam komunisti, kateri so uveljavili neko bedarijo in folk še vedno živi.

Tako, da četudi bi pri nas naredili nekaj pametnega (ukinitev poletnega časa), bi bilo isto. Ljudje bi se navadili in prilagodili svoje urnike.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Predlagam, da imamo kar UTC po celi EU. Itak delamo kolosalne bedarije. Isto, kot neutemeljen China time. Ampak tam komunisti, kateri so uveljavili neko bedarijo in folk še vedno živi.

Tako, da četudi bi pri nas naredili nekaj pametnega (ukinitev poletnega časa), bi bilo isto. Ljudje bi se navadili in prilagodili svoje urnike.


Ali pa bolje, ukinemo zimskega in gremo na poeltnega... glede na trenutne potrebel judi je to imo veliko bolje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Potrebe ljudi :)):))

Ne sanjaj. Folk mora plačevat davke, delat do penzije in nato se stegnit, da ne obremenjuje pokojninske blagajne. To je vse kar mora dober državljan delat.

Magic1 ::

Tako je bilo včasih. Danes je pomanjkanje delovne sile in se mora tako delodajalec, kot država prilagodit. Drugače sodobna mularija pokaže fakiča, ostane doma v mama hotelu in nekaj štuka občasno. Ne padajo več na foro, da morajo vse imet. Ali pa normalen folk sreča pamet in izberejo zmanjšan delovnik. Samo kdo bo pa potem delal.
Magic

starfotr ::

Prilagoditev je potem stalni poletni čas? Daj ne se smešit.

Magic1 ::

Še vedno ne vem kaj je prednost zimskega časa? Jaz z veseljem pričakujem naslednji teden. Staremu fotru so pa v jugi zgleda v glavo zabil, da se s kurami ustaja in je po poročilih že gotav.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

tonttu ::

starfotr je izjavil:

Saj so se odločili.

Odločitev o poletnem času je tudi bila odločitev. Vendar bistveno bolj neutemeljena in neumna.

Tisti, ki so dan razdelili na 24 ur in leto na 365 dni, so bistveno bolj premišljeno to delali, kot politiki pred desetletji, ki so brez kakih temeljev naredili odločitev za poletni čas.

Zato ker tebi to ne pase, se ne pomeni da je odlocitev neumna ;)

starfotr ::

Zato, ker tebi ne paše, še ne pomeni da je nekaj tudi za ostale ali da je to prav.

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Še vedno ne vem kaj je prednost zimskega časa? Jaz z veseljem pričakujem naslednji teden. Staremu fotru so pa v jugi zgleda v glavo zabil, da se s kurami ustaja in je po poročilih že gotav.


Ni je, noben mi ni povedal ene prednosti zimskega časa pred poletnim... Edina 2 argumenta sta

1. ker je po zimskem sonce najvišje na nebu ob 12:00 uri kar je kao PRAV
2. ker je to pravilni čas

Vsakomur ki pa razložiš in ni debil ali v penziji (ko ti je za čas resnično vseeno) pa je na koncu bolje da je več sonca popoldan ko pride s šihta kot pa zjutraj ob 8:00 (pozimi) ko je itak na šihtu ali spi če dela izmensko ali pa ob 3:45 poleti (ker pač več ne delajo na njivah 80% folka)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

GupeM ::

Saj smo to povedali, pa ne štekaš. Zjutraj je bolj svetlo in se je folku lažje k sebi spravit. Bolo so delovnimi od 5:00 naprej, pa od 6:00 naprej, danes mnogi začnejo z delom od 9:00 naprej... Zato ker je ob 8:00 ali bog ne daj še prej, prezgodaj za njih. Če se gre na stalni poletni čas, ti garantiram, da bo folk v roku nekaj let začenjal z delom še eno uro kasneje.

Samo poglej, kako je bilo pred nekaj leti... Ko sem jaz hodil v šolo, je bila prva ura ob 8:00, predura pa ob 7:10. Pa se je kasneje nek minister zmislil, da je za otroke nečloveško, da morajo biti pred 7:30 pri pouku, pa so prvo uro prestavili na 8:20, zato da se predura ne začne pred 7:30.

Ko bo pozimi tema do pol desetih, namesto do pol devetih, bo ista težava, pa bojo spet urnike premaknili in s tem vzeli popoldne eno uro.

svecka je izjavil:

Je pa zimski čas idealen za roparje, ker imajo več teme za ropati. Je bil enkrat intervju z roparjem, da mu je pozimi lažje ropati.

Zimski čas je idealen za roparje zato, ker je tema 16 ur, ne zato, ker je zgodaj tema ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

starfotr ::

Roparji :)):))

Saj ne da je poleti dan mnogo daljši :))

In hint za vse, ki ne vrste, to ni zaradi poletnega premika časovnega pasu.

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Saj smo to povedali, pa ne štekaš. Zjutraj je bolj svetlo in se je folku lažje k sebi spravit. Bolo so delovnimi od 5:00 naprej, pa od 6:00 naprej, danes mnogi začnejo z delom od 9:00 naprej... Zato ker je ob 8:00 ali bog ne daj še prej, prezgodaj za njih. Če se gre na stalni poletni čas, ti garantiram, da bo folk v roku nekaj let začenjal z delom še eno uro kasneje.

Samo poglej, kako je bilo pred nekaj leti... Ko sem jaz hodil v šolo, je bila prva ura ob 8:00, predura pa ob 7:10. Pa se je kasneje nek minister zmislil, da je za otroke nečloveško, da morajo biti pred 7:30 pri pouku, pa so prvo uro prestavili na 8:20, zato da se predura ne začne pred 7:30.

Ko bo pozimi tema do pol desetih, namesto do pol devetih, bo ista težava, pa bojo spet urnike premaknili in s tem vzeli popoldne eno uro.

svecka je izjavil:

Je pa zimski čas idealen za roparje, ker imajo več teme za ropati. Je bil enkrat intervju z roparjem, da mu je pozimi lažje ropati.

Zimski čas je idealen za roparje zato, ker je tema 16 ur, ne zato, ker je zgodaj tema ...



In kako folku pomaga da je konec junija sonce ob 3.35 namesto 4.35....

In kako jim zvecer koristi tema ob 20.30 namesto 21.30
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Twixz ::

Mato989 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Saj smo to povedali, pa ne štekaš. Zjutraj je bolj svetlo in se je folku lažje k sebi spravit. Bolo so delovnimi od 5:00 naprej, pa od 6:00 naprej, danes mnogi začnejo z delom od 9:00 naprej... Zato ker je ob 8:00 ali bog ne daj še prej, prezgodaj za njih. Če se gre na stalni poletni čas, ti garantiram, da bo folk v roku nekaj let začenjal z delom še eno uro kasneje.

Samo poglej, kako je bilo pred nekaj leti... Ko sem jaz hodil v šolo, je bila prva ura ob 8:00, predura pa ob 7:10. Pa se je kasneje nek minister zmislil, da je za otroke nečloveško, da morajo biti pred 7:30 pri pouku, pa so prvo uro prestavili na 8:20, zato da se predura ne začne pred 7:30.

Ko bo pozimi tema do pol desetih, namesto do pol devetih, bo ista težava, pa bojo spet urnike premaknili in s tem vzeli popoldne eno uro.

svecka je izjavil:

Je pa zimski čas idealen za roparje, ker imajo več teme za ropati. Je bil enkrat intervju z roparjem, da mu je pozimi lažje ropati.

Zimski čas je idealen za roparje zato, ker je tema 16 ur, ne zato, ker je zgodaj tema ...



In kako folku pomaga da je konec junija sonce ob 3.35 namesto 4.35....

In kako jim zvecer koristi tema ob 20.30 namesto 21.30


Jst osebno bi mel zimski čas zato, ker je (časovno) prej senca in prej hladneje. Men osebno sta najslabša meseca v letu Julij in Avgust ker je tako vroče da je brezveze.
Drgač pa te ekstreme od ur in svetlobe je brezveze dajat v neko splošno debato ker nima nobenga smisla a je svetlo ob 3:35 al 4:35, takrat (večina) narod(a) spi.
Je pa poletni čas boljši, če si npr. na kmetih doma, maš poleti več od dneva ko delaš na njivi, drva, živali, itd.
Če pa overall črto potegneš je pa itak vseeno kolk je ura pozimi, poleti je bolj pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

starfotr ::

Kmetom se fučka za uro. Vstane in gre nafutrat živino.

Če že, pozimi je bolj dragoceno sonce. Poleti ga ke v izobilju.

Mato989 ::

Twixz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Saj smo to povedali, pa ne štekaš. Zjutraj je bolj svetlo in se je folku lažje k sebi spravit. Bolo so delovnimi od 5:00 naprej, pa od 6:00 naprej, danes mnogi začnejo z delom od 9:00 naprej... Zato ker je ob 8:00 ali bog ne daj še prej, prezgodaj za njih. Če se gre na stalni poletni čas, ti garantiram, da bo folk v roku nekaj let začenjal z delom še eno uro kasneje.

Samo poglej, kako je bilo pred nekaj leti... Ko sem jaz hodil v šolo, je bila prva ura ob 8:00, predura pa ob 7:10. Pa se je kasneje nek minister zmislil, da je za otroke nečloveško, da morajo biti pred 7:30 pri pouku, pa so prvo uro prestavili na 8:20, zato da se predura ne začne pred 7:30.

Ko bo pozimi tema do pol desetih, namesto do pol devetih, bo ista težava, pa bojo spet urnike premaknili in s tem vzeli popoldne eno uro.

svecka je izjavil:

Je pa zimski čas idealen za roparje, ker imajo več teme za ropati. Je bil enkrat intervju z roparjem, da mu je pozimi lažje ropati.

Zimski čas je idealen za roparje zato, ker je tema 16 ur, ne zato, ker je zgodaj tema ...



In kako folku pomaga da je konec junija sonce ob 3.35 namesto 4.35....

In kako jim zvecer koristi tema ob 20.30 namesto 21.30


Jst osebno bi mel zimski čas zato, ker je (časovno) prej senca in prej hladneje. Men osebno sta najslabša meseca v letu Julij in Avgust ker je tako vroče da je brezveze.
Drgač pa te ekstreme od ur in svetlobe je brezveze dajat v neko splošno debato ker nima nobenga smisla a je svetlo ob 3:35 al 4:35, takrat (večina) narod(a) spi.
Je pa poletni čas boljši, če si npr. na kmetih doma, maš poleti več od dneva ko delaš na njivi, drva, živali, itd.
Če pa overall črto potegneš je pa itak vseeno kolk je ura pozimi, poleti je bolj pomembno.



Ja ampak to je point

Kdaj VECINA bolj izkoristi svetlobo med 20.00 in 21.30 ali med 3.15 in 4.30 zjutraj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

woodpecker ::

Mato989 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Saj smo to povedali, pa ne štekaš. Zjutraj je bolj svetlo in se je folku lažje k sebi spravit. Bolo so delovnimi od 5:00 naprej, pa od 6:00 naprej, danes mnogi začnejo z delom od 9:00 naprej... Zato ker je ob 8:00 ali bog ne daj še prej, prezgodaj za njih. Če se gre na stalni poletni čas, ti garantiram, da bo folk v roku nekaj let začenjal z delom še eno uro kasneje.

Samo poglej, kako je bilo pred nekaj leti... Ko sem jaz hodil v šolo, je bila prva ura ob 8:00, predura pa ob 7:10. Pa se je kasneje nek minister zmislil, da je za otroke nečloveško, da morajo biti pred 7:30 pri pouku, pa so prvo uro prestavili na 8:20, zato da se predura ne začne pred 7:30.

Ko bo pozimi tema do pol desetih, namesto do pol devetih, bo ista težava, pa bojo spet urnike premaknili in s tem vzeli popoldne eno uro.

svecka je izjavil:

Je pa zimski čas idealen za roparje, ker imajo več teme za ropati. Je bil enkrat intervju z roparjem, da mu je pozimi lažje ropati.

Zimski čas je idealen za roparje zato, ker je tema 16 ur, ne zato, ker je zgodaj tema ...



In kako folku pomaga da je konec junija sonce ob 3.35 namesto 4.35....

In kako jim zvecer koristi tema ob 20.30 namesto 21.30


Jst osebno bi mel zimski čas zato, ker je (časovno) prej senca in prej hladneje. Men osebno sta najslabša meseca v letu Julij in Avgust ker je tako vroče da je brezveze.
Drgač pa te ekstreme od ur in svetlobe je brezveze dajat v neko splošno debato ker nima nobenga smisla a je svetlo ob 3:35 al 4:35, takrat (večina) narod(a) spi.
Je pa poletni čas boljši, če si npr. na kmetih doma, maš poleti več od dneva ko delaš na njivi, drva, živali, itd.
Če pa overall črto potegneš je pa itak vseeno kolk je ura pozimi, poleti je bolj pomembno.



Ja ampak to je point

Kdaj VECINA bolj izkoristi svetlobo med 20.00 in 21.30 ali med 3.15 in 4.30 zjutraj


I don't get the point.
V Sloveniji med 3:15 in 4:30 ne boš našel svetlobe, če ne prižgeš luči - ne glede kateri dan si izbereš.

starfotr ::

Folk je zblojen in nima pojma. In taki bi potem glasovali o izbiri stalnega časa.

ZveeZ ::

woodpecker je izjavil:


I don't get the point.
V Sloveniji med 3:15 in 4:30 ne boš našel svetlobe, če ne prižgeš luči - ne glede kateri dan si izbereš.

V kolikor bi ohranili zimski cas, bi.

woodpecker ::

ZveeZ je izjavil:

woodpecker je izjavil:


I don't get the point.
V Sloveniji med 3:15 in 4:30 ne boš našel svetlobe, če ne prižgeš luči - ne glede kateri dan si izbereš.

V kolikor bi ohranili zimski cas, bi.

ok, ampak kje bo potem svetloba med 20:00 in 21:30?

energetik ::

Daj si malce tole ogledat, no.
https://www.timeanddate.com/sun/sloveni...
vires in numeris

Mato989 ::

woodpecker je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

woodpecker je izjavil:


I don't get the point.
V Sloveniji med 3:15 in 4:30 ne boš našel svetlobe, če ne prižgeš luči - ne glede kateri dan si izbereš.

V kolikor bi ohranili zimski cas, bi.

ok, ampak kje bo potem svetloba med 20:00 in 21:30?



Poglej junija je po poletnem casu soncni vzhod ob 5.10 to pomeni da je jutranja svetloba ze pol ure prej torej cca 4.45....

Ce gremo na zimski cas pomeni da bo 1 uro svetloba PREJ torej bo soncni vzhod ob 4.15 cca in se bo danit zacelo cca 3.45...

In junija je soncni zahod ob cca 21.00 uri to pomeni da je svetlo se dobre pol ure dalj do cca 21.40

Ce gremo na zimskega bo soncni zahod namesto ob 21.00 ob cca 20.00


Tako zdaj pa vsi pomislimo realno, kdaj vecini ljudi BOLJ pase svetloba

Med 20 in 21 ali med 4.15 in 5.15

In to je bistveno vprasanje

Pozimi pa nima pomena ker bi namesto 7.45 bil soncni vzhod pac 8.45 ampak 80 postov ljudi gre v sluzbo po temi ze zdaj ker vsak ki gre od doma pred 7.30 gre defakto po noci oz twillightu

Medtem ko bi popoldan bil soncni zahod 1 uro kasneje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

woodpecker ::

Moj point je bil da ne moreš mešati dveh časovnih pasov v enem stavku brez ustreznih oznak.
Mimogrede zakaj večini pozimi bolj paše zimski čas? Lahko bi konec oktobra rekli fu, namesto ob 7ih zjutraj bom vstajal ob 6ih ker to ustreza poletnemu času, ker je ta najboljši. To uro bom izkoristil da zrihtam psa, priprav futer za popoldne, skidam sneg, "karkoli", popoldne bom pa "lagano sportski" ker bom lovil vsak foton svetlobe, ki mi še ostane.

Mato989 ::

woodpecker je izjavil:

Moj point je bil da ne moreš mešati dveh časovnih pasov v enem stavku brez ustreznih oznak.
Mimogrede zakaj večini pozimi bolj paše zimski čas? Lahko bi konec oktobra rekli fu, namesto ob 7ih zjutraj bom vstajal ob 6ih ker to ustreza poletnemu času, ker je ta najboljši. To uro bom izkoristil da zrihtam psa, priprav futer za popoldne, skidam sneg, "karkoli", popoldne bom pa "lagano sportski" ker bom lovil vsak foton svetlobe, ki mi še ostane.



Saj sem ti obrazlozil

Gre se za to ker ce imas sijt od 7 do 15 pac obicajno pred sijtom nismo tako sprosceni kot po zato je svetloba po boljsa
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

woodpecker je izjavil:

Moj point je bil da ne moreš mešati dveh časovnih pasov v enem stavku brez ustreznih oznak.
Mimogrede zakaj večini pozimi bolj paše zimski čas? Lahko bi konec oktobra rekli fu, namesto ob 7ih zjutraj bom vstajal ob 6ih ker to ustreza poletnemu času, ker je ta najboljši. To uro bom izkoristil da zrihtam psa, priprav futer za popoldne, skidam sneg, "karkoli", popoldne bom pa "lagano sportski" ker bom lovil vsak foton svetlobe, ki mi še ostane.

V bistvu je to stvar navade, preferenc in tudi lokacije bivanja.

Navade, ker nas je veliko takih, ki s tem (premikanje kazalcev) zivimo od rojstva.
Preferenc, ker ima vsak svoj stil/ritem zivljenja.
Lokacija pa, ker je ponekod vseeno ce imas 1h prej temo ali ne, ker je itak pol zime megleno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

starfotr ::

Ljudje so pač otroci. Penzijo moraš plačevat, da ti jo potem na stara leta da država. Zdravstvo moramo plačevat, da ti država pomaga ko rabiš.

Država mora poskrbeti za premik ure, ker si glup narod ne zna urnikov uredit in poskrbeti za ustrezen razpored svojih aktivnosti.

Država za vse. Kake bedake imamo to je neverjetno.

ZveeZ ::

starfotr je izjavil:


Država mora poskrbeti za premik ure, ker si glup narod ne zna urnikov uredit in poskrbeti za ustrezen razpored svojih aktivnosti.

Ma si pravi puffo brontolone:)

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


In kako folku pomaga da je konec junija sonce ob 3.35 namesto 4.35....

In kako jim zvecer koristi tema ob 20.30 namesto 21.30

In kako folku pomaga, da je decembra in januarja tema "šele" ob 16:30 namesto 15:30, če so itak do 17:00 na šihtu, ker se jim zjutraj ne da vstat?

In kako jim zjutraj koristi, da je sonce šele ob 8:30, namesto ob 7:30?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In kako folku pomaga da je konec junija sonce ob 3.35 namesto 4.35....

In kako jim zvecer koristi tema ob 20.30 namesto 21.30

In kako folku pomaga, da je decembra in januarja tema "šele" ob 16:30 namesto 15:30, če so itak do 17:00 na šihtu, ker se jim zjutraj ne da vstat?

In kako jim zjutraj koristi, da je sonce šele ob 8:30, namesto ob 7:30?



Zato pa pravim kdaj ima vec ljudi kaj od tega in odgovor je poleti ob 21.00 ima najvec ljudi vec od sonca.... Najmanj pa ob 3.45 ali 7.45 ali 17.00

Hence je logicno da je najbolje it na utc plus 2
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Glugy ::

Urniki / Delavniki se lahko prilagajajo na ravni podjetij/ šol itd. Pozitiva konca premikanje ur je tud v sistemskih rešitvah. Ni treba toliko komplicirat pri programiranju pa tem da ima skor vsaka regija ene posebna pravila kdaj se kaj premakne. Zato zimski čas; da se ve kaj je "pravi" čas pol pa naj se premika po želji na individualni ravni.

nejc_nejc ::

Mah programiranje je totalno brezveze, ko se začnejo urniki individualno premikat bo šele zmeda, pa vozni redi itd.

Lonsarg ::

Stalni zamiki niso tako problematični. 23 in 25 urne pogodbe na prestopne dni pa nam delajo kar lepe štrene naprimer. Nima veze če je v UTC (aja pa še to itak da ni vse v UTC ker si odvisen od raznoraznih 3rd party sistemov), ker tudi v UTCju na prestopni dan fašemo pač 23 ali 25 podatkov namesto 24.

Seveda da se na koncu vse nekak pohandla, ampak je glupo do amena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Glugy je izjavil:

Urniki / Delavniki se lahko prilagajajo na ravni podjetij/ šol itd. Pozitiva konca premikanje ur je tud v sistemskih rešitvah. Ni treba toliko komplicirat pri programiranju pa tem da ima skor vsaka regija ene posebna pravila kdaj se kaj premakne. Zato zimski čas; da se ve kaj je "pravi" čas pol pa naj se premika po želji na individualni ravni.



Pravega casa ni ker je oboje izmisljotina ljudi

Zato je potrebno izbrat najboljsi cas za ljudi brez da spreminjamo milijone urnikov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Američanom se obeta stalni poletni čas (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24224691 (14470) DostMam

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115629 (7158) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636786 (30115) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844610 (31373) nsa_ag3nt

Več podobnih tem