» »

Opravičilo koroškim Slovencem

Opravičilo koroškim Slovencem

«
1
2 3

nevone ::

Avstrija se opravičuje za neuresničene obveze, ki jih je dala ob plebiscitu in za vse krivice, ki so se dogajale koroškim Slovencem.

Je to dejanje odobravanja vredno, ali je le pesek v oči? Upajmo, da ne. No jaz sem mnenja da ni, in da taki dogodki krepijo boljše odnose med ljudmi. Nekaj tistih, ki eskalirajo, je pa vedno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Scaramouche1 ::

To je pač nekaj, da se oni ne ukvarjajo z ukradeno zemljo..

To je kot da jaz pridem do tebe ko si na dnu in rečem molim zate..

Potem pa par mesecev kasneje pridem vprašat za denar, saj sem le nekaj naredil zate...kajne...

Te Korošci bodo za njih delali na slovenski zemlji... vse je uredu..saj so dobili opravičilo...

nevone ::

Scaramouche1 je izjavil:

To je pač nekaj, da se oni ne ukvarjajo z ukradeno zemljo..

To je kot da jaz pridem do tebe ko si na dnu in rečem molim zate..

Potem pa par mesecev kasneje pridem vprašat za denar, saj sem le nekaj naredil zate...kajne...

Te Korošci bodo za njih delali na slovenski zemlji... vse je uredu..saj so dobili opravičilo...


Razvrednotenje simbolnih dejanj samo kaže na to, da obstajajo na eni strani tisti, ki dejansko s figo v žepu opravijo takšno dejanje, na drugi strani pa tisti, ki so težko zadovoljni z vsem, kar ne uresniči vseh njihovih pričakovanj.

Simbolno dejanje je dobra osnova za nadaljnje sodelovanje, če ni narejena s figo v žepu in če je na drugi strani sprejeta z dobro vero, da bo obrodila pozitivne sadove.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Samael ::

Če spregledamo gostilniške neumnosti, ki jih je zgoraj naklaftral @Scaramouche1, je to opravičilo seveda pomembno. Zemlja - realnost plebiscita pred stotimi leti nima tu nobene veze. Zgodilo se je, kakor se je pač zgodilo, nazaj se ne da iti, danes lahko gradijo zgolj na tem, kar je tu in zdaj.

Pomebno je s simboličnega vidika razklanem narodu, ki živi na tem področju, ne ker mi ostali znotraj naše države glede "tiste zemlje" čutimo tako ali drugače.
To ne bo odpravilo desetletja krivic in odrivanja slovensko govorečih prebivalcev tistega področja iz javnega življenja, ne bo tudi povsem utišalo protislovensko hujskaštvo na tistem področju, je pa korak k priznanju, da je bilo narobe, kar jaz vidim kot temelj k pravičnejšemu, bolj kontruktivnemu obravnavanju Slovenske manjšine na tistem področju.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Scaramouche1 ::

Samael je izjavil:

Če spregledamo gostilniške neumnosti, ki jih je zgoraj naklaftral @Scaramouche1, je to opravičilo seveda pomembno. Zemlja - realnost plebiscita pred stotimi leti nima tu nobene veze.

Pomebno je s simboličnega vidika razklanem narodu, ki živi na tistem področju, ne ker mi ostali čutimo tako ali drugače.
To ne bo odpravilo desetletja krivic in odrivanja slovensko govorečih prebivalcev tistega področja iz javnega življenja, ne bo tudi povsem utišalo protislovensko hujskaštvo na tistem področju, je pa korak k priznanju, da je bilo narobe, kar jaz vidim kot temelj k pravičnejšemu, bolj kontruktivnemu obravnavanju Slovenske manjšine na tistem področju.


Smešno je da to tako vidite, vsi vemo da so se te stvari dogajale, oni ni mi, to da je tako pozno prišlo do tega pomeni da jim sploh ni bilo pomembno, to da pa se ubadamo z opravičili in ne s tem da so odškodovani Slovenci, je nekaj kar se večje države nebi ubadale, ampak bi videle kot taktiko...

S tem se jim ne bo treba ubadati z realnostjo problema, saj so se opravičili..

Prej bi rekel da je sprejemanje opravičil nekaj kar imajo radi v gostilnah, kar pa bi v nasprotnem primeru da bi se visoki Avstriji zgodilo z naše strani zdelo skrajno neokusno, zavlačevalno in seveda brez kakršne koli vrednosti in realnih povračil...

Samael ::

Ne, ti zgolj ne razumeš, je pretežka tema zate.
Opravičilo ni bilo namenjeno tebi, ker si bil ti oškodovan za neko zemljo. To poglavje je zaključeno davno nazaj. Namenjeno je položaju Slovensko govoreče manjšine, ki živi tam. Ko boš to razumel, bo mogoče možno tudi debatirati s teboj, do takrat pa boš klatil irelevantne neumnosti.
Samael != Samuel

Scaramouche1 ::

Samael je izjavil:

Ne, ti zgolj ne razumeš, je pretežka tema zate.
Opravičilo ni bilo namenjeno tebi, ker si bil ti oškodovan za neko zemljo. To poglavje je zaključeno davno nazaj. Namenjeno je položaju Slovensko govoreče manjšine, ki živi tam. Ko boš to razumel, bo mogoče možno tudi debatirati s teboj, do takrat pa boš klatil irelevantne neumnosti.


Spt žaljivke ko ni drugega...

Oni vedo da je to bila nekoč slovenska zemlja, to se ni spremenilo!

https://bojanambrozic.com/2009/04/04/av...

Ta poglavja niso zaključena,to si si ti izmislil!

In to Avstrijci vedo! Zato bo opravičilo neke vrste obliž, da se ne bo treba ukvarjati z zgodovino!
In to je zgodovina, ki jo ti pač nočeš priznati, pojdi raje nazaj v fotelj..za drugo nisi!

Samael ::

O fak ... ta pa še vedno goni svoje.

Poskusiva ponovno, v tretje - hkrati pa te prosim, da kljub pozni uri za spremembo premisliš kaj bereš in kaj boš odgovoril. To ni bilo opravičilo Sloveniji za izgubo ozemlja. Prosim potrudi se in sprocesiraj to. Nihče se ni opravičil za to in to ni predmet pogovora. Ta zgodba je bila zaključena sto let nazaj.

Avstrija se opravičuje za neuresničene obveze, ki jih je dala ob plebiscitu in za vse krivice, ki so se dogajale koroškim Slovencem. Opravičilo ni namenjeno tebi tu, temveč položaju Slovensko govoreče manjšine, ki živi tam, kot temelj k pravičnejšemu, bolj kontruktivnemu obravnavanju Slovenske manjšine na tistem področju - nekaj, za kar si prizadevajo Slovenci na Avstrijskem koroškem praktično celo stoletje.
Samael != Samuel

Scaramouche1 ::

Samael je izjavil:

O fak ... ta pa še vedno goni svoje.

Poskusiva ponovno, v tretje - hkrati pa te prosim, da kljub pozni uri za spremembo premisliš kaj bereš in kaj boš odgovoril. To ni bilo opravičilo Sloveniji za izgubo ozemlja. Prosim potrudi se in sprocesiraj to. Nihče se ni opravičil za to in to ni predmet pogovora. Ta zgodba je bila zaključena sto let nazaj.

Avstrija se opravičuje za neuresničene obveze, ki jih je dala ob plebiscitu in za vse krivice, ki so se dogajale koroškim Slovencem. Opravičilo ni namenjeno tebi tu, temveč položaju Slovensko govoreče manjšine, ki živi tam, kot temelj k pravičnejšemu, bolj kontruktivnemu obravnavanju Slovenske manjšine na tistem področju - nekaj, za kar si prizadevajo Slovenci na Avstrijskem koroškem praktično celo stoletje.


Seveda je točno to, kar ti zdaj govoriš, to da gredo stran s poti, opravičila za stvari ki nas ne zanimajo!
Ti si sklepčen, gledaš pač njihov program, oni bi se radi opravičevali za to in ono, da se ne ukvarjamo z realno sliko!

Medtem pa drugi vidijo stvar ki je taka kot je...

https://www.nsks.at/images/downloads/40...

https://volksgruppen.orf.at/slovenci/st...

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Linka, ki si mi ju iz nekega razloga, ki najbrž ni znan niti tebi samemu, prilimal ti popisujeta natančno to, kar ti skušam v to trdo bučo pojasniti jaz, pa ti ne gre in raje še naprej po gostilniško cepetaš nad krivico, ker ti je bilo sto let nazaj s plebiscitom v takšnih ali drugačnih okoliščinah odvzeto ozemlje.

In je nenadoma zdaj to tvoj problem, namesto, da bi razumel komu je namenjeno to opravičilo in zakaj.
Scaramouche1, resno, ta tema je pretežka zate.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Scaramouche1 ::

Samael je izjavil:

Linka, ki si mi ju iz nekega razloga, ki najbrž ni znan niti tebi samemu, prilimal ti popisujeta natančno to, kar ti skušam v to trdo bučo pojasniti jaz, pa ti ne gre in raje še naprej po gostilniško cepetaš nad krivico, ker ti je bilo sto let nazaj s plebiscitom v takšnih ali drugačnih okoliščinah odvzeto ozemlje.

In je zdaj to tvoj problem, ne opravičilo za neuresničene obveze, ki jih je dala Avstrija ob plebiscitu in za vse krivice, ki so se dogajale koroškim Slovencem.
Scaramouche1, resno, ta tema je pretežka zate.


Kateri link? drugi ki kontrira temu kar ti govoriš...

Scaramouche1 ::

Protest mladih koroških Slovencev

Klub slovenskih študentk in študentov na Koroškem je ob stoletnici koroškega plebiscita v Celovcu pripravil protest. Protestniki so se zbrali na železniški postaji, nato pa so se podali do deželne hiše v središču mesta. Protesta se je udeležilo približno 100 ljudi.

Protest je potekal pod geslom 10. oktober - ni vzroka za praznovanje! Za antifašistični konsenz na Koroškem. Klub je na svoji strani na Facebooku pri napovedi protesta med drugim zapisal, da nasprotujejo nacionalnim mitom in nemškemu nacionalizmu. Pozvali so tudi k solidarni družbi brez oblasti in izključitve.

Dan za praznovanja zanje ni 10. oktober, ampak 8. maj, dan osvoboditve izpod nacifašizma. "Nemški nacionalizem je hegemonialni princip koroške politike, četudi vzdržuje deželna vlada konsenzno skupino, se prezentira kot polepševalno društvo in vabi slovenske pevske zbore, da zapojejo pri proslavah v čast južne meje. Proslavljanje meja vedno povzroča izključitev drugih in nobena fraza o mostovih in evropski skupnosti tega ne more prikriti," so v pozivu k demonstracijam med drugim zapisali organizatorji.

Samael ::

Nikakor ne, ti imaš zgolj težave z razumevanjem. Tudi drugi link popisuje točno to, kar ti razlagam ves čas in se nanaša na krivice napram Koroškim Slovencem (ki jim je opravičilo namenjeno - pa tega kar ne moreš razumeti), ne pa na tvoje hudovanje, ker si bil s plebiscitom ob del ozemlja.

Škoda, da si ob vseh težavah z razumevanjem tebi malce težjih tem tako vsiljivo vztrajen, da boš raje še naprej gnal neumnosti, limal neke random linke, ki jih niti razumeš ne, kot pa premislil, kaj ti želijo ljudje povedati (že večkrat videno). Tudi prav. Nalimaj link še do kakšnega članka, katerega vsebine ne boš razumel, se ti bo pa zdelo da nekako paše v to debato.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Scaramouche1 ::

Samael je izjavil:

Nikakor ne, ti imaš zgolj težave z razumevanjem. Tudi drugi link popisuje točno to, kar ti razlagam ves čas in se nanaša na krivice napram Koroškim Slovencem (ki jim je opravičilo namenjeno - pa tega kar ne moreš razumeti), ne pa na tvoje hudovanje, ker si bil s plebiscitom ob del ozemlja.

Škoda, da si ob vseh težavah z razumevanjem tebi malce težjih tem tako vsiljivo vztrajen, da boš raje še naprej gnal neumnosti, limal neke random linke, ki jih niti razumeš ne, kot pa premislil, kaj ti želijo ljudje povedati (že večkrat videno).


Spet ne govorim samo o ozemlju, gre se za celoten koncept in to da on noče govoriti o ozemlju in se s tem ne ukvarja je resnična patologija takih kot ti, ki bi jim lahko vrhovni vodja določil kaj se jim bo opravičil, kaj pa ne, ti bi pa ostale ki to ne spoštujejo pozval naj bodo pozorni katere besede je uporabil, in da se pač z ostalim ne ukvarja...
Pametni politiki vedno gredo stran s teme..
Mi razumemo to kar ti ne, ti pa še vedno govoriš s čim se on ukvarja, ostali pa s čim bi se moral!

Samael ::

Daj, boš to raje kolegom zjutraj za šankom razlagal in se, če te bo kdo pripravljen poslušati, vsaj tam počutil razumljenega. Lahko noč :)
Samael != Samuel

zmaugy ::

Eno vprašanje: kako težko je danes življenje Avstrijca, ki ima ponemčen slovenski priimek v primerjavi z Avstrijcem, ki ima pravi nemški priimek? Pa oba govorita original "avstrijščino", se pravi avstrijski dialekt nemščine.
To je to.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nevone ::

Spet ne govorim samo o ozemlju, gre se za celoten koncept in to da on noče govoriti o ozemlju


O kakšenem ozemlju ti to govoriš? Koroški Slovenci so se sami odločili, da bodo raje priključeni k Avstriji, ker jim je Avstrija pač ponujala več, potem pa obljub ni izpolnila. In danes se za to opravičuje.

in da se pač z ostalim ne ukvarja...

Nihče ne pravi, da se z ostalim ne ukvarja, le ti hočeš izničiti enega od pomembnih dejanj v komunikaciji.

Zadeve je treba seštevati ne izločati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Scaramouche1 ::


O kakšenem ozemlju ti to govoriš? Koroški Slovenci so se sami odločili, da bodo raje priključeni k Avstriji, ker jim je Avstrija pač ponujala več, potem pa obljub ni izpolnila. In danes se za to opravičuje.


Poglej si zgodovino ozemlja, https://bojanambrozic.com/2009/04/04/av...
Še maturanti znajo izbrskati kam spada..

Oni so šli stran od SHS in ne od današnje Slovenije!
Če bi bila takrat Slovenija suverena, se za to nebi odločili!
Koro%C5%A1ki Slovenci @ Wikipedia

Ob koncu 19. stoletja so koroški Slovenci predstavljali približno četrtino ali tretjino celotnega prebivalstva Koroške. Njihovo naselitveno področje je takrat obsegalo tudi kraje, ki so danes že nemško govoreči. Tekom 20. stoletja je njihovo število stalno upadalo, predvsem zaradi konstantnih asimilacijskih pritiskov.

fikus_ ::

Opravičilo jih nič ne stane, samo nekaj besed enega človeka.

Mogoče komu dobro dene, ampak tisti, ki se jim je zgodila največja krivica, so že davno mrtvi.

D3m ::

Wau. Opravičilo po 100 letih sranja po glavi.

Pa še nič jih ni koštal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

D3m je izjavil:

Wau. Opravičilo po 100 letih sranja po glavi.

Pa še nič jih ni koštal.


Koroškim Slovencem to vseeno nekaj pomeni, saj je lahko izhodišče za nadaljna dejanja.

Če so bo po tem še kaj spremenilo v odnosih je pa sploh super.

Seveda, ko se začne podpihovati, kako je vse brez pomena, je možnosti za uspeh manj.

Jasno je tudi, da preveliki apetiti nekaterih Slovencev ne bodo pomagali k izboljšanju stanja. Avstrija ne bo dovolila povračilnih ukrepov, zgolj bo poskušala popraviti preteklost s prihodnimi dejanji.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

Scaramouche1 je izjavil:


O kakšenem ozemlju ti to govoriš? Koroški Slovenci so se sami odločili, da bodo raje priključeni k Avstriji, ker jim je Avstrija pač ponujala več, potem pa obljub ni izpolnila. In danes se za to opravičuje.


Poglej si zgodovino ozemlja, https://bojanambrozic.com/2009/04/04/av...
Še maturanti znajo izbrskati kam spada..

Oni so šli stran od SHS in ne od današnje Slovenije!
Če bi bila takrat Slovenija suverena, se za to nebi odločili!
Koro%C5%A1ki Slovenci @ Wikipedia

Ob koncu 19. stoletja so koroški Slovenci predstavljali približno četrtino ali tretjino celotnega prebivalstva Koroške. Njihovo naselitveno področje je takrat obsegalo tudi kraje, ki so danes že nemško govoreči. Tekom 20. stoletja je njihovo število stalno upadalo, predvsem zaradi konstantnih asimilacijskih pritiskov.


In kako je danes za potomce koroških Slovencev, ki so se asimilirali in se nimajo več za Slovence? Trpijo? Objokujejo, ker ne živijo v Sloveniji?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nergac ::

D3m je izjavil:

Wau. Opravičilo po 100 letih sranja po glavi.

Pa še nič jih ni koštal.


Na srečo imamo Slovenci dva Pahorja.

Boruta in Borisa.

Scaramouche1 ::

In kako je danes za potomce koroških Slovencev, ki so se asimilirali in se nimajo več za Slovence? Trpijo? Objokujejo, ker ne živijo v Sloveniji?

Neumen in resnično patetičen odgovor..

Torej če nekomu nekaj vzameš, okradeš in čez leta se ta asimilira drugam, je to oproščeno..

Če bi tebi vzeli otroka in mu je bolje v Avstriji, je to urejeno?

Verjamem da bi nekateri prodali Slovenijo, če bi bila pod Avstrijo in bi bila povprečna plača 500€ večja, vendar je to pljuvanje po prednikih, ki so umrli za to zemljo, očitno določeni tudi to ne spoštujejo...

Seveda so zmagali Avstrijci, oni vedo kakšno igro igrajo, bedno opravičilo medtem pa konstantno dušenje slovenske kulture, dokler je ne bo več....

Pojdi od tukaj, bolje ti bo, saj bodo tvoje otroke učili v šoli da imaš krivdo nacizma v šoli, čeprav nisi njihov, vendar hočeš biti...

nergac ::

Bravo.

Nekateri bi še lastno mamo in očeta pa še kaj prodali za par fičnikov, ker so popolnoma nesposobni.

Trpimo pa vsi!

Tako je pač življenje.

zmaugy ::

Scaramouche1 je izjavil:

In kako je danes za potomce koroških Slovencev, ki so se asimilirali in se nimajo več za Slovence? Trpijo? Objokujejo, ker ne živijo v Sloveniji?

Neumen in resnično patetičen odgovor..

Torej če nekomu nekaj vzameš, okradeš in čez leta se ta asimilira drugam, je to oproščeno..

Če bi tebi vzeli otroka in mu je bolje v Avstriji, je to urejeno?

Verjamem da bi nekateri prodali Slovenijo, če bi bila pod Avstrijo in bi bila povprečna plača 500€ večja, vendar je to pljuvanje po prednikih, ki so umrli za to zemljo, očitno določeni tudi to ne spoštujejo...

Seveda so zmagali Avstrijci, oni vedo kakšno igro igrajo, bedno opravičilo medtem pa konstantno dušenje slovenske kulture, dokler je ne bo več....

Pojdi od tukaj, bolje ti bo, saj bodo tvoje otroke učili v šoli da imaš krivdo nacizma v šoli, čeprav nisi njihov, vendar hočeš biti...


Jebi se miško. Leta 1991 sem jaz bil v TO, ti pa...? Po drugi strani pa - kaj za hudiča so meni Avstrijci “ukradli”?
Narodna pripadnost je konstrukt, nihče ne ve, kaj so bili tvoji ali moji predniki po narodnosti 300 let nazaj in v bistvu te danes ne bi nič bolelo, če bi cela današnja Slovenija zaradi hipotetičnih zgodovinskih dogodkov pred 300 leti govorila nemško, kot te ne bi tudi, če bi cela današnja Avstrija in Slovenija govorili slovensko.
Narod na mešanem območju se je odločil, v kateri državi hoče živeti in ti lahko onaniraš na mitologijo kolikor hočeš, ko dejstev ne moreš spremeniti.
Opravičilo je bilo namenjeno koroškim Slovencem in ne tebi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nergac ::

Pahi je sprejel opravičilo, Pol Prekmurja in Koroške dela v Avstriji in plačuje davke Pahiju.

Avstrijci zidajo Magno sredi polja blizu MB, kjer je bil nekoč TAM.

Pošta že 30 let noče zaposlovati državljanov, rojenih v Sloveniji.

Uličice nam tlakujejo predvsem Albanci, ceste so nam zgradili Bošnjaki.

zmaugy je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

In kako je danes za potomce koroških Slovencev, ki so se asimilirali in se nimajo več za Slovence? Trpijo? Objokujejo, ker ne živijo v Sloveniji?

Neumen in resnično patetičen odgovor..

Torej če nekomu nekaj vzameš, okradeš in čez leta se ta asimilira drugam, je to oproščeno..

Če bi tebi vzeli otroka in mu je bolje v Avstriji, je to urejeno?

Verjamem da bi nekateri prodali Slovenijo, če bi bila pod Avstrijo in bi bila povprečna plača 500€ večja, vendar je to pljuvanje po prednikih, ki so umrli za to zemljo, očitno določeni tudi to ne spoštujejo...

Seveda so zmagali Avstrijci, oni vedo kakšno igro igrajo, bedno opravičilo medtem pa konstantno dušenje slovenske kulture, dokler je ne bo več....

Pojdi od tukaj, bolje ti bo, saj bodo tvoje otroke učili v šoli da imaš krivdo nacizma v šoli, čeprav nisi njihov, vendar hočeš biti...


Jebi se miško. Leta 1991 sem jaz bil v TO, ti pa...? Po drugi strani pa - kaj za hudiča so meni Avstrijci “ukradli”?
Narodna pripadnost je konstrukt, nihče ne ve, kaj so bili tvoji ali moji predniki po narodnosti 300 let nazaj in v bistvu te danes ne bi nič bolelo, če bi cela današnja Slovenija zaradi hipotetičnih zgodovinskih dogodkov pred 300 leti govorila nemško, kot te ne bi tudi, če bi cela današnja Avstrija in Slovenija govorili slovensko.
Narod na mešanem območju se je odločil, v kateri državi hoče živeti in ti lahko onaniraš na mitologijo kolikor hočeš, ko dejstev ne moreš spremeniti.
Opravičilo je bilo namenjeno koroškim Slovencem in ne tebi.


Ja, kar trkaj se po prsih, ker si bil v TO.

Državne meje so tudi konstrukt, dosti bolj kot narod.

Jezik je najbolj pomemben od vsega.

Včasih je bila latinščina, danes je pač angleščina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Pa kje živite?

Mahneš sočloveka po glavi, nato pa mu rečeš oprosti.

Ista nebuloza kot sprava ali zlorabe v RKC.

Oprosti tukaj ni dovolj, plačilo ali nič.

Bolje nič kot oprosti, sprejmimo realnost in gremo naprej.

nevone ::

Oprosti tukaj ni dovolj, plačilo ali nič.


/s
Vse kar je manj od smrti je premalo. Bolje nič, kot plačilo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nergac ::

/s off

Ti pa samo manipuliraj in deli naprej.

Očitno ti ustreza nova vojna, meni najmanj.

nevone ::

nergac je izjavil:

/s off

Ti pa samo manipuliraj in deli naprej.

Očitno ti ustreza nova vojna, meni najmanj.


Sarkazem je pač sarkazem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nergac ::

Zmenjeno.

Konlov ::

Opravičilo za kaj? Kakšna slovenska zemlja. Sekiramo se za izdajalce, ki so se zavestno odločili, da jo popihajo k germanom...

nergac ::

Konlov je izjavil:

Opravičilo za kaj? Kakšna slovenska zemlja. Sekiramo se za izdajalce, ki so se zavestno odločili, da jo popihajo k germanom...


Kaki germani neki.
Slovani, ki govorijo tudi nemško.

Bi pa Bavarsko priključil k Avstriji.

digitalcek ::

Ste že slišali za prepucavanje, nabijanje, spletno onaniranje, celo - trolanje?

Ja, na spletu se NIKOMUR ne da dokazati NIČ. Odkar je splet "prišel" med ljudi...
Kajti s prihodom spleta so stvari postale - popolnoma nedokazljive.

Kdo bo koga? Tvoj link napram njegovemu linku.... Pa se dajte fajtat, magari do nezavesti.

Čas (leta) pa vam neusmiljeno teče. Namreč, niste nesmrtni.
Le da to vsak dan znova - pozabite...

Lahko brišete. Je take stvari neprijetno brat. Resnica boli.

nergac ::

Digi, to je taka zastonj psihoterapija.

Odkar sem tukaj, ne rabim nobenih psihofarmakov več.

Prosim da se držimo teme, tudi ti, digitalcek, ali pa odpri novo temo, v kateri bom z veseljem sodeloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

D3m ::

Konlov je izjavil:

Opravičilo za kaj? Kakšna slovenska zemlja. Sekiramo se za izdajalce, ki so se zavestno odločili, da jo popihajo k germanom...



56% se jih je odločilo za Avstrijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nergac ::

D3m je izjavil:

Konlov je izjavil:

Opravičilo za kaj? Kakšna slovenska zemlja. Sekiramo se za izdajalce, ki so se zavestno odločili, da jo popihajo k germanom...



56% se jih je odločilo za Avstrijo.


Tudi če bi se jih 51%.

Na ZDA volitvah bodo mogoče morali metati kovanec ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Cvickable ::

@Scaramouche1, pojma nimaš, ko govoriš, da je bila to slovenska zemlja. Nikoli ni bila pravzaprav, že dobrih 1000 let je nemška! Od konca 15. stoletja pa avstrijska! In do leta 1918 smo bili mi avstrijci slovenske narodnosti. Kajti takrat pojem avstrijec ni pomenil nemca, ki živi v avstriji, ampak je opisoval vse prebivalce Cislajtanije. Pojem avstrijec dobil sodoben pomen itak šele po koncu 2. svetovne vojne, zaradi znanih razlogov. Korošci pa so se takrat samo odločili, da ostanejo v stari domovini, ki jim je pač nudila več. Tudi gospodarsko so bili pač bolj povezani z ostalo Koroško, kot z Štajersko in Kranjsko. In to zadnje je bilo pač odločilno, zakaj bi jim zameril? Me zanima kako bi ti glasoval, ali bi gledal bol na jezik ali na kruh.

zmaugy ::

nergac je izjavil:

Pa kje živite?

Mahneš sočloveka po glavi, nato pa mu rečeš oprosti.

Ista nebuloza kot sprava ali zlorabe v RKC.

Oprosti tukaj ni dovolj, plačilo ali nič.

Bolje nič kot oprosti, sprejmimo realnost in gremo naprej.

Kdo je koga mahnil po glavi? Koroški Slovenci so kot ostali Slovenci približno 1000 let živeli pod Avstrijci, a misliš, da je bilo ravnanje Avstrije neko veliko presenečenje? Ampak očitno so rajši živeli pod avstrijsko kot pod srbsko peto.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nergac ::

Ni bilo tako očitno.

56 % : 44 %

(Zato pa so Švicarji danes to kar so.)

(Za časa reformacije pa so se toliko spoklali med sabo, da so videli, da to nikamor ne pelje in nastala je Švica.)

Najbolj ponosni Slovani pa smo zgleda Slovenci in Slovaki.

Ne kregamo se o imenu naše države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

zmaugy ::

Glede jezikov: najboljša poteza v zgodovini EU bi bila, če bi razglasili angleščino za uradni jezik EU in bi moralo veljati, da bi jo vsi morali obvladati dovolj, da bi se lahko z njo sporazumeli v trgovini, na uradih itd.
Potem bi se morda v desetletjih oblikoval enoten EU prostor. Ampak seveda razni zahodni hohštaplerji nikoli ne bojo na to pristali, ker verjamejo, da so nekaj več, ker so se rodili na določeni geografski lokaciji in na drugi strani vzhodne reve z manjvrednostnim kompleksom ravno tako ne, ker z divjim nacionalizmom kompenzirajo svoje psihološke težave.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nergac ::

Pa saj angleščina je uradni jezik EU.

Če pa izstopijo še Irci, bodo v dilemi ...

Angleščina je pač nova Latinščina.

Prosim da se držimo teme.

Govora je o koroških Slovencih in opravičilu avstrijskega predsednika.

(Pri tem upoštevajte, da sta Slovenija in Avstrija trenutno republiki)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

zmaugy ::

nergac je izjavil:

Pa saj angleščina je uradni jezik EU.

Če pa izstopijo še Irci, bodo v dilemi ...

Angleščina je pač nova Latinščina.

Prosim da se držimo teme.

Govora je o koroških Slovencih in opravičilu avstrijskega predsednika.

(Pri tem upoštevajte, da sta Slovenija in Avstrija trenutno republiki)


Ni uradni jezik v trgovini, na prometnih tablah itd. A imamo časopis v angleščini? TV oddaje?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nergac ::

zmaugy je izjavil:

nergac je izjavil:

Pa saj angleščina je uradni jezik EU.

Če pa izstopijo še Irci, bodo v dilemi ...

Angleščina je pač nova Latinščina.

Prosim da se držimo teme.

Govora je o koroških Slovencih in opravičilu avstrijskega predsednika.

(Pri tem upoštevajte, da sta Slovenija in Avstrija trenutno republiki)


Ni uradni jezik v trgovini, na prometnih tablah itd. A imamo časopis v angleščini? TV oddaje?


Daj ne trolaj.

Kaj pa navodila za neke napravice, ki jih kupimo.

Pa kake fensi restavracije imajo tudi menije v angleščini, kar je tudi prav.

Pa jokcanje da ni na Hrvaškem slovenskih menijev ...

Ker jih pač ne rabijo, mi pa tudi ne.

A boš naročal teran na hrvaškem ali kaj? (Razen v študijske namene ... ha ha ... odsvetujem)

Držimo s teme prosim.

Moderator naj pobriše po možnosti Zmaugijeve poste, ker uničuje temo in posledično vse, kar ne paše sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Edino s tablami si zadel.

Zato ima D3M prav in to pove v enem stavku.

Sam to takoj vidim.

Sem pa neumen, da se ukvarjam s tabo tukaj.

fikus_ ::

Fantje in dekleta, učite se iz zgodovine, živite za prihodnost.

Konlov ::

zmaugy je izjavil:

Glede jezikov: najboljša poteza v zgodovini EU bi bila, če bi razglasili angleščino za uradni jezik EU in bi moralo veljati, da bi jo vsi morali obvladati dovolj, da bi se lahko z njo sporazumeli v trgovini, na uradih itd.
Potem bi se morda v desetletjih oblikoval enoten EU prostor. Ampak seveda razni zahodni hohštaplerji nikoli ne bojo na to pristali, ker verjamejo, da so nekaj več, ker so se rodili na določeni geografski lokaciji in na drugi strani vzhodne reve z manjvrednostnim kompleksom ravno tako ne, ker z divjim nacionalizmom kompenzirajo svoje psihološke težave.

V službi dobivam kar nekaj e-poštnih sporočil v raznih neandertalskih jezikih (tudi angleščina). Imamo zelo lep slovenski jezik, zato ostala sporočila brišem, še predno jih odprem...

Konlov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Glede jezikov: najboljša poteza v zgodovini EU bi bila, če bi razglasili angleščino za uradni jezik EU in bi moralo veljati, da bi jo vsi morali obvladati dovolj, da bi se lahko z njo sporazumeli v trgovini, na uradih itd.
Potem bi se morda v desetletjih oblikoval enoten EU prostor. Ampak seveda razni zahodni hohštaplerji nikoli ne bojo na to pristali, ker verjamejo, da so nekaj več, ker so se rodili na določeni geografski lokaciji in na drugi strani vzhodne reve z manjvrednostnim kompleksom ravno tako ne, ker z divjim nacionalizmom kompenzirajo svoje psihološke težave.

V službi dobivam kar nekaj e-poštnih sporočil v raznih neandertalskih jezikih (tudi angleščina) Pač kapitalistični prijemi. Imamo zelo lep slovenski jezik, zato ostala sporočila brišem, še predno jih odprem...


Konlov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Glede jezikov: najboljša poteza v zgodovini EU bi bila, če bi razglasili angleščino za uradni jezik EU in bi moralo veljati, da bi jo vsi morali obvladati dovolj, da bi se lahko z njo sporazumeli v trgovini, na uradih itd.
Potem bi se morda v desetletjih oblikoval enoten EU prostor. Ampak seveda razni zahodni hohštaplerji nikoli ne bojo na to pristali, ker verjamejo, da so nekaj več, ker so se rodili na določeni geografski lokaciji in na drugi strani vzhodne reve z manjvrednostnim kompleksom ravno tako ne, ker z divjim nacionalizmom kompenzirajo svoje psihološke težave.

V službi dobivam kar nekaj e-poštnih sporočil v raznih neandertalskih jezikih (tudi angleščina). Imamo zelo lep slovenski jezik, zato ostala sporočila brišem, še predno jih odprem...

Konlov je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Glede jezikov: najboljša poteza v zgodovini EU bi bila, če bi razglasili angleščino za uradni jezik EU in bi moralo veljati, da bi jo vsi morali obvladati dovolj, da bi se lahko z njo sporazumeli v trgovini, na uradih itd.
Potem bi se morda v desetletjih oblikoval enoten EU prostor. Ampak seveda razni zahodni hohštaplerji nikoli ne bojo na to pristali, ker verjamejo, da so nekaj več, ker so se rodili na določeni geografski lokaciji in na drugi strani vzhodne reve z manjvrednostnim kompleksom ravno tako ne, ker z divjim nacionalizmom kompenzirajo svoje psihološke težave.

V službi dobivam kar nekaj e-poštnih sporočil v raznih neandertalskih jezikih (tudi angleščina). Pač turbo-kapitalistični prijemi. Imamo zelo lep slovenski jezik, zato ostala sporočila brišem, še predno jih odprem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

nergac ::

Zmaugy je troll, ne hranite ga.

Straši tudi v drugih temah.

fikus_ je izjavil:

Fantje in dekleta, učite se iz zgodovine, živite za prihodnost.


O, hvala ...
Lepo je to slišati in biti fant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

D3m ::

Cvickable je izjavil:

@Scaramouche1, pojma nimaš, ko govoriš, da je bila to slovenska zemlja. Nikoli ni bila pravzaprav, že dobrih 1000 let je nemška! Od konca 15. stoletja pa avstrijska! In do leta 1918 smo bili mi avstrijci slovenske narodnosti. Kajti takrat pojem avstrijec ni pomenil nemca, ki živi v avstriji, ampak je opisoval vse prebivalce Cislajtanije. Pojem avstrijec dobil sodoben pomen itak šele po koncu 2. svetovne vojne, zaradi znanih razlogov. Korošci pa so se takrat samo odločili, da ostanejo v stari domovini, ki jim je pač nudila več. Tudi gospodarsko so bili pač bolj povezani z ostalo Koroško, kot z Štajersko in Kranjsko. In to zadnje je bilo pač odločilno, zakaj bi jim zameril? Me zanima kako bi ti glasoval, ali bi gledal bol na jezik ali na kruh.


Ne bila je rimljanska.

Kva vse ne bomo izvedeli.

Če bi izvedli izkopavanja bi pa odkrili slovanske naselbine.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Darilo iz Hitlerjeve domovine za rojstni dan Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
505751 (4729) tryhard
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6413000 (10468) noraguta
»

Kapitulacija koroških Slovencev - dvojezični krajevni napisi (A)

Oddelek: Problemi človeštva
264614 (3941) Gregor P
»

Haider R.I.P. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10710130 (4860) ahac
»

So Avstrijci že dolgo Slovenci?

Oddelek: Problemi človeštva
102089 (1424) moat

Več podobnih tem