» »

Iskanje zaposlitve

Iskanje zaposlitve

radiergummi ::

Pred približno dvema mesecema sem diplomiral iz področja računalništva (torej novinec/junior). Ker mi do sedaj še ni uspelo najti dela me zanima na katerih portalih (zraven spodaj navedenih) naj iščem zaposlitev? Najbolj so mi všeč objave tukaj na Slo-Tech Zaposlitve vendar mi že zaradi lokacije v glavnem ne ustrezajo. Prihajam iz Pomurja zato si lokacijo iskanja omejujem na Pomursko in Podravsko (Maribor) regijo. Avstrija načeloma tudi naj ne bi bila problem (stanujem blizu Gornje Radgone, Nemški jezik mi ni tuj).

Dnevno večkrat pregledam:
- Zavod za zaposlovanje ( https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit... )
- Slo-Tech Zaposlitve ( https://slo-tech.com/delo )
- mojazaposlitev ( https://www.mojazaposlitev.si/ )
- FERI - Zaposlitve ( https://feri.um.si/zaposlitve/ )

Občasno tudi:
- MojeDelo ( https://www.mojedelo.com/ )

Nimam nobenih vez, prav tako ne poznam nobenih podjetij v svoji bližnji okolici, ki bi potrebovale programerja. Delo na daljavo zaradi manjkajočih izkušenj najverjetneje odpade, čeprav mi najbolj diši.

Skratka iščem zadeve, ki niso omejene na platformo Windows, sem namreč dolgoletni Linux uporabnik in cenim svobodno izbiro glede razvojnega okolja. Zanimajo me backend (Lua, Go, Python, Zeit/Now, Docker), frontend (HTML, CSS, Elm, Tachyons), izdelava statičnih spletnih strani, strojno učenje in analiza podatkov, pisanje razpoznavalnikov oz. parserjev (LPeg, Lua vzorci, skratka izdelava orodij za obdelavo programske kode in teksta), pisanje skript in konzolnih aplikacij (Lua, LuaJIT), grafične Linux aplikacije (Gtk+ 3), blockchain, pisanje dokumentacije in učnega materiala (baje se to ne da vsem) in še bi se kaj našlo :).

Upam, da je se objava nahaja v ustreznem forumu in najlepša hvala za pomoč! :D

jype ::

je izjavil:

Nimam nobenih vez, prav tako ne poznam nobenih podjetij v svoji bližnji okolici, ki bi potrebovale programerja.
Začni delat na tem, da boš dobil veze. Udeležuj se meetupov in drugih oblik strokovnega druženja. Če si lahko privoščiš konference s področij, ki te zanimajo, potem si jih daj.

eric_cartman ::

Če ti nemščina ni problem, ne zapravljaj časa s Slovenijo...

https://www.karriere.at/jobs?jobFields%...

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Če te zanima dela v Avstriji potem:
www.karriere.at
www.willhaben.at
www.jobs.at
at.indeed.com
eures portal
...

Naredi si tudi linkedin profil, tam mene konktaktirajo glede možnosti za zaposlitev dnevno, ampak to pride bolj v poštev ko že imaš kaj pametnega za napisat in iščeš v tujini.

Če boš šel na razgovor v AT ne bodi presenečen, ko te vprašajo kakšno plačo želiš. Poglej si njihovo IT kolektivno pogodbo, da ne rukneš nekaj norega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

bambam20 ::

Za informacije glede službe v Avstriji se lahko pridružiš FB skupini SLovenci v Avstriji.

lp.

Tilen ::

Prijavi se s svojim profilom na LinkedIn. Meni pošiljajo ponudbe za prav dobra delovna mesta, tudi v Sloveniji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

damcipamci ::

poslji mi CV v nemscini ali anglescini na damijan.koletnik@gmail.com

eric_cartman ::

kingsix je izjavil:

Če te zanima dela v Avstriji potem:

Če boš šel na razgovor v AT ne bodi presenečen, ko te vprašajo kakšno plačo želiš. Poglej si njihovo IT kolektivno pogodbo, da ne rukneš nekaj norega.


Če malo ukradem temo.. Kolikšen pa je povrprečni razpon plače za junior front oz. back end programerja v Avstriji recimo? Tipično znanje pač (Javascript, Python/PHP, HTML, CSS).

bambam20 ::

eric_cartman je izjavil:


Če malo ukradem temo.. Kolikšen pa je povrprečni razpon plače za junior front oz. back end programerja v Avstriji recimo? Tipično znanje pač (Javascript, Python/PHP, HTML, CSS).


Vzem primerjavo, da ima navaden delavec v Magni v proizvodnji 2200€ bruto plače. To, kar lahko dela vsak. Plus 13 in 14-to plačo.

ZDaj se pa vprašaj, koliko bi moral imet programer, kar vsak ne more biti.

pegasus ::

Tilen je izjavil:

Prijavi se s svojim profilom na LinkedIn. Meni pošiljajo ponudbe za prav dobra delovna mesta, tudi v Sloveniji.
Linkedin se je vsaj zame izkazal kot zelo švoh. V petih letih sem dobil eno samo povpraševanje, ki se je deloma dotikalo tega, kar ponujam. Tako da ... ymmv.

radiergummi ::

Zahvaljujem se za vse dosedanje nasvete in povezave! Preseneča me koliko delovnih mest s področja računalništva je odprtih v Gradcu 8-O

damcipamci je izjavil:

poslji mi CV v nemscini ali anglescini na damijan.koletnik@gmail.com

A lahko prosim na kratko razložite za kaj se gre? Imate podjetje in zaposlujete ali ste zaposleni v podjetju, ki išče novo osebje? Hvala! :)

Veron ::

če ti je strojno učenje in analiza podatkov kaj blizu, se raje drži te smeri.
Če se le da, se izogni "digitalnim, spletnim agencijam".

Pa tako kot so drugi povedal, če znaš nemško in si blizu AT meje, poglej raje tja.

damcipamci ::

radiergummi je izjavil:

Zahvaljujem se za vse dosedanje nasvete in povezave! Preseneča me koliko delovnih mest s področja računalništva je odprtih v Gradcu 8-O

damcipamci je izjavil:

poslji mi CV v nemscini ali anglescini na damijan.koletnik@gmail.com

A lahko prosim na kratko razložite za kaj se gre? Imate podjetje in zaposlujete ali ste zaposleni v podjetju, ki išče novo osebje? Hvala! :)


AT podjetje, s poslovno enoto v Mariboru (zaradi velikega stevila ze zaposlenih iz Slovenije). Podrobneje lahko podebatirava po mailu

jernejl ::

bambam20 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:


Če malo ukradem temo.. Kolikšen pa je povrprečni razpon plače za junior front oz. back end programerja v Avstriji recimo? Tipično znanje pač (Javascript, Python/PHP, HTML, CSS).


Vzem primerjavo, da ima navaden delavec v Magni v proizvodnji 2200€ bruto plače. To, kar lahko dela vsak. Plus 13 in 14-to plačo.

ZDaj se pa vprašaj, koliko bi moral imet programer, kar vsak ne more biti.

Za Magno v Avstriji lahko preveriš na njihovi spletni strani pod "careers", imajo večinoma (ali pa morda celo povsod) naveden okvir plače, ki jo lahko pričakuješ za posamezno delovno mesto.

bambam20 ::

jernejl je izjavil:

bambam20 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:


Če malo ukradem temo.. Kolikšen pa je povrprečni razpon plače za junior front oz. back end programerja v Avstriji recimo? Tipično znanje pač (Javascript, Python/PHP, HTML, CSS).


Vzem primerjavo, da ima navaden delavec v Magni v proizvodnji 2200€ bruto plače. To, kar lahko dela vsak. Plus 13 in 14-to plačo.

ZDaj se pa vprašaj, koliko bi moral imet programer, kar vsak ne more biti.

Za Magno v Avstriji lahko preveriš na njihovi spletni strani pod "careers", imajo večinoma (ali pa morda celo povsod) naveden okvir plače, ki jo lahko pričakuješ za posamezno delovno mesto.


Bistvo je. Da ne moreš rečt, da boš delal za 2500 bruto kot programer. To bi bilo enako da bi pri nas delal kot programer za 1400 bruto.

kingsix ::

Malo ste padli na glavo glede plač v AT. Dajte si prosim pogledat IT kollektivvertrag in potem pišite.
Poznam 20 ljudi in prav vsi so dobili plačo točno po tem, sploh juniorji.
Sem bil tudi veliko na drugi strani mize ko smo najemali kader in NIHČE ni omenil plače izven teh pogodb, vsaj začetniki ne.
Skratka kar sanjaj 2500 bruto kot začetnik.

bambam20 ::

kingsix je izjavil:

Malo ste padli na glavo glede plač v AT. Dajte si prosim pogledat IT kollektivvertrag in potem pišite.
Poznam 20 ljudi in prav vsi so dobili plačo točno po tem, sploh juniorji.
Sem bil tudi veliko na drugi strani mize ko smo najemali kader in NIHČE ni omenil plače izven teh pogodb, vsaj začetniki ne.
Skratka kar sanjaj 2500 bruto kot začetnik.



Jao, Navaden delavec v Magni pa 2000 bruto. Žalitev za programerje.

kingsix ::

Navaden delavec v magni ima kup ddoatkov zaradi narave dela..smensko etc. To je takoj +300 bruto.

mlamat ::

Po mojih izkušnjah lahko programer začetnik zahteva tam nekje med 1900€ in 2300€, odvisno koliko predznanja ima.

kingsix ::

Ja.. med 1900-2300 če imaš že vsaj nekaj izkušenj.

Tukaj je pogodba: https://www.wko.at/branchen/information...

Čist začetnike v 80% zaposlijo pod AT in Einstiegsstufe - 1813EUR bruto, po 2-3 mesecih pa se pogovarjaš o več, da te morda uvrstijo v ST1.
Poznam tudi rekuterko za AT in lahko le potrdi..letno gre skozi njo oz firmo kjer dela na stotine ljudi.

Je bil en Slovenec na razgovoru, k ije o čitno poslušal takšne znalce o plačah kot ste tukaj. Čisti začetnik je namreš rekel, da hoče 3500 bruto. Po razgovoru sem mu malo pomagal...tip je iskal službo že dobro leto dni po AT in kao nikakor ni dobil. Ko sem mu razložil naj si malo pgoleda kaj piše v oglasu (navadno je plača navedena) in IT pogodbi...je imel delo v 2 tednih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

bambam20 ::

kingsix je izjavil:

Navaden delavec v magni ima kup ddoatkov zaradi narave dela..smensko etc. To je takoj +300 bruto.


Vseeno. Previsoka plača. Nerealno. Avstrija ni ugodna država za programerje, ki se morajo veliko izobraževati in to ves čas.

mlamat ::

Če vsaj približno znaš nemško in si se pripravljen preseliti, ne boš dolgo iskal službe. Oglasov je malo morje.

bambam20 ::

mlamat je izjavil:

Če vsaj približno znaš nemško in si se pripravljen preseliti, ne boš dolgo iskal službe. Oglasov je malo morje.


V tem primeru boš v Avstriji tenko piskal z 2000€ bruto. To ni znesek zaradi katerega se preseliš v Avstrijo. Sploh če si samski.

Invictus ::

2000 EU v Avstriji ali v Sloveniji 800 EUR plus mama hotel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Na avstrijskem štajerskem čist lepo prideš skozi z 2000 bruto. Na Dunaju malo težje, ampak tam so tudi plače malce višje.
Res ne vem kaj vi sanjate.

Sicer pa mislim, da ste večinoma tukaj iz LJ in nimate relane predstave o stanju plač. Če si v Lj se ti v AT res ne splača selit/vozit, ker plače niso toliko višje. Na štajerskem pa je slika popolnoma drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Blinder ::

radiergummi je izjavil:


torej novinec/junior

Do prve 2 leti si junior. V praksi za delodajalce pomeni, da ce imas 2 leti izkusenj si junior, ko imas 0 izkusenj si .. nula. Za juniorja se pricakuje, da ze kar dobro pozna svoje podrocje.

radiergummi je izjavil:


me zanima na katerih portalih (zraven spodaj navedenih) naj iščem zaposlitev?

Pomoje ti par portalov vec ne bo naredilo neke razlike. Povprasevanje : ponudba, ce ne dobis dela je zato, ker so drugi boljsi od tebe.

radiergummi je izjavil:


vendar mi že zaradi lokacije v glavnem ne ustrezajo.

v trenutku ko si stopil na racunalnisko solo si vezal svoj kraj bodocega dela na Ljubljano. Poleg tujine. V slo obstaja samo Ljubljana kar se IT tice.

radiergummi je izjavil:


sem namreč dolgoletni Linux uporabnik
Zanimajo me backend (Lua, Go, Python, Zeit/Now, Docker), frontend (HTML, CSS, Elm, Tachyons), izdelava statičnih spletnih strani,

to nobenga delodajalca ne briga

radiergummi je izjavil:


strojno učenje in analiza podatkov, pisanje razpoznavalnikov oz. parserjev (LPeg, Lua vzorci, skratka izdelava orodij za obdelavo programske kode in teksta), pisanje skript in konzolnih aplikacij (Lua, LuaJIT), grafične Linux aplikacije (Gtk+ 3), blockchain, pisanje dokumentacije in učnega materiala (baje se to ne da vsem) in še bi se kaj našlo :).

sanjala s*inja kukuruz, ce nisi ravno neki Uni LJ FRI UNI-st si omejen na bojl primitivne jobe v IT in lahko pozabis na ta zanimiva podrocja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

mlamat ::

kingsix je izjavil:

Na avstrijskem štajerskem čist lepo prideš skozi z 2000 bruto. Na Dunaju malo težje, ampak tam so tudi plače malce višje.
Res ne vem kaj vi sanjate.


Jaz živim v Avstriji, staršem plačujem celotne položnice za hišo v Sloveniji in še vsak mesec slovenski davkariji nakažem 190€ razlike davka, pa mi ostane še pol plače.

radiergummi ::

@Blinder

To junior finto si res vsak po svoje razlaga, bi jo odstranil pa ne morem :|. V objavah kjer je je zraven pisalo "Junior" nisem zasledil zapisane potrebe po delovnih izkušnjah, zato sem jo dodal v opis. Se opravičujem za napako.

Večje število portalov bo naredilo razliko, saj sem morda kakšnega spregledal. Vsi na vseh ne objavljajo. Prijavil se nisem še na nobeno delovno mesto, saj mi ni ustrezala lokacija oz. nisem izpolnjeval potreb, ki so bile navedene (znanja, stack, izkušnje, ...). Verjetno zato še nisem zaposlen, ne zaradi konkurence...

Pa naj bi nas učili WordPress, C ter SQL vsa tri leta faksa, če slovenski trg drugega ne potrebuje. ;( Me zanima kakšna bi bila udeležba.

Kot sveže pečen inženir računalništva nimam nobenih visokih ambicij. Rad bi samo delal nekaj v čem bom užival, če se že držim svoje stroke.

Vazelin ::

kingsix je izjavil:

Na avstrijskem štajerskem čist lepo prideš skozi z 2000 bruto. Na Dunaju malo težje, ampak tam so tudi plače malce višje.
Res ne vem kaj vi sanjate.

Sicer pa mislim, da ste večinoma tukaj iz LJ in nimate relane predstave o stanju plač. Če si v Lj se ti v AT res ne splača selit/vozit, ker plače niso toliko višje. Na štajerskem pa je slika popolnoma drugačna.

Kolk je to neto? Na to potem pride še13 in 14 plača ali še kaj dodatno?
Pri nas se tko ali tko beden neto kompenzira z malico in prevozom. V avstriji kakor tega slišim ni, je pa 13 in 14 plača

harmony ::

Junior je od 0-2 max let delovnih izkusenj. Place so od 2000€ - 2600€ bruto krat 14. Po treh letih je vse samo stvar dogovora.

Paul30 ::

radiergummi je izjavil:

@Blinder


Večje število portalov bo naredilo razliko, saj sem morda kakšnega spregledal. Vsi na vseh ne objavljajo. Prijavil se nisem še na nobeno delovno mesto, saj mi ni ustrezala lokacija oz. nisem izpolnjeval potreb, ki so bile navedene (znanja, stack, izkušnje, ...). Verjetno zato še nisem zaposlen, ne zaradi konkurence...


Vsa te zahteve glede slovenskih podjetij moraš z rezervo vzet. Veliko kr limajo copy paste neke nerealne zahteve za entry plačo ter zgleda, da zahtevajo nevem kaka znanja vse, pa multitaskinge v realnosti pa je slika drugačna. Če še pa nisi nič poslal pol pa tud ne pričakuj povratne informacije. Se bo treba pogovorit z potencialnim delodajalcem kako in kaj,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()

Lonsarg ::

Dobiti vsaj tisto prvo leto izkušenj je najbolj pomemben korak, precej bolj kot narediti faks. Za to prvo leto dobiti, da te potem začnejo še kje drugje resno jemat boš bodisi moral imeti srečo, bodisi boš pač vzel najbolšo opcijo, ki jo dobiš v roku par mesecev. Morda tudi kaj kar je dlje stran.

Pač svoje želje prilagodi/znižaj temu, da boš vsak teden vsaj 2 prošnji poslal, po prvem letu izkušenj boš za ene faktor 100 bolj zaposljiv, tako pač je. Tudi ne vem če bi v AT sploh začel iskat predno vsaj nekaj malega izkušenj ne pridobiš. In ja ko gledaš zahteve jih vzami kot "nekaj kar sem se pripravljen zelo hitro naučit" in ne "nekaj kar bi moral že znati", razen če pač izrecno piše zelo izkušenga itd, pa še to lahko pošlješ, če ti je delo zelo všeč, ker tut to potem uporabiš za razlog zakaj si sploh poslal. Lahko podjetje sicer išče izkušenjga pa se zaradi tvoje prošnje odloči, da pa proba tudi kakega novega še zraven vzet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Stari89 ::

Zase bom zadržal mnenje o arogantnosti nekaterih frišnih programerjev iz faksa.
OP, svetujem ti samo to, da pošlješ čim več prošenj naokoli. Če podjetje nima razpisanega oglasa, če oglas zahteva znanja drugih tehnologij, več izkušenj, drugo izobrazbo ... ignoriraj. Pošlji. V najslabšem primeru ti ne odpišejo. Ne pričakuj neke hude plače, ne omejuj se na življenje od doma.
Pa izogni se S.P.jem s petimi zaposlenimi, kjer želi šef biti tvoj kolega. Ni vredno živcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

radiergummi ::

Hvala za nasvete in debato okoli plače :)

ivanov69 ::

Naslednje bo opisano na podlagi svojih izkušenj ter izkušenj drugih, ki so mi povedali stanje podjetij, saj so sami bili tam zaposleni, torej... V kolikor iščete zaposlitev, poskusite v Innovi (čeprav vem, da imajo tam enega izmed šefov, ki se baje grozno dere)... Vsekakor pa ne it delat v podjetje Margento R&D d.o.o.. To je podjetje, ki išče sveže programerje in jih dejansko izkorišča. Dobijo zelo zahtevne projekte in to za minimalca. Poskusnega obdobja praktično ni, saj že ka rna začetku dobiš konkretne naloge. Naj dodam še, da tudi navodila v večini primerov dobiš v "kriptirani obliki", da še sam neveš kaj pravzaprav zahtevajo.

V ta namen tudi zelo veliko programerjev po pol leta odide in menja službo, kar pomeni, da na enem projektu praktično piše kodo okrog 20 programerjev (vsak ima svojo logiko). Potem pa dobiš 20 let star projekt na katerem je pisalo 20 programerjev, programska koda je katastrofalna, še hujša so pa navodila... Ne, hvala!

Res pa je, da je tam nekaj programerjev, ki so tam že okrog 10let in ki so se sprijaznili z majhno plačo ter s takšnim življenjem. Tako da... lahko poskusite. Vso srečo.

Naslednje podobno podjetje je Hermes Softlab, tam znajo šefi biti zelo nesramni, tako da se kar pripravite na to. Danes bodo dobre volje, a že jutri zelo slabe.
Glede Avstrije vem samo to, da boste skoraj cel dan v službi (delo+vožnja=celDan).
Podjetje LANCom tudi zaposljuje. Tam je vbistvu delo kar v redu. Pravtako bi naj bila tudi iPiramida super.

Gambino ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747256579 (15753) miha98
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139756 (29828) dope1337
»

Kako je IT služba v Avstriji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11521850 (9615) Bonticer
»

Plača Junior Full Stacked Web Developerja + UI/UX Design (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5512859 (10443) secops
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099030 (21657) NewHope

Več podobnih tem