» »

Zdravniški sistematični pregled študentov

Zdravniški sistematični pregled študentov

9951hh ::

Zdravo.
Sem študent 1. letnika fakultete in so mi uturili sistematični pregled.
Zdravniški pregled sem opravil ravnokar (imam potrdilo), tako da zaradi sebe nimam razloga da bi šel še na tega.
Zanima me kako je z obveznostjo tega pregled. Ali je ta pregled dejansko obvezen oz. kaj se zgodi, če nanj ne grem?
Lp.

Mesar ::

Je obvezen, moraš še enkrat it.
Your turn to burn!

Miha 333 ::

Sistematični pregled študentov je zgolj pravica iz obveznega zdr. zavarovanja, nikakor pa ni obvezen.

Mesar ::

Ja če bi rad da iz izpišejo potem ne rabiš it.
Your turn to burn!

9951hh ::

Miha 333 je izjavil:

Sistematični pregled študentov je zgolj pravica iz obveznega zdr. zavarovanja, nikakor pa ni obvezen.

Na spletu sem na večih koncih prebral, da je zaradi neke zakonodaje obvezen. Nikjer (tudi v tej zakonodaji) pa ne piše, kaj se zgodi, če ga ne opraviš.
Tudi jaz mislim nekaj podobnega kot ti, zato se sprašujem o tej "obveznosti".

smacker ::

Jaz nisem bil, pa nisem mel nobenih težav zarad tega. Smiselno ga je opravit, če se lahko pri študiju poškoduješ (kemija, strojništvo,...) - pri zavarovalnini bi znali kaj komplicirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Miha 333 ::

Obvezno je samo cepljenje za nekatere študijske smeri.

Zdravniški pregled pa je stvar osebne izbire in nihče te ne more v to prisiliti. Imaš zgolj pravico do njega.

V nasprotnem bi prosil zakon/pravilnik/člen, po katerem je obvezen.

Je pa res, da tak pregled nadomešča obvezen zdr. pregled za delo preko ŠS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

9951hh ::

Miha 333 je izjavil:

Obvezno je samo cepljenje za nekatere študijske smeri.

Zdravniški pregled pa je stvar osebne izbire in nihče te ne more v to prisiliti. Imaš zgolj pravico do njega.

V nasprotnem bi prosil zakon/pravilnik/člen, po katerem je obvezen.


http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa... (69. člen, 2. odstavek)

Mesar ::

Ja vidiš ko mi ne verjame na besedo...
Your turn to burn!

Miha 333 ::

In v katerem členu je predpisana sankcija in kakšna je? Zdr. pregled je tako osebna stvar, da te "živ bog" ne more v to prisiliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

9951hh ::

Miha 333 je izjavil:

In v katerem členu je predpisana sankcija in kakšna je?

Ja no, to je del mojega vprašanja. Jaz ga ne najdem.

phantom ::

Na našem faksu (FMF) se brez sistematskega nisi mogel v višji letnik vpisat.

Zdravniški pregled sem opravil ravnokar (imam potrdilo), tako da zaradi sebe nimam razloga da bi šel še na tega.

Kakšen zdravniški pregled? Mogoče tistega za izpit za avto? Ni primerljiv, je veliko bolj površen od sistematskega.
~
~
:wq

bambam20 ::

9951hh je izjavil:

Zdravo.
Sem študent 1. letnika fakultete in so mi uturili sistematični pregled.
Zdravniški pregled sem opravil ravnokar (imam potrdilo), tako da zaradi sebe nimam razloga da bi šel še na tega.
Zanima me kako je z obveznostjo tega pregled. Ali je ta pregled dejansko obvezen oz. kaj se zgodi, če nanj ne grem?
Lp.



Raje povej katere fakultete študent si. Po moje ti pridno kadiš travco ali uživaš kakšne druge substance, ki jih bodo odkrili v krvi.

Sumnjivo se obnašaš.

MonoPattern ::

Na sistematskih pa res še nikoli niso gledali za droge. To gledajo edino pri pregledih pred/med zaposlitvijo na zahtevo delodajalca, ki to tudi plača. Seveda moraš za tak pregled tudi podpisati izjavo o strinjanju.

Vazelin ::

bambam20 je izjavil:

9951hh je izjavil:

Zdravo.
Sem študent 1. letnika fakultete in so mi uturili sistematični pregled.
Zdravniški pregled sem opravil ravnokar (imam potrdilo), tako da zaradi sebe nimam razloga da bi šel še na tega.
Zanima me kako je z obveznostjo tega pregled. Ali je ta pregled dejansko obvezen oz. kaj se zgodi, če nanj ne grem?
Lp.



Raje povej katere fakultete študent si. Po moje ti pridno kadiš travco ali uživaš kakšne druge substance, ki jih bodo odkrili v krvi.

Sumnjivo se obnašaš.

Ali pa se boji igle s katero ti poškodujeji nežno strukturo kože:D
En moj frend je konstantno padal v nezavest če je bilo cepljenje ali odvzem krvi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

9951hh ::

bambam20 je izjavil:

9951hh je izjavil:

Zdravo.
Sem študent 1. letnika fakultete in so mi uturili sistematični pregled.
Zdravniški pregled sem opravil ravnokar (imam potrdilo), tako da zaradi sebe nimam razloga da bi šel še na tega.
Zanima me kako je z obveznostjo tega pregled. Ali je ta pregled dejansko obvezen oz. kaj se zgodi, če nanj ne grem?
Lp.



Raje povej katere fakultete študent si. Po moje ti pridno kadiš travco ali uživaš kakšne druge substance, ki jih bodo odkrili v krvi.

Sumnjivo se obnašaš.


Kaj se ti zdi sumljivo? Sprašujem zato, ker ne bom šel tja za 3 ure če mi ni treba. Če ti karkoli pove, sem študent FRI.

jype ::

Imeti sledi drog v tkivih ali telesnih tekočinah _ni prepovedano_.

pwn3rrr ::

Sam sem hodil na FS UL, cca 6 let nazaj naj bi tudi jaz šel na sistematski pregled v 1. letniku, vendar sem pozabil... potem je bil nek rok za zamudnike na katerega pa tudi nisem šel. Glede na to, da me potem nihče ni več spraševal glede tega, sklepam da to ni obvezno.

Mesar ::

jype je izjavil:

Imeti sledi drog v tkivih ali telesnih tekočinah _ni prepovedano_.


Ni ne, napišejo pa ti to v kartoteko pa potem vsi vejo, da si džanki, kar je tudi prav.
Your turn to burn!

tikitoki ::

Damn, folk jambra zaradi brezplacnega pregleda.

Mesar ::

Jaz bi jih kr izpisal, če ne morajo držat prste stran od drog pa se 2x letno spravit na zdravniškega si ne zaslužijo free faksa, naj si ga plačajo, glavno da majo za kukije ne? Kam pa smo prišli!
Your turn to burn!

jype ::

Mesar je izjavil:

Jaz bi jih kr izpisal, če ne morajo držat prste stran od drog
Alkohol je droga in strinjam se, da ti je treba odvzeti vse socialne in volilno pravico.

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar je izjavil:

Jaz bi jih kr izpisal, če ne morajo držat prste stran od drog
Alkohol je droga in strinjam se, da ti je treba odvzeti vse socialne in volilno pravico.


Še dobro, da ne pijem a ne? Tko, da kar se mene tiče no problem.
Your turn to burn!

dope1337 ::

Raje povej katere fakultete študent si. Po moje ti pridno kadiš travco ali uživaš kakšne druge substance, ki jih bodo odkrili v krvi.


Potemtakem ga jaz ne bi nkol naredil (pa se kaksna 1/3) drugih studentov tudi ne.

Kje bodo pa razmetaval z denarjem za taksne bedarije. cca 375EUR bodo deval na glavo studenta, zato da ugotovijo, da kadi travo. Celi so nori ja xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Mesar ::

Sevede, de bojo in če najdejo kaj letiš ven, adijo.
Your turn to burn!

dope1337 ::

Se sreca, da da nasem faxu ni bil pogojen status studenta z vsebnosjo thc-ja v krvi , ampak s studentskim delom xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Iluvatar ::

Opraviti moraš sistematski zdravniški pregled. Opraviti ne pomeni enako kot opraviti moraš izpit iz linearne algebre 2. Opraviti tukaj pomeni udeležiti se. Tvojo zdravstveno dokumentacijo ali izsledke pregleda ne bodo predali šoli, kolikor vem šola tudi nima interesa za to, verjetno tudi ne obstaja zakonska podlaga za to, da bi šola zbirala informacije o tem ali pa jih lahko hranila. Vse kar šola potrebuje in dobi od zdravstvenega izvajalca je le potrdilo da si se pregleda udeležil in ne koliko si visok, številko čevljev, vrednost hemoglobina v krvi... V življenju boš dostikrat v situaciji ko boš moral opravljati nekaj kar se ti bo zdelo kot popolna izguba časa, zdravniški pregled zna biti precej mila in po svoje tudi koristna zadeva napram bedarijam ki te še čakajo npr. v službi (beri vzdrževanje starih legacy aplikacij spisanih v visual basicu) ;)

Curly ::

Če se ne motim si pri nas moral skupaj s prijavo na diplomo prinesti potrdilo o opravljenem sistematskem pregledu.
Tezko trdim ker sem že malo pozabil, lahko da je bil tudi prijava na prakso, ampak prinesti si ga moral. Kdor ga ni opravil je potem samostojno rezerviral in opravil pregled ko se mu je zazdelo, da bi rad zaključil študij.

Miha 333 ::

Za osebno nedotakljivost ste že slišali? Če se ne strinjaš, ne more nihče tega od tebe zahtevati ali celo česa pogojevati s tem.

Mavrik ::

Saj te ne silijo, le diplome ti ne bodo dali.
The truth is rarely pure and never simple.

Heavy ::

Sem imel sošolca, ki se je isto bunil, da ne gre. Potem so mu v referatu rekli, da se ne bo upal vpisati v višji letnik. Potem je šel. Niso pa potem nič spraševali pri vpisih, diplomi, praksi... (FRI).

Če poznaš zdravnico, ti lahko da hitro verzijo. Jaz sem v laboratoriju samo vodo dal - ker se je spomnila, da imam od nekdaj dobro krvno sliko. Pa polovico podatkov je prepisala iz zadnjega sistematskega iz srednje šole.
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17285161 (15504) destroyer2k
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14237197 (27262) Tilen
»

S.P. - Zdravniški pregled?

Oddelek: Loža
82637 (2036) Dieu
»

Zdravniški pregled (B kategorija)

Oddelek: Na cesti
94322 (3855) Phantomeye

Kontrolni zdravniški pregled zaradi vožnje pod vplivom substanc (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7423714 (22305) leonmojca

Več podobnih tem