» »

S.P. - Zdravniški pregled?

S.P. - Zdravniški pregled?

Dieu ::

A ima kdo informacijo kako je s tem? Oziroma kako sploh izgleda to?

Sem spraševal malo okoli in je bojda zadeva obvezna, vem pa da jaz nisem bil na nobenem že od sistematskega pregleda, ki smo ga imeli na faksu, zdaj pa nekako ne vem niti na koga se je potrebno obrniti za te zadeve.

Jasno mi je tudi, da si ga moram sam plačati nimam pa predstave kakšen znesek bo...

Če ima kdo kakšne imformacije je vse dobrodošlo.
I was blind but now I see!

Dieu ::

http://dravasoft.com/varnost-pri-delu-i...

In pa ne sprašujem za oceno tveganja ampak sam zdravniški pregled.
I was blind but now I see!

St235 ::

A imaš težave z branjem:

Izpit iz varstva pri delu in zdravniški pregled

ZVZD-1 izrecno ne določa, da mora samozaposlena oseba opraviti usposabljanje in izpit iz varstva pri delu ter zdravniški pregled na medicini dela. Na Inšpektoratu RS za delo pa opozarjajo, da je glede na prisotne nevarnosti, ki lahko obstajajo pri izvajanju dela samozaposlene osebe in čeprav to ni nikjer neposredno zapisano in zahtevano, ravno tako smiselno, da delavec, ki takšno delo opravlja, izvaja tudi posamezne druge ukrepe po ZVZD-1, kot npr. da se samoiniciativno na ustrezen način seznani z nevarnostmi in zagotavljanjem ukrepov za zmanjševanje nevarnosti in vplivov na zdravje ter da se pri tem preveri tudi izpolnjevanje zdravstvenih zahtev za opravljanje takšnega dela. Ni namreč odveč opozoriti na zgoraj opisano odgovornost, zlasti do drugih oseb.

Dieu ::

Ja, kul, vem, bom napisal izjavo da sem ocenil da ni tveganj, problem rešen. Sploh nisem spraševal tega, zanima me na koga se naj obrnem za zdravniški pregled, ampak zgleda, da bom imel več sreče če jutri pokličem ZD.
I was blind but now I see!

St235 ::

Pa si prebral del, ki sem ti ga boldal? Vprašaj še za okulistični pregled, ko boš klical.

Phantomeye ::

Dieu je izjavil:

Ja, kul, vem, bom napisal izjavo da sem ocenil da ni tveganj, problem rešen. Sploh nisem spraševal tega, zanima me na koga se naj obrnem za zdravniški pregled, ampak zgleda, da bom imel več sreče če jutri pokličem ZD.


kličeš tja, kjer zdravniške izvajajo (medicina dela).

grizl ::

Glej, pregled rabiš, če se greš kakšno zadevo v gozdarstvu (pa še to zaradi NPK-ja), krovstvu... . Npr., če si avtomehanik s.p. ti ga ni potrebno imeti.

Sicer pa Medicep v Šenčurju, mesec dni nazaj, komplet pregled (kri, urin EKG, sluh,vid...), z zdravniškim potrdilom cca. 110 evr.

TehDucky ::

Hvala grizl za info glede Medicepa, sem bil že 1x pri njih na pregledu, sicer za avto in sem bil prijetno in hitro pregledan.
Imam pa tudi sam s.p., pa še nisem bil na nobenem pregledu, sem pa dobil nekaj namigov, da bi ga moral imeti narejenega.

Dieu ::

Za zdravniški pregled je meni v interesu, da ga naredim, tistih 100 EUR je malenkost če me čez 5 let infarkt al pa kak cancer fašem.

A obstaja kaj podobnega kot Medicep samo na Štajerskem ali pa okolica? Si predstavljam, da bom za ZD čakal ure preden to rešim.
I was blind but now I see!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo službenega zdravniškega pregleda

Oddelek: Loža
4613577 (2679) BALIST4
»

bolniška odsotnost - vprašanje...

Oddelek: Loža
476954 (4587) korenje3
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14237484 (27549) Tilen
»

Varstvo pri delu za s.p.?

Oddelek: Pomoč in nasveti
65264 (4839) shadeX
»

Registracija dejavnosti pri s.p.

Oddelek: Loža
112577 (2230) malini

Več podobnih tem