» »

Mikrovalovke - ja/ne?

Mikrovalovke - ja/ne?

«
1
2

looser ::

Ne vem, če je to ravno Problem človeštva (mogoče bolj Loža ali kaj), vsekakor ni tako zanimivo kot politika, gre za čisto praktične zadeve (sami imamo sicer dve)... Na spletu je možno najti pro in kontra argumente... Hitro iskanje vrne takšne zadeve (sem bolj pro, ja)

- Microwave ovens do not cause cancer

- 5 Reasons Why Microwave Oven Cooking Is Harming Your Health

- ARE MICROWAVES DANGEROUS?

- Electromagnetic fields & public health: Microwave ovens

- Are Microwave Ovens Safe?

- ...

Vaša (z viri podkrepljena) menja, še posebej, če gre za odklonilna...

D3m ::

looser je izjavil:

Ne vem, če je to ravno Problem človeštva (mogoče bolj Loža ali kaj), vsekakor ni tako zanimivo kot politika, gre za čisto praktične zadeve (sami imamo sicer dve)... Na spletu je možno najti pro in kontra argumente... Hitro iskanje vrne takšne zadeve (sem bolj pro, ja)

- Microwave ovens do not cause cancer

- 5 Reasons Why Microwave Oven Cooking Is Harming Your Health

- ARE MICROWAVES DANGEROUS?

- Electromagnetic fields & public health: Microwave ovens

- Are Microwave Ovens Safe?

- ...

Vaša (z viri podkrepljena) menja, še posebej, če gre za odklonilna...


Počasi a vztrajno kmečka pamet izgublja na primatu.....pardon izumrtju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

Smrekar1 ::

looser je izjavil:

Ne vem, če je to ravno Problem človeštva (mogoče bolj Loža ali kaj), vsekakor ni tako zanimivo kot politika, gre za čisto praktične zadeve (sami imamo sicer dve)... Na spletu je možno najti pro in kontra argumente... Hitro iskanje vrne takšne zadeve (sem bolj pro, ja)

- Microwave ovens do not cause cancer

- 5 Reasons Why Microwave Oven Cooking Is Harming Your Health

- ARE MICROWAVES DANGEROUS?

- Electromagnetic fields & public health: Microwave ovens

- Are Microwave Ovens Safe?

- ...

Vaša (z viri podkrepljena) menja, še posebej, če gre za odklonilna...


Mikrovalovka je smrtno nevarna, če razbiješ pokrov in med pešenjem vtakneš notri glavo ali kak drug del telesa.

Izven tega je zadeva dokaj nenevarna. Prvi znak, da je nekaj narobe, so opekline kadar stojiš zraven med uporabo naprave. Če se pojavijo jo takoj nehaj uporabljati, do takrat je zadeva povsem OK za pogrevanje in taljenje hrane. Za kuhanje kot tako je ne priporočam, ker imaš slabši nadzor nad tem kaj se s hrano dogaja in znaš kaj razkuhati ali vsaj umazati notranjost.

Najboljša neumnosti je ta, da mikrovalovke denaturirajo proteine. Dobra je zato, ker je to res, mikrovalovke namreč ireverzibilno denaturirajo proteine. Neumnost je zato, ker to velja za vse načine termične obdelave hrane in je eden izmed osnovnih ciljev kuhanja hrane prav denaturacija proteinov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

looser ::

D3m je izjavil:

Počasi a vztrajno kmečka pamet izgublja na primatu.....pardon izumrtju.

Razloži, prosim, zakaj si poudaril in povezal z izumiranjem kmečke pameti... Jaz sem vprašal resno, ne potrebujem nekih trolanj. Napiši, torej, kaj je narobe, ker pro et contra je čisto validna izjava, pri čemer pro in contra nimata enakih uteži na odločitev.

Če prav razumem, si ti contra?

D3m ::

Narobe. Sem za.
|HP EliteBook|R5 6650U|

looser ::

Torej, realen scenarij je, da jaz hočem podmladek naučit s tem ravnat, da je vedno manj odvisen od nas, ta starih.
Na drugi strani tehtnice je razširjena žlahta, ki (premočno) leveregira na (glavnega) odločevalca glede opreme kuhinj in to.
Če uspem dovolj podkrepljeno ponazoriti, da mikrovalovke niso kako posebej nevarne, spremeni.
Kot rečeno, že imamo dve, ki pa jih (razen mene in morda še koga naključno) ne uporablja nihče.
Glede indukcijskih kuhalnikov, po drugi strani, ni absolutno nobenih težav.

Magic1 ::

Nekoga, ki nima nič fizikalnega znanja, ga boš prepričal v popolnoma poljubno stvar. Lahko pa rečeš da ljudje, ki so študirali fiziko/štrom nimajo problemov z uporabo, marsikdo na internetu pa ima.
Glede uporabe, ne smeš kovin dajat v mikrovalovno, ali posod, ki so vakumsko zaprte. Sej veš segrevanje poveča stvar in zna ratat problem, ko se pritisk v posodi močno poveča.
Magic

Unknown_001 ::

Psevdoznanost je za ljudi privlačna ker je izkrivljena logika tako maloumna da jo razume vsak debil. Žalostno je le to da je ta logika napeljana v nem posreden marketing raznih žavb, maž, čudežnih pripomočkov, ... Ljudem se dopade da so bolj nobel in da v petih minutah KAO razumejo vse skupaj. V bistvu gre pa za popolnoma izkrivljene trditve ki se obravnavajo kot aksiomi.

Btw. Vse je škodljivo. Ni stroja ali organizma ki se ne bi izrabljal. Pa to zdaj pomeni da ne smeš več živet? Če dočakaš 90 let je to več kot dovolj. Vse kar je več je mučenje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

looser ::

So kakšna konkretna resna odsvetovanja (recimo od WHO, Ministrstvo za zdravstvo, itn.) glede normalne rabe mikrovalovk?
Kakšne ugotovljene konkretne povezave med mikrovalovkami in obolenji (verjetno prebavil)?
Večina vas uporablja oz. želi uporabljati?

Heavy ::

Verjetno je bolj problem v tem kaj se tlači v mikrovalovke kot pa same mikrovalovke.

Zamrznjena lazanja ni nek obrok, katerega bi se smatral kot zdrav način prehranjevanja.
#TeamFelix

fikus_ ::

"Prvi znak, da je nekaj narobe, so opekline kadar stojiš zraven med uporabo naprave."

Opekline kje?! Na koži ali v tkivu telesa?!
Na koži boš občutil (ali pa tudi ne), ko bo tkivo v telesu že selo pregreto (skuhano).

c3p0 ::

Tiščanje GSMja ob uho je neprimerno bolj škodljivo, kot izpravna mikrovalovka.

kingsix ::

Jaz sem pred davnimi leti sorodnico nafarbal, da mora zapusiti prostor medtem ko mikrovalovka deluje. Sem pozabil ampak
me je spomnila pred nekaj tedni, ko smo bili na obisku in sem slučajno videl da ima mikrovalovno pravzaprav v kabinetu...sem vprašal zakaj in je reko ja če pa mi ni bilo skoz ven iz kuhinje za hodit in je lažje imeti tam

Smrekar1 ::

fikus_ je izjavil:


Opekline kje?! Na koži ali v tkivu telesa?!


Kjerkoli. Če te mikrovalvoka opeče je to znak, da moraš z uporabo prenehati, ker je z njo nekaj narobe.

Dokler te ne opeče ti kakšne omembe vredne škode ne dela.

fikus_ ::

Mikrovalovi ne "delujejo" samo na površino (kožo), ampak tudi v globino telesa.

vostok_1 ::

kingsix je izjavil:

Jaz sem pred davnimi leti sorodnico nafarbal, da mora zapusiti prostor medtem ko mikrovalovka deluje. Sem pozabil ampak
me je spomnila pred nekaj tedni, ko smo bili na obisku in sem slučajno videl da ima mikrovalovno pravzaprav v kabinetu...sem vprašal zakaj in je reko ja če pa mi ni bilo skoz ven iz kuhinje za hodit in je lažje imeti tam


:))

Testirat pravilno delovanje mikrovalovkje je enostavno. Daj notri eno neonko/šparovno luč in vpali na polni moči. Če luč zasveti potem mikrovalovka ni izpravna in jo zamenjajte.













>:D
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

looser ::

Dajte, prosim, nekaj, kar lahko pokažem up-the-chain, brez neke dodatne (morda biased) interpretacije, recimo
https://www.wikihow.com/Check-a-Microwa...

vostok_1 ::

Razmišljam, kako bi lahko mikrovalovka, priznanega proizvajalca puščala. Še posebej s časem. Namreč, kletka ne degradira. Morda v teoriji če bi bilo kaj narobe z ozemljitvijo, ali kakšen notranji stik magnetrona, da bi delovala kot antena.
Ampak to je bolj sci-fi scenarij.

V teoriji mikrovalovka lahko nadproporcionalno degradira kake snovi v hrani, če so recimo bolj dovztne na mikrovalove.
Ampak spet govorimo o takih malenkostih. Škoda je le, ker hrano bolj zakuha kot zapeče.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Sicer ne vem, ampak ko berem komentarje sem dobil občutek, da je normalno z glavo tiščat v šipo mikrovalovke ter gledat kako se talar vrti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Wait...you're not supposed to do that?? ...shit...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

fikus_ ::

Nekateri naj si to najprj preberejo:
Mikrovalovna pe%C4%8Dica @ Wikipedia

Osprey ::

Mikrovalovna je še najbolj nevarna za zdravje pri morebitnem požaru. In sicer če je veliko maščobe na IR grelcu in ga po nesreči po dolgem času vklopiš. Sem zadnjič na ta način popolnoma zadimil celo stanovanje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

Markus386 ::

Vdorna globina za 2.4ghz naj bi bila 17mm za mišice ( Microwave burn @ Wikipedia )

torej zelo hitro čutiš bolečino/vročino.

Highlag ::

Sej zato je na šipi mreža. Da lahk not kukaš.
Ljudje pač slišijo "sevanje" in je konec. Ne razumejo za kaj gre in delajo paniko brez veze.

Ne gre za radioaktivno sevanje ampak za radijske valove, ki so zaprti v kovinski škatli. (Da ne pobegnejo:D) Ti valovi vzpodbujajo nihanje molekul in atomov tako kot se dogaja to med kuhanjem ali peko. Edina razlika je tu, da ti radijski valovi bolj spodbujajo nihanje določenih tipov atomov - zaradi določene valovne dolžine v nasprotju z pečico, ki seva širši spekter in spodbuja vse kar je v pečici.
Never trust a computer you can't throw out a window

HotBurek ::

Mikrovalovka je za suženjsko klaso ljudi.

Ostali, normalni, uporabljamo štedilnik.

Tko da je na koncu odvisno od osebnega lajfstajla in kaj ti kuhinja in hrana kot taka prestavlja v življenju. Enim očitno nič.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

jype ::

HotBurek je izjavil:

Mikrovalovka je za suženjsko klaso ljudi.
Jaz uporabljam mikrovalovko predvsem zato, ker slaboumneži o njej trdijo neumnosti.

PacificBlue ::

Mikrovalovka je nepotrebn element v kuhinji-dobesedno jo skazi. Tisti, ki damo na videz in slog v kuhinji, zagotovo ne bomo tja tlacili mikrovalovke.

MadMax ::

Aha, kuhinja za okras, ješ pa gostilniški futr, ali pa "tvojih 5 minut" sendviče :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zee ::

Mikrovalovka je zelo uporabna za hitro odtajanje stvari iz zmrzovalnika ali pogrevanje hladnih jedi.

Za kaj vec pa res ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

looser ::

HotBurek je izjavil:

Ostali, normalni, uporabljamo štedilnik.

Ja, saj to je ok, ampak včasih pač ni časa kuhat.. Pa za kokice je tudi bolj praktično...
Tudi mi precej poredko uporabljamo, smo jih nekoč več, sploh tiste Pogrej in pojej...
Če pa ni časa (=nekaj ur), pa gremo pač ven jest, nimamo časa/veselja za kuho...
Ne bi pa pogojeval normalnosti z lastništvom mikrovalovke... :-)

looser ::

PacificBlue je izjavil:

dobesedno jo skazi. Tisti, ki damo na videz in slog v kuhinji, zagotovo ne bomo tja tlacili mikrovalovke.

Mikrovalovko lahko skriješ (fizično ali s kakšnimi vratci, ko ne uporabljaš), če je to res glavni problem :-)

HotBurek ::

Pa za kokice je tudi bolj praktično...

Mogoče je pa to odločilni faktor za ali proti imeti mikrovalovko; če ješ kokice, imaš mikrovalovko.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Magic1 ::

Dejte no, a večina pripomočkov v kuhinji je brezveznih? Ta prav kuhar ima le nož in ponvo?!? A orodje je tudi nepotrebno, saj imaš roke? Kateri R-ji. Vsaka stvar ima svojo uporabo. Mikrovalovno dnevno uporablja pa še nikoli nisem skuhal hrane v njej...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jype ::

HotBurek je izjavil:

Mogoče je pa to odločilni faktor za ali proti imeti mikrovalovko; če ješ kokice, imaš mikrovalovko.
Mislim, da je malce drugače: "Če razumeš, kaj je to radio, potem imaš mikrovalovko."

Pika na i ::

Sodobnim ženskam (da o moških sploh ne bi) se rado kaj zasmodi pri pogrevanju. Mikrovalovka to čudovito prepreči.8-)

GupeM ::

HotBurek je izjavil:

Mikrovalovka je za suženjsko klaso ljudi.

Ostali, normalni, uporabljamo štedilnik.

Tko da je na koncu odvisno od osebnega lajfstajla in kaj ti kuhinja in hrana kot taka prestavlja v življenju. Enim očitno nič.

HAHA. Rad bi te videl, kako na štedilniku predvsem hitro in učinkovito pripraviš kokice (pol se ti jih zažge), odtajaš zamrznjeno žemljo (traja, traja, traja, na koncu je še vsa suha), pogreješ skodelico mleka (ta se zelo rad prime na dno posode in zažge), stopiš maslo (to še najlažje od vsega), stopiš čokolado, ...

Čeprav se zadevi reče (mikrovalovna) pečica, pa tudi jaz ne poznam nikogar, ki bi v njej pekel. Kuha in peče se res na štedilniku, je pa mikrovalovka uporabna pri drugih zadevah.

Glugy ::

c3p0 je izjavil:

Tiščanje GSMja ob uho je neprimerno bolj škodljivo, kot izpravna mikrovalovka.


vostok_1 je izjavil:

Daj notri eno neonko/šparovno luč in vpali na polni moči. Če luč zasveti potem mikrovalovka ni izpravna in jo zamenjajte.


Brezhibna, delujoča. Opažam da tud v razni zurnal24 pa svet24 zelo radi novinarji uporabljajo to besedo: Izpravna. Pa to sploh ni slovenska beseda. Zakaj se ne potrudite pa ne uporabljajte slovenske besede? Izpravno se mi prov grdo sliš v sicer slovenskem stavku. To je tko k da bi govoril špansko potem bi pa v stavek izrazito tipično francosko besedo dal not. In to ne kot hec al pa nevem kaj ampak v dokaj resnem pogovoru. Nimam nič proti kateremukoli jeziku ampak iz samega spoštovanja do vsakega jezika je pa lepo če uporabljaš besede ki izhajajo iz tega jezika.

Heavy ::

GupeM je izjavil:

HAHA. Rad bi te videl, kako na štedilniku predvsem hitro in učinkovito pripraviš kokice (pol se ti jih zažge), odtajaš zamrznjeno žemljo (traja, traja, traja, na koncu je še vsa suha), pogreješ skodelico mleka (ta se zelo rad prime na dno posode in zažge), stopiš maslo (to še najlažje od vsega), stopiš čokolado, ...


Pred izumom mikrovalovke je bilo nemogoče peči peciva ali pa si pripraviti skodelico kakava. Ne nabijaj no.

- kruh pustiš v zatesnjeni vrečki, katera je bila v skrinji, čez noč na pultu
- mleko 1x premešaš
- maslo lahko še na radiatorju pozimi stopiš ali pa na blagem ognju
- čokolado daš na manjše kocke, v posodi segreješ malo masla da se stopi in potem gor vržeš čokolado

Edina prednost mikrovalovke bi bilo manj umazane posode. Ampak saj se ima pomivalni stroj oz. ženo.
#TeamFelix

joze67 ::

Ni bilo nemogoče. Je pa tako enostavneje.

Mar pred prvim izumom ni bilo življenja? (Ja, je bilo, samo ni bilo vredno tega imena. :P)

jype ::

Heavy je izjavil:

Edina prednost mikrovalovke bi bilo manj umazane posode. Ampak saj se ima pomivalni stroj oz. ženo.
Saj se ima tudi mikrovalovko, pa še prav pride, ko je treba po skynet apokalipsi na hitro izdelati EMP.

NikolormousB ::

PacificBlue je izjavil:

Mikrovalovka je nepotrebn element v kuhinji-dobesedno jo skazi. Tisti, ki damo na videz in slog v kuhinji, zagotovo ne bomo tja tlacili mikrovalovke.


Jp, mikrovalovke so grde:

Rok Woot ::

Linke si postal kr neki. Zaradi neenakomernega segrevanja je lahko potencialno nevarna. Ni primerna za pogrevanje materinega mleka na primer, bolje v topli vodi. Nevarno je tudi biti znotraj mikrovalovne pečice.

Master_Yoda ::

HAHA. Rad bi te videl, kako na štedilniku predvsem hitro in učinkovito pripraviš kokice (pol se ti jih zažge), odtajaš zamrznjeno žemljo (traja, traja, traja, na koncu je še vsa suha), pogreješ skodelico mleka (ta se zelo rad prime na dno posode in zažge), stopiš maslo (to še najlažje od vsega), stopiš čokolado, ...


Disclaimer: Mikrovalnovne pecice so ok in zelo uporabne ampak dve stvari moram komentirati.

Kokice se ne zazgejo s stedilnikom - vzames najvecji pisker kar ga mas das noter olje in kokice, ter porkijes. Nato pa ga med pecenjem stresas.
Topljenje masla in cokolade: v vecji pisker nalijes vodo das manjsi pisker iz istega seta noter in v manjsega das cokolado/maslo.

Deluje super, traja pa res dalje :D.

looser ::

Ok, tu ste bolj mojstri za kuharijo...
Pri nas noben ni, če ne bi bilo potrebno, najbrž sploh ne bi jedli.
Tudi marsikateri aparaturi poteče garancija pred prvo uporabo.
Glavni namen: Pogrej in pojej, kaj zamrznjenega/hladnega, kokice...
Potem se pa že počasi neha...
Taljenje čokolade/masla - nepredstavljivo...
Eni smo bolj tak, manj fancy, kaj morem...

Magic1 ::

Oziroma je dosti folka na sendvičih/pašetah/konzervah in se naprav za segrevanje sploh ne potrebuje. (četudi jaz še sendvič v toaster rinem)
Magic

Ganon ::

Meni je hrana, pogreta v mikrovalovki, ogabna.

c3p0 ::

PacificBlue je izjavil:

Mikrovalovka je nepotrebn element v kuhinji-dobesedno jo skazi. Tisti, ki damo na videz in slog v kuhinji, zagotovo ne bomo tja tlacili mikrovalovke.


Če si purist, si pač kupiš vgradno, iste serije kot je pečica. Pa kuhinje gotovo ne kaziš s kakim poceni Boschom, Miele je nekje entry razred. Ne sme manjkat aparat za gretje krožnikov, parna pečica, vgradni kavomat in hladilnik s steklom spredaj, le za buteljke. /s

Ganon je izjavil:

Meni je hrana, pogreta v mikrovalovki, ogabna.


Mleko tudi? Za druge zadeve pa rabiš malo izkušenj in tehnike, ne moreš vsega cmarit na 900W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

jype ::

Ganon je izjavil:

Meni je hrana, pogreta v mikrovalovki, ogabna.
Meni je pa ogabna hrana, pogreta na indukciji. Ne vem zakaj, ampak tisto magnetmo polje nekako uniči ves feng šui v hrani.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrovalovna pečica

Oddelek: Loža
132610 (916) Skylord
»

Katero pečico kupiti?

Oddelek: Loža
3711948 (4481) Mare2
»

Pogrevanje hrane v mikrovalovki 2016 - (bad or good)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114717 (11928) okidoki
»

Mikrovalovka ne greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5916760 (13649) Jst
»

Mikrovalovke škodljive ali ne? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17844690 (39618) Gandalfar

Več podobnih tem