» »

Mikrovalovke - ja/ne?

Mikrovalovke - ja/ne?

1
2
»

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:

Ganon je izjavil:

Meni je hrana, pogreta v mikrovalovki, ogabna.
Meni je pa ogabna hrana, pogreta na indukciji. Ne vem zakaj, ampak tisto magnetmo polje nekako uniči ves feng šui v hrani.


Ta polja so res hudič ...
in če pomisliš še malo, skoraj vsa hrana pride iz polja...

Ni čudno da ljudje tako umirajo, vsega so kriva polja !!!!

c3p0 ::

Glugy je izjavil:


Brezhibna, delujoča. Opažam da tud v razni zurnal24 pa svet24 zelo radi novinarji uporabljajo to besedo: Izpravna. Pa to sploh ni slovenska beseda. ...


Meni je beseda prav všeč. Glede na splošno razširjeno uporabo, jo je edino smiselno vključiti v SSKJ. Kam pošljem request?

jype ::

Slovenski izraz je "brezhiben": http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

IL_DIAVOLO ::

Mikrovalovka je nevarna, sploh ce vklopis prazno mikrovalovko, se naj bi unicil ta zascitni ovoj na vratcih. Zato ne ravno gledat v mikrovalovko kako se vrti kroznik lol.

Jo imam doma, seveda. Ampak jaz jo uporabljam samo z odmrzovanje, za kuhanjr imam sparhert in steklokeramicno plosco. Kosila si ne bi ravno delal v njej no :P

ginekk ::

So že nekateri napisali, gre za psevdo-znanostno vprašanje. Mikrovalovka je "uglašena" na tako specifično frekvenco, da pač spravi molekule vode v gibanje, posledično se snov segreje. Kaj je tu lahko slabega ali nevarnega ne vem. Morda strah pred lastno nevednostnjo. Škatla je oklopljena, mikrovalovi ne uhajajo.

vostok_1 ::

PacificBlue je izjavil:

Mikrovalovka je nepotrebn element v kuhinji-dobesedno jo skazi. Tisti, ki damo na videz in slog v kuhinji, zagotovo ne bomo tja tlacili mikrovalovke.


U one dem faggots?

lol

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mikrovalovka je nevarna, sploh ce vklopis prazno mikrovalovko, se naj bi unicil ta zascitni ovoj na vratcih. Zato ne ravno gledat v mikrovalovko kako se vrti kroznik lol.

Jo imam doma, seveda. Ampak jaz jo uporabljam samo z odmrzovanje, za kuhanjr imam sparhert in steklokeramicno plosco. Kosila si ne bi ravno delal v njej no :P


Zascitni ovoj na vratcih? Sicer mikrovalovi lahko talijo železo, but still, i don't see kako bi stalilo tisti "ovoj" preden bi MV pregorela.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PacificBlue ::

@vostok 1

No, bro iam on the other side of the fuc*ing river. Kolk si star mulc?

Rok Woot ::

Master_Yoda je izjavil:


Topljenje masla in cokolade: v vecji pisker nalijes vodo das manjsi pisker iz istega seta noter in v manjsega das cokolado/maslo.

Deluje super, traja pa res dalje :D.


Bano maria to je ja osnova. Pa lepše se stali, ker je bolj enakomerna temperatura. Kot pravim mikrovalovka ne greje enakomerno.

PacificBlue ::

NikolormousB je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Mikrovalovka je nepotrebn element v kuhinji-dobesedno jo skazi. Tisti, ki damo na videz in slog v kuhinji, zagotovo ne bomo tja tlacili mikrovalovke.


Jp, mikrovalovke so grde:



In nevarne. Si mimogrede na takem ročaju polomiš kolena.


Sago
PacificBlue je danes ob 05:15:14 izjavil:
Mikrovalovka je nepotrebn element v kuhinji-dobesedno jo skazi. Tisti, ki damo na videz in slog v kuhinji, zagotovo ne bomo tja tlacili mikrovalovke.


Če si purist, si pač kupiš vgradno, iste serije kot je pečica. Pa kuhinje gotovo ne kaziš s kakim poceni Boschom, Miele je nekje entry razred. Ne sme manjkat aparat za gretje krožnikov, parna pečica, vgradni kavomat in hladilnik s steklom spredaj, le za buteljke. /s


Ne, ne. Jaz zelo ne rad kompliciram. Simplicity at its bests. Bolje je manj kot več. Tako, da si še toasterja ne lastim. Grelnik za kuhanje čaja sem tudi pospravil. Steklokeramična pečica, pomivalni stroj, hladilnik, kamnita peč na drva. Važn mi je izgled in postavitev. Da je čim več ravnih površin, ki niso napoljena z belo tehniko in ko pogledaš v tak prostor si lahko dušo spočiješ. Vem, da bi lahko skril v omaro mikrovalovko ali kaj drugega, samo tudi kuhinja ni bila načrtovana v tej smeri, sploh pa meni ne sede to iz zgoraj nastetih razlogov. Smo si različni.:)

GupeM ::

Heavy je izjavil:

GupeM je izjavil:

HAHA. Rad bi te videl, kako na štedilniku predvsem hitro in učinkovito pripraviš kokice (pol se ti jih zažge), odtajaš zamrznjeno žemljo (traja, traja, traja, na koncu je še vsa suha), pogreješ skodelico mleka (ta se zelo rad prime na dno posode in zažge), stopiš maslo (to še najlažje od vsega), stopiš čokolado, ...


Pred izumom mikrovalovke je bilo nemogoče peči peciva ali pa si pripraviti skodelico kakava. Ne nabijaj no.

- kruh pustiš v zatesnjeni vrečki, katera je bila v skrinji, čez noč na pultu
- mleko 1x premešaš
- maslo lahko še na radiatorju pozimi stopiš ali pa na blagem ognju
- čokolado daš na manjše kocke, v posodi segreješ malo masla da se stopi in potem gor vržeš čokolado

Edina prednost mikrovalovke bi bilo manj umazane posode. Ampak saj se ima pomivalni stroj oz. ženo.

Master_Yoda je izjavil:

HAHA. Rad bi te videl, kako na štedilniku predvsem hitro in učinkovito pripraviš kokice (pol se ti jih zažge), odtajaš zamrznjeno žemljo (traja, traja, traja, na koncu je še vsa suha), pogreješ skodelico mleka (ta se zelo rad prime na dno posode in zažge), stopiš maslo (to še najlažje od vsega), stopiš čokolado, ...


Disclaimer: Mikrovalnovne pecice so ok in zelo uporabne ampak dve stvari moram komentirati.

Kokice se ne zazgejo s stedilnikom - vzames najvecji pisker kar ga mas das noter olje in kokice, ter porkijes. Nato pa ga med pecenjem stresas.
Topljenje masla in cokolade: v vecji pisker nalijes vodo das manjsi pisker iz istega seta noter in v manjsega das cokolado/maslo.

Deluje super, traja pa res dalje :D.


Se strinjam, vse to se da brez mikrovalovke. Večina zadev traja dlje, ali pa umažeš več posode.
@Heavy: Me zanima kako boš
- danes, ko prideš iz službe, jedel kruh, ki si ga včeraj pozabil dati na pult...
- lovil mleko po celem štedilniku ter čistil lonec in še štedilnik, ko boš pozabil, da si ga dal gret

Za maslo sem ti tako ali tako povedal, da je še najlažje od naštetega.
Čokolada tudi ni tak problem brez, pa vendar... Veliko lažje jo je vreči v mikrovalovko in enostavno počakati.

S to izjavo pa samo potrjuješ, da si pač mutav.
Pred izumom mikrovalovke je bilo nemogoče peči peciva ali pa si pripraviti skodelico kakava. Ne nabijaj no.

Res je, vse to se je dalo pred izumom mikrovalovke. Tako kot se je dalo jesti pred izumom štedilnika, potovati pred izumom avta/vlaka/kolesa/voza,... Če mene vprašaš, nisi normalen. Normalni ljudje namreč potujemo peš, hrano si pripravljamo na odprtem ognju ali jemo surovo, pijemo direkt iz reke/potoka ...

Predvsem pa, normalni ljudje posodo, če jo že uporabljamo, pomijemo sami, ne s pomivalnim strojem. Hudiča... Normalni ljudje posodo zavržejo in si naredijo novo.

msjr ::

Raje ne, če si slučajno lastiš radijski teleskop: http://www.skyandtelescope.com/astronom...

Ob spoštovanju protokolov, da si recimo pogreješ juhico pred opazovanjem pa ja.

Tac20 ::

Kako nevarna je pa potem indukcija, lih zadnjič sem nekje bral ko kuhaš ne smeš stati zravn :)

msjr ::

Zna bit nevarna če ne stojiš zraven. Ob primernih pogojih lahko pride do požara.

Tac20 ::

Mislm, da kroži o indukcijskih ploščah čisto ista debata okoli.

Magic1 ::

Se bo treba preselit v vesolje, ker tudi zemlja ima magnetno polje.
Magic

r3dkv1c4 ::

mikra je nevarna...telefon tudi...but who gives a fuck....

ljudje jo uporabljajo ali pa ne....sam jo ne uporabljam že desetletje in več, ker nobena stvar ni tako nujna, da je ne bi mogel pogret ali odtajat v nekem normalnem času

Jaz bi mikrovalovke ukinil.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Unknown_001 ::

Štrom te lahk strese, ogenj te lahk opeče,... djmo prepovedat /s off
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Glugy ::

c3p0 je izjavil:

Glugy je izjavil:


Brezhibna, delujoča. Opažam da tud v razni zurnal24 pa svet24 zelo radi novinarji uporabljajo to besedo: Izpravna. Pa to sploh ni slovenska beseda. ...


Meni je beseda prav všeč. Glede na splošno razširjeno uporabo, jo je edino smiselno vključiti v SSKJ. Kam pošljem request?


Fak; kul, ful so splošno razširjene pa zato še ne pomeni da jim pripada mesto v SSKJ. Sploh pa reče se zahtevek.

Mal hecno je če živiš v Sloveniji pa nisi sposoben uporabljat slovenskih besed v slovenskih stavkih.

jype ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Jaz bi mikrovalovke ukinil.
Saj si jo, že pred desetimi leti.

Glugy je izjavil:

Mal hecno je če živiš v Sloveniji pa nisi sposoben uporabljat slovenskih besed v slovenskih stavkih.
Še bolj hecno je, da so praviloma jezikovno "neizpravni" ravno nacionalisti, ki jim slovenske zastavice štrlijo iz vseh telesnih odprtin.

c3p0 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

mikra je nevarna...telefon tudi...but who gives a fuck....

ljudje jo uporabljajo ali pa ne....sam jo ne uporabljam že desetletje in več, ker nobena stvar ni tako nujna, da je ne bi mogel pogret ali odtajat v nekem normalnem času

Jaz bi mikrovalovke ukinil.


Telefonov, ki edini dejansko sevajo tudi v bučo, pa ne?

Magic1 ::

Nekateri se še vedno ne zavedajo, da je popolno vse škodljivo. Razlika je le koliko kaj škodje. Nezdrava prehrana, alkohol, droge, stres, premalo spanca,... vse to kar intenzivno škoduje pa folk vseeno to izvaja. Samo važno je, da niso izpostavljeni niti malo EMR-ju. (kljub temu, da je tega polno v naravi).
Magic
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrovalovna pečica

Oddelek: Loža
132613 (919) Skylord
»

Katero pečico kupiti?

Oddelek: Loža
3711952 (4485) Mare2
»

Pogrevanje hrane v mikrovalovki 2016 - (bad or good)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114732 (11943) okidoki
»

Mikrovalovka ne greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5916767 (13656) Jst
»

Mikrovalovke škodljive ali ne? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17844715 (39643) Gandalfar

Več podobnih tem