» »

Nov jezik mladine

Nov jezik mladine

1 2
3
4

Pika na i ::

Dajte pustit mladino na miru.
Za to, da se danes pogovarjajo brez besed, je "kriva" tehnologija, ki jo niso oni ustvarili.
Omogočiti nekaj, potem pa uporabnike le- tega križat?
Adijo pamet.

[D]emon ::

Saj se vedno starejsa generacija pizdi nad mlajso. Nista novo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ginekk ::

Pa koji k. rabite vir. Bilo je direkt iz vira, ker to je moje razmišljanje in izkušnja. Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti. Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.

ginekk ::

Pa koji k. rabite vir. Bilo je direkt iz vira, ker to je moje razmišljanje in izkušnja. Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti. Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.

[D]emon ::

ginekk je izjavil:

Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti.


Pred skoraj eno generacijo.


ginekk je izjavil:

Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.


Baba cula, baba rekla.


Face it, tvoji argumenti so shit.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Phantomeye ::

ginekk je izjavil:

Pa koji k. rabite vir. Bilo je direkt iz vira, ker to je moje razmišljanje in izkušnja. Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti. Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.


Anekdota ni dokaz.

blay44 ::

Čudni ste Starci. Ne bi rad zanetil medgeneracijski spor.
Ampak morate razumeti, da ste vi odraščali v prejšnjem tisočletju. Informacije ste morali iskati. Največkrat v knjigah. Menda ste celo po plošče in kasete hodili v tujino. In za temi informacijami so stale resnične avtoritete. Danes pa imamo kup informacijske solate, začinjene z marketingom, propagando in kr neki. Avtoritete so redke, vendar hitro prepoznane.
Vredna informacija se danes običajno skriva v parih prostih besednih zvezah. Zato so se naše nevronske mreže razvile v smer selekcije le teh. Posledica pa je najbrž za vas čuden način komuniciranja.
Seveda to ne velja za umetnost in s tem vse povezano. Tu brez veličine ne gre. Pridevnik je le pridevnik. Manjkajočo tretjo dimenzijo v komunikaciji na daljavo pa dodajo smeškoti, poosebljene krajšave, itd..
Poskušajte razumeti. Vredne mi dobro razumemo, ne glede na način sporazumevanja.

:)

Scaramouche ::

blay44 je izjavil:

Čudni ste Starci. Ne bi rad zanetil medgeneracijski spor.
Ampak morate razumeti, da ste vi odraščali v prejšnjem tisočletju. Informacije ste morali iskati. Največkrat v knjigah. Menda ste celo po plošče in kasete hodili v tujino. In za temi informacijami so stale resnične avtoritete. Danes pa imamo kup informacijske solate, začinjene z marketingom, propagando in kr neki. Avtoritete so redke, vendar hitro prepoznane.
Vredna informacija se danes običajno skriva v parih prostih besednih zvezah. Zato so se naše nevronske mreže razvile v smer selekcije le teh. Posledica pa je najbrž za vas čuden način komuniciranja.
Seveda to ne velja za umetnost in s tem vse povezano. Tu brez veličine ne gre. Pridevnik je le pridevnik. Manjkajočo tretjo dimenzijo v komunikaciji na daljavo pa dodajo smeškoti, poosebljene krajšave, itd..
Poskušajte razumeti. Vredne mi dobro razumemo, ne glede na način sporazumevanja.

:)


ti resnično misliš da danes ljudje poznajo avtoritete ko pa je izobraževanje večinoma z neta, tam pa ima vska budala podcast!

Niso vsi budale, samo poglej kok je debilov ki verjamejo v reptilijane, flat earth,moon landings conspiracies itd...

To niso brali iz knjig!

SimplyMiha ::

Pika na i je izjavil:

Dajte pustit mladino na miru.
Za to, da se danes pogovarjajo brez besed, je "kriva" tehnologija, ki jo niso oni ustvarili.
Omogočiti nekaj, potem pa uporabnike le- tega križat?
Adijo pamet.


Mularija je tista, ki te naprave kupuje kot potrošni material.

[D]emon ::

In si jim fovs, ker si jih ti ne mores privoscit ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BigWhale ::

blay44 je izjavil:

Čudni ste Starci. Ne bi rad zanetil medgeneracijski spor.
... ...
Pridevnik je le pridevnik.


Rodilnik je pa le rodilnik. :>

blay44 ::

Yes, yes, yes.
Mogoče dojamejo. Jih ne bo več strah časa, sveta in AI-ja.
;)

vostok_1 ::

Nas ni strah AIja. Ampak bolj kdo ga bo upravljal. Trenutno kaže, da bodo to iste firme, ki so itak skoraj v kartelu.
Point je da življenje postaja vedno bolj streamlined. In kakšen bo ta novi streamlined človek prihodnosti...

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

[D]emon ::

Do takrat bos ti ze hrana za marjetice, vostok. Ne se sekirat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ginekk ::

[D]emon je izjavil:

ginekk je izjavil:

Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti.


Pred skoraj eno generacijo.


ginekk je izjavil:

Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.


Baba cula, baba rekla.

Face it, tvoji argumenti so shit.


Tvojih pa sploh nikjer ni.

Poglej pred seboj imam same slovenske knjige in skripta za vsak predmet, ki je bil nekoč na FRIju, vseh devet semestrov. Kaj je danes v uporabi?
V Španiji v pogovoru angleščine ne slišiš, ne na TVju, ne na radiju. Vse vsebine so sinhroniziranje. To je dejstvo.

Phantomeye je izjavil:

ginekk je izjavil:

Pa koji k. rabite vir. Bilo je direkt iz vira, ker to je moje razmišljanje in izkušnja. Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti. Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.


Anekdota ni dokaz.


Dejstva niso ankedota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

BigWhale ::

Dejstvo je, da se jezik razvija. Je pa lahko problem, ce se razvija v nam neljubo smer. A je kdo mogoce poslusal razliko med old english, middle english, early modern english in english in american english?

Tisoc let razlike med prvo in zadnjo, pa dvomim, da kdorkoli od nas razume kaj vec kot kako besedo iz old english. :)

[D]emon ::

Evo ti Old English. ;)


Hwaet! We Gardena in geardagum,
?eodcyninga, ?rym gefrunon,
hu ?a ae?elingas ellen fremedon.
Oft Scyld Scefing scea?ena ?reatum,
monegum maeg?um, meodosetla ofteah,
egsode eorlas. Sy??an aerest wear?
feasceaft funden, he ?aes frofre gebad,
weox under wolcnum, weor?myndum ?ah,
o??aet him aeghwylc ?ara ymbsittendra
ofer hronrade hyran scolde,
gomban gyldan. ?aet waes god cyning!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Evo ti New English:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

ginekk je izjavil:

Izrazov kot so kul, ful, sori in fak ne boste našli v jeziku večjih nacij, Špancev ali Nemcev recimo.


Kolega... ti nisi kaj dosti po svetu hodil, nde?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

Tudi jaz nisem, pa vem, da temu ni tako.

Unknown_001 ::

Mensch, dass Scheiss ist doch total Killer.

Soo cool...


Yo Bruder, what's up ?


Par utrinkov iz Berlina ko sem se družil s tamkajšnjimi klinci. Ne jamčim za 100% slovnico. Spomnim se po posluhu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Aja pa sorry in F* word je bilo tud pogosto možno slišat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

blay44 je izjavil:

Čudni ste Starci. Ne bi rad zanetil medgeneracijski spor.
Ampak morate razumeti, da ste vi odraščali v prejšnjem tisočletju. Informacije ste morali iskati. Največkrat v knjigah. Menda ste celo po plošče in kasete hodili v tujino. In za temi informacijami so stale resnične avtoritete. Danes pa imamo kup informacijske solate, začinjene z marketingom, propagando in kr neki. Avtoritete so redke, vendar hitro prepoznane.
Vredna informacija se danes običajno skriva v parih prostih besednih zvezah. Zato so se naše nevronske mreže razvile v smer selekcije le teh. Posledica pa je najbrž za vas čuden način komuniciranja.
Seveda to ne velja za umetnost in s tem vse povezano. Tu brez veličine ne gre. Pridevnik je le pridevnik. Manjkajočo tretjo dimenzijo v komunikaciji na daljavo pa dodajo smeškoti, poosebljene krajšave, itd..
Poskušajte razumeti. Vredne mi dobro razumemo, ne glede na način sporazumevanja.

:)


Kaj pa prvi dve dimenziji komuniciranja!? Predvsem seveda ne mislim na tisto širinsko dimenzijo, ampak globinsko. :D

Katere pa so te tako hitro prepoznane in redke avtoritete!? ;)

blay44 je izjavil:

Yes, yes, yes.
Mogoče dojamejo. Jih ne bo več strah časa, sveta in AI-ja.
;)


Tako! :P

Narodu s tako mladino se ni potrebno bati za svojo prihodnost. :))

Lahko bi zgradili še dva TEŠ6 in tri druge tire! :P

Da ne pozabim in zanemarim. :D

Pohvala gre tudi modijem. :8)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Cervantes ::

Ja. Tako so pyzdili stari Kelti, ko je vsa mladina (in trgovci) klofali latinščino.
In evo kaj mamo dons!
Pol sveta govori kuhinjsko latinščino.
Cool!

[D]emon ::

 Janez Svetokriski

Janez Svetokriski



Evo vam slovenscino iz poznega 17. stoletja. Se bo kdo pritozeval ker ne govorimo/pisemo vec tako ? :)) Dvomim.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FrRoSt ::

Kulinarična kitajščina ali pa samurajska japonščina. :P

Modijem na nekem drugem SLO forumu sem ob eni taki primerni priložnosti posredoval oddajo:

KAM GREŠ SLOVENŠČINA

Pri njih je nekako zadeva pravilno delovala in zalegla. ;)

Kar bi me, na tem forumu, ob vsej tej silni pameti, z repom, glavo in rogmi, močno presenetilo. :))

Še NAGRADNO VPRAŠANJE, za vse, ki se radi poglabljate v teme, tokrat v rabo slovenskega jezika:

Na kateri minuti posnetka pade češnja na torto!??

Drugače pa: Važno je, da se imate radi, sadite, negujete in duhate rožice. ;)

Vsa nesoglasja, nestrinjanja, izzive, napade in neprimerna ravsanja je potrebno odstraniti ali vsaj pomesti pod preprogo!!

Za to so poklicani ..... :P

NO, tukaj bom pa raje zaključil. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

BigWhale ::

Dej se enkrat potrudi in probaj eno koherentno sporocilo napisat. Ce se ze ravno o jeziku kregamo. :>

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

Dej se enkrat potrudi in probaj eno koherentno sporocilo napisat. Ce se ze ravno o jeziku kregamo. :>


To je umetniški podpis.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blay44 ::

Dober večer.

Iz firbca odprl link in v prvih minutkah, ko je mali izjavil "se ne razumemo"
je bilo jasno da gre stvar v širinsko dimenzijo.:)
Itak, revež se mora prilagajati. Že zaradi obstoja.
Bom pa jutri pregledal celotno. Morda je kaj zanimivega, čeprav izkušnje....

Lep pozdrav.

FrRoSt ::

BigWhale je izjavil:

Dej se enkrat potrudi in probaj eno koherentno sporocilo napisat. Ce se ze ravno o jeziku kregamo. :>


Ne vem sicer, na koga tole leti. Si pa predstavljam. :))

Kaj, če bi dali - enkrat takole za spremembo, ker ste tukaj tako pametni, da se od vas kar kadi, sami ZGLED, kaj je to koherentno sporočilo, če že na vprašanja ne znate odgovarjati.
In kaj je koherentne tema. :)

Verjetno vam je muca jezička popapala. :))

Aja. Sem se spomnil. Sem Persona Bez Gata in še sužnji so imeli več pravic, kot jih imajo tukaj PNG. :))

Sicer bi zaprosil za PREVAJALCA. Ker tole mi ni jasno, kaj si hotel s tem povedati. Tako kakor o tisti streljačini s polnimi zalogami streliva. 8-O

Potem bom pa tudi jaz uporabniku, ki je odprl temo, odgovoril, zakaj se na kratke (koherentne) BEDARIJE, - vključnoo z zgornjo, ne splača na dolgo, široko in globoko odgovarjati. ;)

Verjetno bi piki na i in njeni kuščarki lažje razložil, zakaj se raje odločiš za psa, kot pa .... :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

Phantomeye ::

ginekk je izjavil:

[D]emon je izjavil:

ginekk je izjavil:

Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti.


Pred skoraj eno generacijo.


ginekk je izjavil:

Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.


Baba cula, baba rekla.

Face it, tvoji argumenti so shit.


Tvojih pa sploh nikjer ni.

Poglej pred seboj imam same slovenske knjige in skripta za vsak predmet, ki je bil nekoč na FRIju, vseh devet semestrov. Kaj je danes v uporabi?
V Španiji v pogovoru angleščine ne slišiš, ne na TVju, ne na radiju. Vse vsebine so sinhroniziranje. To je dejstvo.

Phantomeye je izjavil:

ginekk je izjavil:

Pa koji k. rabite vir. Bilo je direkt iz vira, ker to je moje razmišljanje in izkušnja. Hodil sem na FRI pred dvajsetimi leti. Znam tudi špansko, delal sem v Španiji nekaj mesecev, glede Nemčije slišim od drugih.


Anekdota ni dokaz.


Dejstva niso ankedota.


Tvoje izkušnje so anekdota, ne dejstva. Malo egoistično je trditi nasprotno,

blay44 ::

A ste res moral Piko na i tako napadati.
Mene ful zanima kakšnje izkušnje ima s človeško raso, da ji pride na misel zanikanje
prastarega pregovora.

Če gledamo dolgoročno je vse koherentno, pa naj dojemamo racionalno, iracionalno ali anarhistično.
Kakšna je dolžinska dimenzija besednih zvez? V elektriki je to edinole motnja(zabitost etra,vodila) pri sporazumevanju. Površinska je pa, plitko dolgovezenje brez rešitve ali pomena. Skratka ni globoki Tihi ocean.:P

Machete ::

blay44 je izjavil:

Čudni ste Starci. Ne bi rad zanetil medgeneracijski spor.
Ampak morate razumeti, da ste vi odraščali v prejšnjem tisočletju. Informacije ste morali iskati. Največkrat v knjigah. Menda ste celo po plošče in kasete hodili v tujino. In za temi informacijami so stale resnične avtoritete. Danes pa imamo kup informacijske solate, začinjene z marketingom, propagando in kr neki. Avtoritete so redke, vendar hitro prepoznane.
Vredna informacija se danes običajno skriva v parih prostih besednih zvezah. Zato so se naše nevronske mreže razvile v smer selekcije le teh. Posledica pa je najbrž za vas čuden način komuniciranja.
Seveda to ne velja za umetnost in s tem vse povezano. Tu brez veličine ne gre. Pridevnik je le pridevnik. Manjkajočo tretjo dimenzijo v komunikaciji na daljavo pa dodajo smeškoti, poosebljene krajšave, itd..
Poskušajte razumeti. Vredne mi dobro razumemo, ne glede na način sporazumevanja.

:)


Koga imaš ti tu za starca? Do ca 40 letnikov smo vsi zrastli gor z internetom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

blay44 ::

Machete je izjavil:



Koga imaš ti tu za starca? Do ca 40 letnikov smo vsi zrastli gor z internetom.


Nič slabšalnega nisem mislil!
Po MSSKJ, beseda starec predstavlja starejšega, bolj izkušenega in preizkušenega člana družbe, združbe ali dvojice:)

Sem pogledal oddajo Kam gre Slovenščina. Dobra.
V glavnem tukaj na novo odrivamo toplo vodo.
Je pa smešno, ko tudi konzervativnejša desna stran uporablja podrejene besedne zveze prosto po MSSKJ.;)

Citat:
Pustite mi govoriti ali govort.

Bomo postali bolj koherentni. Čas bo odločil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blay44 ()

FrRoSt ::

blay44 je izjavil:

Machete je izjavil:



Koga imaš ti tu za starca? Do ca 40 letnikov smo vsi zrastli gor z internetom.


Nič slabšalnega nisem mislil!
Po MSSKJ, beseda starec predstavlja starejšega, bolj izkušenega in preizkušenega člana družbe, združbe ali dvojice:)

Sem pogledal oddajo Kam gre Slovenščina. Dobra.
V glavnem tukaj na novo odrivamo toplo vodo.
Je pa smešno, ko tudi konzervativnejša desna stran uporablja podrejene besedne zveze prosto po MSSKJ.;)

Citat:
Pustite mi govoriti ali govort.

Bomo postali bolj koherentni. Čas bo odločil.


V oddaji ni POVDAREK le na Rabi in UPORabi Slovenščine, ampak bi se marsikdo lahko kaj naučil tudi o moderiranju in administriranju, pri čemer domači Slo-Tech modiji NISO NOBENA Izjema. :D

ZA vse tiste, ki ste se spraševali tudi o NAGRADNEM VPRAŠANJU:

Takole, na pamet, iz kotičkov spomina: Češnja na torto pade v 55 minuti oddaje. :))

blay44 je izjavil:

A ste res moral Piko na i tako napadati.
Mene ful zanima kakšnje izkušnje ima s človeško raso, da ji pride na misel zanikanje
prastarega pregovora.


Kdo jo je napadal!?? :( Moj pes zagotovo ne. ;)
Vprašaj jo. Saj menda ti bo povedala. :D
Jaz jo poznam že iz blogosfere nekega drugega portala, mmc nacinal greznice :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

blay44 ::

Pikica na i, zakaj?
Stroj stisne človeka v kot samo če:
varnost?
prestiž?
samorealizacija?
;)

Pika na i ::

blay44 je izjavil:

Pika na i, zakaj?
Stroj stisne človeka v kot samo če:
varnost?
prestiž?
samorealizacija?
;)

Ne vem, če je dovoljeno mladini takole pisat tu gor? Brez repa in glave?:)
Če človeka stisne, samorealizacija?
Samo stroj, v kot! Varnost. Prestiž!


Jaz verjamem v mladino. V Starce pač ne!

looser ::

Tudi prav...

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:


Jaz verjamem v mladino. V Starce pač ne!


Bi bilo treba verjet tudi v starce. Le ti naj bi prenašali znanje na mladino. Tako kot pri vajeništvu, stari mačk ti bo vmes med delom marsikaj koristnega povedal iz izkušenj. Če se boš moral skupaj enako neizkušenimi junci spopadat z izzivi bo pa dolga in trnova pot preden bo nekaj iz tebe nastalo.

Ne starih v koš metat. Imajo dovolj izkušenj na zalogi, ki lahko precej pomagajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

It goes both ways. Stari naj ne dajejo mladih v nic.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

Traba je najt skupni jezik. Vsak malo razumevanja pokaže in volje do sodelovanja pa gre zelo dobro skozi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

looser ::

[D]emon je izjavil:

It goes both ways. Stari naj ne dajejo mladih v nic.

V kakšnem kontekstu te kdo daje v nič?

PS: Imamo mi še (domnevno) mlajše, pa jih ne dajemo v nič, ne tako in ne drugače. So pa odgovornosti in nagrade jasno povezani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

[D]emon ::

Dovolj, da poslusas kako baby boomerji kurcajo milenijce. Kako so za vse krivi milenijci.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

looser ::

[D]emon je izjavil:

Dovolj, da poslusas kako baby boomerji kurcajo milenijce. Kako so za vse krivi milenijci.

Res ne gre bolj konkretno?

[D]emon ::

Pogooglaj karkoli v kontekstu "millenials vs babyboomers", bos mel vec kot dovolj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

looser ::

[D]emon je izjavil:

Pogooglaj karkoli v kontekstu "millenials vs babyboomers", bos mel vec kot dovolj.

Torej, če prav razumem, nobenih konkretnih tovrstnih izkušenj pri tebi samem?
Meni (sicer) ni potrebno iskati po netu, saj nisem izpostavil tega ne-problema.
Za zapisnik, nisem baby boomer, čeprav se mi (morda tudi napačno?) zdi, da je ost očitanja uperjenja tudi v generacijo X...

No, naj bo, sem pogledal :-)
Tole mi je zabavno: http://thecooperreview.com/boomers-vs-m... :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

next3steps ::

looser je izjavil:

[D]emon je izjavil:

It goes both ways. Stari naj ne dajejo mladih v nic.

V kakšnem kontekstu te kdo daje v nič?

PS: Imamo mi še (domnevno) mlajše, pa jih ne dajemo v nič, ne tako in ne drugače. So pa odgovornosti in nagrade jasno povezani...

Oh, učiteljev, ki razlagajo zgolj pure data brez koristnih komentarjev osebno ne rabim. Pure data dobim sam.

Pika na i ::

Unknown_001 je izjavil:

Pika na i je izjavil:


Jaz verjamem v mladino. V Starce pač ne!


Bi bilo treba verjet tudi v starce. Le ti naj bi prenašali znanje na mladino. Tako kot pri vajeništvu, stari mačk ti bo vmes med delom marsikaj koristnega povedal iz izkušenj. Če se boš moral skupaj enako neizkušenimi junci spopadat z izzivi bo pa dolga in trnova pot preden bo nekaj iz tebe nastalo.

Ne starih v koš metat. Imajo dovolj izkušenj na zalogi, ki lahko precej pomagajo.

Ja, poudarek je na naj bi. Morda v nekih drugih časih, je bilo tako.
Danes pa se bojijo za svoje službe. Bojijo se, da jih mladi izrinejo. Zato se do njih ne obnašajo prav nič poučevalno. Pa ne, svojih izkušenj prav nič nočejo deliti. S tem da zraven še mislijo, da se jim ni treba nič več izobraževati. A ni čudno - odraščali so pa v sistemu, kjer je bila mantra učiti se učiti se učiti se.

Seveda so izjeme. Jih je pa zelo malo.
Ampak ja, hvala za vsaj teh malo izjem. Mogoče bo mladina zaradi njih, manjkrat robantila, da so jim starci zjebali svet.

BigWhale ::

Off topic ste.

looser ::

Najbrž res, sploh na (bolj) tehničnem situ in v kontekstu (znanja), precej iskanega na trgu...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

angleščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5813466 (1064) Grizzly
»

Kaj nam delate, slavisti(?)... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12432897 (29556) nejcek74
»

Poenostavitev SI jezika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14726161 (21727) Okapi
»

Slovenščina in tujke (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5414071 (12553) nokkj

Več podobnih tem