» »

angleščina

angleščina

«
1
2

krefi ::

zivjo.
kako se najhitreje nauciti angleščino predvsem toliko da bom lahko gledal filme in zastopil besedila angleska negre se mi toliko zacase pa te stvari..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Kaj ::

Glej angleške serije z angleškimi podnapisi. Kljub vsem letnikom in razredom sem največ odnesev prav od gledanja serij. Dobro, čase se je pač treba naučiti, to nevem kok že znaš, ampak občutek za jezik, tvorbo stavkov, fraz in besedišče, to ti da praksa.
Razen če se rad učiš po slovarju...

Keth Selhan ::

Pa tudi priporočam čimveč branja knjig v angleščini (brez slovarja), to tudi izboljša znanje jezika. Predvsem veliko prakse.

737 ::

Avdio knjige tudi niso slaba ideja.

kow ::

Dvomim. Hitro se bos naucil predvsem s produciranjem vsebin v anglescini. Napisi pismo v anglescini in komuniciraj. Konzumacija je relativno pocasen postopek, domnevam.

Invictus ::

Keth Selhan je izjavil:

Pa tudi priporočam čimveč branja knjig v angleščini (brez slovarja), to tudi izboljša znanje jezika. Predvsem veliko prakse.

Bravo.

Kako naj pa pol ve kaj bere ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

krefi je izjavil:

zivjo.
kako se najhitreje nauciti angleščino predvsem toliko da bom lahko gledal filme in zastopil besedila angleska negre se mi toliko zacase pa te stvari..



Simpl. Igraj Online igre in komuniciraj s folkom. :)

imagodei ::

Predvsem je treba tuji jezik uporabljat; branje je najbolj pasivna oblika tega. Jaz sem se verjetno največ naučil sprva ob igranju iger (če česa nisem razumel, sem imel ob sebi Oxfordov Advanced Learner's angleško-angleški slovar, da sem poiskal besedo ali frazo), kasneje pa ob aktivni komunikaciji po Usenetu (hmmm, recimo temu "forumi").

Sicer obstajajo tehnike, kako priti do osnovne aktivne rabe tujega jezika v nekaj mesecih, ampak zahtevajo celega človeka. Treba se je dobesedno "potopit" v tuji jezik, gledat vsebine v tistem jeziku, brat primerno literaturo, poskusiti si dobiti sogovornika, polepit celo stanovanje z listki z besedami in frazami - skratka, velik del dneva je treba biti izpostavljen tujemu jeziku. In to aktivno, z uporabo jezika v pogovoru, četudi ti je mogoče nerodno in se bojiš da boš povedal neumnost. Treba se je znebit občutka sramu, da boš izpadel trapast, ker boš nekaj povedal narobe in komunicirat.

Na ta način se otroci v vrtcu ali na začetku osnovne šole res hitro naučijo tujega jezika, če se npr. s starši preselijo v tujino. Res je, da so otroci (pred puberteto) kot "gobe", ki vpijajo znanje, ampak napačno je mislit, da odrasli potrebujemo neprimerno več časa, da se naučimo tujega jezika. Bistvena razlika je predvsem v tem, da se majhni otroci ne sekirajo, če nekaj povedo popolnoma slovnično narobe, ali pa besedo izgovorijo napačno in s tem izzovejo smeh - mladostniki in odrasli pa raje molčimo, da se drugi ne bi norčevali iz nas.

Tako kot pri vsakem drugem tasku, najsibo to učenje vožnje kolesa, učenje pisanja, metanje pikada, igranje tenisa, učenje surfanja na vodi - možgani najbolj učinkovito tvorijo nove povezave in s tem pridobivajo znanje, ko se aktivno trudimo. In pri tem nima veze, da se prej 1000x zmotimo: napačni poskusi ravno tako (če ne še bolj) utrjujejo učenje.

Skratka, vaja dela mojstra. Samo s poslušanjem ameriških filmov se ni še nihče naučil orenk angleško. Lahko pobereš osnove; pa še v tem primeru je v resnici v to vloženega kar nekaj podzavestnega dela, ker se pač na začetku trudiš razvozlat, kaj so igralci v filmu povedali; povezuješ izrečeno z dogajanjem v filmu, ipd.
- Hoc est qui sumus -

Keth Selhan ::

Invictus je izjavil:

Keth Selhan je izjavil:

Pa tudi priporočam čimveč branja knjig v angleščini (brez slovarja), to tudi izboljša znanje jezika. Predvsem veliko prakse.

Bravo.

Kako naj pa pol ve kaj bere ?


Seveda, ko se nauči osnovne angleščine. Potem je slovar samo še zamuden - vsaj jaz tako počnem. Prvotno sem vse brala in preverjala v slovarju, pa sem ugotovila, da nima smisla in da je časovno zamudno.

Invictus ::

Super.

In pol kar malo sklepaš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kosta ::

Za začetek bi ti povedal, da ni zastonj tale slika:


Skratka, čimveč igraj angleške igre in po možnosti imej vklopljene podnapise. Glej tv serije, nadaljevanke, filme in pa predvsem risanke, saj se boš tam najležje naučil osnov. Zakaj? - Večino stvari ki jih "napovejo", tudi pokažejo, celoten jezik je preprosti in brez nepotrebnih privedkov, poleg tega pa vseskupaj poteka počasi in s ponavljanje m.

Spomnim se, da sem v otroštvu vsak dan na BBC gledal Balamory. Majhno mestece, v katerem je bila šola in polno ljudi ki so opravljali razne poklice. Ker je bilo namenjeno otrokom, je bil jezik res lahek in kmalu sem razumel o čem govorijo. Mogoče bi bilo pametno, da pobrskaš za čim podobnim, nato pa samo stopnjuj svoje znanje.

Pa srečno, angleščina je (meni) super jezik ki se ga lahko naučiš, je pa njegovo znanje dandanes zelo priporočeno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kosta ()

imagodei ::

Keth Selhan je izjavil:

Invictus je izjavil:

Keth Selhan je izjavil:

Pa tudi priporočam čimveč branja knjig v angleščini (brez slovarja), to tudi izboljša znanje jezika. Predvsem veliko prakse.

Bravo.

Kako naj pa pol ve kaj bere ?


Seveda, ko se nauči osnovne angleščine. Potem je slovar samo še zamuden - vsaj jaz tako počnem. Prvotno sem vse brala in preverjala v slovarju, pa sem ugotovila, da nima smisla in da je časovno zamudno.

No, ta nasvet je popolnoma neprimeren.

Če moraš pri angleški knjigi imeti slovar, ki ga uporabljaš tako pogosto, da to postane preveč časovno zamudno, je to enostavno znak, da bereš preveč zahtevne knjige za svoj nivo. Poskusiš pač s kakšnim manj "snobovskim" avtorjem, ki uporablja bolj razumljiv jezik, poskusiš z mladinsko literaturo, s knjigami, kjer dialogi niso napisani v slengu, ipd. V taki literaturi tudi naletiš na besede, ki jih sicer ne poznaš, ampak lahko iz konteksta sklepaš njihov pomen. Na ta način si razširiš besedni zaklad in po nekaj prebranih knjigah lahko posežeš tudi po zahtevnejših gradivih.

Da se tudi na tvoj način, če je tvoj cilj skozi branje knjig se naučiti angleščino in v zakup vzameš, da boš na vsaki strani knjige 5x ali 10x v roke vzela slovar. Tudi to je OK.

Kar pa ni OK je pa, da v vsaki tretji vrstici ne razumeš besede ali fraze, pa se ti ne da v roke vzeti slovarja. To je - kar se tiče učenja angleščine ter razširjanja besednega zaklada - absolutna izguba časa.


Že nekajkrat sem dobil občutek, da današnja mladina meni, da je "moderno" brat knjige v angleščini. Če jih bereš v slovenščini, si 100 let za leseno žlico. Potem se pa folk sili z angleškimi knjigami, čeprav jim sploh ni dorasel, samo zato, da je "in". Spodoben najstnik valjda ne bo bral "A Song of Ice and Fire" v slovenščini, halo, kaj pa se to pravi...
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Večina folka bere ameriški šund, kjer je jezik pač prirejen povprečnemu ameriškemu bralcu.

No big words there.

Če bereš kako pravo angleško knjigo, ti slovar sploh ne uide, pa še takrat kdaj komaj razumeš kaj je hotel povedat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Zato imaš poleg slovarja še tezaver. Na tablici/brihtafonu/whatever, seveda.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

otago ::

Priporočam serijo Extra English
uporablja se enostavna angleščina, napisani so tudi podnapisi, gredo cez različne teme, ponavljajo stavke, glagole... se lahko naučijo otroci ali odrasli...

Obstajajo pa tudi verzije za nemščino Extra Lernen in druge jezike.

Če se veliko voziš v avtomobilu (sam), priporočam da kupiš ali na kak drug način pridobiš Pimsleur. Gre za učenje jezika, s poslušanjem. Se seveda ne naučiš slovnice, vendar se lahko dobro naučiš govora, fraz, osvojiš logiko jezika. Pa še čas vožnje lahko koristno zapraviš :)

Pithlit ::

otago je izjavil:

Če se veliko voziš v avtomobilu (sam), priporočam da kupiš ali na kak drug način pridobiš Pimsleur. Gre za učenje jezika, s poslušanjem. Se seveda ne naučiš slovnice, vendar se lahko dobro naučiš govora, fraz, osvojiš logiko jezika. Pa še čas vožnje lahko koristno zapraviš :)

Imamo premalo nekoncentriranih voznikov na naših cestah?
Life is as complicated as we make it...

otago ::

@Pithlit
šoferji kadijo cigarete, šaltajo radio, menjujejo cd-je, spuščajo okna in žvižgaj babam... Folk vozi neprespan, pod vplivom drog, alkohola itd...

Po tej metodi, poslušal sem samo nekaj posnetkov začetne stopnje, se stavki-vaje ponavljajo 3-4 ali večkrat, zelo zelo počasen tempo.

Eno je vožnja v konici, ko je treba biti nujno 100%, drugo je vožnja 100kmh za tovornjakom na primerni varnostni razdalji na avtocesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Pithlit ::

Ker drugi počnejo neumnosti jih lahko tudi jaz... torej... a tko nekako?

Saj ne da bi človek lahko v šoli lahko malo bolj poslušal. Ker angleščina ni obvezni predmet, in se jo raje folk uči med vožnjo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

Zato imaš poleg slovarja še tezaver. Na tablici/brihtafonu/whatever, seveda.

Poleg phrase dictionary ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sandmodnigga ::

Invictus je izjavil:

Super.

In pol kar malo sklepaš?

Da. Ker hvala, lepa gospodična in hvala lepa, gospodična.
Odstrani vejice in sklepaj.

Pithlit je izjavil:

otago je izjavil:

Če se veliko voziš v avtomobilu (sam), priporočam da kupiš ali na kak drug način pridobiš Pimsleur. Gre za učenje jezika, s poslušanjem. Se seveda ne naučiš slovnice, vendar se lahko dobro naučiš govora, fraz, osvojiš logiko jezika. Pa še čas vožnje lahko koristno zapraviš :)

Imamo premalo nekoncentriranih voznikov na naših cestah?

Nazadnje sem jedel, pil, kadil, štrckal po telefonu in vozil.
Število nesreč: 0

OnTopic.1
En dober nasvet je tudi, da si ogledaš epizodo svoje priljubljene serije v angleškem jeziku s podnapisi. Po ogledu si epizodu ogledaš še enkrat, tokrat brez podnapisov.
Naj bi delovalo zelo dobro.
Nikoli poskusil!

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

Če bereš kako pravo angleško knjigo, ti slovar sploh ne uide, pa še takrat kdaj komaj razumeš kaj je hotel povedat
Quenta Silmarillion ko sem prvič bral ;(( Leta pozneje brez težav prebral

On topic: Z branjem knjig si izboljšaš prevsem govorico oziroma izgovorjavo v Angleščini, s filmi brez podnapisov slušno razumevanje, s tem ko pa si aktiven nekje recimo na netu, nekateri so omenjali igre, v glavnem kjer se vključuješ in moraš razumet stvari. Jaz sem se veliko naučil iz enega MMO-ja, brez zajebancije, in sem na net hodu gledat kak bi pravilno kej vprašu/reku v Angleščini,... slovar ti pa nikjer ne uide, sam ne pretiravaj, začni gradit svojem nivoju
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

MasterTrade> "On topic: Z branjem knjig si izboljšaš prevsem govorico oziroma izgovorjavo v Angleščini"

Z branjem si izboljšaš izgovorjavo? In z igranjem fuzbala si izboljšaš bekend pri tenisu?
- Hoc est qui sumus -

sandmodnigga ::

Jup, sliši se absurdno, pa v kombinaciji z Kindlom niti ni. Sam sem se za prenekatere besede naučil izgovorjavo, ko sem v Kindlu prebral njihov pomen in izgovorjavo. Ni pa to smiselno za začetnika.

MasterTade ::

imagodei je izjavil:

MasterTrade> "On topic: Z branjem knjig si izboljšaš prevsem govorico oziroma izgovorjavo v Angleščini"

Z branjem si izboljšaš izgovorjavo? In z igranjem fuzbala si izboljšaš bekend pri tenisu?


Seveda
Če bereš angleško literaturo in se trudiš da izgovarjaš besede čim bolj pravilno, torej se ogibaš trdih r-jev in podobnih stvari. Sčasoma ti pride v navado, moraš pa potem tudi tako pravilno govort. Na začetku se morda sliši popačeno, pozneje postane pa tvoja izgovorjava čisto vredu.
Mors omnia aequat

imagodei ::

Ah, daj no... Če ne veš točno, kako se beseda izgovori ter če nimaš posluha in npr. "think" izgovarjaš kot "fink", "there" in "these" pa kot "der" in "dis", potem ti čitanje knjige ne pomaga a-ma prav nič. Imel sem sodelavko, ki je prebrala na tone angleških tekstov, ker je bila takšna pač narava njenega dela, pa še sedaj ne morem pozabiti npr. njenega "blu-tuf", kar naj bi pomenilo "bluetooth".

Izgovorjavo si popravljaš tako, da besedo ali frazo, ki jo slišiš od native-speakerja, poskušaš čim bolj natančno ponovit. Npr. med gledanjem filma, ali pa v avtu, ko je na radiu dober komad, pritegneš skupaj s pevcem oz. pevko. Jasno: tako da se trudiš s pravilno izgovorjavo, ne pa z nekakšnim ruskim ali nemškim naglasom.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Vi tle posplošujete ene posebnosti, ki so slučajno delovale za vas (ker ste morda talentirani za jezike) ali pa ker vas je izgovorjava že itak zanimala (in ste itak že od prej merkali na "trde r" in ste pazili tudi na to, kako boste izgovorili novo besedo). Nikakor pa to ni recept za vsakega začetnika.

Izgovorjavo je treba slišat, nato pa se potrudit, da podobno izgovorite tudi sami.
- Hoc est qui sumus -

MasterTade ::

Da, pravilno izgovorjavo moraš od nekoga res najprej slišat, jaz sem bolj mislil na to, da izgovorjavo utrdiš z branjem knjig, torej da tisto kar razumeš, tudi pravilno prebereš.
Mors omnia aequat

imagodei ::

Jaz pa pravim, da je tista moja sodelavka npr. najbrž več 1000x v svoji karieri slišala pravilno izgovorjavo "th"-ja, pa se njej enostavno ni ljubilo naučit pravilno govorit. Ali pa se pač "ni mogla", ker ni imela posluha. Kljub temu je angleško dobro razumela - tako native speakerje kot vse ostale, katerim je bila angleščina pač drugi jezik.

Ne mešat dobre izgovorjave z znanjem angleščine. Res se smešno sliši, če nekdo govori hudo "rusko" ali "nemško" naglašeno angleščino, ampak to nima nič s samim angleškim besednim zakladom in znanjem slovnice.

Čeprav do določene mere drži, da se ljudje, ki imajo "posluh" za jezik, načeloma hitreje naučijo obojega: pravilne izgovorjave in pravilne rabe jezika. In če jih potem vprašaš, kako vejo, da se v določenem primeru uporablja will future in ne going to future, ali pa present perfect namesto past simple, bo marsikdo namesto razlage slovničnih pravil rekel, da se mu enostavno "sliši bolj pravilno".


Ampak to spet pomeni, da je taka oseba že v osnovi bolj talent za jezike in da splošni nasvet nekemu začetniku o treningu izgovorjave z uporabo knjig pač niso moj No.1 nasvet.
- Hoc est qui sumus -

issak ::

Keth Selhan je izjavil:

Pa tudi priporočam čimveč branja knjig v angleščini (brez slovarja), to tudi izboljša znanje jezika. Predvsem veliko prakse.


Zakaj pa brez slovarja? Kako boš pa razumel besede ki jih ne razumeš? Slovar je obvezen, ampak ne za vsako besedo, recimo ko se tretjič pojavi pa ne veš kaj pomeni, pogledaš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

McHusch ::

Edini način za širjenje angleškega besednega zaklada je branje s slovarjem v roki, kjer si vse besede, ki jih ne razumeš ali jih ne bi znal sam suvereno uporabiti v stavku, podčrtaš in izpišeš. Žal je to edini način, da izboljšuješ produkcijske sposobnosti v angleščini (razen seveda če greš v anglofone države).

Pithlit ::

No, v praksi smo nekateri namesto (oz. poleg, če smo pošteni) branja knjig uporabljali tudi raznorazne ircarske/forumske scene. Se najde tudi par brihtnih ljudi ki celo znajo slovnico in gramatiko uporabljat... če so hkrati še en kos tezavra na dveh nogah ga pa itak zmagaš (pa še direkt lahko vprašaš kaj zaboga pomeni tisti "succinct" ali "pandiculation"). Za "hippopotomonstrosesquippedaliophobia" pa ne vem če se v tezavru najde rešitev. Bo res treba slovar (angleško-angleški seveda).

Poljudna literatura ponavadi takih besed ne ponuja.

*edit* Aja, pod pogojem da se obvlada vsaj osnove angleščine, je po moje bolje uporabljat angleško-angleški slovar, kot angleško-slovenski.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Smurf ::

S tem, da je z moderno tehnologijo to precej lazje in hitreje kot je bilo vcasih. Kliknes na besedo na svojem bralniku in ze imas njen pomen.

Pithlit ::

Absolutno. V naš šolski sistem imam dovolj zaupanja da nam da dovolj znanja angleščine da se lahko naprej sami učimo (če imamo voljo in željo - brez tega je itak brezveze sploh debatirat).
Life is as complicated as we make it...

BorutO ::

Bom povedal svoj primer ... Jaz se angleščine nisem učil ne v osnovni in ne v srednji šoli.

Naučil sem se jo tako, da sem gledal en film, na primer ... Ramboja ali pa sam doma, 10x, ker mi je bil res dober, in sem že napamet vedel kaj in kako bo kje rekel. Zato sem si šel v videoteko po dvd, ko še je bilo to popularno več kot 10 let nazaj, sem spremenil iz slo v angleške podnapise, in tako sem končno vedel kako se kakšna beseda izgovori, vedel sem kaj približno pomeni katera beseda, ker se slovenske podnapise poznal na pamet, zato sem si na koncu še v šolski knjižnici sposodil slo-ang slovar, si nekatere besede napisal na list in zraven prevod ipd ... in tako je prišlo pri meni do tega, da sem angleščino zelo izpilil. Tekoče se pogovarjam angleško itd. Z leti se pa še vedno kakšno besedo naučim kaj pomeni in kak se izgovori.

Ker če bo on samo bral knjige, kako bo pa bral? jes, jou cant learn like that .... namesto da bi jo prebral kot ... ju kent lrn lajk tet/det ... pač izgovorjava je tudi odvisna od posameznika kakšna angleščina mu je všeč ... tista gengsterska, ko pačijo besede, ameriška izgovorjava, angleška izgovorjava, itd ... en bo prebral besede det's nat pasbol drugi bo besedo prebral tat's nat pasibl ipd ... Angleščina ima toliko različnih izgovorjav, kot ... slovenščina na primer, ko eno besedo izgovorimona 10 različnih načinov ... na primer besedo "jaz" v ... jest, jst, js, jas, ge itd ...

Najlažja varianta za osnove, ki so bistvo angleškega in vsakega tujega jezika, pa ti priporočam, da se jih naučiš preko kakšnega audio programa, ki jih na računalniku mrgoli.

Moj nasvet je, prenesi si en video (nekdaj smo to snemali s tvja na videokaseto) vrži gor podnapise, glej film kar nekajkrat, da boš že napamet vedel kaj bo kje rekel, potem preklopi na angleške podnapise, da boš vedel kako približno se katera beseda izgovori, napiši si jo nekam v zvezek, pojdi po slovar v knjigarno ali v knjižnico, pa napiši notri kake prevode.

Pithlit ::

BorutO je izjavil:

Jaz se angleščine nisem učil ne v osnovni in ne v srednji šoli.

Jaz ti ne verjamem.

Da se pa učiš tiste angleščine "ki ti je všeč - 'gengsterska'" je pa tudi hudo, hudo mimo.

Life is as complicated as we make it...

Jerry000 ::

Kako utrditi ANG jezik? Tudi čase, sklanjatve,...? Je kaj takšnega lušnega na netu? Da kaj rešuješ kot smo to včasih počeli v delovnih zvezkih ali pa kakšna druga, boljša zadeva? Enako za SLO jezik. Nikoli ne škodi utrjevanje :)

St235 ::

kosta je izjavil:

Za začetek bi ti povedal, da ni zastonj tale slika:


Skratka, čimveč igraj angleške igre in po možnosti imej vklopljene podnapise.


Ta del je v veliki meri ostal v letu 1990. Angleščine si se naučil v igrah kot je bil Police quest in Leisure Suit Larry.

Jerry000 ::

Igre pa cartoon network, angleški paket :D

Avenger ::

Vsega po malem. Zelo bi priporočal e-bralnik, v katerem lahko klikneš na besedo in ti instantno odpre slovar, gledanje filmov v angleškem jeziku s slo in potem ang podnapisi, tipkanje z nekom prek interneta, pogovor z nekom. Vse mora bit. Knjige predvsem za besedni zaklad in smisel za to kam nekaj paše, tako da boš vedel ali se nekaj sliši prav ali ne, filme zaradi živega jezika in za razvoj prepoznavanja audio govora, tipkanje očitno za pisanje pogovor pa za verbalizacijo vsega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Wazzock ::

Jerry000 je izjavil:

Kako utrditi ANG jezik? Tudi čase, sklanjatve,...? Je kaj takšnega lušnega na netu? Da kaj rešuješ kot smo to včasih počeli v delovnih zvezkih ali pa kakšna druga, boljša zadeva? Enako za SLO jezik. Nikoli ne škodi utrjevanje :)


http://imgur.com/gallery/vu5AC --- "Fluent in 3 months"

Tole sem mimogrede našel pred parimi dnevi, zgleda zanimivo.

Glugy ::

Ti res sprašuješ za najhitrejše učenje. Če se hočš res hitr naučit ti priporočam da ogromno bereš. Vsak dan lahko preberš 200 strani dolgo knjigo. Če bereš cel teden si se ogromno naučil v enem samem tednu. Če hočš to še nadgradit naslednji teden ogromno chataj /tipkaj z drugimi ..vsak dan po 3 ure vsaj. Folka k zna anglešk je polhn..kamot si najdš zadostno mero chatanja. Evo spet si ogromno odnesel... predvsem si utrdil znanje. Ne se sekirat zarad napak ampak ne jih pa tud ignorirat. Prej al slej bodo napake zginle same od sebe. Dalje ..naslednji teden si najd folk s kerim lahk po skypu govoriš. Dva tedna si svoje znanje dopolnjeval in utrjeval...pilil, zdej pa je čas za novo nadgradnjo še z druge strani. Vsak dan se pogovarji vsaj po 3 ure z folkom v angleščini. Magar če se pogovarjaš o igrah, o problemih sveta al pa o svoji ljubici :)
Kako si najdt enga za pogovarjat? Načinov je tisoč...internet je prepreden z tem tako da verjamem da boš z lahkoto našel pravi način. Sam ti pa ne pripročam da iščeš ljudi v katerih bi iskal kaj druzga k prijateljstvo ker boš zapadel v govorjenje v enih in istih rečeh in boš izgubil stik z svojim ciljem..to je utrjevanje in učenje angleščine. Rajš z fantom govor al pa povprečno punco k pa z punco od katere bi kasnej hotu še kej več. Ker pol se tud ne boš tok sekiral če boš napake delal in boš o večih stvareh raje sprobal spregovorit in boš bolj odkrit in boš posledično tud več odnesel od pogovora in učenja angleščine.

To je to...3 tedenski plan. Res je da je prvi teden najtežji ampak če to sfolgaš si na konju in sta ostala dva tedna bolj kot ne plavanje v smeri vodnega toka.

Invictus ::

Če se hočeš hitro naučiti angleščino, se preseli v Anglijo in se ne druži s Slovenci tam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AC_DC ::

Glugy
Knjige niso dovolj, ker zanemarljivo malo pripomorejo k zvočnemu razumevanju in sami izgovorjavi.

Wazzock ::

AC_DC je izjavil:

Glugy
Knjige niso dovolj, ker zanemarljivo malo pripomorejo k zvočnemu razumevanju in sami izgovorjavi.


Glugy je izjavil:

...naslednji teden si najd folk s kerim lahk po skypu govoriš.


Mislim da je kar dobro pokril vse načine do dobrega učenja.

GrimReaper ::

imagodei je izjavil:

Skratka, vaja dela mojstra. Samo s poslušanjem ameriških filmov se ni še nihče naučil orenk angleško

4-letna srednja (ocene vsaj 3,5+) + ameriški filmi/serije/igre ene 5 let je več kot dovolj, da znaš angleško kot en povprečen američan, če ne celo bolje.
Po tem času (sam sem še ene +5 let, ampak to ti gre potem znanje gor samo še kakšnih 10%) sploh ne opaziš več, da kakšne besede ne bi zastopil.

Drugače pa en ne-Američan res še največ rabi znanje angleščine zato da mu ni treba dol vlečt podnapisov, zaženeš film in gledaš. Ne pa fotr, ko se mora še s srbskimi podnapisi ukvarjat, čeprav ima osnovno znanje angleščine.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

s1l3 ::

Ne vem koliko si star in dvomim da ti bo kaj pomagalo ampak jaz sem vse anglescine naucil prek cartoon networka.

ahac ::

St235 je izjavil:

kosta je izjavil:

Za začetek bi ti povedal, da ni zastonj tale slika:


Skratka, čimveč igraj angleške igre in po možnosti imej vklopljene podnapise.


Ta del je v veliki meri ostal v letu 1990. Angleščine si se naučil v igrah kot je bil Police quest in Leisure Suit Larry.


Brez skrbi, še vedno je dovolj takih iger. Ni vse kot Call of Duty... :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

FTad ::

St235 je izjavil:

kosta je izjavil:

Za začetek bi ti povedal, da ni zastonj tale slika:


Skratka, čimveč igraj angleške igre in po možnosti imej vklopljene podnapise.


Ta del je v veliki meri ostal v letu 1990. Angleščine si se naučil v igrah kot je bil Police quest in Leisure Suit Larry.



Veliko sem izpopolnil slovarcek besed pri igranju Simsov :)

imagodei ::

s1l3 je izjavil:

Ne vem koliko si star in dvomim da ti bo kaj pomagalo ampak jaz sem vse anglescine naucil prek cartoon networka.

Nisi, nisi... Verjemi.

Tebi se mogoče tako zdi - in strinjam se, da pogosto gledanje preprostih vsebin v angleščini (kar risanke so) da lepo osnovo, ampak to samo pomeni, da ko si imel v šoli organizirano učenje angleščine, so se ti pravila, o katerih so te učili, takoj vsedla na svoje mesto. Nisi se učil abstraktnih "neumnosti", ampak si hitro pokapiral.

S ogledom risank in filmov se deca nemalokrat naučijo jezika pasivno; torej razumejo, ne znajo pa tvorit samostojnih povedi. Pri gledanju in poslušanju namreč manjka ključna stvar: UPORABA. Brez aktivne rabe angleškega jezika pač ne moreš reči, da si se nečesa naučil. To je približno tako, kot da bi rekel, da znaš dobro igrat košarko, ker spremljaš vse tekme Evrolige in NBA, sam pa jo igraš 1x na leto.

Sploh pa je treba definirat kaj pomeni "znat angleško"? A to pomeni, da znaš povedat osnove v Present Simple, Past Simple in Will Future, al to pomeni, da razlikuješ tudi med Past Simple ter Present Perfect in Past Perfect? A "znat Angleško" mogoče pomeni, da znaš pravilno tvorit pogojnike, al to pomeni, da znaš "gangstersko angleščino" iz filmov? A to pomeni, da poznaš množico ustaljenih fraz in idiomov, ki bi jih native speaker dnevno uporabljal, al samo da imaš dovolj široko splošno besedišče? A znanje angleščine pomeni, da razlikuješ med pridevniki in prislovi (good vs well, beautiful vs beautifully), al da pač malo na približno namečeš besede, sogovornik pa potem "ugane" kaj si želel povedat...

Angleščina je specifična, ja - zaradi vseh poenostavitev se hitro lahko naučiš Present Simple, Past Simple, Will Future in osnovno besedišče. Sklonov (z izjemo osebnih zaimkov) ni. Spolov (spet z izjemo osebnih zaimkov) ni. To bi moral znat vsak Slovenec na koncu osnovne šole, če ima angleščino vsaj 3. Pa takemu nivoju znanja jaz pač ne bi rekel "Znati angleško".

Jaz z angleščino nisem nikoli imel težav, še najmanj v OŠ. Ampak, če pogledam nazaj, na koncu OŠ nisem bil sposoben niti vsakdanjega pogovora s tujcem. Brez lastnih prizadevanj, ko sem z Oxford's Advanced Learner's Dictionary v roki pisal in poskušal dešifrirat, kaj drugi uporabniki forumov (USENET-a) poskušajo dopovedat meni, ne bi nikdar prišel na nivo, na katerem sem danes.

Seveda so filmi tudi prinesli svoje - ampak večino znanja sem definitivno dobil z naporom, s slovarjem v roki in z aktivno rabo.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Pa saj OP pravi: "predvsem toliko da bom lahko gledal filme in zastopil besedila".

Za kar je (bil) Cartoon Network povsem dovolj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

British vs American English

Oddelek: Loža
272615 (1683) Robocop1
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717059 (13000) lobo_feroz
»

Znam angleško a je ne slišim

Oddelek: Šola
499147 (7253) Pebkac
»

Težave pri angleščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5118473 (17738) Phantomeye

Več podobnih tem