» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

1
2
»

D3m0r4l1z3d ::

To je še od stare šole. Turbina pa je vseeno ena od stvari, ki jih atmosferski bencinar nima in lahko se zgodi ravno to. V glavnem, AMZS naročnina in najmanj 500eur na stran, za morebitna popravila. Pri dražjem avtu pa itak že v začetku daš več denarja, pri novem ali nekaj let starem pa je ponavadi leasing ali kredit, tam pa vemo za koliko te oskubjo in seveda mesečna plačila. Itak je pri starem veliko minusov, vendar denarja pa se lepo prišpara. Lahko da po nakupu imaš tistih famoznih 500eur v enem letu z njim stroška, lahko pa motor odleti, vendar naj bi se mehanik že kaj spoznal, če ga bo s sabo vzel.

RedDrake je izjavil:

harmony je izjavil:


Ce pa bi hotel moc enga 2.0 Tdi-ja imet na bencinskem avtomobilu, pa ne bi bila poraba 7l, ampak 15...

Popravi 15 v 10, pa bo res.
Imam tri bencinarje, od tega dva turbo (2.0 in 2.3) s konkretno močjo in pri nobenem povprečne porabe ne spravim nad 9.
Dizla se kupi izključno zaradi porabe, saj si še ti to napisal.
Ker verjami, te enkrat zapeljem v 2.3 turbaku s 300KM+, pa ti bodo "pospeški" dizla samo še smešni ...

Potem je v6 2.5 alfa imela res visoko porabo za bogih 190bhp in skoraj 12L povprečne porabe. Turbine FTW.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

cleanac ::

1. Dizel je delovni stroj, zato pod 100km dnevno sploh ne razmišljaj o njem, niti ne boš prihranil na porabi. V hladnih dnevih, sodoben dizel, ki še ni ogret na delovno temperaturo porabi več kot primerljiv bencinar (dodatni grelec). Sicer je pri nekaterih proizvajalcih možno to izključiti, ampak potem boš pisal v temo kjer ti kazalec za temperaturo vode skače pri 70-ih stopinjah.

2-3. Tvoj budget ni dovolj za nakup spodobnega nemškega vozila. Stroški servisi so sekundarnega pomena, ker so pri tej starosti loterija ne glede na znamko. So pa stroški gum, zavarovanja v razredu clio, polo vsekakor nižji.

4. Izkušeni mehaniki nimajo časa hoditi okoli in preverjati avtomobile za druge. Glede na to, da nisi sam sposoben preveriti ali je avtomobil v osnovi v redu ti tudi mehanik ne bo mogel pomagati, ker tudi on vsega ne vidi. En razlog več, da išči avte v nižjem cenovnem razredu in novejši letnik.

5. Če se misliš z avtom zaletavati, je vsekakor bolje imeti bolj varen avto, je pa potem vprašanje kje je smisel samega nakupa.

Heavy ::

cleanac je izjavil:

1. Dizel je delovni stroj, zato pod 100km dnevno sploh ne razmišljaj o njem, niti ne boš prihranil na porabi. V hladnih dnevih, sodoben dizel, ki še ni ogret na delovno temperaturo porabi več kot primerljiv bencinar (dodatni grelec). Sicer je pri nekaterih proizvajalcih možno to izključiti, ampak potem boš pisal v temo kjer ti kazalec za temperaturo vode skače pri 70-ih stopinjah.



Tip kupuje 10 do 15 let star avto, ti pa sodobne dizle in bencinarje omenjaš?
#TeamFelix

Kebo ::

Si bom malo sposodil temo. Od kolega oče se tedensko vozi v Nemčijo in mi ponuja Škodo Octavio 1.9 tdi letnik 2014 z 250.000km. Namignil je, da se mu ne da zafrkavati s prodajo in bi mi prodal avto ugodno. Ker bi bil to zame prvi avtomobil in nimam izkušenj z nakupom avtomobila me zanima kakšna bi bila poštena cena za tak avtomobil, da vidim, če bo cena res tako ugodna. Kolikor je meni znano, so taki avtomobili kar lepo ohranjeni glede na kilometre in starost, tako da bi mi moral služiti saj še kakšnih 100.000km. Letno bi z njim delal 15.000 km relacijske vožnje.

Pred tem je imel Laguna 1.9 tdi z pol miljona kilometri brez večjih okvar tako da mu zaupam, da za avtomobile dobro skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Heavy ::

1.9TDI so nehali delati dolgo pred 2014. Misliš letnik 2004? Novejše so 2.0 in 1.6 TDI.

Poglej na avto.net po koliko se gibljejo cene.
#TeamFelix

hojnikb ::

1.9tdi si dobil še v 2010
#brezpodpisa

Kebo ::

Nimam kaj dosti informacij ker sem se menil samo z njegovim sinom, oče pa je še v Nemčiji ampak rečeno mi je bilo 3 leta star 1.9 tdi, lahko da je letnik 2013. Lahko pa da je tudi moj kolega kaj zbrklal, ker sem se preko njega menil. Bom imel kmalu več informacij.

IL_DIAVOLO ::

Ne razumem zakaj bi moral delat tolko in tolko km, ce imas dizla. Jaz imam dizla in delam cca 40km, verjetno manj, pa nimam nobenih dodatnih stroškov zaradi tega.

@Kebo 250k km je res ogromno za 2014 letnik. Novejši dizli pa tako in tako niso vec tisto kar so bili dobri stari tdi-ji. Jaz bi raje vzel 15 let starega vw-ja tdi.

69charger ::

Dizel z DPFjem je lahko težava ker se na kratke relacije ne bo sčistil... nič kar malo težja noga ne odpravi.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zvezdica27 ::

alo...

kupuj to, kar zna šraufati tvoj mehanik!!!! Potem se odločaš za rang.

Če nimaš otrok - clio, twingo, to je totalna zmaga (starejši modeli, torej cca 3, 4 let stari), bencinar, ne žre nič, nima nič specialne elktronike! V Slo je najceneje Reault ali Peugeot/Citroen. Gume so 14 ali 15, torej poceni, mašine niso navite, delov kolkr češ...

Jaz osebno - za to, kar si ti rekel, bencinarja, 1.0 ali kaj takega - torej twingeca. Imam sam, to je zmaga od avta. Druga oreng opcija ti je ta stara Nissan micra, to je pa formula na 4 kolesih, sploh če imaš ono 16v mašinco.
zz

konspirator ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne razumem zakaj bi moral delat tolko in tolko km, ce imas dizla. Jaz imam dizla in delam cca 40km, verjetno manj, pa nimam nobenih dodatnih stroškov zaradi tega.

@Kebo 250k km je res ogromno za 2014 letnik. Novejši dizli pa tako in tako niso vec tisto kar so bili dobri stari tdi-ji. Jaz bi raje vzel 15 let starega vw-ja tdi.

Kaj je ogromno ??
Raje 100k km po Žermani Autobahnu kot 30k km Slo "sama jama" cijazenja po mestu...


Kebo
Kupi, če je cena ok.
--

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Jaz vem, da se ne bi dotaknil 3 leta starega avta s tolko km, pa naj bo to po makadamu ali avtocesti.

damjan1980 ::

@avtor teme, kot so ti že drugi povedali, na stari dizl zgonjeni kripi boš pustil celo premoženje. Kupi največ nekaj kar je v rangu golfa in obvezno bencinarja. Na dizlu boš prej kot slej manjšo porabo zglihal ven z crkjeno turbino, šobami, egr,... To vse prej kot slej na vsakem dizlu crkne vsaj 1x.

MaliJanez ::

bambam20 je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

Kak sem se nasmejal zaj..za 3k bi si kupil A6:)) lolek...


Koliko bi ti dal za 15 let staro A6? 8 jurjev?

Isotropic je izjavil:


a vas kdo sili, da kupite dizla?

20km v eno smer ni nič, če ni kakšne hude skrite okvare, bo to zdržal vsak avto.


Ti mal slabo rebeš. Napisal je, da bo dnevno delal 50 km.

Pa tudi za 50 km dnevno se ne kupi dizel.


Sploh kupil nebi take stare jajce. To je luknja brez podna. Za taki dnar se kupi neki mali poceni avto, kakšen clio, fiesta itd nekaj v tem rangu.

Isotropic ::

20km v eno smer se dizel segreje lih komaj

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

MaliJanez je izjavil:


Sploh kupil nebi take stare jajce. To je luknja brez podna. Za taki dnar se kupi neki mali poceni avto, kakšen clio, fiesta itd nekaj v tem rangu.



Se strinjam.

Mladost je norost, ki se zaletava. Naj se sam nauči lekcije.

Zvezdica27 ::

saj ne vem če dec to sploh bere, smo mu povedali.

Mimogrede, dizel se segreje, to ni panike, pod 10 km je kriza. Sam tiščat ne smeš (stari vr6 so imeli recimo opozorilo, kdaj lahko pritisneš). Gre se zato, da za tako male km res ne rabiš več od nekega malega avtiča. Enkrat na morje pa tud ni panike. Samo družina in dnevne migracije narekujejo večji avto.

zz

bambam20 ::

Zvezdica27 je izjavil:

saj ne vem če dec to sploh bere, smo mu povedali.

Mimogrede, dizel se segreje, to ni panike, pod 10 km je kriza. Sam tiščat ne smeš (stari vr6 so imeli recimo opozorilo, kdaj lahko pritisneš). Gre se zato, da za tako male km res ne rabiš več od nekega malega avtiča. Enkrat na morje pa tud ni panike. Samo družina in dnevne migracije narekujejo večji avto.

zz


Očitno je mislil, da mu bomo pržgali zeleno luč. Na žalost mu je ne bomo.

Dizel sploh ni problem, če ga kupiš ali novega, ali ima npr. 80.000 km.. V tem primeru , če res nisi pod nesrečno zvezdo rojen se ne bo pokvarila turbina, bosch pupma, šobe naslednjih 100.000 - 150.000 km ali celo več.

A nakup 15 let starega dizla audija, ki ima za sabo najmanj 250.000 km je pa resnično odsvetovan. Tudi, če se gremo obnovo bosch pumpe se ta začne šele nekje pri 700 -800€ ( tako ima BMW in mislim, da pri Audiju ni nič ceneje)

dottor ::

Malo bi si sposodu temo, že ki je debata za 3k€. Gledal sem grande punto 1.4 benzin 2007/8 letnik, pa me zanima kolko zadeva kej pije in če ima kakšne tipične napake? Gledam 5 vratnega s klimo (dobiš že od dobrega 2 jurja naprej), rabu bi ga za lokalno vožnjo in 3-4x na leto za 100-150km v eno smer (in še nazaj). Sedaj imam Alfo 156 1.9JTD pa mi je škoda imet dizla ker ne delam več dolgih relacij (prej sem delal po 150-200km/dan). Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

matobeli ::

A kolk olja pije?

IL_DIAVOLO ::

Kaj ti ga bo skoda...zvozis ga dokler gre oz. ni vzdrzevanje tako drago da se ne splaca popravljat.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

dottor je izjavil:

pa me zanima kolko zadeva kej pije

To meni nikol ni blo jasno kako ne veste vsaj približno kolk kateri avto pije. A ti slučajno rabiš točno na deciliter, ker tega ti ne more odgovorit sam Bog, ker decilitre itak določaš sam s tvojo nogo oz. ti jih narekuje teren ali promet.
Pač 7l običajna vožnja, 8l športna, 6l če ostalim rad paraš živce.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

dottor ::

Pač mišljeno je blo normalna vožnja brez da pretiravaš +/- pol litra.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Avenger ::

Zanima me kaj mislite o nakupu avta recimo srednjega razreda iz tujine - DE ali IT, ki je star 2-3 leta in ima 100.000-150.000km.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tomas 33 ::

Dottor, sem imel 1.2 8v (2009).
Avto neproblematičen, samo redni servisi, rjavel pa tudi ni nič. Olja ni pil spoh, poraba pa overall 6,7l na sto km.
Delal sem pa cca. 12kkm na leto.

Ni avto presežkov, je pa povsem soliden avto. Ni pa to Alfa ;)

dottor ::

Hvala.
Dejansko bi ga uporabljal za tistih 10km vsak dan do službe in nazaj in za vikend ko gremo s kolegi kej vn. Pa 2-3x na leto relacija KP-LJ/KP-Pordenone. Iščem predvsem nekaj dovolj majhnega za po mestu ter z relativno majhno porabo in nizkimi stroški vzdrževanja. Servise bom itak delal doma, tako da načeloma so le stroški filtri in olje (pa redna menjava ploščic in gum po potrebi).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bambam20 ::

dottor je izjavil:

Hvala.
Dejansko bi ga uporabljal za tistih 10km vsak dan do službe in nazaj in za vikend ko gremo s kolegi kej vn. Pa 2-3x na leto relacija KP-LJ/KP-Pordenone. Iščem predvsem nekaj dovolj majhnega za po mestu ter z relativno majhno porabo in nizkimi stroški vzdrževanja.


Ta že ne bo mel tako nizko porabo, če tovarna pravi povprečno 7.7 litra mestne vožnje. Za pozim prištej zraven ša kakšnega pol litra.

IL_DIAVOLO ::

Avenger je izjavil:

Zanima me kaj mislite o nakupu avta recimo srednjega razreda iz tujine - DE ali IT, ki je star 2-3 leta in ima 100.000-150.000km.


Cena? Konji? Oprema?

GrimReaper ::

bambam20 je izjavil:

dottor je izjavil:

Hvala.
Dejansko bi ga uporabljal za tistih 10km vsak dan do službe in nazaj in za vikend ko gremo s kolegi kej vn. Pa 2-3x na leto relacija KP-LJ/KP-Pordenone. Iščem predvsem nekaj dovolj majhnega za po mestu ter z relativno majhno porabo in nizkimi stroški vzdrževanja.


Ta že ne bo mel tako nizko porabo, če tovarna pravi povprečno 7.7 litra mestne vožnje. Za pozim prištej zraven ša kakšnega pol litra.

10km do službe, in to je potem samo mestna poraba?
Meni nikol ni blo jasno to z mestno porabo, smo v SLO, kje imate taka mesta, da se rabite vozit samo po mestu celih 10km?
Recimo čez meni najbližji Kranj, sicer oddaljen 20km, je še najdaljša razdalja iz enega do drugega konca 5km.
Kakorkoli pogledaš, boš slej kot prej iz Kranja, če imaš več kot 5km, to se pa potem poraba hitro znormalizira na 7l.

Sicer mi pa še vedno ni jasno zakaj bi bila po mestu sploh večja poraba, če se pa voziš samo 50km/h, večino časa v 3. in 4.
Vem, speljevanja, ampak zarad tega ne more bit tolk višja poraba kot izven naselij, tudi ni povsod na vsake 500m semafor.
Punta 1.2 60 sem sam vozil izven naselij ter vmes par naselij s povprečno par deci čez 7l, ampak to je bilo prestavljanje pri 5000-6500rpm.
Ne verjamem da bi zdaj čez mesto bila večja poraba, tam se voziš z okol 3000rpm, mogoče iz kakšnega semaforja potegneš dlje.
Res, ni mi jasno. Po uradnih podatkih izvenmestna 4,8l, mestna 7,3l. Ma sam bi imel verjetno v obeh primerih nekje proti 7,5l.
5l, to moraš vozit max 60-70km/h in prestavljat tolk zgodaj kot je sploh fizično možno.
V glavnem, če voziš normalno, je pomoje vse isti k. Tudi na AC sem neki meril in je tudi poraba en in isti shit.

Tudi ko sem prodal Astro 1.6 105 v LJ, sam sem imel z opisano vožnjo izven naselij 8,5l. Mi prodajalec iz avtohiše neki sika, da je verjetno mestna poraba visoka.
Pajade, sem resetiral ob vstopu v LJ in na drugem koncu je bilo lepo 7l. Tolk je tud če voziš normalno izven naselij, pač do 90km/h, prestavljanje pri 3000-3500, pa po AC, če se voziš 130 z enakimi obrati.
Ergo, poraba je povsod enaka.

To z zimo pa povsem odvisno kako voziš in ni neko splošno pravilo. S Puntom sem imel res 1l več kot poleti, ampak sem ga ogreval na mestu tut po 10min, ker so se šipe čez noč res zarosile in zamrzovale tudi znotraj.
S kasnejšimi avti pa pozimi kake pol litra manj, ker meni je normalno da pozimi voziš počasneje kot poleti, potem pa logično da bo poraba manjša. Pa tudi sem pozimi kar precej ogreval na mestu, ker niso bli avti dosti boljši kot Punto.
Če se pa cijaziš čez celo leto, kar itak velja za 90% Slovencev, potem pa res velja tvoja trditev.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

Clio 1.2 16V (2003 letnik) v Lj mi porabi, če vozim samo mesto, nekje 6.2 - 6.4 (glede na kompjutr v avtu)
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

xmetallic ::

Dizel + webasto. Pozimi pred vsakim vžigom avta segreješ motor na delovno temperaturo. Pri neobjestni vožnji narediš 500 000km brez problema.

bambam20 ::

DOOM_er je izjavil:

Clio 1.2 16V (2003 letnik) v Lj mi porabi, če vozim samo mesto, nekje 6.2 - 6.4 (glede na kompjutr v avtu)


Dokler ga voziš do 3000 obratov. Povej, kok maš porabo, ko ga voziš 130 km/H :) ...

dottor ::

Teh 1.1 in 1.2 mlinčkov nebi imel, ker ga moreš že dobro stiskat da prideš na avtocesti na tistih 120-130km/h.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Pika na i ::

dottor je izjavil:

Teh 1.1 in 1.2 mlinčkov nebi imel, ker ga moreš že dobro stiskat da prideš na avtocesti na tistih 120-130km/h.

Ti zgleda še nikdar nisi vozil pravega mlinčka.:))

Invictus ::

dottor je izjavil:

Teh 1.1 in 1.2 mlinčkov nebi imel, ker ga moreš že dobro stiskat da prideš na avtocesti na tistih 120-130km/h.

Ja, vedno jim blendam, ko s 110 komaj prehitevajo tovornjake. Ali pa njih kak bus ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

dottor je izjavil:

Teh 1.1 in 1.2 mlinčkov nebi imel, ker ga moreš že dobro stiskat da prideš na avtocesti na tistih 120-130km/h.


Problem pri clitou tega letnika 1.2 16v ni problem, da pride do 130 km/h. Avto ima pri 130 km/h po števcu ( realna hitrost nekje 118 km/h ) 4000 obratov. ;(( Pa mrtev je, ko stopiš na gas. Poraba pa blizu 7.7-7.8l pri tej hitrosti po števcu.



Kolega ima ravno omenjeni model s tem motorjem. Sva se peljala 3 tedne nazaj po avtocesti. Na števcu 130km/H, obrati na 4000 :O.. Pa se od zadaj pojavi VW-jev up in naju prehiti. UP, ko je še večji drekec pekec. :))

Pika na i je izjavil:


Ti zgleda še nikdar nisi vozil pravega mlinčka.:))


Mlinček se reče zaradi majhne prostornine motorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Pika na i ::

Hvala@rupsi31, za razlago. Motor svojega avta obvladam. Obvladam še kak drug motor, veliko večje prostornine.
Zabavni ste;)
Potem pa srečam moškega, ki klem ne zna priklopit na akumulator, verig ne namestit, gume ne zamenjat.
Ampak ja, važno da ma 6000000konjev pa da potegne v sekundi 500.
Ja, pokroviteljski pa zna bit.8-)

Pa da ne pozabite, 130 je omejitev na slovenskih cestah.

bambam20 ::

Pika na i je izjavil:


Pa da ne pozabite, 130 je omejitev na slovenskih cestah.


Verig ne potrebuješ, če nisi ravno v nem kakšnih hribih doma.

Ni bistvo omejitev, pač pa kako avto pospešuje in prožnost motorja. To, da moraš pri popeševanju na AC-ju iz 110km/H na 130 km/h prestavit iz 5 prestave v 4-to pomeni slabo prožnost motorja.

Pika na i ::

bambam20 je izjavil:

Pika na i je izjavil:


Pa da ne pozabite, 130 je omejitev na slovenskih cestah.


Verig ne potrebuješ, če nisi ravno v nem kakšnih hribih doma.

Ni bistvo omejitev, pač pa kako avto pospešuje in prožnost motorja. To, da moraš pri popeševanju na AC-ju iz 110km/H na 130 km/h prestavit iz 5 prestave v 4-to pomeni slabo prožnost motorja.

Khm...zato lahko vidiš, mojstre z poletnimi(ja, reče se poletne) gumami, kako v snegu delajo zastoj.Seveda so verige varno spravljene, v trgovini.

To morajo počet kaki stari karavani..sploh na tistem "tihem" klancu pred zadnjima dvema tuneloma na štajerki- proti Mb. Tam se dobro vidi, kako so ubogi...moji srebrni puščici je mala malica mimo takih it:)

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

moji srebrni puščici je mala malica mimo takih it:)


A voziš Škodilaka ? :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RatedR ::

Kakšen avto si potem kupil OP?

Zvezdica27 ::

Evo, jaz prodajam svojega twinga, oglas bo v kratkem pod malimi oglasi, 1,2 twingo, 65000, bel, 4.000 in pelji. Letos menjane zavore, žre pa res 4 litre, če ga res pritisneš 4,5. Letnik 2012.

b

Twixz ::

Golfa kupi, jst sm prvi avto kupil Fiesto, bolj žal mi še zdaj ne more bit. Zdaj imam Golfa in sem zadovoljen, sicer sem ga generalno obnovil (ker prej ni bil vzdrževan) ampak ja, lepo prede in gre.. Če bi napisal to kaki dve leti kasneje bi ti ga prodal (če bi bil interesiran) :D

Za Audija (čeprav je to moj sanjski avto) moraš imet pa precej več kot 3 jurje (razen če kupuješ A3, kot so omenili kamerati pred mano, je tam do 4-5 jurjev dost). :)

EDIT: Pazi do kdaj je registriran ko ga kupuješ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

kixs ::

EDIT: Pazi do kdaj je registriran ko ga kupuješ


Zakaj je pa to pomembno?

Twixz ::

Zarad par sto evrov.

K0l1br1 ::

Meni tudi ni jasno, zakaj bi bilo važno, do kdaj je registriran?

jero_no1 ::

Prišparaš lahko za tehničnega - to je menda max. 35€, zavarovanje moraš sklenit na novo in v večini primerov ti prejšnji lastnik tudi ne pusti cestne takse.

kixs ::

Twixz je izjavil:

Zarad par sto evrov.


Niti ne. Vse moras na novo placat - zavarovanje in tudi cestni sklad - pac do poteka registracije. Prejsnji lastnik dobi pa povrnjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Netrunner ::

Twixz je izjavil:

Golfa kupi, jst sm prvi avto kupil Fiesto, bolj žal mi še zdaj ne more bit.


Sem že imel fiesto in je bil najboljši avto kar sem jih imel v tistem obdobju. Pila je malo, kvarla se ni nič. Prej pa sem imel tri golfe s katerimi nisem bil nekaj ekstra zadovoljen.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519077 (15545) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525888 (21690) krneki0001
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827857 (23712) D3m
»

IZBIRA MED AUDI A6 in A3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13131053 (25515) miraldi
»

Diesel ali bencinar (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603125062 (109075) parus

Več podobnih tem