» »

Stavka LPP

Stavka LPP

Tomi ::

Kot verjetno veste, se sindikatom in vodstvu LPP-ja ni uspelo dogovoriti glede zahtev, ki so jih sindikati postavili za preklic ali odložitev stavke. Če pa ne, so vas danes na trolah pričakala obvestila o tem.
Čeprav ponavadi takšnih ali drugačnih stavk ne podpiram, in kljub temu, da bom, če se ne bodo uspeli dogovoriti do naslednjega ponedeljka, ko naj bi se stavka zaostrila ( nobene trole izven konic:'( ), tudi sam primoran pešačiti, kljub temu podpiram zahteve delavcev, če ne drugega, vsaj opozorili so na katastrofalno stanje mestega prometa.
Kaj torej menite?
metrodusa.blogspot.com

Yohan del Sud ::

He, he. Pek!

Dons sm zbiciklom... 8-)

poweroff ::

Jaz jih tudi podpiram. In sem proti mestnemu Holdingu. Pa tudi proti mestni vladi, Vikici pa se posebej...
To pa zato, ker je mesto reklo da se ne bo ukvarjalo s stavkovnimi zahtevami, češ če je Holding samovoljno povišal cene mestnega prevoza, naj se pa še sami ukvarjajo s stavko. Saj ne rečem da nimajo pointa, samo banda je bila izvoljena zato da rešuje probleme mesta ne pa da se jim izogiba!

Sicer pa mislim da bi morali imeti nekakšno pravico udeležbe na volitvah tudi tisti, ki niso prebivalci mesta, se pa vanj sak dan vozijo in prenašajo njegove neurejene razmere (parkiranje,...).

Dalmatinc ::

Jst hodim raje peš >:D

Freak ::

men je pa vseen:D

Koci ::

Vikica sem sm rada slika pa nastavlja kameram, drugač pa bolj malo nardi

zetko ::

Hehe full dobra ideja: u šoli se izgovoriš da bus ni vozu pa da si mogu zato doma ostat :D
Living it another way.....

Tomi ::

Anze, nič ne bo, frajer:D.
Med konicami torej od 5-8, od 13-16 in po 20. vozijo normalno..
Poleg tega, da vozi normalno še večina številk, ki imajo tudi drugače večji interval. Torej 15,16,21,22,10,13..
Hehe, sedaj pa se lahko grem gnečit na 14-ko..
Dalmatinka: lepo, če lahko, jaz pa skoraj težko.. Ok, poleg vseh privat zadev, ki so po Ljubljani razseljene, imam še predavanja po 3/4 mesta, od FMF, FFA, MF.. Da vaj niti ne omenjam..
metrodusa.blogspot.com

tejo ::

Meni je vseeno, če cel dan ne pelje niti en avtobus. Nisem iz Ljubljane.:))

KOLAPS ::

ja jest jih pa nč ne podpiram sem mogu 45 minut 14ko čakat da sm šel domov;((;((

Tomi ::

Če pogledate v današnje delo, večina ljudi podpira stavkajoče, samo se upravičeno boji novih podražitev. Samo za informacijo, LPP je objavil razpis za nakup novih 25 avtobusov, 19 za mestni in 6 za primestni promet. Cena: milijon DM. Pa še ena, baje mislijo 9-ko podaljšati do Lecrerca..
Kolaps: Savlje ali Vrhovci? No, jaz sem včeraj ob malo čez sedem čakal 20 minut..
Kriza bo šele v četrtek in sredo, če se ne bodo dogovorili...
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Dobi koncesijo - naredi monopol!

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pretorijanec ::

Ma use je ena stala! Holding k je res ena banda lopouska;(, pa vozniki, k vozjo tko kt da smo govedo! Tko zavirajo pa potegnejo da pads po tleh. Pa ne mi zdej rect, da se drgac ne da, ker jih par voz ful lepo. Torej se da ce se hoce. Sam vecini se jim pa sam ne lup pa raj gledajo kako ldje cepajo po tleh!;((

Tomi ::

Thomas: prav, samo priskrbi mi začetni denar, potem pa si lahko tudi soinvestitor, če te zanima.. Če te seveda takšna stara tehnologija zanima..
Pretirijanec: če imaš srečo in pride kakšna stara mama, potem vsi vozijo lepo.. Vsaj na 14-ki imam tak občutek..
Sicer pa, jutri je drugi dan stavke, med konicami samo še 20% avtobusov vozi.. Pripravite noge :D
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Kar se LLP-ja tiče ... me zanima optimizacija prog.

Samo me ne zanima tako hudo, da bi se šu preklat najprej z njimi, ki itak "vedo" da:

(1) So itak že totalno optimizirane

(2) Je treba upoštevat "širše vidike modernizacije mestnega prometa"


Beh! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Hvalabogu je tudi vodstvo LPP-ja uvidelo, da lahko malo popustijo, ker jaz šolnikom je vlada tudi dala nekaj malega..

Thomas: saj vem, da proge nisi optimirane, ker temeljijo na 25 let starem načrtu. Zanima pa me recimo, kako bi jih ti popravil, da bi bile učinkovite. Jaz bi naprimer preuredil 5 in 22-ko, ker je po moje za Štepanjsko naselje preveč imeti 3 avtobuse.. Pa tudi 8-ka ( to je Ježica ) in ne je nesmiselna, ker jo vsaj na Dunajski pokriva 6-ka, da pa gre skozi Stegna je pa kul..
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Tomi

Ne vem. To bi bilo treba napisat en računalniški program - da bi povedal, kako preurediti proge, da bi privarčevali na številu avtobusov, na čakalni dobi na postajah in na križarjenju po mestu.

Če bi šel s tem predlogom tja - bi verjetno samo debelo gledali. Posebno, ko bi rekel, da hočem za en avtobus denarja. (protivrednost) :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dalmatinc ::

Deca na kolesa --- tole je dons reku sestrični prfoks>:D

Tomi ::

Thomas: 360.000 DEM za program ( če upoštevam cene, ki naj bi jih LPP dal za nove trole ), ni to malo preveč? Ok, verjamem, da bi v program vložil veliko dela, prav tako ne bi bilo dovolj samo sedeti pred računalnikom, ampak to je pa že nova carrera..
Bomo pač še nekaj časa ostali pri starem, mogoče malo spremenjenem, sistemu prog..
Dalmatinka: se spomniš, kaj se je zgodilo pred kratkim?
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Tomi

Hja ... sej je odprt trg. Jest bi zahteval eno trolo - prihranil pa deset.

Ce kdo ponuja ceneje - naj pac izvoli. Posebno se, ker jest ne ponujam nic. Mene ne zanima.

Jest samo pravim, da so LLP nesposobni razmisljati v take smeri - izboljsav in racionalizacij - podrazitve - to pac.

Kar je pa monopolistom itak lastno.

To ni moja vojna. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Thomas, kot si verjetno videl, sem ugotovil, da smo trenutno na tem, kar je, in da ne bomo še nekaj časa mastodontov pri LPP spravili na stopnjo, ko se bodo prilagajali razmeram.
Saj to tudi ni moja vojna, ker posameznik je proti sistemu nemočen, razen če.. Razen če se Telekom zameri vladi in ta "sprejme" zakon o vračilu stroškov..

metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Ne sej Tomi - sej te razumem in se strinjava zgleda. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

No, spet se je pokazalo, da Holding in MOL nimata niti ene skupne točke, razen to, da oba rada molzeta denar ob meščanov. Ali z drugimi besedami, jutri je stavka, ker niso uspeli podpisati aneksa k pogodbi, tako da bo res kriza.. Izven konic samo na 20%..
Thomas: kaže, da se res :D
metrodusa.blogspot.com

LPP ::

Naj popravim Tomija: jutri, v sredo, 4. aprila, bo v mestnem potniškem vozilo tistih dvesto avtobusov, kolikor jih imamo, le v konicah (5h-8h, 13h-16h), izven konic vas naši prevozniki žal ne bodo mogli peljati. V primestnem potniškem prometu bo med konicami običajen vozni red, izven konic pa bo vozil le vsak peti avtobus. Pot pod noge torej...
Ljubljanski potniški promet

Dalmatinc ::

SMRT LPP-ju..............ok jst bom računalnik postavu na cesto pa reku da hočem met P5 55 Ghz, Geforca 5 5214 ( a verijo), 512 DDV rama (naslednika DDR-ja z V funkcijo ki pospeši izris Megle)....pa maxi ohišje (velik za 3 Big towerje).....

Dejmo no nehat srat...........vsi hočjo najboljš pa nomorjo met.........>:D

LPP ::

Ker v LPPju želimo vse najboljše potnikom, je prišlo do sporazumom med vodstvom podjetja in vozniki, tako da stavke danes ni. Pa srečno vožnjo!
Ljubljanski potniški promet

Dalmatinc ::

LLP hvala grrr>:D

Tomi ::

Wow, ne morem verjeti, da se je res oglasil nekdo od uradnih, ki o zadevi ve več.. Kul..

To, da ste se pa dogovorili, mi je pa danes povedala sošolka, potem pa sem še predobro to občutil v laboratoriju, ker se je bireta tresla kot nora.. Torej v laboratorijih FFA ob Aškerčevi:\..

Sicer pa, sedaj lahko izvem nekaj stvari, ki so me že nekaj časa zanimale.. Katera od mestnih prog je najdaljša in najkrajša?
Glede napake pa: I guess I must have misheard:O
metrodusa.blogspot.com

Witboy ::

Hja, kva se grejo prašiči?!?! Al naj stavkajo al pa naj tega sploh ne omenjajo. Cigani!;((
To je totalno nesprejemljivo.

Thomas ::

Lejga LPP! - a si prebral cel topic? :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Ok, saj je recem, da ni mozno, ampak po ogledu profila LPP-ja mi je vse skupaj postalo malo cudno.. 17 let se mi zdi malo cudno.. No, lahko se seveda tudi motim, ampak bomo videli..
metrodusa.blogspot.com

LPP ::

Ojej, sedaj sem pa razkrinkan!:8) Reč je torej taka: nisem še pri LPPju, upam pa in se močno trudim, da nekega lepega dne bom.
Proge so res zastarele (prav tako avtobusi), a ko pridem jaz v LPP, bo dan reformacije (t.j. reforme). :) Študirati nameravam namreč tehnologijo prometa, a še pred kakim delovnim mestom v vodstvu podjetja ciljam na delovno mesto voznika.:)) Pa še komentar na tisto, da šoferji vozijo, kot da je v vozilu govedo... Bolj problematični so vozniki okoli avtobusa, ki le-tega prisilijo v tako vožnjo.
Pa srečno vožnjo do nadaljnega!
Ljubljanski potniški promet

Thomas ::

LPP!

Lepo, da si se za nekaj zavzel. Za mestni promet v tvojem primeru. Dej, naštudiri tist prometni fax in zrihtej promet v Ljubljani. Jest ti privoščim - iz vsega srca - totalen uspeh.

Nekaj mi pravi, da bi ga ti lahko imel. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Hja, LPP, saj ni tako hudo, samo clovek je po svoji naravi skeptik, ali pa vsaj jaz sem in sem sel pogledat profil..
To, da zelis nekaj narediti glede stanja, ki vlada na podrocju mestnega prometa, je pohvalno.. Tudi jaz mislim, da bi ti lahko uspelo, ker clovek res ne rabi veliko domisljije, da kaj naredi. Je pa, kot verjetno ves, problem denar.. Vozni park baje obnavljajo, vsaj kupili naj bi 25 novih avtobusov, samo ti stanejo 1E9 SIT..
Ja, pa tudi gibalna kolicina ene nabite trole ni ravno mala.. No, ampak ce po nesreci kontaktiras s kaksno prijetno damo, to pa tudi ni tako slabo>:D
metrodusa.blogspot.com

LPP ::

Najlepša hvala obema za moralno podporo.
Ljubljanski potniški promet


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mesečna vozovnica po novem sistemu

Oddelek: Šola
4012565 (9177) lebdim
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320968 (15991) Šimpanz
»

Po vzoru Londona 'obdavčiti' vožnjo z avtomobilom po centru Ljubljane (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28819047 (13968) noraguta
»

Ko ti sošolec uniči stvar, na katero si čustveno navezan...

Oddelek: Loža
292462 (1290) DavidJ
»

Mobiteli in LPP

Oddelek: Loža
152807 (2564) eomer

Več podobnih tem