» »

Micheline CrossClimate

Micheline CrossClimate

Gaius ::

A ima kdo izkušnje s temi gumami?

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Miche...

Fizikalko ::

Jaz. Imamo jih eno leto, razen res orenk snega preizkušene v vsem, sem zadovoljen. Obrava majhna, hrup znosen, oprijem prima.

Grey ::

Te gume so dale čez že dve zime in bodo še tretjo. Potem jih bom pa verjetno moral zamenjati. Oprijem na suhem in mokrem je dober. Na snegu tudi v klanec ni težav s speljevanjem. Res, gume so tako dobre kot jih oglašujejo. Strošek gum se mi je v bistvu prepolovil plus ni stroška premontaže in skladiščenja ob koncu sezone.

Drugih celoletnih gum ne bi priporočal. Že tako so te celoletne gume nek kompromis, ampak sodeč po vseh testih te prvačijo (če že greš delat kompromis, delaš dobrega). Takoj za njimi so Goodyear Vector 4 Seasons, ki so primerljive po zmogljivostih.

Gaius ::

Hvala za odgovore. Bi pa vprašal malo natančneje glede dveh stvari. Najprej, jst vozim v glavnem po avtocesti, zato me zanima kako je s hrupom pri višjih hitrostih? Obraba kot razumem je zelo majhna. Drugo vprašanje pa je kako se gume obnašajo ob aktivni vožnji skozi ovinke, torej, če greš malo hitreje v ovinke, se dobro čuti cesto in se ima občutek da pač držijo ali ne?

Gaius ::

Pa še to. A imate CrossClimate ali CrossClimate plus?
Pa še kako je s porabo s temi gumami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

Grey ::

Gaius je izjavil:

Hvala za odgovore. Bi pa vprašal malo natančneje glede dveh stvari. Najprej, jst vozim v glavnem po avtocesti, zato me zanima kako je s hrupom pri višjih hitrostih? Obraba kot razumem je zelo majhna. Drugo vprašanje pa je kako se gume obnašajo ob aktivni vožnji skozi ovinke, torej, če greš malo hitreje v ovinke, se dobro čuti cesto in se ima občutek da pač držijo ali ne?

Razlika v hrupu je marginalna glede na letne. Poraba mogoče malenkost, za 0.1 l/100km višja. Če hočeš dirkat, potem take gume mogoče niso zate. Še vedno bi rekel, da sta pure-letna in pure-zimska boljši, če gledaš take robne pogoje. Dokler se držiš neke smiselne in preudarne vožnje se ti s temi gumami nima kaj zgodit, ker so v osnovi bolj proti letni zmesi a z bolj zimskim dezenom. Taka zanimiva overall kombinacija, ki se obnese...pa še avto malo bolj agresivno izgleda.

Na YouTube je dosti testov teh gum. Sem jih precej pogledal in sem se na podlagi teh odločil, da jim dam možnost. Never looked back since.

CrossClimate vs All Season vs Summer vs Winter Tyre Test

Does the Michelin CrossClimate work in ALL weathers?

MICHELIN CrossClimate +

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Gaius ::

Ja za CC+ pravijo, da ima daljšo življenjsko dobo in manjšo obrabo, je par rahlo slabša v mokrem.

D3m ::

Kupil CC+

205/55 R16

poročam kako se obnesejo med zimo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Koliko si dal zanje?

D3m ::

Cca. slabih 65 EUR + DDV na kos.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Dobra cena. Jaz najdem 91H najceneje za 83,30 eur z DDV.

samotest ::

D3m je izjavil:

Cca. slabih 65 EUR + DDV na kos.


Lahko poveš kje si kupil?
Če se smatra kot oglaševanje, pa vsaj na ZS, lepo prosim..

D3m ::

Stipič, fužine.

Težko verjamem, da je redna cena taka, ker se dolgo poznam z nabavnikom. Bi rekel, da mi je dal ceno z že upoštevanim popustom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sarkozy ::

Grey je izjavil:

Te gume so dale čez že dve zime in bodo še tretjo.


tudi jaz v tretjo zimo :D

gumo lahko pohvalim, kot vsi ostali pred menoj
Ils sont fous ces Slovenes!

Dejan99 ::

Se pridružujem mnenju ostalih. Jih vozim eno leto, nobenih težav z oprijemom, obraba v mejah normale, so pa morda za odtenek glasnejše od letnih Primacy 3, vendar težko opaziš razliko. Naslednje bodo definitivno spet crossclimate.

scenic16 ::

Ena zima s temi pnevmatikami je za mano.
Generalno sem zadovoljen.
Bočni oprijem čutim da je slabši, previdno v ovinkih.
Na suhi cesti pri hitrostih nad 120 se kar sliši.

D3m ::

Ok, bom pozoren na ovinke v snegu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gaius ::

Gume imam sedaj na avtu leto in pol. Imam jih na sprednjih pogonskih kolesih, zadaj imam druge, ravno tako celoletne, primerljive.
V suhem za Crossclimate nimam pripomb. Ko je pa cesta mokra je pa precej slabo. V ovinku zdrsne bočno naprej (understeer) že pri zelo nizki hitrosti, tudi pri zgolj 15-20kmh. Isto pri malo močnejšem zaviranju naravnost, zdrsne zelo hitro, kot bi bil na ledu.
Opazil sem, da ima lahko to kaj veze z asfaltom; kjer je asfalt bolj zlizan in starejši se te zgoraj naštete stvari dogajajo redno. Kjer je asfalt nov je situacija precej boljša.

Tako da sem le deloma zadovoljen z gumami. v tem času sem z njimi prevozil cca 20k kilometrov.

D3m ::

Ja. Tukaj na LJ-rudnik kjer je zlizan asfalt je drsalnica, ko pade dež pa ni važno katere gume imaš.

Jaz jih imam tudi leto in pol. Konec jeseni, ko jih bom menjal bodo imele samo še slabih 3mm profila.

Imam pa CC+, prevozil sem pa že dobrih 30k km. Z gumami sem zadovoljen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158482931 (14228) Leko
»

Celoletne gume 165 65 15

Oddelek: Na cesti
416061 (4857) KAVINSKY
»

Staranje zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5410131 (8246) GrimReaper
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833617 (28514) m0LN4r
»

Celoletne gume

Oddelek: Na cesti
298246 (7454) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem