» »

Vibracije na klimi - je normalno?

Vibracije na klimi - je normalno?

pirx ::

Pozdravljeni,

danes so mi namestili klimatsko napravo Samsung AR7580 (5 kW). Pri preizkušanju sem opazil, da kar močno vibrira - loputa za usmerjanje zraka se trosi in če dam roko na klimo, so vibracije tudi občutne. Sliši se, kot da vibracije prihajajo od motorčka, ki poganja ventilatorje za pihanje zraka.

Že od prej imam tudi 2,5 kw klimo (Samsung AR9000), ki pa je med delovanjem, ne glede na način delovanja ali hitrost ventilatorja, povsem mirna (kot, če bi bila ugasnjena).

Tukaj je še video, čeprav se stvar dokaj slabo vidi, ker loputa prehitro vibrira:
https://drive.google.com/open?id=0B5ZB9... (zadnjih 10 sekund)

Zanima me, če so te vibracije normalne? Če ima kdo 5 kW klimo, lahko prosim preveri, če kaj vibrira?

Hvala.

vostok_1 ::

Niso normalne.
Vse klime, ki niso totalno krš iz smetišča, bi morale zelo tiho delovat.

Vrjetno je slabo kaj privito, kaka plastika ni zakačena na nosilec ali pač je res mal štorasto vse skupaj. Običajno se to da hitro rešit.
Če pa kljub vsemu ne...pol je obvezno serviser.

Nova klima od priznanega proizvajalca mora delat kot podmazana.

Ok, sm šele kasneje pogledal video.

Em, vsaj po temu sodeč ni nič hudega. Standardno vibriranje ventilatorja. Sm mislu, da je kaj res hujšega.
Mislim, da je samo malo paranoja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

pirx ::

Na videu se ne vidi dobro, ker lopatica prehitro vibrira.

Imam še 2,5 kW klimo, prej pa smo imeli še 3,5 kW (obe sta AR9000 serija). Obe sta bili med delovanjem enako mirni, kot ugasnjeni. Ta 5 kW pa se kar pošteno trese (pri vseh hitrostih) - skorajda ne verjamem, da bi samo zaradi dodatnih 10 cm širine in 1,5 kW več toliko bolj trosila.

Zato me zanima, če ima kdo 5 kW klimo, da jo preizkusi. :)

konspirator ::

To ni normalno delovanje, razen če pri Samsungu nivoje toleranc pišejo gluhi in slepi.
Zelo verjetno sama enota ni dobro nasajena/privijačena na zid.
--

Zgodovina sprememb…

pirx ::

Tu je še en video, kjer se dosti boljše vidi (flash in brez stabilizacije): https://drive.google.com/file/d/0B5ZB9j...

@konspirator
Upam, da je res samo to, da bodo lahko hitro rešili. Čeprav, po telefonu mi je bilo zatrjeno, da je to OK... Moral bom malo vztrajati.

pviran3 ::

Verjetno ventilator ni lepo balansiran in dela vibracije na celi enoti...

pirx ::

Ventilator se res rahlo čudno sliši, v primerjavi z drugo klimo. Mogoče je enota (še zapakirana) kje dol padla ali nekaj... Se bojim, da če tako ostane, se bo klima hitreje pokvarila, pa še razrahlja šraufe, s katerimi je pričvrščena.

vostok_1 ::

pirx je izjavil:

Tu je še en video, kjer se dosti boljše vidi (flash in brez stabilizacije): https://drive.google.com/file/d/0B5ZB9j...

@konspirator
Upam, da je res samo to, da bodo lahko hitro rešili. Čeprav, po telefonu mi je bilo zatrjeno, da je to OK... Moral bom malo vztrajati.


Ok, ta video je boljši da.
Jz bi reku, da je ravno na meji, ko bi se mi še mogoče dalo težit. Sliši se malo nizkofrekvenčne vibracije.
Ni perfect ne. Idealno se klima sliši sam lahek piš zraka in ne vibriranja razen če nisi res s čelom na plastiki.

Your call bro. Ni super, ampak čist možno, da bo do konca življenske dobe delalo. Itak se ti bo prej kompresor skuril oz. napajalna elektronika.
Klime dandanes so skoraj v nulo načrtovane za določeno življensko dobo.

Poskusi malo plastike pritisnit pa poglej, če je to stvar resonance kake plastike. Če je ventilator razbalansiran...well. Not much you can do there.
Menjava notranje enote pa zahteva spet malce dela.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

pviran3 ::

Kaj dosti se ne da narest. Verjetno bi edino rešilo menjava ventilatorja z drugim

pirx ::

@vostok 1
Dobro slišiš. Druga klima deluje povsem enakomerno (ventilator) in vibracije bi lahko zaznal verjetno samo z visoko občutljivo napravo, ne pa z dotikom roke, kot pri tej.

Se mi zdi, da če tako ostane je enako, kot če bi pustil nebalansirano gumo na avtu - nekaj časa bo šlo, ampak končen rezultat so prehitro obrabljeni ležaji in blažilci.

Bom jih prosil, da preverijo, ker te stvari niso ravno poceni.

@pviran3
Tudi jaz sumim na ventilator.

vostok_1 ::

pirx je izjavil:

@vostok 1
Dobro slišiš. Druga klima deluje povsem enakomerno (ventilator) in vibracije bi lahko zaznal verjetno samo z visoko občutljivo napravo, ne pa z dotikom roke, kot pri tej.

Se mi zdi, da če tako ostane je enako, kot če bi pustil nebalansirano gumo na avtu - nekaj časa bo šlo, ampak končen rezultat so prehitro obrabljeni ležaji in blažilci.

Bom jih prosil, da preverijo, ker te stvari niso ravno poceni.

@pviran3
Tudi jaz sumim na ventilator.


Ležaji in blažilci načeloma bodo preživeli. Problem je, ker se sčasom zaradi konstantnega vibriranja še bolj odjuga in postane še bolj glasno. Lahko da vse dokler ne začne bit res slušno moteče v prostoru. To se seveda zgodi ravno takrat ko preneha garancija.

Popravilo pa je vrjetno konkretno, ker treba vse odklopit, klimo razkopat, razen če ti pač dajo drugi modul.

Zagotovo je ventilator, saj drugega, ki bi tako vrtelo, notri ni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

pirx ::

Hvala za ves info. Naslednji teden pridejo zadevo pogledati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59851163506 (13) tony1
»

Klima naprava in območje delovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
294001 (3052) kloko
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405539 (4885) Mare2
»

Kako močno klimo kupiti?

Oddelek: Loža
3920125 (18706) LordTado
»

Segrevnje stanovanja zaradi neizolirane fasade

Oddelek: Loža
111317 (881) amigo_no1

Več podobnih tem