» »

Segrevnje stanovanja zaradi neizolirane fasade

Segrevnje stanovanja zaradi neizolirane fasade

shock ::

Pozdravljeni,

Oče se mi je malo potožil zaradi vročine in me je spraševal kakšno klimo (hladilno moč) naj kupi. Spraševal je tudi "strokovnjake", pa so mu rekli da bo 2,5kW klima čist dovolj.(?!?%$&"#). Malo sem bil začuden na tako majhno moč klime glede na to, da kvadrature hiše ni lih 50m2 (kvečjemu 2x toliko oz več) in povrh temu fasada je neizolirana. No nato sem vzel malo kalkulator v roke in malo izračunal koliko toplote pride v stanovanje v predpostavki pri delta_T = 5°C. Pri vseh teh izračunih pa nisem nikjer zasledil koliko toplote dovajajo stene zaradi sončnega sevanja na fasado. Zanima me ali kdo od vas ima kakršno koli tabelo koliko je to W/m^2?

rfmw ::

Običajno je takšna moč dovolj za eno sobo, tako da so mu strokovnjaki pravilno svetovali. Več sob, več klim...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Mr.B ::

Izoliraj fasado, vsaj tisti del poleti, kjer se upira sonce, seveda pa pozimi ravno obratno:P, na dolgi rok ceneje, tako gretje, kot hlajenje. S tako klimo komot tudi greješ pozimi prostor.
Drugače pa računaj, vsaka klima ti bo pokurila med 800 in 900W energije, pa pomnoži koliko te to poleti stane.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

shock ::

Tukaj je vprašanje, da se ohlaja deloma celo stanovanje: hodnik (kjer naj bi se nahajala klima) 14 m2, dnevna soba 24m2, delovni prostor 12 m2, jedilnica s kuhinjo 16m2, 1 ali 2 spalnice (16m2 oz. 28 m2 ). Je res, da se ob različnem času naj bi se ohlajali različni prostori.

Samo vseeno me zanima kje bi lahko dobil podatek koliko W gre na m2 ob popoldanskem soncu, kajti oba prostora (dnevna soba in delovni prostor) se nahajata na zahodni strani hiše.

Mr.B ::

Glej, kolikor vem, sonce daje 1kW/m2, pa računaj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

shock ::

Mr.B
To sem vedel, samo potem se postavi vprašanje, koliko od tega se absorbira v steno itd.

Mr.B ::

Težko, načeloma bi lahko računal da se izseva 1/2 pol notri pol zunaj samo exponentno pada. Potem pa je problem da se že tekom dneva del energije izseva, pa del prejme od okolice.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nejcek74 ::

sem malo pogledal v knjige, podatki so za nemčijo - Stuttgart

poletje:
V-Z fasada: 3.5 kWh/m2, 7.5 ur
J fasada: 3 kwh/m2, 9ur
vodoravna streha: 5.5 kWh/m2 16ur

mislim, da ima bel omet absorbcijo nekje okoli 50%, fasadna rdeča opeka 75% (polirano srebro pa 13%)

Mr.B ::

Da smo moraš razumeti, da je recimo zunaj temperatura zraka 30 °C, pa sonce ne sije na hišo, pa moraš ševedno zračunati, koliko ti zunanja stena absorbira toplote, oziroma tudi, koliko ti steklo. Potem je še ?, koliko je zračna streha, ali gre vsa ta toplota potem v zgornjo plato.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Šimpanz ::

Enkrat mi je en serviser govoril, da rabiš pri klimi približno 100W na kvadratni meter. Torej je 2,5kW klima dovolj za približno 25 kvadratov (pri tebi najbrž manj ker nimaš fasade).

Spajky ::

Ja nekaj takega; jest pravim na m3 zraka 10W da troši klima. Npr. za 100m3 (40m2) naj klima troši pri hlajenju 1kW = cca. 1kW kompresor naj ima. Moja Panasonic navadna je tako in s takim prostorom. Ko je blo 35° zunaj (25° notri), je kompresor deloval/miroval cca.50/50 % cajta. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

amigo_no1 ::

V vročih dneh je še najboljše da je klima 24/7 prižgana na minimumu; tako tudi nimaš konic porabe in obremenjenosti klime na max. ko se začne prostor pregrevati in da jo šele takrat vklopiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858557026 (7527) edi123
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382154594 (121418) Zvezdica27
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722183 (18910) Okapi
»

Kako močno klimo kupiti?

Oddelek: Loža
3920074 (18655) LordTado
»

home made klima+ napajanje s sončnimi celicami. (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6011805 (8231) energetik

Več podobnih tem