» »

Panasonic klima problem hlajenja.

Panasonic klima problem hlajenja.

AnWar ::

Lep pozdrav...sem obupan uporabnik klime..namrec ne hladi mi dovolj..izmeril sem temperaturo izpiha 20 stopinj..tudi če nastavim na dalijncu 16.

Klima je stara 2 meseca.

Morem priznat da sem imel monterje šelebajzerje..( Zunanja enoto so pozabill en vijak privijacit, potem padec kondenza so naredil lok, ter luknjo pustil..odprto..ker so cevi spelane,potem so slabo vijak privijacili kjer mi je plin spustil....it'd.....ne da se mi več nastevat. V glavnem polno napak.

Torej gre se za klimo Panasonic cu-re12qke.

Torej koliko stopinj bi moralo biti izpih? Ker 18-20 je preveč za nastavljeno temperaturo na dalijncu 16 v prostoru je 28-29 stopinj.
[Asus ROG Strix SCAR III]

AnWar ::

Aja nastevane napake so bile "odpravljene" tudi plin dofilan..ter tudi pregledan če ga je dovolj.

Jst sumim ko so novo klimo namontirali..da ni dovolj ustvarjen podtlak? Ker kuker sem izvedel da se Z kompresorjem priklopjene ter pusti 1 uro..monter je imel priklopjeno 1minuto. Popravite če se motim.

Bil je tudi drugi monter in je pogledal ter povedal da dela normalno..in sem mu verjel do danes..dokler nisem izmeril temperaturo izpiha na drugi /isti klimi ki je imela izpih 13 stopinj.. V 10 minutah z istimi nastavitvami.

Torej kaj lahko naredim ker Nimam več idej.

Hvala
[Asus ROG Strix SCAR III]

SeMiNeSanja ::

Veliko manj vsekakor kot 18-20. Pri meni 15 let stara nevzdrževana klima izpihava 12-13 stopinj, ko dela na polno.

Ali so ti šalabajzerji sploh vakumirali napeljavo? Lahko da tudi niso nafilali dovolj plina, ali pa ta kje pušča, če ni sestavljeno kot treba.

Najbolje, da pokličeš enega ki RES obvlada, da stavr poštima.

AnWar ::

Pozabu sm dopisat da klima je inverter...misliš podtlak? Baje so ampak minuuta je trajalo...ponavadi se pusti dlje casa ali pac?
[Asus ROG Strix SCAR III]

SeMiNeSanja ::

Ja, ko vakuumirajo napeljavo, to traja kar lep čas. Ne vem, če je ravno eno celo uro, definitivno pa ni eno minuto.

mat xxl ::

Najemi monterje klim za montažo klim, ne pa v 5 minutah priučenih zidarjev.

Tako zmontirana klima bo sicer za silo delala par let potem pa lahko novo kupiš, če pa je zadeva montirana, kot se zagre, vakumirana pa dela tam 10-20 let. Sicer pa važno je, da je poceni ali ne ?

AnWar ::

Mat :

Fora je v tem da je kupljena pri njih ki je tudi vkljuceno montaza...nisem pa vedu da bodo bili tako povrsni.

In ne ni Bilo poceni..zakaj misliš da sm uveljavljsl reklemacijo ter tudi drugega majstra poklical...jutr klicm že tretjega...:/
[Asus ROG Strix SCAR III]

korenje3 ::

mogoče pa klima piha z maksimalno diferenco 2°C... preveri kakšna je temperatura okolice in s kakšno temperaturo piha ven klima. Dobre klime pač pihajo z majhno temperaturno razliko, zato da se človek ne prehladi.
Ponvadi traja lahko cel dan, če klima ni dovolj močna, da doseže tako temperaturo. Lahko se pa zgodi da je nikoli ne doseže, ker je klima prešvoh.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

AnWar ::

Vse sem že napisal izpih ter temp okolice....se zavedam da je inverter ter pametna klima...ter tudi da ima 6 ssnzorjev..glede temperature ...samo da pa en prostor ki je 16 kvadrstov
..more ohladit z tem da so panele na oknih..

Tok kot sm povedal temp sobe je 28 -30...nastavim na 16
..izpih je 20...
[Asus ROG Strix SCAR III]

korenje3 ::

ja in po 4 urah ti ne ogladi? 16m2 bi ti moral z 2,5kW klimo odhladit na 16°C v ene 5 urah. problem so stene in pa senzor na daljincu, ki je ponavadi zadaj (majhna luknjica). in ko je daljinec na nastavku ob steni, zna stena vplivat na temperaturo. in pa to da ti druga klima piha 13°C ne verjamem. še moja čisto nova ne piha s tako temperaturo, pa na koncu vedno doseže nastavljeno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

AnWar ::

Ohladi mi na 25. Senzor na dalijncu žal tega Nimam .pa dalinjec ni na steni ..sej moja klima je tut Nova. Ja je stestirano druga Enaka klima izpih ima 13 stopinj.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Bellzmet ::

1. kdo je montiral, da se jih vsi ognemo?
2. klima bi ti morala pihat z max 13 stopnij oz. ker je nova bi rekel okoli 10 stopinj. Če piha ven okoli 20 stopinj je neglede na vse senzorje in vse nekaj narobe. Sobo 16m2 bi ta klima morala shladiti na 25 v 15 minutah.

Furbo ::

Kdo pa rabi 16 stopinj, a imaš hladilnico?

Sicer pa reklamiraš pač.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

borisk ::

pokliči izvajalca naj rešijo...

Thuban ::

reklamiraj.

Prijavi takoj tudi na tržno inšpekcijo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Furbo ::

Thuban je izjavil:

reklamiraj.

Prijavi takoj tudi na tržno inšpekcijo.


Kaj naj prijavi na tržno? Da mu klima ne hladi dovolj in da še niti reklamiral ni? Krneki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AnWar ::

Opažam, da niste pozorni kar sem napisal...

Reklamiral sem že 5X... ostale stvari so odpravili... kot so : napeljavo za odtok kondeza, luknjo zaprli kjer je bil preboj...( da niso hodili mrčes noter ), privijačili zunanjo enoto, napolnili klimo ker so slabo vijake privijalčili...sedaj sem opazil da manjka "potrgana" izolacija kjer se pretaka is zunanje enote cev kjer je plin noter. Torej reklamiral sem 5X... torej reklamiral sem sedaj 2x ker slabo hladi... in vsakic te isti monterji ( šelebajzarji ) vedno pravi da dela tako kot more.. ampak sem vam povedal vse zgoraj našteto kako deluje..

Imam občutek da so cev nekje stisnili ... in ni dovolj pretoka hladilnega pplina..

Kako vem da slabo deluje... ker sem drugje se prepričal kako deluje.. ter izmeril izpih enote ter ista klima...

in ne potrebjem hladilnico... samo hočem da dela klima tako kot je treba zato kar sm plačal. In da mi ni vroče.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

Bellzmet ::

Kdo je montiral, da se ne bo še kdo pri njih zajeb***?

Kot že rečeno, dokler ne piha pod (max) 13 stopinjami ven, zadeva ne deluje kot bi morala.

AnWar ::

Evo še slike...



dalinjec je nastavljen na Cool ter na 16 stopinj..

Ps: če koga zanima izvajalec prosim naj mi piše na ZS, ker ne bi rad javno izpostavil.
[Asus ROG Strix SCAR III]

black ice ::

AnWar je izjavil:


Ps: če koga zanima izvajalec prosim naj mi piše na ZS, ker ne bi rad javno izpostavil.

Zaradi takšnih kot si ti, ti šalabajzerji še vedno obratujejo.

matobeli ::

Se strinjam, moč interneta je v tem da se slaba/dobra vest hitro in široko razve naokoli. Je pa dobro malo počakat, včasih je pač "višja sila", bi skoraj rekel da je v tem primeru defektna klima.

Naj še zunanjo/notranjo enoto menjajo.

tor2 ::

Če so reklamacijo izvajali tisti šalebajzerji, ki so montirali, potem je rezultat pričakovan.
Najdi nekoga drugega za popravi, požri tvoj zajeb ter objavi ime, da vemo, kdo je zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

korenje3 ::

klimo zvakumirat in še enkrat napolnit s točno tako količino kot jo navaja proizvajalec. in pa to da mu točno enaka klima piha z 13°C ne verjamem.

a če daš ventilator na minimum, a še vedno piha 21°C?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Highlag ::

Sem poizkusil na moji Toshibi, stari 2 leti. Nastavljena temperatura na 23oC, v prostoru blizu 26oC. Po parih minutah delovanja klima piha zrak ohlajen na 13,2oC

Vakuumiranje je namenjeno odstranjevanju vlage iz sistema. Vendar je to precej dolgotrajen postopek, ker se voda kar dobro drži kovinskih delov. Če se vlaga ne odstrani potem kristali mašijo ventile, ovirajo pretok in podobno. V tvojem primeru bi bilo lahko tudi to krivo. Ni pa nujno - kot so že drugi omenili. Če ni izolacije, to nebi smelo biti krivo, ker je namenjena predvsem preprečevanju kondenza na ceveh in seveda zmanjševanju toplotnih izgub.

Nič ne pišeš kako dolge so cevi od zunanjega izmenjevalca do notranje enote. Običajno lahko na internetu najdeš montažna navodila. Sam sem si jih ogledal preden so prišli mojstri. A so naredili vse po navodilih, tako da nisem imel pripomb.
Never trust a computer you can't throw out a window

Ganon ::

Ob toliko napakah bi jim jaz samo rekel, da naj jo odmontirajo, čimprej spokajo iz stanovanja in zahteval vračilo denarja.

turk1990 ::

AnWar je izjavil:

Evo še slike...



dalinjec je nastavljen na Cool ter na 16 stopinj..

Ps: če koga zanima izvajalec prosim naj mi piše na ZS, ker ne bi rad javno izpostavil.


Dobre klime imajo izhodni zrak 9 C, jaz imam 7 let staro in piha 11-12C. Klima se ne prilagaja okolici, ampak mora vedno pihati isto, dokler ne ohladi do zeljene temperature.

AnWar ::

Ok.hvala vam vsem za odgovore. Ne vem kako je lahko težko verjet da enaka klima deluje na nastavitvah 16 na dalinjcu, v 10 minutah je zacel izpih delovat 13 stopinj.

Ker jo je naročila isto kot jst sm drugi monter je namontiral.

primer; danes sem jo prižgal ob 11 zjutraj na na 16 nastavljeno... in ventilator sem dal na maximum ter na minium še zmeraj isto 20 stopinj...

Ganon, pa lahko to naredim? Koliko časa imam? Ker z klimo se ukvarjam z problemi že 2 meseca... od montaže...

aja cevi so dolge cca 1.5m ker je takoj preboj čez zid in nameščena na zunanjo enoto, tik za notranjo enoto je tudi zunanja enota.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

korenje3 ::

sem vklopu mojo v spalnici 2,5kW za 12m2. Da vidimo kaj se zgodi...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Furbo ::

korenje3 je izjavil:

sem vklopu mojo v spalnici 2,5kW za 12m2. Da vidimo kaj se zgodi...


Nekaj se ti bo tako skrčilo, da te bo punca zapustila. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

korenje3 ::

ni panike, je nimam.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SeMiNeSanja ::

Potem vemo zakaj jo nimaš (več) :P

AnWar ::

higlag:

Verjetno je to ker vakumiranje je bilo cca 1-2 minute z kompresorjem...ker ( sm se pozanimal da 1 uro pustijo da naredi podtlak).. potem kasneje ni bilo več plina.. ker so potem kasneje "dofilali".

V petek sem zmenjen z majstrom za klime... in bo on vse pregledal. Bom poročal.

Naredil pa naj bi ;

- izpust plina
- Vakumiranje
- polnjenje plina
. pregled cevi da niso stisnjene
- izoliranje na zunanji enoti
-dizifekcija


- dizefekcja
[Asus ROG Strix SCAR III]

tor2 ::

Pri meni je trajalo vakumiranje cca 20 minut, potem je odklopil in gledal manometer, če sistem drži.

AnWar ::

hmm, no pr meni ni nc cca 2 minuti.. odklopil..nc preveru..potem 1 teden tudi ko se je plin spustil... je prisel priklopil obrnil " boco" plina ter počakal da cev zarosi... potem je spustil plin ko je zginilo rosenje je odklopil ter odšel. Nč pregledal..
[Asus ROG Strix SCAR III]

korenje3 ::

pri vakumiranju mora gledati vlagometer, ki je nalotan v samo cev. če tega ni pa po izkušnjah.

zaenkrat je tako... klima dela 40 min in je ohladilo za komaj 2°C

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

AnWar ::

Lahko izmeris izpih? pa na koliko imas nastimano?
[Asus ROG Strix SCAR III]

korenje3 ::

ne ker nimam temp. senzorja. pravkar sem preklopil ventilator iz avtomatskega na maks hitrost. da vidimo kako bo potekal padec temperature

nastavljen je na 16°C. sam po moje ne piha z več kot 2°C temp. razlike.
glede na to da je ventilator delal z minimalno hitrostjo ko je bil nastavljen na avtomatsko, predvidevam da je to namenoma iz razlogov ki sem jih napisal v mojem prvem postu v tej temi... sam bomo vidl do kere temp. pride.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::



Izgleda da pri meni neki ne deluje ok... mogoče zato ker imam temp. senzor v stiku s steno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mat xxl ::

Klima na maksimalnem delovanju POWERFUL pa ni važno inverter ali ne naj bi imela izpih zraka pri zunanji temperaturi cca 26 st C tam nekje od 8 - 12 st C, tako meni moj monter, ki je stručko razlaga.

mat xxl ::

Sam bi sedaj ravnal povsem drugače, poklical bi tja, kjer si kupil klimo z montažo in jasno povedal, kake šalabajzarje imajo za montažo, po tem bi od njih zahteval še zadnjič, da poskušajo odpraviti napako, če se le kako da drugi monterji, kot teli do sedaj, v nasprotnem primeru jim povej, da si kupil napravo z montažo in, da če ne bo OK, boš uveljavljal stvarno napako in zahteval, da vse odpeljejo in vrnejo denar v celoti, da vsekakor pa lahko tudi izvedenca pošljejo, ki jim bo povedal ali zadeva pri izpihu zraka 21 st C deluje, tako, kot mora ali ne !

Profiči za krivljenje cevi uporabljajo posebno orodje, kot neka dolga vzmet na oko, s pomočjo katere cev lepo zvijejo brez da bi se zacvikala..... in možno, je , da so kaj takega pri tebi naredili.

Nikakor pa tako delovanje z tako visoko izpihano temperaturo niti pod razno ni OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Mare2 ::

Tole, če ne dela pravilno, pokličeš na uradni servis in naj popravijo pod garancijo. Mogoče pridejo kaki drugi šalabajzerji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4116 117 118 119 )

Oddelek: Kaj kupiti
59201146245 (793) OutOfTheBox
»

Klimatska naprava LG P12EN - razočaran

Oddelek: Kaj kupiti
439606 (7112) Dr_M
»

Težava klimatske napravae

Oddelek: Loža
163169 (2743) #000000
»

Lastna montaža klime v hiši

Oddelek: Loža
3846031 (16461) Magic1

Več podobnih tem