» »

Klimatska naprava LG P12EN - razočaran

Klimatska naprava LG P12EN - razočaran

easyrider3 ::

Poleti sem nabavil novo klimo LG P12EN in po montaži sem bil razočaran,ker z notranjo enoto je sigurno nekaj narobe,ker ne more spuščat tak hrup,brenčanje. Sigurno je narobe kaj z motorjem saj tudi po tujih forumih pravijo,da je lahko slabo zbalansiran motor ali kaj podobnega. Poklical sem tudi že pooblaščenega serviserja in verjetno se ne bo dalo nič uveljavljati reklamacijo(garancijo)ker ni bila montaža narejena iz strani serviserjov klimatskih naprav. Sedaj pa lahko samo rečem da NIKOL več ne nabavim nobeno LG klimo,ker če sem že pri prvi najebal lahko bom tudi v drugo.

konspirator ::

Da ni tvoj kozolčar monter kaj zašuštral ?
Lahko posnameš zvoke delovanja pri hlajenju ter prilepiš graf od https://play.google.com/store/apps/deta... ?
--

Zgodovina sprememb…

Ishmael ::

To je slaba montaža. Se hrup pojavi tudi ko imaš samo na FAN načinu ali je hrup iz zunanje enote.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

...:TOMI:... ::

1. Klimo se kupuje in montira spomladi ali jeseni. Tako se izognemo vrocini, gneci, in morebitne napake se odpravi lazje.
2. Klimo se kupuje od japoncev (ali kitajcev), ne korejcev.
3. Klimo težko zmontiraš sam, če nimaš orodja in izkušenj.

Torej, najmanj 3 faili iz tvoje strani.
Tomi

easyrider3 ::

Hrup brenčanje se sliši pri najnižji stopnji ventilatorja pa ćeprav imam lahko prižgan samo ventilator brez hlajenja. Hrup je slišati samo pri notranji enoti in sigurno je to zaradi motorja nobena druga krivda ne mora biti in povzročati ta brenčanje. Imam v drugi sobi Mitshubishi klimo ki je stara že več kot 4 leta in nima nobenega brenčanja. Mogoče pa je to celo normalno da se tako sliši in potem lahko rečem da je ta Lg drek če bi bilo to normalno. Ta možak ki mi je to montiral pa je tudi jih že zmontiral na tisoče ima vso opremo kot profesionalec in sigurno ni kriva nobena montaža. V glavnem bi pa moral vsaj za drugič vem,da ko bom kupoval bom poprej si na lastne oči pri komu ogledal kako deluje katera klima in na podlagi tega kaj kupil. Ne verjamem nobenem več kar se piše in govori.

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Mogoče se je samo kaka smetka kje pri izpuhu zraka zataknila v notranji enoti.
LP Marko

MadMax ::

Če jih je možak zmontiral na tisoče potem ima tudi kakšno "vezo" za uveljavit garancijo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

easyrider3 ::

BlackHole je izjavil:

Mogoče se je samo kaka smetka kje pri izpuhu zraka zataknila v notranji enoti.



To ni od kake smetke ta glas ampak sigurno se prenaša od vrtenja motorja ker ventilator ne more delat tak zvok. Bom posnel kako se to sliši in tukaj gor dal,če bom kako uspel to naložit

konspirator ::

Če je tvoj monter tak profesionalec, potem ga pokliči in naj pogleda, če krivec ventilator v notranji enoti ali kaj tretjega.
--

St235 ::

easyrider3 je izjavil:

BlackHole je izjavil:

Mogoče se je samo kaka smetka kje pri izpuhu zraka zataknila v notranji enoti.



To ni od kake smetke ta glas ampak sigurno se prenaša od vrtenja motorja ker ventilator ne more delat tak zvok. Bom posnel kako se to sliši in tukaj gor dal,če bom kako uspel to naložit


Če točno veš kaj je narobe in se seveda ne moreš motit, kaj točno bi rad? 30 ljudi, ki ti pokima, da je LG za en kurc in se boš potem boljše počutil?

bambam20 ::

easyrider3 je izjavil:

Poleti sem nabavil novo klimo LG P12EN in po montaži sem bil razočaran,ker z notranjo enoto je sigurno nekaj narobe,ker ne more spuščat tak hrup,brenčanje. Sigurno je narobe kaj z motorjem saj tudi po tujih forumih pravijo,da je lahko slabo zbalansiran motor ali kaj podobnega. Poklical sem tudi že pooblaščenega serviserja in verjetno se ne bo dalo nič uveljavljati reklamacijo(garancijo)ker ni bila montaža narejena iz strani serviserjov klimatskih naprav. Sedaj pa lahko samo rečem da NIKOL več ne nabavim nobeno LG klimo,ker če sem že pri prvi najebal lahko bom tudi v drugo.


Čakaj, čakaj. Reklamiraš lahko tam, kjer si klimo kupil. Očitno ti je ta monter tudi uredil klima enoto na črno brez računa. Vse jasno.

Cervantes ::

Imam LG klimo, dela neslišno.

Mare2 ::

easyrider3 je izjavil:

BlackHole je izjavil:

Mogoče se je samo kaka smetka kje pri izpuhu zraka zataknila v notranji enoti.



To ni od kake smetke ta glas ampak sigurno se prenaša od vrtenja motorja ker ventilator ne more delat tak zvok. Bom posnel kako se to sliši in tukaj gor dal,če bom kako uspel to naložit


dstojs, glede na izjavo Cervantes-a morda ni problem v firmi klime. Očitno jo je treba pravilno gor dat, torej da vsi šraufi enakomerno primejo. Torej da klima lepo "pade" na zid.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

madog ::

se pravi si bil ŠKRT in si najdu enga ŠALABAJZERJA ki ti je NOVO klimo za 20€ prbil na zid. Ker ni delalo si poklical URADNI servis in hotel uveljavljati garancijo na NEKVALITETNO vgrajeno klimo tvojega ŠALABAJZERJA pa so te kratko malo ODJEBALI kar je tudi pravilno0.

Sedaj je pa LG kriv da tebi klima ne dela.....

svašta pička rodi ej......

poliči uradni servis naj pridejo naj porihtajo ti se boš skeširal še za cca 50% tvoje nabavne cene in je to to in bo vse delalo tako kot je potrebno. Za drugič bo tole kar fina šola.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

easyrider3 ::

Mislim kaj ste pametni in da je res kriva montaža notranje enote ker je pa to res ena orenk zadeva za zmontirat,tiste 6 vijake privijačit in da je vse v vaservagi,kaj sploh je tle kak problem. Mislim brez veze nekaj pljuvate ker bolj enostavnega dela kot je to že ni sam kriva je druga stvar. Mitshubishi klima mi v drugi sobi pleše po steni če jo probam mal premakniti pa ne ropota nič in montirali so mi jo serviserji klim KLIMAJ. Tale LG klima je zmontirana stokrat bolje kot jo je KLIMAJ tak da vse skupaj je to bedasto da govorite da je slabo zmontirana. Klima je bila pa kupljena v Big bangu in račun itak imam. Itak pa se mi že jebe tud če ne dela tak kot bi mogla saj itak ne deluje kadar je kdo v sobi in potem naj kr brenči in čomprej naj crkne da bom kaj boljšega nabavil.

Mare2 ::

easyrider3 je izjavil:

Klima je bila pa kupljena v Big bangu in račun itak imam.


V Big bangu itak ne sprejemajo nobene reklamacije. Imamamo tudi tukaj na slo-techu že eno temo o televizorjih, kjer so našli izgovor, da bi kupec moral prinesti še original škatlo.

Hehe. Vse skupaj jim zapakiraj v original škatlo in jim prinesi v trgovino. :)

Če je napaka v klimi, ti bojo zrihtali.

Ne kupuj v Big Bangu!!!! :)

Vracanje televizorja
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Magic1 ::

Verjetno ti garancija pripada, samo bo treba it na sodišče in dokazat, da ni napačna montaža kriva za napako. Če si 100% ziher v napako klime, potem kar v tožbo, ne moreš izgubit.
Magic

easyrider3 ::

Brez veze se ne grem z tem zajebavat ker obvezno bi potem moral imeti račun od monterja klime pa čeprav se bi ga mogoče dalo nekak dobiti se mi ne da z tem zajebavat. Ma itak če kdo sem potem jaz tisti k vedno dobim nekaj k ni dobro al se pa pokvari,isto kot televizor SAMSUNG ko po 2 letih se začne zaslon kvarit in sedaj so že dve flike na zaslonu pa tako vsi hvalijo Samsung televizorje sploh pa zaslone. Pa tudi pri tej klimi LG se mi ne dopade da na počasni izbiri hitrosti ventilatorja se ne vrti počasneje sploh pa klima nima na izbiro tipke nočni način in zakaj za boga milega nikakor ne deluje samodejno čiščenje klime. Res da mi je ona druga klima v sobi Mitshubishi običajna brez vseh dodatnih funkcij ampak dela pa vsaj tak kot mora,na nočni način deluje da je sploh ne slišiš edino ko bi imela še samodejno čiščenje pa bi bilo super

win64 ::

Mare2 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Klima je bila pa kupljena v Big bangu in račun itak imam.


V Big bangu itak ne sprejemajo nobene reklamacije. Imamamo tudi tukaj na slo-techu že eno temo o televizorjih, kjer so našli izgovor, da bi kupec moral prinesti še original škatlo.

Hehe. Vse skupaj jim zapakiraj v original škatlo in jim prinesi v trgovino. :)

Če je napaka v klimi, ti bojo zrihtali.

Ne kupuj v Big Bangu!!!! :)

Vracanje televizorja

OT: Fitbit uro so mi v BigBang že 3x menjali.

easyrider3 ::

Ja garancija je glih takrat potekla ko so se začele težave z televizorjem ker samo 2 leti je garancija in sedaj lahko uveljavljam samo še kasko zavarovanje se zgodi ampak stalo me bo 80 eur,tak da najraje bi videl k bi ta škatla od Samsunga čist crknila in da mi potem dajo kupon od 80% cene televizorja.Ker pri kasko se zgodi je tako,da do 2 letih dobiš bon v vrednosti 100% cene izdelka do 3 letih 80% do 4 let 60% in do 5 let 40%

...:TOMI:... ::

Klimaj so šalabajzerji. Sploh ne vakumirajo ampak samo pihnejo plin iz kompresorja skozi cev.

Ljudje, "samočistilne" in podobne klime ne obstajajo. Treba si je vzeti čas in vzdrževati zadeve. Ali pa, sedaj izven sezone naročiti servis klime. To so samo prodajne limanice, ki ne delujejo. Kot še vedno ne deluje čiščenje zažgane ponve z enim potegom, kot je v reklamah za detergent vsak dan.

Med drugim ne obstajajo tudi take, ki nič ne pihajo, niti se jih ne sliši. Če se dogajajo neki fizikalni procesi (vrtenje, pihanje...) je logična posledica hrup. Čeprav ga mnogi ne slišite.
Tomi

easyrider3 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Klimaj so šalabajzerji. Sploh ne vakumirajo ampak samo pihnejo plin iz kompresorja skozi cev.

Ljudje, "samočistilne" in podobne klime ne obstajajo. Treba si je vzeti čas in vzdrževati zadeve. Ali pa, sedaj izven sezone naročiti servis klime. To so samo prodajne limanice, ki ne delujejo. Kot še vedno ne deluje čiščenje zažgane ponve z enim potegom, kot je v reklamah za detergent vsak dan.

Med drugim ne obstajajo tudi take, ki nič ne pihajo, niti se jih ne sliši. Če se dogajajo neki fizikalni procesi (vrtenje, pihanje...) je logična posledica hrup. Čeprav ga mnogi ne slišite.



To je pa tudi res kar si rekel za KLIMAJ ker meni so montirali Mitshubishi klimo ki sem jo kupil v Harveynormanu z montažo vred. Ko so jo montirali sem njim rekel za vakumiranje pa je tip rekel da se ne vakumira na tako kratki razdalji samo preko stene in potem mi niso. Tisto glede samodejnega čiščenja je pa tako,da je dobro ker ko se klima ugasne ventilator še 20-30 minut deluje da posuši uparjalnik.Stvar je spet v tem da če posuši uparjalnik je spet ta stvar ko je uparjalnik še mrzel se mogoče ponovno nazaj naredi rosa in potem je brez veze ta funkcija. Kar se tiče pa glasnosti pa lahko zagotovo trdim da ta moja micka z glasnostjo v načinu spanja 19 decibelov ko je bila nova ni bilo slišati na 2 metra od nje. Pri meni je problem ta da je v sobi vedno prah sploh k je tolko blaga in predmetov in otrci ko norijo po sobi in zato je treba klimo 2-krat letno temeljito očistiti ker filtri ne zadržijo vsega nekaj gre tudi skozi na dolgoročen čas pa čeprav se jih čisti enkrat na teden ko je sezona.

...:TOMI:... ::

Vsaka klima ima možnost sano vrtenja ventilatorja. Kar jaz razumem kot sušenje uparjalnika, ne pa samočiatilno funkcijo. Zame bi bila samočistilna funkcija to, da bi mi sčistilo filtre, usmerjevalce zraka in ostalo, kar moram obrisat z roko. Pihanje pa ni nobena samočistilna funkcija. Pač pei klimah se je treba naučit, da se jih prepihava z zrakom. Pa naj bo doma ali v avtu.
Tomi

Ishmael ::

Ko so jo montirali sem njim rekel za vakumiranje pa je tip rekel da se ne vakumira na tako kratki razdalji samo preko stene in potem mi niso.

Retardi
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Magic1 ::

Meni je Klimaj tri klime montiral v obdobju treh let. Vedno so vakumirali brez da bi jim rabil težit pa imam povezavo meter dolgo.
Verjetno je Harvey stisnu ceno montaže na minimum in imajo kakšne šalabajzarje za njihove klime montirat.
Drugače je že kar nekaj ljudi bilo zelo zadovolnih z njihovo storitvijo v sorodni temi, z mano vred.
Magic

easyrider3 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vsaka klima ima možnost sano vrtenja ventilatorja. Kar jaz razumem kot sušenje uparjalnika, ne pa samočiatilno funkcijo. Zame bi bila samočistilna funkcija to, da bi mi sčistilo filtre, usmerjevalce zraka in ostalo, kar moram obrisat z roko. Pihanje pa ni nobena samočistilna funkcija. Pač pei klimah se je treba naučit, da se jih prepihava z zrakom. Pa naj bo doma ali v avtu.



Moja Mitshubishi klima nima funkcije samo ventilatorja in to je ena pomankljivost. Na izbiro imam samo gretje,hlajenje,razvlažovanje in avtomatsko.

...:TOMI:... ::

Jaz imam auto, cool, dry, fan, heat.
Tomi

easyrider3 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz imam auto, cool, dry, fan, heat.



Moja micka pa nima tega da samo ventilator deluje. Evo točno taka je moja https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

MadMax ::

easyrider3 je izjavil:

Mislim kaj ste pametni in da je res kriva montaža notranje enote ker je pa to res ena orenk zadeva za zmontirat,tiste 6 vijake privijačit in da je vse v vaservagi,kaj sploh je tle kak problem. Mislim brez veze nekaj pljuvate ker bolj enostavnega dela kot je to že ni sam kriva je druga stvar. Mitshubishi klima mi v drugi sobi pleše po steni če jo probam mal premakniti pa ne ropota nič in montirali so mi jo serviserji klim KLIMAJ.
Očitno le ni tako enostavno kot si ti predstavljaš.
Če bi bilo, bi si jo sam zmontiral, pa si jo nisi.
In spet, če bi bilo, med "monterji" ne bi bilo 3/4 šalabajzarjev.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

easyrider3 ::

MadMax je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Mislim kaj ste pametni in da je res kriva montaža notranje enote ker je pa to res ena orenk zadeva za zmontirat,tiste 6 vijake privijačit in da je vse v vaservagi,kaj sploh je tle kak problem. Mislim brez veze nekaj pljuvate ker bolj enostavnega dela kot je to že ni sam kriva je druga stvar. Mitshubishi klima mi v drugi sobi pleše po steni če jo probam mal premakniti pa ne ropota nič in montirali so mi jo serviserji klim KLIMAJ.
Očitno le ni tako enostavno kot si ti predstavljaš.
Če bi bilo, bi si jo sam zmontiral, pa si jo nisi.
In spet, če bi bilo, med "monterji" ne bi bilo 3/4 šalabajzarjev.



Sem gledal in videl kako so montirali mi poprejšnjo klimo in res ni to bila nobena umetnost sploh pa notranjo enoto ko so montirali vsak lajk bi to naredil,ker ni nobenih določenih zadev kot privijačit vse skupaj in da je v ravnini vaservagi.

aborko ::

To da je v vaservagi je še najmanj pomembno, razen za estetiko...Pertljanje cevi, da zadeva dihta pri teh tlakih, vakumiranje, po potrebi dodajanje/odvzemanje plina,.. Glede cene - že same bakrene cevi, kanali, pa nosilci za zunanjo enoto nekaj nanesejo, če pa imaš še kakšno zateglo armirano steno, pa ni čudno da izpod 200 že težko dobiš klima majstre...

BorutK-73 ::

aborko je izjavil:

To da je v vaservagi je še najmanj pomembno

Je kar pomembno da je klima vodoravna da kondenz odteka v pravo smer.

bambam20 ::

Kaj ima montaža s tem, da ima klima očitno okvaro na ventilatorju, da je ta glasen?

Mare2 ::

bambam20 je izjavil:

Kaj ima montaža s tem, da ima klima očitno okvaro na ventilatorju, da je ta glasen?


To diagnozo je napisal laik za klime dstojs. Napisal je tudi, da je razočaran.

Strokovno mnenje je pa tudi napisal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fosil ::

easyrider3 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Vsaka klima ima možnost sano vrtenja ventilatorja. Kar jaz razumem kot sušenje uparjalnika, ne pa samočiatilno funkcijo. Zame bi bila samočistilna funkcija to, da bi mi sčistilo filtre, usmerjevalce zraka in ostalo, kar moram obrisat z roko. Pihanje pa ni nobena samočistilna funkcija. Pač pei klimah se je treba naučit, da se jih prepihava z zrakom. Pa naj bo doma ali v avtu.



Moja Mitshubishi klima nima funkcije samo ventilatorja in to je ena pomankljivost. Na izbiro imam samo gretje,hlajenje,razvlažovanje in avtomatsko.

Čudno da ne bi imela.
Sicer pa meni pri Micki v navodilih piše, da za sušenje nastaviš na hlajenje in max temperaturo.
Tako je!

konspirator ::

Nadaljevanje zgodbe sledi ?
--

easyrider3 ::

kako sranje od te LG klime človek ne more verjeti da se je med zimo ko je bila ves čas ugasnjena na notranji klimi pokvaril se ekran kjer piše koliko stopinj je nastavljeno,sedaj se izpisuje samo na polovico številk. Ha ha ha kakšno sranje je to da brez vzroka kar crkne

Sopomenka ::

Jaz bom zanalašč kupil LG, vrjamem da je vrhunska in da je napaka v tebi.

easyrider3 ::

Ti samo kupi samo vzemi isti model kot jaz ali moj bratranec. Jaz sem dal 620 EUR za njo ko je bila v akciji drugače je bila cena več kot 750EUR in potem proti koncu poletne sezone je še bratranc kupil isto tako klimo za ceno okrog 350EUR v akciji in pri njemu pa res deluje ISTO pravi da bo znorel ker isto brenči in rippota kot moja. Ti samo kupi celo jaz ti dam 50 EUR zraven samo da jo kupiš ali pa jaz ti prodam svojo za 200 eur

Magic1 ::

Hočečeš rečt, da te tako zelo boli, ker si jo tako močno preplačal:)) Izgleda je nekdo dobil zelo poceni klime in jih je na začetku drago prodajal. Še vedno imaš garancijo, teži za vsako stvar. Par sto evrov bodo hitro zapravili za servis in bodo nasljednjič bolje pomislili preden karš robo nabavljajo. Mogoče je samo zgrešena serija, ali celo fejk.
Magic

bambam20 ::

Ko se kupuje klimo, se vzame Mitsubishi, Diakin .. pač nekaj kvalitetnega in ne LG in podobna jajca.

Magic1 je izjavil:

Hočečeš rečt, da te tako zelo boli, ker si jo tako močno preplačal:)) Izgleda je nekdo dobil zelo poceni klime in jih je na začetku drago prodajal. Še vedno imaš garancijo, teži za vsako stvar. Par sto evrov bodo hitro zapravili za servis in bodo nasljednjič bolje pomislili preden karš robo nabavljajo. Mogoče je samo zgrešena serija, ali celo fejk.



Boli ga, ker je mel namen klimo normalno uporabljat.

Men Mitsubishijeva za 700EUR hladi že 5 let normalno brez problam.

Naslednja bo Daikin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

care20 ::

Mam mitsubishi msz sf25ve ki sem jo kupil tocno pred 2 leti in se poleti hladim, pozimi pa grejem vedno na auto in dela bp... Kupil sem jo lmt grosist ki jo je tudi namontiral... Tudi vakumiral jo je,razdalja kaksnih 2 m.. Cena je se vedno ista 795e... Ce je tvoja lg se v garanciji,bi reklamiral ta ekran ki ti je crknil, za ti verjetno ne bo potreben racun montaze

bambam20 ::

care20 je izjavil:

Mam mitsubishi msz sf25ve ki sem jo kupil tocno pred 2 leti in se poleti hladim, pozimi pa grejem vedno na auto in dela bp... Kupil sem jo lmt grosist ki jo je tudi namontiral... Tudi vakumiral jo je,razdalja kaksnih 2 m.. Cena je se vedno ista 795e... Ce je tvoja lg se v garanciji,bi reklamiral ta ekran ki ti je crknil, za ti verjetno ne bo potreben racun montaze



Tud če reklamira še vedno ne bo dosegala odličnosti Mitsubishijeve, ker je posrani LG :)

Dr_M ::

Imam kar nekaj stvari od LGja, odlicni izdelki, ampak klime pa nebi imel.
Leta 2004 smo nabavili eno srednjecenovno panasonic inverter klimo, prvic jo je serviser prisel pogledat po 8 letih, ker se je cev za kondenz zamasila, pregledal je celo, preveril plin, vse v odlicnem stanju. Ta klima se zdej pri novem lastniku stanovanja dela brez najmanjsih tezav.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59771159442 (494) edi123
»

Lastna montaža klime v hiši

Oddelek: Loža
3846134 (16564) Magic1
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405514 (4860) Mare2
»

Prenosna klima, ki samo hladi?

Oddelek: Loža
223855 (3275) ...:TOMI:...

Več podobnih tem