» »

Termalna pasta - prenosnik

Termalna pasta - prenosnik

okica11 ::

Pozdrav vsem,
začuda na ST ne deluje iskanje, zato odpiram novo (iskanje ne dela na Chromu in IE).

Čaka me menjava ohišja na sestrinem prenosniku in ker ga moram v vsakem primeru v celoti razstaviti bi "po poti" zamenjal še termalno pasto na CPU in GPU. Gre za sledeč prenosnik https://www.notebookcheck.net/Asus-Zenb...

Ker prvič menjujem termalno pasto, sploh pa na prenosniku me zanima katero priporočate (rad bi da je malo gostejša da ne bo prevelike packarije). Iščem kvalitetnejšo pasto. Enaka pasta bo potem (mislim, da bi ena doza morala zadostovati za 2 prenosnika) uporabljena na mojem prenosniku (gaming MSI ki se rad segreje ~80 stopinj). Hkrati me zanima kje najti izopropililni alkohol za čiščenje stare paste.

Če ima kdo še kak splošen nasvet pri menjavi se priporočam :)

Hvala!

yayo ::

Thermal Grizzly Kryonaut je trenutno precej v modi za gaming laptope, izopropilni alkohol (izopropanol) Merkur gradbeni materiali.

fosil ::

Še nekaj, pri prenosnikih je pogosto na GPU termalni pad.
Če že menjaš pasto bi bilo dobro zamenjat tudi tega. Zato si nabavi še to.
So pa različne debeline, prej malo preveri katera je prava.
Tako je!

aborko ::

Če veš kaj delaš pa liquid metal.

yayo ::

aborko je izjavil:

Če veš kaj delaš pa liquid metal.

there always has to be this guy :))

okica11 ::

yayo: Hvala, zgleda da bo prava! 1g tuba zadošča za približno koliko nanosov?

fosil: Hvala za idejo! Lahko vzamem najtanjši termalni pad in po potrebi dam enega nad drugega za dvojno debelino?

aborko: Ne, tekoča kovina (no, katera koli prevodna pasta) mi NE pride v poštev.. preveliko tveganje, kljub bistveno boljši toplotni prevodnosti. Mogoče, kdaj v prihodnosti... :)

jand ::

Mogoče zanima še koga: meni je Noctua's NT-H1 delala dobro le kake 3 mesece, potem pa vedno slabše. Enako tudi neka druga pasta (pozabil ime). Liquid metal pa dela odlično že 3 leta. Narediš enkrat in je mir.

Vanadium ::

Kaj pa kaj takega Link?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824640 (4400) Valvoline
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736515 (4631) care20
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352897 (1922) MrStein
»

Applovi prenosniki se pregrevajo, problem rešuje programski popravek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6712958 (9412) Invictus
»

prenosnik pregrevanje grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
61021 (893) asutarv

Več podobnih tem