» »

Prenosna klima, ki samo hladi?

Prenosna klima, ki samo hladi?

RejZoR ::

Ne, ne iščem klimo, ki bi imela smo funkcijo hlajenja, ampak nisem vedel kako naj napišem v naslov... Skratka zanima me če sploh obstaja kakšna prenosna klima, kjer bi se na sami enoti izvajal samo postopek hlajenja in se noben del naprave ne bi segreval kot rezultat hlajenja. Recimo pri običajnih prenosnih klimah moraš vedno naredit odvod vročega zraka in kondenza, drugače zadeva praktično izniči samo sebe.

Določena oseba me je prepričevala, da so nekje videl napravo, ki samo hladi in moraš samo odlivat vodo, ampak glede na to da sem dost tehničen tip, za tako tehnologijo še nisem slišal. Naj bo klasičen kompresorski sistem ali pa peltier-jev element, vedno se nasprotna stran od ohlajene segreva. Teoretično bi lahko slednje hladil z nastalim kondenzom, ampak spet mi nekaj pravi, da ne bi bilo zadost, pa še vlage bi navlekel v zrak. Torej, obstaja kaj takega za kar jezst še nisem slišal?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

RejZoR> Skratka zanima me če sploh obstaja kakšna prenosna klima, kjer bi se na sami enoti izvajal samo postopek hlajenja in se noben del naprave ne bi segreval kot rezultat hlajenja.

Če obstaja, je s fiziko nekaj hudo narobe.

RejZoR ::

Oz če rečem drugače, če so uspeli rešit segrevani del, da ne potrebuješ odvoda vročega zraka ampak da se slednja komponenta nekako drugače ohlaja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

RejZoR je izjavil:

Oz če rečem drugače, če so uspeli rešit segrevani del, da ne potrebuješ odvoda vročega zraka ampak da se slednja komponenta nekako drugače ohlaja...

V vsakem primeru boš moral odvajati "nekaj vročega"

jype ::

Načeloma bi sicer lahko vsake toliko zamenjal vroč ajmer vode za mrzlega, ampak naprave, ki bi tako delovala, ne poznam.

freesty ::

Tak delujejo neke mini "klimice" kjer das noter v posodo led in potem samo tisto razpihava po prostoru.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Wisse ::

V perzijski arhitekturi se pojavljajo t.i. lovilci vetra, ki pogosto vsebujejo še bazen vode. Ko suh, topel zrak piha čez gladino, voda začne izparevat in pri tem sprejme ogromno topolote.
Načeloma bi lahko tudi neka kvazi hišna klima izrabljala nek fazni prehod vode (namesto plina v zaprem krogu) - ali taljenje ali (boljše) izparevanje. V tako napravo bi moral vodo dodajat, vendar bi bil v našem podnebju hlajen prostor hitro prenasičen z vlago.

energetik ::

RejZoR je izjavil:

Oz če rečem drugače, če so uspeli rešit segrevani del, da ne potrebuješ odvoda vročega zraka ampak da se slednja komponenta nekako drugače ohlaja...
To je možno le tako, da v prostor prineseš (drugje) ohlajen predmet in nato odneseš segretega na sobno temp. v tem prostoru.

mn ::

Določena oseba me je prepričevala, da so nekje videl napravo, ki samo hladi in moraš samo odlivat vodo,


Je možno, da gre za odstranjevalec vlage. Vročino je precej lažje prenašati, če je zrak suh kot pa če je nasičen z vlago. Ni pa to hlajenje.

fantasycamp ::

je težko montirat klimo sam?

http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/ogreval...

če kupim samo za en prostor?

šernk ::

Tisto je samo notranja enota, torej rabiš še zunanjo enoto kupit. Drugače pa sam ne moreš montirat klime. Rabiš vsaj kompresor za vakumirat cevi + cevi.

obstajajo sicer neke klime na click in jih sam montiraš ampak prideš cenovno na 1000€. Tako kot z invertersko, ki ti jo nekdo drug montira.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

mn je izjavil:

Določena oseba me je prepričevala, da so nekje videl napravo, ki samo hladi in moraš samo odlivat vodo,


Je možno, da gre za odstranjevalec vlage. Vročino je precej lažje prenašati, če je zrak suh kot pa če je nasičen z vlago. Ni pa to hlajenje.


Sem vprašal, pa niso bili čist 100%. Ker to je bilo prvo na kar sem posumil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

fantasycamp je izjavil:

je težko montirat klimo sam?

http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/ogreval...

če kupim samo za en prostor?


ce nima samomontoznih klipsen potem treba vakumirati, cevi stanejo cca 10 eur m2, parapeti ....


tole je ok .. vsako leto jih ima spar cca 100 eur ceneje ...
GWHN12A3NK3BC
http://www.klimatiziran.si/gree_klimats...
Hitra spojka (lastna montaža klime) | ON-OFF klima

470€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

milica ::

Imam kompaktno hladilno napravo. Topel zrak v prostor piha prek posebnega filtra, ki je prepojen z vodo. Z izhlapevanjem vode se zrak občutno ohladi.

korenje3 ::

klimatska naprava je v bistvu toplotna črpalka, enako kot hladilnik ipd. zato moraš toploto odvajat v drugi prostor. če imaš komplet klimo v istem prostoru se bo ta prostor samo še segreval, namreč za poganjanje kompresorja se porablja elektrika ki se pretvarja v toploto.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

energetik ::

milica je izjavil:

Imam kompaktno hladilno napravo. Topel zrak v prostor piha prek posebnega filtra, ki je prepojen z vodo. Z izhlapevanjem vode se zrak občutno ohladi.
Ja, zelo koristno v teh dneh, ko je rosišče preko 20°C, še dodatno vlago furat v prostor. :))
Ta tvoja "hladilna" naprava je kvečjemu primerna za puščave, kjer je zrak izjemno suh. V našem podnebju pa še poslabša stanje.

GupeM ::

RejZoR> Skratka zanima me če sploh obstaja kakšna prenosna klima, kjer bi se na sami enoti izvajal samo postopek hlajenja in se noben del naprave ne bi segreval kot rezultat hlajenja.

Če obstaja, so rešili "problem" globalnega segrevanja.

Avenger ::

A bojo kej kmalu izumili napravo, ki bi pretvarjala toploto v elektriko? :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

hojnikb ::

Avenger je izjavil:

A bojo kej kmalu izumili napravo, ki bi pretvarjala toploto v elektriko? :D

že obstaja dolgo v obliki seebeck generatorja. Posredno pa lahko pretvoriš tudi z stirling motorjem, parnim motorjem, itd..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

energetik ::

Kaj pa misliš, da počnejo termoelektrarne in termočleni? :))

fantasycamp ::

koliko se giblje najcenejša montaža? je kaj pod 200€?

Utk ::

Če plačaš montažo, dobiš klimo z 8,5% davkom. Pri 1000 evrih za klimo, te pride montaža že tako malo, da se ne splača sam matrat. Samo moraš pazit, da ti čisto vso razliko v ddv-ju ne pobere monter, ampak da imaš tudi ti kaj od tega.

...:TOMI:... ::

Nekaj napotkov za montažo in nakup klime.

Klimo kupite, ko ni sezone, takrat je vse ceneje, hitreje. Pa ko je vroče, lahko prižgeš klimo, ne pa da čakaš monterja.

Pred montažo klime ustrezno izoliraj hišo, mogoče sploh ne bo potrebe za nakup klime.

Prenosnih klim se ne kupuje, to je za tiste, ki bi radi imeli še bolj vroče, kot že imajo. So totalno brezvezne in neuporabne.

Danes se dobi inverter klime za skoraj isti denar kot navadne ON/OFF klime. Treba je malo premisliti.

Klim se ne kupuje nekih levih znamk. Kupi se take, kjer so izkušnje dobre. To so večinoma japonske klimatske naprave. Bolje poceni uveljavljena znamka kot poceni leva firma.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4116 117 118 119 )

Oddelek: Kaj kupiti
59361150561 (398) easyrider3
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830121 (24283) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259949 (8690) Okapi

Več podobnih tem