» »

Kraja v tujini

Kraja v tujini

APPluk ::

Pozdravljeni!
Pred nekaj dnevi sem naredil nekaj nabolj norega do sedaj, na bencinski črpalki v Italiji sem ukradel sendvič v vrednosti 1,7€.
In me zanima če lahko dobim kakšno kazen, glede na to da ima trgovin videonadzor in sem bil pri dejanju posnet.
Sem zelo jezen nase in mi je zelo nerodno, izdelek sem sprva mislil plačati in sem čakal v vrsti, nato pa sem z izdelkom odkorakal iz trgovine.
Kakšna je možnost da dobim kazen in kolikšno lahko pričakujem, sem pa mladoleten in sem potoval z avtobusom (verjetno je poneto ko sem izstopil/vstopil na bus).
  • zaklenil: Mavrik ()

hammock ::

APPluk je izjavil:

Pozdravljeni!
Pred nekaj dnevi sem naredil nekaj nabolj norega do sedaj, na bencinski črpalki v Italiji sem ukradel sendvič v vrednosti 1,7€.
In me zanima če lahko dobim kakšno kazen, glede na to da ima trgovin videonadzor in sem bil pri dejanju posnet.
Sem zelo jezen nase in mi je zelo nerodno, izdelek sem sprva mislil plačati in sem čakal v vrsti, nato pa sem z izdelkom odkorakal iz trgovine.
Kakšna je možnost da dobim kazen in kolikšno lahko pričakujem, sem pa mladoleten in sem potoval z avtobusom (verjetno je poneto ko sem izstopil/vstopil na bus).

Za 1,7€ te ne bo nihce lovil, ni vredno casa. Na teh servisih se tako pokrade na tone robe, sploh kjer je dosti tranzitnega prometa.

Drugace pa je to kr slabo, da sendvice krades. Da karkoli krades v bistvu, ne glede na vrednost. Nehaj.

APPluk ::

Zelo mi je nerodno, takoj ko sem prišel iz trgovine mi je bilo žal.
Sem pa 10min pred tem kupil nekaj drugega in sem pustil drobiž ker je trgovec delal izjemno počasi in se mi ni dalo čakat,
nevem kaj me je prijelo da sem kradel.

bambam20 ::

Če se zavedaš, da je bilo to početje napačno in v sebi veš, da tega ne boš več počel ti je oproščeno.

Tudi sam sem enkrat v življenju kot otrok vzel žvečilni v trgovini. Prvič in nikoli več. Enostavno se mi je takrat zdelo zanimivo. Se mi je pa takoj po početju oglasila vest.

_pobesneli_ ::

Mene zanima kje si staknil ti sendvič za 1,7€ na petrolu v italiji :)
Sedaj ko si že ušel verjetno ne bo nobenih težav, če bi te pa tam ulovili karabinjeri z tistimi njihovimi puškami v roki pa bi se verjetno posral, ne bi se jaz zajebaval z njimi.
Gregor

opeter ::

Jaz bi šel nazaj in plačal vsaj dva evra (že zaradi stroškov) in prosil za odpuščanje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

APPluk ::

opeter je izjavil:

Jaz bi šel nazaj in plačal vsaj dva evra (že zaradi stroškov) in prosil za odpuščanje.

Malo predaleč je, ampak mi je res žal da nisem šel nazaj in se takoj opravičil

_pobesneli_ je izjavil:

Mene zanima kje si staknil ti sendvič za 1,7EUR na petrolu v italiji :)
Sedaj ko si že ušel verjetno ne bo nobenih težav, če bi te pa tam ulovili karabinjeri z tistimi njihovimi puškami v roki pa bi se verjetno posral, ne bi se jaz zajebaval z njimi.

akcija je bla, ker prebiram slovenske forume in vidim da padajo kazni tudi za krajo čokoladic

Še nekaj me zanima, ali je res to da če te ne dobijo pri kraji, da posnetki nič ne veljajo, in če kdo ve kakšne so kazni v Italiji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

Smrekar1 ::

APPluk je izjavil:


Še nekaj me zanima, ali je res to da če te ne dobijo pri kraji, da posnetki nič ne veljajo,


Posnetki veljajo v primeru, da imajo opozorilno nalepko ali tablo, da snemajo in če te je možno z nje nedvoumno identificirati.

V praksi to pomeni, da so za neko tako krajo ničvredni. Nadzorne kamere v prvi vrsti sploh niso namenjene za nadzor nad strankami, temveč nad zaposlenimi. Ti so namreč tudi več kot sposobni kraj, imajo neprimerno več priložnosti za krajo in dosti manj možnosti, da jih kdo zaloti pri kraji.

Če bi med svojim zločinom še koga umoril bi bila druga pesem, ampak kot je raje pozabi na nevarnost kazni in se namesto tega za pokoro nekajkrat do krvi prebičaj, da ti kaj takega ne pade še kdaj na pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kraja v trgovini

Oddelek: Loža
486861 (5116) Glugy
»

pravna pomoč - tatvina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522216 (10765) nezz6548k
»

Kazen smučanje italija

Oddelek: Loža
456445 (3155) pickle_rick
»

Konec zadeve RIAA proti Thomas-Rassetovi ($222k za 24 pesmi bo kar prav) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
16038215 (33774) St235
»

40 držav članic OZN odločno proti izklopu interneta kot ukrepu za varovanja avtorskih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
15249962 (46751) RuskiSnajper

Več podobnih tem