» »

Kraja v trgovini

Kraja v trgovini

hellothere ::

Lep pozdrav!
Naredil sem veliko neumnost in v trgovini z oblačili ukradel izdelek za 2€. Dobili so me, poklicali policijo, naredili zapisnik in me fotografirali. To je moj prvi prekršek, vrednost je zelo majhna, tako da sklepam, da na sodišče ne bo potrebno iti. Vseeno pa me zanima četudi zadeva ne gre naprej na sodišče, ali domov pošljejo kakršen koli drug obrazec?
Hkrati pa me zanima po koliko letih se to izbriše iz kartoteke glede na ta da sem polnoletna oseba.

St235 ::

To je moj prvi prekršek, vrednost je zelo majhna, tako da sklepam, da na sodišče ne bo potrebno iti.

to ni prekršek.
majhna vrednost bo vplivala na sankcijo.
Na sodišče bo treba.
Tolk o blodnjah, ki smo jih v sosednji temi poslušal, da trgovine ne prijavljajo vsake kraje.

Vseeno pa me zanima četudi zadeva ne gre naprej na sodišče, ali domov pošljejo kakršen koli drug obrazec?

dobiš vabilo k sodniku.

Hkrati pa me zanima po koliko letih se to izbriše iz kartoteke glede na ta da sem polnoletna oseba.

ker gre za minorno stvar, kejr boš dobil ali opomin ali pogojno kazen se zadeva izbriše 1 leto po izvršitvi sankcije. Če bo denarna kazen potem tri leta.

vse kar lahko poskusiš je na kolenih prosit lastnika trgovine, da umakne prijavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

starfotr ::

Naj ti bo nauk za naprej. Ne šraufe, fabrke je treba krast!

Aquafriend ::

ne, krast ni treba nicesar, bos dobil popravni izpit v naslednjih zivljenjih, dokler ne bos dovolj za level up

Zgodovina sprememb…

hellothere ::

Sicer sem vprašal policista in je rekel ker je prvič ponavadi potem nisi vabljen na sodišče. Očitno sva se narobe razumela.

Aquafriend ::

Bos povabljen na zagovor v posmrtnem zivljenju. Razen ce vidijo, da si se iz tega naucil, da taksno pocetje ni dobr. Ne stori drugim, kar ne zelis, da drugi storijo tebi.

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

Je trgovina podala predlog za kazenski pregon ali ne? Če ga ni, policisti namreč napišejo le poročilo na državno tožilstvo in s tem se postopek konča.

hellothere ::

Bil je H&M, niso nič omenjali kazenskega pregona. Večkrat sem vprašal glede sodišča, pa so bili odgovori večinoma meni v prid, češ da če je to prvič, da potem sodišče načeloma ne pelje tega naprej, razen če si kaj takega storil že večkrat. V izjavi sem seveda povedal, da mi je žal in da se ne bo ponovilo. Ampak s svojim laičnim znanjem o teh zadevah poskušam izvedeti čim več, da vem kaj me čaka.

scipascapa ::

resno, se hecaš za 2€? in gredo davkoplačevalce spet drkat za stotine € stroškov?

Magic1 ::

Aja če je samo za 2€, potem naj ga pa trgovina pohvali?
Magic

St235 ::

Ko pa ja vsi vemo, da dokler jankovica ne zaprejo se lahko krade kako se hoce.

Magic1 je izjavil:

Aja če je samo za 2€, potem naj ga pa trgovina pohvali?

Normalo, pa se nagrado mu morajo dat, ker je bil tako skromen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PacificBlue ::

Si to kradel prejšni teden v celjskem city centru? Sem videl varnostnika kako je lovil nekoga:)

hellothere ::

Hvala lepa za odgovore. Jaz vseeno naivno upam da na sodišče ne bo treba, ne vem kako je s kazenskim pregonom.
Ampak tole v Celju pa nisem bil jaz:)

Vice ::

In zakaj nisi pojasnil da ni šlo za krajo, ampak za družbeni eksperiment? Lahko se sklicuješ na primer LMŠ. Tako nebi imel problemov z nobeno od naštetih inštitucij.

St235 ::

Vice je izjavil:

In zakaj nisi pojasnil da ni šlo za krajo, ampak za družbeni eksperiment? Lahko se sklicuješ na primer LMŠ. Tako nebi imel problemov z nobeno od naštetih inštitucij.


kar je seveda totalna neumnost. Na socialni eksperiment se lahko sklicuješ dokler te ne dobijo, potem je konec veslja.

Shegevara ::

Men je mal čudno zakaj se gre sodnike vmešavat pri kraji 2€?

Človek pač prizna, kraja gre v kartoteko, plača globo in mirna bosna. Tu bi jaz vpletal sodišče, razen če je kaka pritožba obtoženca ali če gre za 2€ oškodovanec civilno tožbo.

SeMiNeSanja ::

Shegevara je izjavil:

Men je mal čudno zakaj se gre sodnike vmešavat pri kraji 2€?

Človek pač prizna, kraja gre v kartoteko, plača globo in mirna bosna. Tu bi jaz vpletal sodišče, razen če je kaka pritožba obtoženca ali če gre za 2€ oškodovanec civilno tožbo.

Ja kaj bi pa potem Lakotnik in njemu enaki počeli!
Od takih oslarij oni živijo, ti bi jim pa odvzel lep vir prihodka....

Zato tudi ne boš slišal od kakega paragrafarja, da bi bilo na mestu karkoli drugega kot pot pred sodišče z odvetnikom in vsemi ostalimi nepotrebnimi stroški, ki jih to za seboj potegne.
Zanje je to nekakšna od boga dana pravica, da si lahko odrežejo svoj kos kolača ob tuji neumnosti ali nesreči.

Ales ::

Eni imate čisto otročji pristop k pravu. Niti 5 minut časa si ne vzamete, da bi se dejansko pozanimali o postopkih, kaj šele da bi razmislili o vseh možnih konsekvencah takih in drugačnih nahojladri predlogov, pa kar veselo predlagate nekaj tja v tri dni, pa če je sploh relevantno ali ne.

Daleč bolje bi porabili čas, če bi z nogami bingljali s kakega mosta in opazovali oblake.

Bwaze6 ::

Za "uboga 2 evra" ogromno Slovencev dela več kot pol ure. Da to ni nič, lahko zaključi samo nekdo, ki v življenju še ni delal.

Jaz sem imel obratno izkušnjo, na poti domov sem tik pred zaprtjem manjšega Mercatorja tja skočil po drobnarije, brez preverjanja računa. Ker se mi je sčasoma zdelo drago, sem enkrat pteveril, in so bile na računu dražje stvari podvojene.

Ko sem zahteval nadrejenega, seveda ni bilo nikogar več v trgovini - samo še prodajalka, ki se je "zmotila". Pri treh artiklih od šestih? A policijo bi klicali? Zaradi par evrov? Veste, jaz moram zapret, alarm se vklopi avtomatsko... Potem je začela jadikovat, kako ji vsak dan odštevajo od plače, ker se ji v blagajni ne izide, ali ker ljudje kradejo, in je pač začela na koncu dneva razliko pokrivat...

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Men je mal čudno zakaj se gre sodnike vmešavat pri kraji 2€?

Človek pač prizna, kraja gre v kartoteko, plača globo in mirna bosna. Tu bi jaz vpletal sodišče, razen če je kaka pritožba obtoženca ali če gre za 2€ oškodovanec civilno tožbo.

Ja kaj bi pa potem Lakotnik in njemu enaki počeli!
Od takih oslarij oni živijo, ti bi jim pa odvzel lep vir prihodka....

Zato tudi ne boš slišal od kakega paragrafarja, da bi bilo na mestu karkoli drugega kot pot pred sodišče z odvetnikom in vsemi ostalimi nepotrebnimi stroški, ki jih to za seboj potegne.
Zanje je to nekakšna od boga dana pravica, da si lahko odrežejo svoj kos kolača ob tuji neumnosti ali nesreči.

Ah, nas sanjac spet zagovarja kurje tatove... Ker to da v tgovini kaj ukrades je ja nekaj normalnega, ampak da bi potem moral odgvarjat za svoje dejanje je pa nepredstavljivo... Najboljse da kar trgovki ki je krajo zaznala napisejo kazen, ker si je dovolila policijo poklicat.

Vice ::

St235 je izjavil:

Vice je izjavil:

In zakaj nisi pojasnil da ni šlo za krajo, ampak za družbeni eksperiment? Lahko se sklicuješ na primer LMŠ. Tako nebi imel problemov z nobeno od naštetih inštitucij.


kar je seveda totalna neumnost. Na socialni eksperiment se lahko sklicuješ dokler te ne dobijo, potem je konec veslja.


Kar seveda ne drži, vsaj v praski. Papir prenese vse.

zobnik ::

Sem delal v dveh trgovinah, nesel bi nazaj in se opravičil, da si pomotoma zbegano vzel. Vrjami so trgovci prijazni.

imagodei ::

St235 je izjavil:

Tolk o blodnjah, ki smo jih v sosednji temi poslušal, da trgovine ne prijavljajo vsake kraje.

Saj jih ne. Vse trgovine ne prijavljajo vseh kraj. I know for a fact. Nekatere trgovine prijavljajo vse kraje. Zaznaš razliko? ;)
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Vice je izjavil:

St235 je izjavil:

Vice je izjavil:

In zakaj nisi pojasnil da ni šlo za krajo, ampak za družbeni eksperiment? Lahko se sklicuješ na primer LMŠ. Tako nebi imel problemov z nobeno od naštetih inštitucij.


kar je seveda totalna neumnost. Na socialni eksperiment se lahko sklicuješ dokler te ne dobijo, potem je konec veslja.


Kar seveda ne drži, vsaj v praski. Papir prenese vse.


Zakaj ne bi delovalo v praksi?

edi45 ::

Kaki majmun, kdo krade sploh za 2€??!?:|

Machete ::

Vrednost tu nima nobene veze, ne vem zakaj vedno uletijo na netu ljudje s primerjavami šraufi vs tovarne. Zame je isto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

V eni drugi temi https://slo-tech.com/forum/t741723/449 se je šlo za 1,20€.

Če je kazen deluje vzgojno in dejansko deluje, je upravičena in ni škoda denarja. Tako da vrednost kraje ni pomembna.

Smurf ::

Tako je, problem, da je sel krasti. Ali je to bilo 2€, 200€, ali 2000€ nima toliko veze. Bolj ima veze zakaj je ukradel.

Samson ::

Hmmm, recimo da so ga prvic dobili....Kolikokrat ga pa niso do sedaj :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Kenpachi ::

St235 je izjavil:

Ko pa ja vsi vemo, da dokler jankovica ne zaprejo se lahko krade kako se hoce.


Mogoce niti ne bi bil slab koncept. The purge varjanta... :)
Zaraki Kenpachi.

shadeX ::

Kaj pa sploh dobiš v H&M za 2€, če sploh kaj?

Utk ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa sploh dobiš v H&M za 2€, če sploh kaj?

Kazensko ovadbo.

Machete ::

Troll temo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

imagodei ::

Machete je izjavil:

Vrednost tu nima nobene veze, ne vem zakaj vedno uletijo na netu ljudje s primerjavami šraufi vs tovarne. Zame je isto.

V resnici je preprosto. Gre sicer za poenostavljanje, ampak zadane bistvo problema. Tistega, ki ukrade stvar za 2 € običajno tožnik in tožilec uspešno preganjajo, odredi se jim kazen (sorazmerna, jasno), skratka, doživijo posledice.

Tisti, ki "krade tovarne", se običajno oboroži z vojsko odvetnikov, se pravda več let, pravniki najdejo vse sorte olajševalne okoliščine, morda celo kakšno napako v procesu, zamenjat je treba sodnika, pa pritožbe na višje sodišče, pa na vrhovno, pa na ... Na koncu velika večina ne dobi ustrezne kazni; nekateri dejansko nič, nekateri dobijo dopust na odprtem oddelku z vikend izhodi.

Na koncu je izkupiček ta, da tisti, ki je ukradel 2 € vredno stvar nima drugega, razen ukrnjenega ugleda pri tistih, ki ga poznajo; če ima službo, kjer se zahteva nekaznovanost, ostane še brez vira dohodka. Tisti, ki je "ukradel tovarno" pa se po letih pravdanja in krajšem dopustu na Dobu vrne v svojo milijon evrov vredno nepremičnino in uživa v potovanjih na eksotične lokacije.

Tako da - lahko da je zate isto, efekti so običajno nesorazmerni, neenaki in ljudje jih doživljajo kot nepoštene.

Je pa sodobna penologija že prerasla otroške bolezni, ko je bila ideja, da je treba človeka kaznovat tako, da bodo prizadeti (družba?) dobila zadoščenje - zdaj se kaznuje človeka z namenom prevzgoje. No, približke šeriatskega prava sicer v ZDA še vedno izvajajo, pa kot kaže nič ne pomaga.
- Hoc est qui sumus -

Smurf ::

Hja, tudi med kradljivci so tisti, ki so bolj uspesni in manj uspesni. Ni fora v temu, da si manj kaznovan za vecjo stvar, ki jo ukrades. Ampak to, da "tovarne kradejo" tisti, ki so bolj sposobni v "kraji".

Je pa tudi dejstvo, da ljudje zelo radi poenostavljajo stvari. Lahko nekdo naredi vse po crki zakona, pa to nekdo drug vidi, kod da je "ukradel tovarno".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

St235 ::

imagodei je izjavil:

Machete je izjavil:

Vrednost tu nima nobene veze, ne vem zakaj vedno uletijo na netu ljudje s primerjavami šraufi vs tovarne. Zame je isto.

V resnici je preprosto. Gre sicer za poenostavljanje, ampak zadane bistvo problema. Tistega, ki ukrade stvar za 2 € običajno tožnik in tožilec uspešno preganjajo, odredi se jim kazen (sorazmerna, jasno), skratka, doživijo posledice.

Tisti, ki "krade tovarne", se običajno oboroži z vojsko odvetnikov, se pravda več let, pravniki najdejo vse sorte olajševalne okoliščine, morda celo kakšno napako v procesu, zamenjat je treba sodnika, pa pritožbe na višje sodišče, pa na vrhovno, pa na ... Na koncu velika večina ne dobi ustrezne kazni; nekateri dejansko nič, nekateri dobijo dopust na odprtem oddelku z vikend izhodi.

Na koncu je izkupiček ta, da tisti, ki je ukradel 2 € vredno stvar nima drugega, razen ukrnjenega ugleda pri tistih, ki ga poznajo; če ima službo, kjer se zahteva nekaznovanost, ostane še brez vira dohodka. Tisti, ki je "ukradel tovarno" pa se po letih pravdanja in krajšem dopustu na Dobu vrne v svojo milijon evrov vredno nepremičnino in uživa v potovanjih na eksotične lokacije.

Tako da - lahko da je zate isto, efekti so običajno nesorazmerni, neenaki in ljudje jih doživljajo kot nepoštene.

Je pa sodobna penologija že prerasla otroške bolezni, ko je bila ideja, da je treba človeka kaznovat tako, da bodo prizadeti (družba?) dobila zadoščenje - zdaj se kaznuje človeka z namenom prevzgoje. No, približke šeriatskega prava sicer v ZDA še vedno izvajajo, pa kot kaže nič ne pomaga.


dobro napisano, samo rešitev problema ni v tem, da ne kaznuje nikogar. Oziroma, da se manjša kazniva dejanja opravičuje z nekaznovanostjo težjih.

shadeX ::

Utk je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kaj pa sploh dobiš v H&M za 2€, če sploh kaj?

Kazensko ovadbo.


Duhovit odgovor. Mene zanima, če sploh obstajajo izdelki v vrednosti 2€ v takih trgovinah. Že v New Yorkerju, ki naj bi bila cenejša trgovina, težko dobiš kaj za 2€ (sam nisem še videl tako poceni izdelka), v H&M pa še težje.

Že samo par nogavic je dražji ali pa kos blaga kot so tangice so 5€ in več. Tudi kadar so znižanja še nisem videl izdelka za 2€.

St235 ::

glede na to, da je edini vir informacije o 2€ (pa tudi o celotni kraji) vesoljec, ki se je registriral na forum včeraj, to precej pove o verodostojnosti.

JanBrezov ::

imagodei je izjavil:

Tisti, ki "krade tovarne", se običajno oboroži z vojsko odvetnikov...


Torej skrivnost uspeha je v tem, da ne smeš krasti sam.

shadeX ::

St235 je izjavil:

glede na to, da je edini vir informacije o 2EUR (pa tudi o celotni kraji) vesoljec, ki se je registriral na forum včeraj, to precej pove o verodostojnosti.


Bi tudi jaz na to stavil ja. Še partnerka, ki večkrat obiskuje te trgovine pravi da tudi ona ne pozna tako poceni izdelka (kar še sicer ne pomeni, da ne obstaja - naj OP pove kaj je kradel).

Kakorkoli, trol tema gor ali dol, vseeno je bilo podanih nekaj dobrih informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

njyngs ::

St235 je izjavil:

glede na to, da je edini vir informacije o 2€ (pa tudi o celotni kraji) vesoljec, ki se je registriral na forum včeraj, to precej pove o verodostojnosti.

Mogoče pa je throwaway account od uporabnika Gr8t. Je ves denar zapravil za svojo makino s katero divja, pa ni ostalo za nove bele nogavice.

shadeX ::

Je ves denar zapravil za svojo makino s katero divja


Nakup digitalnih stvari zna bit kar draga zadeva danes ja.

Machete ::

imagodei je izjavil:

Machete je izjavil:

Vrednost tu nima nobene veze, ne vem zakaj vedno uletijo na netu ljudje s primerjavami šraufi vs tovarne. Zame je isto.

V resnici je preprosto. Gre sicer za poenostavljanje, ampak zadane bistvo problema. Tistega, ki ukrade stvar za 2 € običajno tožnik in tožilec uspešno preganjajo, odredi se jim kazen (sorazmerna, jasno), skratka, doživijo posledice.

Tisti, ki "krade tovarne", se običajno oboroži z vojsko odvetnikov, se pravda več let,



To ve vsak otrok, ne vem zakaj izgubljaš čas z razlaganjem tega. Stvar državljanov. Očitno nam je tako ok, da vpliv in denar veljata več od enake obravnave. Zgodovinsko in globalno gledano, pa je to očitno pač narava zveri človeške narave.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

njyngs ::

Nisi razumel kaj ti je hotel povedati. Saj gre za enako obravnavo. Oba se znajdeta pred sodnikom. Le da je rezultat drugačen.

Machete ::

Nisi razumel, če misliš, da jaz nisem razumel. Sodniki so iz mesa in krvi in očitno tudi oni raje tripajo na vpliv nekoga v družbi. Lahko so celo milostni, ker je nekdo po kapitalisitčnih merilih pač več prispeval k skupni blaginji, lahko so podkupljeni, lahko pa imajo pač odvetniki vplivneža prav in je pač šibka zakonodaja, ne sodnik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

imagodei ::

St235 je izjavil:

dobro napisano, samo rešitev problema ni v tem, da ne kaznuje nikogar. Oziroma, da se manjša kazniva dejanja opravičuje z nekaznovanostjo težjih.

Tu se seveda docela strinjam s tabo. :)

Machete je izjavil:

Nisi razumel, če misliš, da jaz nisem razumel. Sodniki so iz mesa in krvi in očitno tudi oni raje tripajo na vpliv nekoga v družbi. Lahko so celo milostni, ker je nekdo po kapitalisitčnih merilih pač več prispeval k skupni blaginji, lahko so podkupljeni, lahko pa imajo pač odvetniki vplivneža prav in je pač šibka zakonodaja, ne sodnik.

Potem pa sploh ne razumem, čemu se čudiš, da sem ti šel pojasnjevat. Ker je zgledalo, da ne razumeš, zakaj folk vlači šraube in tovarne v debato.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Vrednost tu nima nobene veze, ne vem zakaj vedno uletijo na netu ljudje s primerjavami šraufi vs tovarne. Zame je isto.


Ne, ni isto. Tudi zakon uposteva resnost zlocina. Ljudi bolj moti nekaznovanost.

louser ::

Če misliš, da te ne bodo dobili, igraš majmuna. Če misliš, da te bodo, vrneš.
Še največ škode si folk naredi s samoinkriminacijo in sodišča, ki na 10 obravnavah čez obdobje mnogo let sprašuje prisotne o situaciji, kjer se ponavadi manj izkušeni zaradi degradacije spomina zagovorijo.
Zato imaš odvetnika, da te varuje samega pred sabo.

Glugy ::

Prav je da dobiš vsaj mal slabe vesti pri majhni kraji; da te mal zaskrbi zarad postopkov intega. Verjetn to ne bo kej dost vplival slabo na tvoje življenje bo pa dobra budnica da kasneje kdaj ne narediš kakšne večje neumnosti. Zato se policija ukvarja tud z takimi prijavami. In prav je da se. Preventiva tole. Res pa je da se kratkoročno ekonomsko ne izide.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pravna pomoč - tatvina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522196 (10745) nezz6548k
»

Tatvina - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520256 (14973) 111111111111
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613026 (10614) jozekuch
»

Kraje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14225628 (21809) St235
»

Storil sem kaznivo dejanje - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6321740 (19252) lpknjst

Več podobnih tem