» »

Vibriranje avtomobila

Vibriranje avtomobila

tinchy87 ::

Pozdravljeni,

imamo novega Citroena C4 Picasso, kupljen v maju 2017 po naročilu. Avto ima do sedaj cca 7.000km prevoženega. Včeraj med vožnjo (pri nekje 60-70km/h po asfaltirani cesti) je začel avto močno vibrirati. Tresel se je cel avto in pedalo za gas je "udarjalo" nazaj. Avto ni ugasnil, se je še vedno vozil, vibracija pa je vztrajala. Potem ko smo avto ugasnili in čez čas (10min) ponovno prižgali je spet delal normalno, brez sledi, da bi bilo kaj narobe. A je mogoče že kdo doživel kaj podobnega in ve kaj bi bilo lahko narobe? Na avtu ni bilo še nič rihtano, tudi ne poškodovano. Edina stvar, ki smo jo dodali je bila AdBlue tekočina. V vsakem primeru ga imamo namen peljati naslednji teden na servis, bi pa kakšen nasvet/izkušnja z vaše strani bila zaželena.

Lp,
T.

fikus_ ::

Kakšna mehanska zadeva verjetno ni, če je potem delalo normalno. Verjetno je kaj v zvezi z motorjem, računalnik motorja mogoče. Vse to je ugibanje!

RejZoR ::

Je bilo tresenje tako kot kadar močno bremzaš in se sproži ABS sistem al na drugačen način?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tinchy87 ::

Ne bi rekla, da je bilo na takšen način. Težko definiram kakšno tresenje/vibriranje je bilo. Mogoče podobno kot če bi avto "cukal" in to zelo hitro. Vmes je vibracija popustila in čez kakšen km spet začela v močnejši obliki. Čutiti jo je bilo mogoče po celem avtomobilu, sovoznikov sedež je prav vidno "vibriral". Ko smo zapremzali, znižali hitrost na 50km je prenehala in se potem po ustavitvi in ponovnem prižigu avta ni več pojavila. Tudi kasneje in danes, ko smo šli z avtom, te vibracije ni več.

Unknown_001 ::

Edino kar mi je po opisanem obnašanju logično, da bi treslo celo vozilo pri neki hitrosti, je težava na menjalniku.

Je avtomatik?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

nzxx ::

Vožnja v prenizkih obratih?

tinchy87 ::

Ni avtomatik, je ročni 6-stopenjski menjalnik. Sem menjala tudi v nižjo prestavo pa je vztrajala vibracija, na zaslonu mi je pa pisalo da je potrebno menjati v višjo prestavo. Tudi to poskusila in je isto vibriralo.

Invictus ::

Naštudiraj kako ponoviti napako, in avto prepusti garancijskim popravilom.

Drugič ne kupuj Citroena ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

V katerih prestavah se pojavi težava?

Kako se se obnaša motor na obratih če ga v leru pritisneš do višjih ? OPOMBA najprej ogrejte avtomobil

Če čez celo območje ne trese in zaprede normalno potem je z motorjem verjetno vse v redu.

Invictus je izjavil:

Naštudiraj kako ponoviti napako, in avto prepusti garancijskim popravilom.

Drugič ne kupuj Citroena ;).


Best answer. S tem naj se ukvarjajo oni. Po eni strani res brezveze it diagnostiko. Naj zrihtajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

Na vasem mestu avta nebi vec vozil, v kolikor je avto zaznal napako, je ta zabelezena. Ce racunalnik po dolocenem casu ne zazna iste napake, staro napako izbrise. Tako bojo serviserji hitro nasli napako. Ocitno je, da je motor delal na treh cilindrih. Da niste slucajno dolili bencin namesto dizla?
Drugo, zakaj ste sploh dolivali adblue? Saj ce ste novega dobili, bi moralo zadostovati za 20-25k km.
////

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)

Glugy ::

Po mojem laičnem mnenju so tle dve možnosti:
1. Da neki z pretokom zraka/goriva ni blo neki v redu. Mogoče računalnik ni pravilno nastavljen pol pa pod določenimi pogoji pride do napak. Lahko pa je vzrok za to tud napaka v menjalniku.
2. Da gume niso privite tko k je treba.

Scorpia ::

Glugy je izjavil:

Po mojem laičnem mnenju so tle dve možnosti:
1. Da neki z pretokom zraka/goriva ni blo neki v redu. Mogoče računalnik ni pravilno nastavljen pol pa pod določenimi pogoji pride do napak. Lahko pa je vzrok za to tud napaka v menjalniku.
2. Da gume niso privite tko k je treba.


Slab pretok zraka ni mozen, ker avto bi cukal ne vibriral. Ce bi racunalnik bil napacno nastavljen, bi imelo se tisoce drugih avtomobilov iz skupine PSA tezave. Ce bi bil menjalnik, bi slo za mehansko tezavo, ki pa se ne more sama od sebe popraviti, ker avtor opisuje, da avto vec ne trese.
////

Dr_M ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)


Ne, pri nemcu motor pri 100.000km ze kuri vec olja kot goriva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bambam20 ::

Dr_M je izjavil:

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)


Ne, pri nemcu motor pri 100.000km ze kuri vec olja kot goriva.


A to iz svojih izkušenj? Sam sem imel 4-i BMW-je pa nobeden na 15.000 km ni pokuril niti 1 dcl olja. ;). Vsi so imeli blizu 200.000km in čez.

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IL_DIAVOLO ::

Dr_M je izjavil:

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)


Ne, pri nemcu motor pri 100.000km ze kuri vec olja kot goriva.


Vidim, da kupujes nemca...ni to res, tako da kar pogumno ;)

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dr_M je izjavil:

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)


Ne, pri nemcu motor pri 100.000km ze kuri vec olja kot goriva.


Vidim, da kupujes nemca...ni to res, tako da kar pogumno ;)



Olje ni problem. So pa problemi s ketnami.

Jajca na oko ::

@rupsi31
:))Kva pa Twingo ta je tud kul sploh trepalnice na zarometih pa streha na rolo :D

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Jajca na oko je izjavil:

@rupsi31
:))Kva pa Twingo ta je tud kul sploh trepalnice na zarometih pa streha na rolo :D


Pri VW beetlu si dobil vazo na armaturki :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

r00k ::

V vsako temo o avtih zmeri navlečete te vaše vsemogočne nemce, pa sej to je neverjetno.

shintaro ::

tinchy87 je izjavil:

Pozdravljeni,

imamo novega Citroena C4 Picasso, kupljen v maju 2017 po naročilu. Avto ima do sedaj cca 7.000km prevoženega. Včeraj med vožnjo (pri nekje 60-70km/h po asfaltirani cesti) je začel avto močno vibrirati. Tresel se je cel avto in pedalo za gas je "udarjalo" nazaj. Avto ni ugasnil, se je še vedno vozil, vibracija pa je vztrajala. Potem ko smo avto ugasnili in čez čas (10min) ponovno prižgali je spet delal normalno, brez sledi, da bi bilo kaj narobe. A je mogoče že kdo doživel kaj podobnega in ve kaj bi bilo lahko narobe? Na avtu ni bilo še nič rihtano, tudi ne poškodovano. Edina stvar, ki smo jo dodali je bila AdBlue tekočina. V vsakem primeru ga imamo namen peljati naslednji teden na servis, bi pa kakšen nasvet/izkušnja z vaše strani bila zaželena.

Lp,
T.

LEGIT, not.

še en troll, register date 27.8

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

steev ::

bambam20 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)


Ne, pri nemcu motor pri 100.000km ze kuri vec olja kot goriva.


A to iz svojih izkušenj? Sam sem imel 4-i BMW-je pa nobeden na 15.000 km ni pokuril niti 1 dcl olja. ;). Vsi so imeli blizu 200.000km in čez.

lp.


Torej dizle. BMW bencinc če ne pokuri vsaj 1l na interval, neki ni v redu :D
:|

r3dkv1c4 ::

Drugič ne kupuj Citroena ;).


Invictus ali imaš kakšne izkušnje s to znamkod?

Jaz jih imam celo življenje in me ta znamka nikoli ni pustila na cesti, še več, nikoli nisem nič stroškovno nastradal, ker bi moral stalno obiskovat razne delavnice zaradi šalabajzerske firme ala vw, audi, itd...
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Jajca na oko ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dr_M je izjavil:

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)


Ne, pri nemcu motor pri 100.000km ze kuri vec olja kot goriva.


Vidim, da kupujes nemca...ni to res, tako da kar pogumno ;)



Olje ni problem. So pa problemi s ketnami.


Twingo rules

Invictus ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Drugič ne kupuj Citroena ;).


Invictus ali imaš kakšne izkušnje s to znamkod?

Jaz jih imam celo življenje in me ta znamka nikoli ni pustila na cesti, še več, nikoli nisem nič stroškovno nastradal, ker bi moral stalno obiskovat razne delavnice zaradi šalabajzerske firme ala vw, audi, itd...

Francoz je. Premehak. Ni za moj stil vožnje. Šlampasto narejen.

Ponavadi niso firme šalabajzerske, ampak uporabniki, ki kupijo predrag avto, pa ne vozijo avtov na servis.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

steev je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pravim 10 let star nemec>nov francoz

Pa mi folk se kar ne verjame 8-)


Pri nemcu se motor pri 300.000 km šele ogreje. Pri francozu pa avto razpade. 8-)


Ne, pri nemcu motor pri 100.000km ze kuri vec olja kot goriva.


A to iz svojih izkušenj? Sam sem imel 4-i BMW-je pa nobeden na 15.000 km ni pokuril niti 1 dcl olja. ;). Vsi so imeli blizu 200.000km in čez.

lp.


Torej dizle. BMW bencinc če ne pokuri vsaj 1l na interval, neki ni v redu :D


3 bencinarje. Če BMW pokuri 1 litr olja z motorjem ni vse v redu.

lp

IL_DIAVOLO ::

Do sedaj sem vozil megana in cliota.

Zelo slaba preglednost, mehkost avta se najbolj kaze v ovinkih, pospeska nobenega. Da sploh ne omenjam (ne)udobnosti. Edino zvok je dober.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup karavana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15131460 (8023) Twixz
»

Renault Megane GrandCoupe

Oddelek: Na cesti
345885 (4606) neooo
»

Nasvet pri menjavi / nakupu avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18733339 (26040) IL_DIAVOLO
»

Težave pri 2 dni starem avtu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
34857029 (42809) D3m
»

Kupujem zanesljiv nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5915882 (9196) solatjek

Več podobnih tem