» »

PLačilo davka

PLačilo davka

seba993 ::

Zanima me kako je z plačilom davka če dnar zbiraš na straneh za msovno financiranje kot so GoFundMe ali Kickstarter? Vem da gre neki dnara strani sam me zanima kuk oz če moreš ol še kj naši državi nakazat?

shintaro ::

dohodninska lestvica verjetno.

sandmat ::

težko dohodninska lestvica, ker ne nastopaš kot fizična oseba ... kako se računa davek na dobiček pravnih oseb ameriškega podjetja slovenskemu lastniku je pa zanimivo vprašanje za računovodstvo (v kolikor ne vzameš samo proxyja v ameriki in je firma v bistvu slovenska - v tem primeru je obračun enostaven).

orbika ::

A kot fizična oseba ne moreš zbirat denar na teh servisih?

shintaro ::

sandmat je izjavil:

težko dohodninska lestvica, ker ne nastopaš kot fizična oseba ... kako se računa davek na dobiček pravnih oseb ameriškega podjetja slovenskemu lastniku je pa zanimivo vprašanje za računovodstvo (v kolikor ne vzameš samo proxyja v ameriki in je firma v bistvu slovenska - v tem primeru je obračun enostaven).

nevem točno ampak sm govoru z eno računovodkinjo glede tega (za normiran s.p.)... sm ji reku 70% iz USA, 30% iz UK in mi ni rekla nič za USA, samo da za anglijo morem bit atipični ddv zavezanec.

za nekatere zadeve rabiš US TAX ID k ga dobiš na irs site-u.. ampak ne za vse. odvisno od precej stvari, v mojem primeru ne rabim nič , razen plačat sloveniji davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

sandmat ::

Again, fizična oseba (normirani s.p.) - ne moreš bit na kickstarterju.

NikolormousB ::

seba993 je izjavil:

Zanima me kako je z plačilom davka če dnar zbiraš na straneh za msovno financiranje kot so GoFundMe ali Kickstarter? Vem da gre neki dnara strani sam me zanima kuk oz če moreš ol še kj naši državi nakazat?


Prihodki od Kickstarterja se ti štejejo v prihodke podjetja. Brez registrirane dejavnosti tako ali tako ne moreš legalno denarja dobiti na svoj račun.

sandmat je izjavil:

Again, fizična oseba (normirani s.p.) - ne moreš bit na kickstarterju.


Če smo čisto natančni, Slovenci tako ali tako ne moremo uradno prijaviti projekta na Kickstarter. Lahko pa to delaš preko posrednika. Normiran s.p. ni problem.

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

NikolormousB je izjavil:



Če smo čisto natančni, Slovenci tako ali tako ne moremo uradno prijaviti projekta na Kickstarter. Lahko pa to delaš preko posrednika. Normiran s.p. ni problem.


Točno to sem napisal v prvem odgovoru. Če vzameš proxyja je račun enostaven.

shintaro ::

sorry, kaj je to proxy?

NikolormousB ::

Posrednik, ki v Kickstarter vpiše svoj social security number in ti po končani kampanji posreduje denar.

seba993 ::

shintaro je izjavil:

sandmat je izjavil:

težko dohodninska lestvica, ker ne nastopaš kot fizična oseba ... kako se računa davek na dobiček pravnih oseb ameriškega podjetja slovenskemu lastniku je pa zanimivo vprašanje za računovodstvo (v kolikor ne vzameš samo proxyja v ameriki in je firma v bistvu slovenska - v tem primeru je obračun enostaven).

nevem točno ampak sm govoru z eno računovodkinjo glede tega (za normiran s.p.)... sm ji reku 70% iz USA, 30% iz UK in mi ni rekla nič za USA, samo da za anglijo morem bit atipični ddv zavezanec.

za nekatere zadeve rabiš US TAX ID k ga dobiš na irs site-u.. ampak ne za vse. odvisno od precej stvari, v mojem primeru ne rabim nič , razen plačat sloveniji davek.



In na kateri strani si zbiral danr in kaj maš doma?


Vem da na kikstarterju nemoreš zbirat če si z slovenije. Tos em dal sam za primer.

shintaro ::

sorry moje ni kickstarter al ta šara , neki druzga. vse drugače. edino da je US

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

seba993 ::

Bom pol dobil kako konkretno informacijo ali ne?

sandmat ::

saj si jo dobil: definiraj kako si si zamislil to izpeljat in ti bomo povedali koliko davka lahko pričakuješ.

Kot fizična oseba tega ne moreš počet, kot pravna oseba lahko to počneš, če si v US. Če nimaš firme v US rabiš proxyja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823161778 (126598) jype
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314495 (13182) Vikking
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419531 (18151) LuiIII
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824000 (21601) Mavrik

Več podobnih tem