» »

Vprasanje v zvezi z vodnim hlajenjem!!

Vprasanje v zvezi z vodnim hlajenjem!!

MrGTO ::

Torej spravljam se delat vodno vendar me ne neki muci. Naredu bom zaprt sistem in me zanima kako 100% napolniti sistem.Vem da se da en T clen in eno cev, ki se jo na pol napolne.Sam vprasanje je...a ne bo vrglo ven vode?

Pa se neki...odlocam se za vodno crpalko Eheim 1048...a je dovolj tiha, al je kej glasna?
k zdej sm kupo eno levo firmo, pa je kr glasna, je pa potopna med tem ko Eheim 1048 ni.

Hvala za pomoc

Lp, Blaž

OwcA ::

V kolikor ne boš ravno prevračal sistema ne bo "vrglo vode ven".
Eheimi so načeloma tihi.
Eheim 1048 lahko deluje tudi kot potopna črpalka, čeprav si ne morem misliti zakaj bi to želel.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

burkiburke ::

Glej da bo ta cev za polnjenje prišla do vrha sistema...
Zadeva gre počasi in to sistemom; napolni - vključi črpalko - ugasni črpalko, napolni - vključi črpalko... in tak cel dan:D
Jaz mm Eheim 1048 v sistemu in sm zelo zadovoljen. Tiha, zanesljiva (dela 24h vsak dan že 2 leti). Slabše strani te črpalke (če se temu lahko tko reče); visoka cena, obvezno boranje ohišja za vgradnjo, izdelava podložne ploščice proti vibracijam, mal večje dimenzije od drugih črpalk.
LP, Burki

Pudding ::

Blaz daj mail... a si iz Ljubljane? Lahko prides pogledat, kako to dela in potem ti prodam svojo pumpo :)

MrGTO ::

ne nism iz Ljubljane, sm iz Izole :)

Sam neki se, ma kaj je treba na konec te cevi dat kaksen poseben prikljucek al je dovolj samo da je voda visje od sistema?

Lp, Blaž

OwcA ::

Načeloma zadostuje težnost, je pa polnjenje preko T priključka dolgotrajna zadeva.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Pudding ::

A pol pa iz morja napel vodo ne :)

MrGTO ::

sej sm ze razmisljau :D

Pudding ::

kok dalec pa je bajta od morja?

MrGTO ::

okoli 1km :D

Pudding ::

no ja mogoce pa ne ... ;)

ce hoces ti lahko cevi po posti poslem proti manjsi kompenzaciji ;)

BaRtMaN ::

Mene pa zanima, koliko pump bi potrebovalo hlajenje procesorja, northbridga in gradične kartice? Na morphlingovih slikah sem videl 2 zaporedno vezana MaxiJeta, a bi lahko uporabil eno močnejšo pumpo?

Fury ::

bartman ena 1200 l/h pumpa bo cist dost.. jest mam:

1700+ @ 2100mhz (200*10,5) @ 1.85V
1.7V NB (Abit NF7-S)
Radeon 9500 + mod = 9700 @ 360/310

pa radiator od yugica in maxijet 1200, zaprt sistem...

mam pa max. 51°c na procu ob 3 dneh prima, pa se upostevat mors da mam abitko pa cist prvi bios k kao ful visoke temperature kaze (morph prav da dost podobne tistim v jedru) in ce bi mel recimo kaksen 8rda al pa kej bi mel se ene 8°c manj...

BaRtMaN ::

Kul. Kaj pa pomeni zaprt sistem?

Fury ::

pac obicn sistem :) pretocna pumpa+cevi+bloki+radiator+T-clen in cev do vrha kamor tut vodo not nabijes :) pa stoflc na vrhu :D

BaRtMaN ::

Aaha. Samo ni mi jasno, zakaj s T členom traja polnjenje tako dolgo. Kaj ne moreš sproti vlivati in gre kisik ven?

burkiburke ::

Zaprt sistem= vse zaprto, nikjer ne moreš prstke v vodo dat:)
Drugače jaz mam hlajen proc, chipset in grafo z 600 l/h črpalko in cevimi premera 10mm in sm zelo zadovoljen z dobivenim rezultatima, tako da ni mus da bi bilo 1200l/h. Če se uporabljajo cevi večjega premera (in priključki) je boljše imati mal močnejše črpalke ampak ne verjamem da so končne razlike v temperaturi, če primerjamo 600/1200l/h, večje od kaksnih 1-2C. Vprašanje je samo; ali boš šal do končne meje tvojega procesorja ali ne? Če je odgovor da kupi močnejšo črpalko in širše cevi, če pa ne, je boljša tista druga varijanta...

Fury ::

bartman.. mal ulijes, przges pompo, ti mal potegne, spet ulijes, in to drkas k debil in potem k se kao nafila pustis da laufa in gre pocasi pocasi zrak ven in pol mors konstantno dolivat dokler ne odzracis cele zadeve...

Vesoljc ::

hmmm...
bi se dal ta postopek odzračevanja izpelat s kšno kemično foro? recimo da bi v vodo neki dal, kar bi "porabl/vezal" ves plin/zrak v sistemu?

kje ste kemiki? :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

QuickShot ::

jst sem se tud zajebaval s T členom pol sm pa kupu posodo od eddyja,

samo naliješ in zapreš ohišje

lp

Alexius Heristalski ::

Fury, a si ti zamenjal en priključek na radiatorju (gor je en ventil ali nekaj takega - pač nerodna zadeva), daj povej kaj si naredil?
Jaz imam radiator iz Zastave 101. Ima tvoj bakrena rebra?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sergio ::

Klik na 1 MB veliko sliko!

Rešitev je na dlani. Enostavno uporabi 2 T-člena. Ves odvečen zrak bo šel čez drugega ven, medtem ko lahko v prevega mirno dolivaš vodo. Ane? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Alexius Heristalski ::

Sergio, imaš 1/2" silikonske cevi? Kakšnega premera so potem kolena in T-člena?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sergio ::

so 15-mm kolena ter t-členi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Alexius Heristalski ::

OK, hvala, sam sem kupil prav taka.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Fury ::

alexius ja.. tisto mi je superhik pomagal :) dol sva odsraufala tist ventil in odrezala en kos bakra 0.5cm in vanj zvrtala v sredini luknjo za vodo in 2 za tiste navoje, ki so serijsko gor, nato pa sva 15mm L-clen zalotala not v lukno in to je to :D

rebra so bakrena ja :)

Alexius Heristalski ::

Hvala za odgovor!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

burkiburke ::

A si ta pravi, še ceno si gor pustil da vidmo8-) , copate pa še nisi najdo:D ?

gamer ::

sergio kok si dau pa za radiator?:D pa en še uprašane... kok se prbližno porab za člene pa cevi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635021 (4267) SuperHik
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838840 (6552) Jackass
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646342 (5079) LordWorm
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291590 (1249) Gejmer
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517264 (12346) the_unborn

Več podobnih tem