» »

vodno hlajenje

vodno hlajenje

1
2
»

DjTonic ::

Če koga slučajno zanima nakup Prometeie Mach II, naj vas razveselim, da zadevo prodajajo v eni trgovini v Grazu/Avstrija. Sicer dvomim, da si jo bo kdo kupil ampak vseeno:D. Klik

frenk ::

no jest bom probal dat phase change v seminarsko za maturo in s tem pridobiti dostop do frezal in osatlih mašin, pol bomo pa vidl do kje gre lahko homemade phase-change;)

LordWorm ::

A da lahko kak link o tem kako vodno hlajenje s peltirjem deluje?Pa eno ENOSTAVNO stran z veliko slikicami prosim!

Ker jaz ze dlje casa razmisljam o tem in nabiram denar.Definativno pa imam v mislih peltir,ker ce ze grem v to grem ornk.
V mislih pa imam vodo pri tam od minus 10 do 0 stopinj,ki bi krozila po kisti, vodni bloki pa bi bili na CPU, GPU in disku.Samo ce prav razumem bi moral s peltirji hladit vodo da bi prisel do tega.
Najprej sem pa imel v mislih da bi imel 1 peltir in bi tista hladna stran hladila vodo.Ta stran bi bila na bloku od procesorja.

Ko bom ugotovil kaj hocem bom rabil nekoga ki bi to naredil.Ali naj recem to tam kjer kupujem hardwere[nevem kolk so iskuseni] ali kdo dela to za denar?

Dr_M ::

ce mas ksnga starga celerona al pa p3 se ti se mogoce splaca peltier, ce pa mas p4 ali ksnga novejsga AMDja se to ne splaca vec, ker je za hlajenje take toplote povsem neucinkovito, pa se energijsko pozresno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LordWorm ::

Ok se pravi prevec energije bi potrosu da bi sploh kej ohladil procesor.Sem prav razumel?
Ja procesor je XP1800 in pocasi razmisljam o menjavi.

Se pravi je zame varjanta z hladilnikom?Enostavno hladilnik hladi vodo?Ce si naredim dobro vodno hlajenje s hladilnikom kolk stopinj bo priblizno imela voda?

Dr_M ::

ce mas dobr radiator in dobr prepih, potem lohk vodo ohladis skor na sobno temperaturo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

frenk si že kaj napredoval s phase change? :)

LordWorm ::

Radiator lahko kupim dober, prepiha pa nebo ker bo kista neslisna-samo 3je neslisni ventilatorji.Neslisnost je tudi ena od ciljev.

Sobna temperatura??Mah to ni to!Ocitno vodno hlajenje se ni razvito.Kaj pa polet??

Torej ce bi sel v to bi sistem malo ohladil in kista bi bila tiha.Za 100 jurjev pa nevem ce se splaca.

Hm kdo zdej hladi vodo-radiator ali hladilnik?

Dr_M ::

ja ce hoces sub zero, je ena od moznosti prometeia, ki je ze omenjena v tej temi. :) z navadnih vodnim pac ne mores, ker je pac zrak topel..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LordWorm ::

Ja bi sel kupit v Graz.Samo nevem kaj sploh predstavlja?Vodno hlajenje s peltirjem al kaj?Mal prevec ventilatorjev vidim, pa peltirja smo rekli da ne...mogoce bom pa pristal na navadno vodno hlajenje.Bo vsaj tih in dokaj ohlajen.

DjTonic ::

Prommy je čisto druga zgodba, kot kakšno vodno,.. Je pa to v bistvu kompresorsko hlajenje.

Evo eno slikico home made chillerja:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

frenk ::

DjTonic: do zdele sm iskal reducirke, ampak zdele sm jih pa pomoje najdu...jutr grem pogledat v Empor:))...btw, moj phase-change ne bo tak navadn ampak bo imel evap za cpu, nb in vga...poleg tega tud kapilare ne bo...če bi hotu navadnga nardit bi mel že narjenga...nočn preveč hitet, ker hočm to nardit zelooo kvalitetno in pri tem je pomemben vsak detajl

garrett33: resno razmisli o chillerju ali pa morda celo o direct die phase change hlajenju;)...poleg tega imaš pa tudi tole temo: Water chiller:)

TESKAn ::

Garrett33, najprej si malo poglej članke na Slo - Techu, jih je kar en par o vodnem, peltierih,...potem pa še pogooglaj o stvareh, ki jih ne boš povsem razumel. Ker pričakovat, da boš kar tako, na horuk, ne da bi se kaj pozanimal, kaj naredil, je bolj utopično...tako narediš kvečjemu eno povprečno hlajenje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

LordWorm ::

Mislm hotu sem zvedet samo osnovno delovanje da vidim ce je to kar jaz iscem.

Frenk hvala za link!Modela sem kontaktiru in upam da se dela te chillerje!

LordWorm ::

SoNgoKu sem pisal mail in se vedno ni odgovoril.A kdo ve ce se on ali pa kdo drug ukvarja s temi chillerji?Mislim ce jih dela....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mnja, nakup peltilerja ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341685 (1158) EX-B
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352278 (1894) Eru
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272208 (1899) TESKAn
»

Idej za resitev kondezacije in se vedno imeti pelt ter nizke temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322284 (1911) Tic
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223405 (2775) TESKAn

Več podobnih tem