» »

Vodna pumpa ropota

Vodna pumpa ropota

1
2
»

tec ::

Pa je tale eheim res tko neslisna kot pravite? Jest sedaj iscem eno dobro in tiho pumpo, pa mi je tale padla v oci. Kdo jo ima naj poroca, kolk hrupa oddaja.

Hvala

bajker ::

Jaz sem imel najprej Hydor L25, pa sem bil razočaran, ker je bila precej glasna in je zelo vibrirala. Potem sem si od kolega akvarista sposodil Eheim 1048, ki pa je čisto druga pesem. Sicer je precej velika, teče pa precej bolj mirno in ima že v osnovi keramično os. Pri ugasnjenem računalniku jo je recimo z razdalje 1m komaj slišati, pri delovanju pa jo preglasijo ventilator in tudi Seagateov disk. Zaenkrat sem mu jo kar zaplenil, ima pa jo Fran-cool pc, pa jo menda tudi v Lesnini na Brdu, neka štacuna za domače zivali.

DominusSLO ::

bajker
Bodi tako prijazen in nam povej, če je kaj razlike na temperaturi proca. Po možnosti navedi tudi temperature vode.
Hvala, LP

tec ::

bajker, koliko blokov imas in kaksna je kolicina vode v sistemu?

nikonezna ::

Glede ropotanja L35 je pri meni tako...trese se precej, sam če se ničesar ne dotika nima kaj robotat....jaz pa sem jo še dodatno obesil na gumijaste trakove :D
brez podpisa

hudogriz ::

kolk se pa pozna pri L30, če dokupiš keramični impeler, glede tišine?

freserovski ::

tudi mene zanima za najtišjo.... torej se splača nabavit eheim?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

SuperHik ::

danes sem mal klicaril okrog

Eheim 1048, se da dobit v trgovinah TUKANO, za 16k

mislim da je najcenejša varijanta pri cool-pc.org

cu
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

TommyBoy ::

TLELE majo ugodno ceno.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

bajker ::

@DominusSLO: takoj po zamenjavi čepalke kakega večjega vpliva na temp. proca ni bilo opaziti, sem pa kasneje naredil še par modov, dodal pa sem tudi VGA blok (imel sem težave s pritrditvijo na GF6800, lepo rešil Eddy), pa še menjava radiatorja. Končni rezultat so manjše temp. proca ob solidni tišini. Najglasnejša zadeva trenutno sta dva Papsta 120, ki hladita radiator. Temp. vode še ne vem, v planu je nakup sonde.

@tec: imam dva bloka, oba Eddyeva, za proc in za GF6800, količina vode je ~6dl.

misso ::

gremo se malo spet vrnit na vprašanje zakaj mi ropota pumpa?

Dones sem malo modal napajalnik, ven sem vzel ventilator in ga zamenjal, tako da se ga sploh več nesliši ampak zdej se mi pa sliši še bol pumpo ki ropota, zdej tudi če jo iz 220V ištekam nič nepomaga oz če jo premaknem tudi ne.

kaj bi lahko bilo to narobe?

DominusSLO ::

misso si dal notri keramični impeler? Če nisi, je to edina stvar, poleg oblog, ki ti pumpo lahko utiša;)

misso ::

Aha nisem še dal notri keramični impeler, pumpa mi leži na peni (da malo oblaži vibracije)

SuperHik ::

lp

kupil sem Eheim 1048 pumpo s keramičnim impelerjem, mi morm rečt da je vliko tišja oz. veliko bolj mirna od MaxiJet 1000.

tako da sem z nakupom zadovoljen

cu
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353023 (2434) MasterMiG
»

Vodna pumpa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
966382 (4703) LittleDevil
»

Bi L30 zdržala dve LADI?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
441828 (1122) DominusSLO
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018366 (6466) Jackass
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838834 (6546) Jackass

Več podobnih tem