» »

Sestavil nov PC, gori rdeca lučka!

Sestavil nov PC, gori rdeca lučka!

«
1
2

bonanno ::

Gori mi led rdeca lucka na maticni od Cpu

Zdi se mi da sem use pravilno sestavil, procesor sem pravilno obrnil in vstavil.. vec je razvidno na sliki
https://www.pic-upload.de/view-33450559...


https://www.pic-upload.de/view-33450582...
  • spremenil: bonanno ()

K0l1br1 ::

Morda se pritožuje, ker nimaš priklopljenega ventilatorja in seveda hladilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

bonanno ::

Sliko sem naredil ko sem cooler dol pobral tudi z priklopljenim coolererjom je gorela

xmetallic ::

R5?

K0l1br1 ::

Daj sliko cele plate. Potem je tudi varianta, da bi moral posodobiti bios.

xmetallic ::

Če imaš Ryzen 5 je velika verjetnost, da BIOS nima prave verzije. R7 je podprt out of the box, za R5 pa je treba najprej posodobit bios. BIOS lahko posodobiš samo z R7.

Zgodovina sprememb…

bonanno ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Tele komponente imam.

xmetallic je izjavil:

Če imaš Ryzen 5 je velika verjetnost, da BIOS nima prave verzije. R7 je podprt out of the box, za R5 pa je treba najprej posodobit bios. BIOS lahko posodobiš samo z R7.



Pa kako bom zdj to naredil.. ta komp so mi proporčila gospoda😀 z foruma, sem mislil da nebo tezav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

Telbanc ::

bonanno je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Tele komponente imam.

xmetallic je izjavil:

Če imaš Ryzen 5 je velika verjetnost, da BIOS nima prave verzije. R7 je podprt out of the box, za R5 pa je treba najprej posodobit bios. BIOS lahko posodobiš samo z R7.



Pa kako bom zdj to naredil.. ta komp so mi proporčila gospoda😀 z foruma, sem mislil da nebo tezav


Ja mamo tle par pravih "specijalistov".

:D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

K0l1br1 ::

Ko si imel naročilo, si imel opcijo, update bios za 9.99 EUR. Sedaj, ali pošlji nazaj, da ti posodobijo, ali najdi lokalno rač. štacuno, kjer ti ga bodo posodobili, ali pa naroči s kitajske bios updater za cca 3 EUR, pa posodobi sam (čez en mesec).

bonanno ::

K0l1br1 je izjavil:

Ko si imel naročilo, si imel opcijo, update bios za 9.99 EUR. Sedaj, ali pošlji nazaj, da ti posodobijo, ali najdi lokalno rač. štacuno, kjer ti ga bodo posodobili, ali pa naroči s kitajske bios updater za cca 3 EUR, pa posodobi sam (čez en mesec).


Nemorem vrjet da mi to kdo ni pred nakupom svetoval .

Se prav katero tocno komponentno jim moram potem poslati nazaj ?

xmetallic ::

Pošlji e-mail na MSI s serijsko številko da ti najprej povejo ker bios ima. Pa tudi MF lahko vprašaš če ta matična mora biti posodobljena. Na spletni strani za to ploščo ne piše, da potrebuje posodobitev. Preden pošiljaš preveri, če je res problem v biosu. Če je to problem potem greš lahko do kakšnega servisa v Sloveniji, ki ti za par eur posodobi bios. Ceneje te bo prišlo kot pošiljanje v Nemčijo.

Zgodovina sprememb…

bonanno ::

Ok,

drugac pa v primeru da jim bom vrnil(zivim v Nemciji) da mi updejtajo jim vrnem maticno in procesor al samo maticno?

xmetallic ::

Maticno

Predator X ::

bonanno je izjavil:

Ok,

drugac pa v primeru da jim bom vrnil(zivim v Nemciji) da mi updejtajo jim vrnem maticno in procesor al samo maticno?


Dejno bios updatat je tud simpl.
Mal preglej YT in boš znal.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Da se niste malo prehitro naskočli zajca. Bojda vse plate, neglede na bios, podpirajo vse Ryzen procesorje po defaultu.


Teoretično je sicer možno, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

r3dkv1c4 ::

...smo imeli paciente, ki so napačno power kable priklopli....;)

xmetallic je izjavil:

Če imaš Ryzen 5 je velika verjetnost, da BIOS nima prave verzije. R7 je podprt out of the box, za R5 pa je treba najprej posodobit bios. BIOS lahko posodobiš samo z R7.

Kje si ta info našel?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

DarwiN ::

Tukaj med komentarji ima eden podobno težavo z R7 1700 CPUjem.. Tko da ... pitaj Boga.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

Lahko je tud RAM.

r3dkv1c4 ::

Ne se prenaglit s pošiljanjem, ker po mojem mnenju ni težava v r7 - wrong bios kombinaciji.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

DarwiN ::

Če jaz prav vidim po teh dveh priloženih slikah, je OP priklopil samo 1x4 PIN dodatnega 12V napajanja za CPU... Bo treba še drugega priklopit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Če jaz prav vidim po teh dveh priloženih slikah, je OP priklopil samo 1x4 PIN dodatnega 12V napajanja za CPU... Bo treba še drugega priklopit.


Še enkrat naj slika, vse komponente oziroma celoten build

Zgodovina sprememb…

bonanno ::

DarwiN je izjavil:

Če jaz prav vidim po teh dveh priloženih slikah, je OP priklopil samo 1x4 PIN dodatnega 12V napajanja za CPU... Bo treba še drugega priklopit.


Sem se drugega in kaze enako, bom probal naresti par posnetkov

Predator X ::

bonanno je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Če jaz prav vidim po teh dveh priloženih slikah, je OP priklopil samo 1x4 PIN dodatnega 12V napajanja za CPU... Bo treba še drugega priklopit.


Sem se drugega in kaze enako, bom probal naresti par posnetkov


dej slikaj PC
daj gor cooler, dej notr sam en ram stick (probi oba) .

Zgodovina sprememb…

bonanno ::

Predator X ::

1 stick ram probi

bonanno ::

Predator X je izjavil:

1 stick ram probi

sem,isto kaze

Predator X ::

bonanno je izjavil:

Predator X je izjavil:

1 stick ram probi

sem,isto kaze


biops update.
Si pa vzel tud najbolj šrot plato

bonanno ::

Predator X je izjavil:

bonanno je izjavil:

Predator X je izjavil:

1 stick ram probi

sem,isto kaze


biops update.
Si pa vzel tud najbolj šrot plato



ja to kr povej unim pod temo
Nakup namiznega PC-ja .. :)

DarwiN ::

Torej gori druga led lučka?

Sodeč po manualu ledice namigujejo na naslednje težave (po vrstnem redu):
- cpu
- ram
- vga
- boot

Pri tebi naj bi bila potemtakem napaka v ramu.

- poskusi eno palčko v različnih slotih
- ponastavi bios preko jumperja
- izposodi si palčko rama od kolega in posodobi bios, v kolikor boota. Mogoče plati ne paše ta tvoj ram in bo sprejela nek navaden 2133/2400 Mhz ram.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

bonanno ::

DarwiN je izjavil:

Torej gori druga led lučka?

Sodeč po manualu je ledice pomenijo naslednjo težavo:
- cpu
- ram
- vga
- boot

Pri tebi naj bi bila potemtakem napaka v ramu.

- poskusi eno palčko v različnih slotih
- ponastavi bios preko jumperja
- izposodi si palčko rama od kolega in posodobi bios, v kolikor boota. Mogoče plati ne paše ta tvoj ram in bo sprejela nek navaden 2133/2400 Mhz ram.



na začetku gori samo od CPU potem cez neki casa so začele še ostale se prižigat po vrsti.

Mah bom jutri skočil do servisa da mi updejta .. pa bomo vidl kaj bo potem.

DarwiN ::

Sej je prav, da sveti za cpu..

Najprej posveti cpu, check, potem rami, check, potem vga, check, in potem boota..

Vprašanje je, kje se ustavi?.. Katera ledica gori in ne ugasne?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bonanno ::

bom sedaj probal narest video

bonanno ::

https://streamable.com/gmfj7 evo video..

po vrsti lučke:

CPU
RAM
VGA
BOOT

ja zanimivo ne stoji več pri CPU

ustavi se za nekaj casa pri Ramu, in potem ge naprej na BOOT in tam ostane nekaj časa.. potem se pa komp ugasne.

K0l1br1 ::

Iz katerega razloga procesor nima hladilnika in ventilatorja?
BTW zaslon da kaj od sebe ali popolen nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

bonanno ::

Sedaj je pisalo Memory changed !

Pres f1 to setup
Pres f2 to countine al neko tazga

Jz sn dal f1 in se je ugasnil, zdej ko se prizge in pride lucka do Rama, se pc ugasne.

K0l1br1 ::

Če ti to dela, potem ni procesor, pa tudi updata ne rabiš, pa tist hladilnik daj gor, da ti slučajno termostikalo v procesorju ne da komande za izklop vsega skupaj.

bonanno ::

Sem se enkrat probal in pritisnil f2 in se prav tako ugasne.

K0l1br1 ::

Pa baterijo rukni ven za par minut, da se na novo naštela vse skupaj. Če imaš reset bios stikalo, jo prav tako uporabi.

bonanno ::

Delaaaaa nemorem vrjet

Dal sem hladilnik nazaj je mozn da zaradi tega ni delal?

Sam zdj mi pri instalaciji winsov ne zazna misko pa tipkovnice, cudno ker usb kljucek je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

K0l1br1 ::

Procesor, če je švoh, ima 40 W, če je kolikortoliko bolj močan, je takoj več. Računalnik ti v idle vleče vsaj 0.5A, torej 110 W. Tistih par mm2 oddaja v štartu 40W+, toplota pa nima kam iti. Nima pogojev, da bi delalo.

Mogoče bi moral vklopiti v biosu USB keyboard itd. ali legacy, ne vem točno, probaj ponastaviti vse skupaj v biosu, včasih je bilo tako, da si imel neke safe settings... včasih pa je dovolj že izklop računalnika na način, da odklopiš tudi iz vtičnice.

bonanno ::

Kr ne zazna miske in tipkovnice ko hocem winse instalirat.. usb kljuc pa hoce na kazerem so winsi

ombre ::

Ne bo ti zaznal miške in tipkovnice, ker nima gonilnikov za USB 3.0. Posnemi si recimo Windows USB Installation Tool iz gigabyte strani in naredi windows bootable ključek preko tega. Doda ti gonilnike za USB3 in lahko običajno potem namestiš winse.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

bonanno ::

Mislm da so na maticni 2.0 usb.
Ampak zakaj zazna usb kljucek z winsi ki ga vstavim v 3.0 ?

ombre ::

Bios ti ga zazna. Ko se naloži OS, pa windows ne zazna USB 3, ker nimaš gonilnikov. Nameščaš Windows 7 ane?
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

bonanno ::

Aja ok , bom nalozil goniilnike , hvala

Predator X ::

bonanno je izjavil:

Delaaaaa nemorem vrjet

Dal sem hladilnik nazaj je mozn da zaradi tega ni delal?

Sam zdj mi pri instalaciji winsov ne zazna misko pa tipkovnice, cudno ker usb kljucek je


Se ti hecaš? Ti si resno probaval brez hladilnika? Bodi srečen, da se ni zagnal.

Baja ::

lol, best test video ever.

zakaj hudiča si sploh poskušal zagnati masino brez hladilnika! a misliš da je za okras tam?

misko in tipkovnico vtakni v usb 2.0 in v biosu vklopi legacy mouse and keyboard support.

Compufreek ::

Lučka je predvidoma bila ker si priklopil samo 4 pin-e, sedaj si priklopil vseh osem pa se ti je komp zagnal ... potem pa se je itak ugasnil ker je videl da nimaš hladilnika, zanimivo da so ti vse to že na začetku napisali ostali... Zakaj sploh postaš na forum če pol ne poslušaš kaj se ti napiše :)
Vglavnem super da se je uredilo, pa posnemi windows 10 da se izogneš nadaljnim težavam z ryzenom, še posebej če je komp mišljen za gaming.

Lp

bonanno ::

Baja je izjavil:

lol, best test video ever.

zakaj hudiča si sploh poskušal zagnati masino brez hladilnika! a misliš da je za okras tam?

misko in tipkovnico vtakni v usb 2.0 in v biosu vklopi legacy mouse and keyboard support.



:) ) sej na začetku sem imel hladilnik gor, sam pol k sm videl da mi je vrgel rdečo lučko za CPU sem ga snel dol in ga tko pustil da je bolj pregledno... ampak ja nisem vedel da se nebo zagnal brez hladnilnika gor, pač amater :)

ja kokr je napisal Compufreek, napaka je bila da nisem ostale 4 pine priklopil ... ugavnem zmeda 2 dni sem ga sestavlju :)

bonanno ::

Baja je izjavil:

lol, best test video ever.

zakaj hudiča si sploh poskušal zagnati masino brez hladilnika! a misliš da je za okras tam?

misko in tipkovnico vtakni v usb 2.0 in v biosu vklopi legacy mouse and keyboard support.


https://ibb.co/cOp0ua
https://ibb.co/cMGPLF

Upam da sem pravilno slikal, vglavnem bilo je ze enabled, tko da mi vseeno v winsi ne zazna miske in tipkovnice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RYZEN - OC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
26161936 (11206) strumf666
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17514637 (8615) Jerry000
»

Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
211630 (1278) A110
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877293 (6004) lolipop2
»

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647319 (5482) ziga1990

Več podobnih tem