» »

RYZEN - OC

RYZEN - OC

««
6 / 6
»
»»

dolenc ::

Isti rami Crucial balistix sport 3000mhz, cl15, micron edie, dual rank, drug proc in plata.

3600cl16@1.4v (pustmo zdej da mam 1.34v nastavljen).

Nč posebenga, pretipkal iz kalkulatorja, se pa vid da gre zen2 memory kontroler mal višje kot zen+.

Nwanko ::

balistix sport 3200mhz cl16 micron edie,dual rank. Prepisano z kalkulatora. Nič na fino stunano.

dolenc ::

Dobri so tele ramcki, koker so najcenej :).

Lahk si tud swap file ugasnes k mas 32gb, men ga v enmu letu se ni zagrabl.

Buggy ::

Prejsnji teden sem na GB X470 Ultra Gaming namestil beta bios F60C in sprobal delovanje z R5 5600X.
Naletel sem pa ze na prve tezave in sicer cold boot problem, takoj ko se lotim nastavljanja timingov na memoriji.

Skratka takoj ko zacnem prckat s timingi ali pa ce sem uporabil XMP profil (3200MHz cl14) se mi ko masino shutdownem in nato prizgem, bios resetira. Ce naredim zgolj restart je vse ok in vse je ok z delovanjem, ce nalozim prej shranjen BIOS profil.
A gre to za problem kompatibilinosti moje memorije (FlareX 3200CL14) ali pa je posledica nedokoncanega BIOS-a ne vem.

Da sem se zacasno ognil tega cold boot problema, sem sedaj nastavil RAM multi na 38 in FCLK na 1900 in pustil timinge na miru (AUTO). Power loading (Power load) na Enable ne pomaga. Default je Auto.
PBO sem dal opcijo +200mhz in dejansko potem CPU tudi boosta na 4850Mhz single core (sicer gre voltaza na trenutke do 1,45V, kar bo treba mal spustit) temperature se vedno v obnmocju 65 stopinj CB20.
Zaenkrat dokler ne pride uraden BIOS je to to...javljam ce se bo kdo srecal s podobnimi problemi ali ce ima kaksno finto kako zaobiti cold boot tezavo >:D

Jarno ::

Samo opomnil bi, da je posebno pri zen3 procesorjih en hakeljc pri izračunanih frekvencah (v rdečem pravokotniku) in "effective clock", ki prikazuje dejanske frekvence po jedrih.
Še najbolj hitro se preveri pri cpu-z benchmarku, če npr. brez PBO-ja dobiš 640 pik, s PBO + 200MHz pa 665 pik, potem je legit.
#65W!

Buggy ::

Zal ni take razlike ...brez PBO je 640 s PBO+200mhz pa 650..pol je to bolj meh :))

Buggy ::

FYI: Gigabyte je zopet uploadal umaknejn F60C BIOS. Sem preveril ce je kaj drugacen od prvic objavljenega, pa gre za isto stvar. Compare .bin filea.

kot sem pa predvideval je moj 3200Cl14 RAM prej nazaj drzal R5 2600. Ni sel na 3600 neglede kaksne timinge in voltazo sem mu dal. Sem ga pa sedaj stabilno poganjal 3800 cl18 na privzeti voltazi 1.35V. Zaradi cold boot problema zal ne morem tega laufat daily...je pa latency pod 60ns. Cakam uraden/nov BIOS.

Predator X ::

Pod 60ns je kr konkreten setup.

AvtoR ::

Da si malo sposodim tole temo.
Pred kratkim sem nabavil nov PC za render in projektivo.
Setup je naslednji:
-Ryzen 5800x + Noctua NH-U9S
-Asus Prime B550M-A
-Skill F4 3600 2x16 gb
-Asus RTX 3060 Dual OC V2
.....

Na stock nastavitvah je bil proc zelo vroč. Idle na cca 60 stopinj, pri renderiranju pa v 2-3 sekundah na 90 stopinj, kar se mi zdi absolutnp preveč.

Malo sem se igral z različnimi nastavitvami v BIOSu.
Na koncu sem ostal samo na ročnih PBO nastavitvah 120/75/120.
rezulat je naslesnji:
Full load:
-core napetost 1.2V, maks 1.5V
-boost 4.5GHz all core, max boost single core 4.85GHz
Temperatura procesorja je med 80-84 stopinj.
Cinebench 23 znaša 15300.
-Idle 3.4Ghz temperatura 40-50 stopinj, core napetost cca 0.9V.

Kakšni se vam zdijo rezultati, je še kje prostor za izboljšavo?
Procesor bi rad čimbolj downvoltal, da bi bil čim hladnejši in hkrati ohranil hitrost...

Hvala za morebitne odgovore.

Anybody?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvtoR ()

strumf666 ::

Si uporabil tudi curve optimizer? S klasičnim undervoltanjem dosti hitro začneš zgubljat performance, sploh v enojedrnih testih/aplikacijah.
Relativno majhen hladilnik imaš, si omejen z velikostjo ohišja?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

AvtoR ::

Krivuljo imam nastavljeno na -30 all core. Čudno mi je da max voltaža še vedno pride do 1.5V. Je pa res, da je pod full load tam okoli 1.2v. Posamezno jedro gre fo 4.85gHz.
Verjetno bi za kaj več rabil boljši hladilnik?

strumf666 ::

Voltažo nabija zaradi single core boosta; to ni nenavadno. Boljši hladilnik pomeni hladnejši procesor, kar lahko pomeni višji boost, če je še kaj rezerve oz. če ga dvigneš pod PBO nastavitvami in če bo procesor to prebavil.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
597412 (4906) Ma_en_tm
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616642 (12280) Predator X
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158532 (51903) Predator X

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19832579 (30116) bluefish

Več podobnih tem