» »

RYZEN - OC

RYZEN - OC

Predator X ::

strumf666 ::

 Stabilnost

Stabilnost


 CineBench

CineBench



Ni glih nek biser od čipa (voltaža), ampak dela pa :)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Noiice 8-)


Če koga zanima ryzen calculator @ latence etc.
http://www.overclock.net/t/1640919/ryze...

Za optimalno delovanje 8-)

Predator X ::

Buggy ::

Vceraj dobil R5 2600, Aorus x470 ultra gaming, 2x8 Gskill X-Flare 3200Mhz C14, Mugen 5 Rev. B.

Na hitro zmetal skupaj in naredil nekaj osnovnih setupov. Zaenkrat kaze, da bo sweet spot ravno 4.1Ghz@1.35V ter RAM 3333Mhz@1.35V 14,14,14,34...temperatura prime95 small FFT ne preseze 70 stopinj.

Cinebench CPU score pa je 1422.

Boota tudi na 4.2 vendar ni stabilen pri Prime-u, mi pa preko BIOS-a ze zmanjka voltaze (ima zgolj offset in ne manualno nastavitev). Preko Ryzen mastra, kjer gre voltaza visje, sem tudi nekaj probaval na 4.2@ 1.45 pa ni bilo (se) uspesno...pa tudi ne vem ce bom vztrajal, ker zna biti na tej plati ze verjetno mal overkill za VRM-je.

Za 550€ kot me je to skupaj kostalo bo kar ok.

Zdej pa v nabavo enega 3TB HDD-ja, da naredim z obstojecim 256SSD-jem se tiered drive s StoreMi, ki je del X470 cipseta, pocakam 1809 W10 ter dodam se 1080ti iz starega sistema.

D3m ::

Nice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Koliko voltaže pa rabiš za 4GHz all core?

Buggy ::

Prva OC stvar (po uspesnem prvem zagonu novorojencka) je bila itaq vse na default in samo multi na x40....no go - zmrzlotka na loading winsow.

Preden sem postekal (prvic videl tako bedno stelanje voltaze), da gre v BIOS-u za dinamicno voltazo in delas z offsetom, sem poskusal dvigovati DVID +56 dokler nisem prisel v Winse in +86 dokler ni Prime95 delal vsaj 10min. Sem pa istocasno se vklucil profil za ram 3200Mhz ter dvignil SOC +43.
DVID mi gre max na +204...za 4.1Ghz je na +180 kar v CPU-z kaz 1.35V

Za 4Ghz sem rabil gledano v CPU-z 1.25V...temperature so bile okoli 60 stopinj, nisem ga pa ganjal vsaj uro small FFT, ker se mi je mudilo sprobat se kej vec ;)

AapocalypseE ::

4.1 1.35V 70
4.0 1.25V 60

Jaz bi kar na 4GHz laufal.

Treer ::

Madona, a bo 4.0 al bo celo 4.1 :)) Take dileme smo imeli pri core 2 duo...leta 2006 ;((

D3m ::

Kakšne dileme?

Prvič slišim, da je bil ponujen core 2 duo 8/16

Treer?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Če smo realni, ryzen res ni frekvenčni prvak...

Tudi 4/4 verzije ne grejo visoko.

Mojega 3570K sem prej samo just in case navil še dodatno za 500MHz iz 4 na 4.5GHz... easy :))

4GHz 1.068V
4.5GHz 1.27V

TOP ::

Ja res Ryzen ni nek prvak v navijanju sam plate od Asusa so za en drek,kar se tiče navijanja,ker se VRM grejejo kot mikrovalovna.Asus B450 strixe je lep primer sem moral dat dodaten vent in plastiko od šilda proč,drugače bi se kar stopili,pa so se eni Intelu smejali,tukaj dosti bolše ni morda,glede na teste so MSI plate še najbolše glede VRM.Drugač pa Ryzen 2600 na 4.2 lahko samo sanjaš,mater še moj Q6600 je šel na 4 sam 2 jedra manj.

AapocalypseE ::

Pa niso glih MSI plate bile vedno znane za slabo navijanje?

Asus torej odpade... kaj pa Gigabyte in Asrock?

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

msi bi jst, predvsem za navijanje, gledal samo top robo, razen če ne tlačijo več spešl nikos robo gor v low rang

TOP ::

Kar se tiče ostalih proizvajalcev bi jaz gledal MSI ali Asrock,ker pred Asus plato sem imel Gigabyte,katera mi je crknila takoj na začetku in so mi vrnili denar,niti druge plate mi niso poslale,tako da Gigašrot je tud tako morda višji rang jaz sem imel X470 gaming.

D3m ::

Še kdo pogreša ABIT ali DFI?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Ne.
#brezpodpisa

dolenc ::

A to sta unedve joškasti tajki?

Predator X ::

ASUS - ASROCK - GIGA (je treba fanj pazt kero vzameš, sicer majo super plate), MSI za midrange.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Ti že veš, ko si hardcore overclocker.

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Ti že veš, ko si hardcore overclocker.


Sicer nisme hardcore, ker nimam € za take stvari... bom pa ubavil liquid cooling

X470 auros ultra gaming je bolj za izgled kot za OC.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

In pol se delaš norca kako noben ne navija...

Trolling forum je to.

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

In pol se delaš norca kako noben ne navija...

Trolling forum je to.


Večina gamerjev ne navija.

AapocalypseE ::

Sure. Ti navijaš za benchmark programe :))

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Sure. Ti navijaš za benchmark programe :))


Ne jst navijam za gaming. In če sm pošten ne poznam ljudi, ki gejmajo in navijajo. res pa je, da vsake toliko časa nekdo pokliče in hoče OC profile v biosu.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Če ti ne poznaš pa bo ja držalo...

Predator X ::

Dobr če jih poznaš pa povej kdo navija.

AapocalypseE ::

Ti :)

Predator X ::

Okey, ti poznaš ljudi, ki navijajo ... jaz pa ljudi ki govorijo koliko fpsjev želijo.

AapocalypseE ::

Z navijanjem pa dobiš več fpsjev.

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Z navijanjem pa dobiš več fpsjev.


jah, ampak folk ne pozna ryzem master in tud nenavija. Kaj ti še ni jasn? Še tisati ko navijajo imajo večinoma nestabilne sisteme, ker če testirajo testirajo za 10min.

AapocalypseE ::

Ja, meni se na 10 min prikaže modro in sad smiley...

Veš kaj bi bilo narobe predator?

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

4Ghz@1.27V (offseti +0.120V core, +0.030V soc) je uspesno prestalo 1 uro small FFT prime95 in lahko recem, da bo tole kar ostalo za 24/7....temp 65 stopinj.

 se ostale voltaze in temperature, ce bo kdo rabil

se ostale voltaze in temperature, ce bo kdo rabil

DamijanD ::

Stock cooler ali ?

Buggy ::

DamijanD je izjavil:

Stock cooler ali ?


Mugen 5 Rev.B 48€ Amazon

zdej pa se test prime95 na 4.1Ghz...ce bojo normalne temperature in ce bo stabilen mogoce ostane...Cinebench prileze sicer samo do 57 stopinj....prime smallFFT pa je hitro na 70 in bo verjetno kar se kaksno stopinjo cez, ce prej ne zmrzne :)

RAM test in optimizacija sicer se caka svoje, trenutno se pa lepo drzi @3333Mhz 14,14,14,34,48,1T

Treer ::

Hehe, toliko o temu, kako imaš pri Ryznih dovolj dober cooler že priložen...:D

Predator X ::

Max OC ... lulz

Drgač pa 4GHz bi blo mogoče.
Sej nevem zakaj se buggy sekira dokler ni 80C+ je vseeno.

D3m ::

Treer je izjavil:

Hehe, toliko o temu, kako imaš pri Ryznih dovolj dober cooler že priložen...:D


Saj ga ima. Kar je buggy vzel je njegova osebna stvar, kar pa pri konkurenci ne moremo reči, ker je drug cooler obveza.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Treer ::

Pri 8400, ki je diretna konkurenca 2600 lahko prav tako furaš priložen cooler; malo glasen sicer na obratih, ampak deluje dovolj dobro.

Buggy ::

med tem, ko se R5 se bencha na 4.1 (in je po pol ure pri 1.38V ze padel..temp je prilezel na 73 stopinj VRM-ji do 85stopinj), sem se starega dobrega Sandyja i7 2600 zalaufal, ki ga bo po 7-ih letih zamenjal ryzen mal pobenchal na istih 4Ghz kot R5, pa je v CB na MP se enkrat pocasnejsi: 700 pik vs 1400 na Single pa je 140 vs 170, kar pa ni tolko.

Ce bo kaksen min FPS na GTX1080TI in 1440p vec tudi prav, drugace pa je bil ze cas da mal spet AMD podprem :)



Kar se pa kulerejv na vseh mojim masinah tice, pa ne bos nasel stock (CM V8, Noctua DH14, CM 212 EVO, nek low profile Alpenföhn silent in Mugen 5) ker mi je tisto brencanje in neefektiva stock kulerjev cist prevec...vse je namrec OC-jano, razen I5 2320.

Buggy ::

Nic kolegi...dosegel sem svoje in to bo pocas "produkcijsko" :). 4Ghz@1.28V ter pod 70 stopinj prime95 small FFT (kar je itaq totalen overkill hog in v praksi tako ne bo CPU nikoli obremenjen). Stvar je stabilna in ker se lepse vidi je sedaj na 4.04Ghz (101BCLK) ;)

Ker pa mi firbec ni dal miru...sel sel se preverit magicnih 4.2Ghz na koncni offset +0.300V

 4.2GHZ CB benchable 1.44V

4.2GHZ CB benchable 1.44V



PA topel nasvet in modra navodila....izogibajte se Ryzen Mastra, ce pa ze, pa preventivno naredite reset v RM na default.

To je bil moj problem da mi v BIOS-u ni spustil na vec kot +0.204 offseta Vcore, navkljub Load optimized defaults, reflashu BIOS-a ter vzete baterije iz plate.

Uzivajte!

Predator X ::

Huh verjetno je sandy boljši za gaming?>:D

Predator X ::

https://www.mindfactory.de/product_info...
konkretna ITX plata za dober OC

louser ::

Treer je izjavil:

Hehe, toliko o temu, kako imaš pri Ryznih dovolj dober cooler že priložen...:D

X model ga ima.

Buggy ::

Zdej ko sem nasel na mojem dokaj nesrecnem R5 2600 najbolj optimalno hitrost CPU-ja glede toplote in voltaze (4.1Ghz) , sem se spravil twikat RAM za najvecji stabilen Mhz in njegove subtiminge ob kulturni voltazi.

Kako naj recem...prva stvar, ki sem jo ob tem naredil je bila, da sem zopet moral dati na sistem Ryzen Master s katerim sem edino lahko nizal VcoreSOC, saj plata takoj ko dvignes RAM multi na vec kot 30, avtomaticno dvigne VcoreSOC voltazo na 1.1V, kar pa doloceni kombinaciji ne pase ravno najbolje.

Ja v BIOS-u imas sicer tudi za to offset prilagoditev a zgolj v +, meni pa bi prav prislo bolj v -, ker po Ryzen DRAM calculatorju sem celih +0.1V po defaulti ze cez mejo za fast subtiminge. Sem pa v Aidi64 latenco zbil iz XPM 3200 default 70ns na 63ns, pa bandwith na L2 in L3 se je obcutno povecal. Kako bo to rezultiralo v spilih se ne vem, ker moram najti najprej vsaj 6ur stabilen sistem pod stresom, bi se pa moralo poznati predvsem na 1% min fps.

Naslednja stvar, ki je tudi nenavadna pri tej plati pa je da ima trenutno zgolj 3 BIOS-e za DL in vsak svojo AGESO, kar pomeni, da se iste subtiming nastavitve pri vseh treh obnasajo drugace. OCCT, ko je stvar na AIDA stress testu ze stabilna pade dostikrat po 3-eh urah. Se vztrajam.

Zdej testiram ze tretjic 3200 MHZ s cimbolj zategnjeni subtimingi, sam imam obcutek da bo spet padel po par urah..grr

Nesteto kombinacij in testiranja, ce hoces sprobati vse opcije, ki niso ravno v profilih. Ce ima kdo to plato na plano z idejam.
BTW: ce disablam "Gear down mode" za DDR4 ali BGS se sploh boota ne.

 timingi

timingi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Predator X ::

1.1 Vsoc je kull.


Stabilnost je težko oceniti, ker je potrebno več testov, priporočam mem test in podobno.

Buggy ::

Predator X je izjavil:

1.1 Vsoc je kull.


Stabilnost je težko oceniti, ker je potrebno več testov, priporočam mem test in podobno.


Aida64 stability je gnal 4 ure, Prime95 tudi...OCCT pade z istimi settingi po 3eh WTF...temp ni tezava po moje?

Predator X ::

Nope.
OCCT ma lahka tud kakšne svoje probleme.

priporočam mem test.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Drgač pa lahko tudi probaš takole.

Fajn bi blo probat še kašne druge timing (od drugih) ter iskati stabilnost in nižje latence.

Drgač pa :
Greš v bios in znižaš voltažo cpuja za 25mv, če ti krešne še prej dvigneš nazaj na tisto kar si imel ter +25mv.

Memory je lahko tud velik problem pri stabilnosti, ker ti lahko krešne v dveh urah ali pa tudi po 6 urah ali pa v 15 minutah. Jst neke 100% stabilnosti ne bi iskal z programom, ker boš zapravil preveč časa.

Tako, da ti priporočam, da naviješ proc (dvigneš timinge) in si 100% za stabilnost. Potem se potem poigravaš z timingi in iščeš stabilnost 100% še z ramom za svojo uporabo.

Men je šlo 8H mem testa mimo potem mi je pa krešnil po 30 min BF1.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
597462 (4956) Ma_en_tm
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616683 (12321) Predator X
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158768 (52139) Predator X

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19832658 (30195) bluefish

Več podobnih tem