» »

Modem ne dela na polno

Modem ne dela na polno

Veliki_zmaj ::

Zdravo. Na mojem modemu je napisano da je povezan z 22.495 kbps. Na speedtestu pa hitrost nikoli ne preseže 16.36Mbps, pa če je televizor prižgan ali ne. Kot sem gledal je moja Line Attenuation 21.0 (včasih tudi manj) in to naj bi bilo zelo dobro in bi moral dosegati te hitrosti. Zakaj modem ne dela na polno? Pa še to, nekaj let nazaj je prišel na test linije telekomov tehnik in mi je rekel da moja linija prenese do 24,5 Mbps tako da z linijo ne bi smelo biti težav. Hvala za odgovor.

SaXsIm ::

Zato, ker je to maksimalna kapaciteta kanala. Da pa se podatki prenašajo (zaradi napak na liniji), se dodajajo redundančni podatki, da pa lahko prenašaš različne vsebine, se jim dodajajo protokolarni podatki in na koncu prideš na takšno hitrost.

Hitrost, ki jo izmeriš na speedtestu, je "goodput." Predstavlja hitrost prenosa uporabnih podatkov. Razlika do troughputa (hitrosti modema) pa gre na račun režije.
SaXsIm

Tilen ::

Imaš sploh naročen paket, ki je višji od 15 Mbit/s?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Veliki_zmaj ::

Tilen je izjavil:

Imaš sploh naročen paket, ki je višji od 15 Mbit/s?


Sem šel pogledat na račune in ja piše da imam samo do 15Mbit/s. Mi je pa čudno, da mi je na začetku speedtest pokazal 21Mbps. No ni važno zdaj vsaj vem. Torej tistih 22.495kbps nima veze in je nekje drugje omejeno z manjšo hitrostjo?

hojnikb ::

ja, operater ti omejuje hitrost. 22Mbit je sam maks, kar lahko maš
#brezpodpisa

Bakunin ::

BlaY0 ::

Veliki_zmaj je izjavil:

Tilen je izjavil:

Imaš sploh naročen paket, ki je višji od 15 Mbit/s?


Sem šel pogledat na račune in ja piše da imam samo do 15Mbit/s. Mi je pa čudno, da mi je na začetku speedtest pokazal 21Mbps. No ni važno zdaj vsaj vem. Torej tistih 22.495kbps nima veze in je nekje drugje omejeno z manjšo hitrostjo?

Nič ni čudno. To je vse normalno. Modem se ti sinhronizira na 22, na BRAS-u si pa cap-an na 15. Burst mode pa omogoča da prvih par sekund sprejemaš/oddajaš na max. sinhronizacijski hitrosti. Vse je tako kot mora biti.

hojnikb je izjavil:

ja, operater ti omejuje hitrost. 22Mbit je sam maks, kar lahko maš

Tudi max sinhronizacija je v večini primerov omejena na DSLAM-ih, ker bi drugače lahko prišlo do motenj in bi kratko potegnili še vsi okoli tebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583700 (29464) simnov
»

Kako lahko po istem kablu teče različna hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
192710 (1579) rose2288
»

hitrost internetne povezave za 4k na TV

Oddelek: Zvok in slika
258108 (7385) ...:TOMI:...
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
396008 (4838) MadMax
»

Siol Internet

Oddelek: Omrežja in internet
221935 (1447) ivan01

Več podobnih tem