» »

Odnos avtomobil kolesar

Odnos avtomobil kolesar

Temo vidijo: vsi
««
14 / 29
»»

next3steps ::

Domino effect.
Sam lahko vozim 3 kilometre 20kmh za biciklisti, če jih ne morem varno prehitevati.
Lahko jih tudi prehitevam tako kot avtomobile.
Jim dam prednost, ker spoštujem tak način prevoza.
Pa ti? Pajkice preveč španajo?

K0l1br1 ::

Vozil sem bicikl po Trenti.
Slovenski vozniki - reči bi jim moral idioti, vendar bi to pomenilo, da imajo razum in voljo, dejansko pa gre po moje za golo nesposobnost, brezbrižnost in najbrž nesposobnost obvladovanja svojih kant.
Tuji vozniki - ti so me popolnoma presenetili. Znajo počakati, ko ocenijo, da je varno, gredo varno mimo.

V glavnem, obe skupini imata par izjem.

Utk ::

Čudno, kolk sem jaz na biciklu, je praktično obratno. Zmeraj gre zelo blizu kak Italijan ali pa Avstrijec (ti si morda "kulturni", ampak so pa strašno nesposobni).

next3steps je izjavil:

Domino effect.
Sam lahko vozim 3 kilometre 20kmh za biciklisti, če jih ne morem varno prehitevati.
Lahko jih tudi prehitevam tako kot avtomobile.
Jim dam prednost, ker spoštujem tak način prevoza.
Pa ti? Pajkice preveč španajo?

Zakaj bi nosil pajkice v avtu? Zakaj jih bi sploh nosil, tudi na biciklu? A imaš čisto sprane možgane, pa misliš da rabiš pajkice za vsako premikanje? Če ne moreš varno prehitet kolesarja v treh kilometrih, je pa nekaj narobe s tabo. Ali pa s pajkicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

next3steps ::

Ja, morda je res kaj narobe z mano, ker mi pajkice ne lezejo tja do sredine debelega čreva, kjer lahko ranijo moj ego.

jype ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi nosil pajkice v avtu?
Da pokažeš drugim, da si boljši, jasno.

jype ::

jype ::

111111111111 ::

Tako se obnaša kot tipičen slovenski kolesar.

Truga ::

Ko bi se vsaj vsi kolesarji tako obnasali.

K0l1br1 ::

Asimetrično bojevanje?
Laser, pa mu posvetiš direkt v uč, pa je narejeno.

matijadmin ::

Kakšna dva meseca se na Obali že vozim s kolesom v službo. Po parih dnevih sem si kupil čelado, ker sem že od prvega dne lahko iz lastne kože opazoval bedake za volanom. Pa ni manjkalo veliko, da bi jih lahko tudi občutil na lastni koži. Od bloka do pisarne imam označeno kolesarsko progo z rdeče obarvanimi odseki čez cestišča in v eno smer ta nanese pribl. 2,5 km. V vsako smer se mi zgodi vsaj dva krat, da mi kdo grdo izsili prednost (vedno sem se pripravljen ustaviti, ker se na spoštovanje pravil drugih pač ne zanašam). Nedolgo od tega pa sem doživel šok, baba in nato še njen mož sta me ozmerjala in nadrla, potem, ko sta mi izsilila prednost, da, če se drugi morajo ustavljati, se bom pa tudi jaz ... Saj ne rečem, veliko ljudem se zgodi, sploh zjutraj, ko so zaspani in potem se z mahanjem tudi opravičijo in pokažejo, da jim je žal. Eni enostavno zanalašč vstran pogledajo in odpeljejo, to nazadnje pa je bilo višek vsega.

Zdaj razmišljam, da bi si nabavil kamero za na čelado in vse prekrškarje vsakodnevno pošiljal Policiji in/ali kam objavljal. Bojda je to dovoljeno, Policija pa preverjeno tudi ukrepa, če je s posnetka moč ugotoviti prekršek: http://www.regionalobala.si/novica/pira...
Vrnite nam techno!

ttommy ::

Mene in kolega je zadnjič en Italijan z avtodomom skoraj stisnil ob ograjo. To je bilo na ovinkastem vzponu iz Strunjana proti Belemu križu. Idiot je šel mimo naju pred levim ovinkom, ko pa je nasproti pripeljal avto, je zavil desno, tako da sva se s kolegom komaj ujela in ustavila. Ponavadi vedno, ko kolesarim po ovinkasti cesti v klanec pokažem avtu za mano ali naj počaka, ali pa lahko gre naprej. In me večinoma pozdravijo, ko peljejo mimo. Ali pa zadnjič iz Ljubljane proti Vrhniki- s specialkami smo peljali po cesti cca 35-40km/h in pred otočkom na cesti (ko ni mogel prehiteti) je en idiot pritisnil na hupo in jo držal tako dolgo, dokler ni prišel mimo nas. Mi smo ohranili mirne živce, kakšne posledice pa ima tisti voznik avtomobila v možganih pa ne vem.... Smo šli potem za foro na kolesarsko stezo, a se ne da normalno peljati s specialkami. Jaz se zaradi takšnih idiotov sploh ne sekiram in jih jemljem kot nekaj normalnega. Mi pa res ni najbolj prijetno ob takšnih doživetjih.
Gamer

matijadmin ::

ttommy je izjavil:

Mene in kolega je zadnjič en Italijan z avtodomom skoraj stisnil ob ograjo. To je bilo na ovinkastem vzponu iz Strunjana proti Belemu križu. Idiot je šel mimo naju pred levim ovinkom, ko pa je nasproti pripeljal avto, je zavil desno, tako da sva se s kolegom komaj ujela in ustavila. Ponavadi vedno, ko kolesarim po ovinkasti cesti v klanec pokažem avtu za mano ali naj počaka, ali pa lahko gre naprej. In me večinoma pozdravijo, ko peljejo mimo. Ali pa zadnjič iz Ljubljane proti Vrhniki- s specialkami smo peljali po cesti cca 35-40km/h in pred otočkom na cesti (ko ni mogel prehiteti) je en idiot pritisnil na hupo in jo držal tako dolgo, dokler ni prišel mimo nas. Mi smo ohranili mirne živce, kakšne posledice pa ima tisti voznik avtomobila v možganih pa ne vem.... Smo šli potem za foro na kolesarsko stezo, a se ne da normalno peljati s specialkami. Jaz se zaradi takšnih idiotov sploh ne sekiram in jih jemljem kot nekaj normalnega. Mi pa res ni najbolj prijetno ob takšnih doživetjih.

Sploh ne gre za to, da bi se sekiral zanje. Zase se. Samo in natanko tedaj, ko me ogrožajo. Prepričan sem, da če bi vsi takšni morali za svoja dejanja razvezati mošnjiček, bi se kultura vožnje, predvsem pa varnost hitro popravili.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

matijadmin je izjavil:

Kakšna dva meseca se na Obali že vozim s kolesom v službo. Po parih dnevih sem si kupil čelado, ker sem že od prvega dne lahko iz lastne kože opazoval bedake za volanom. Pa ni manjkalo veliko, da bi jih lahko tudi občutil na lastni koži. Od bloka do pisarne imam označeno kolesarsko progo z rdeče obarvanimi odseki čez cestišča in v eno smer ta nanese pribl. 2,5 km. V vsako smer se mi zgodi vsaj dva krat, da mi kdo grdo izsili prednost (vedno sem se pripravljen ustaviti, ker se na spoštovanje pravil drugih pač ne zanašam). Nedolgo od tega pa sem doživel šok, baba in nato še njen mož sta me ozmerjala in nadrla, potem, ko sta mi izsilila prednost, da, če se drugi morajo ustavljati, se bom pa tudi jaz ... Saj ne rečem, veliko ljudem se zgodi, sploh zjutraj, ko so zaspani in potem se z mahanjem tudi opravičijo in pokažejo, da jim je žal. Eni enostavno zanalašč vstran pogledajo in odpeljejo, to nazadnje pa je bilo višek vsega.

Zdaj razmišljam, da bi si nabavil kamero za na čelado in vse prekrškarje vsakodnevno pošiljal Policiji in/ali kam objavljal. Bojda je to dovoljeno, Policija pa preverjeno tudi ukrepa, če je s posnetka moč ugotoviti prekršek: http://www.regionalobala.si/novica/pira...

Če lepo voziš po kolesarski, kar prijavljaj. Jaz kar posnamem iz avta pošljem na policijsko, po moje me imajo že dovolj. Nočejo pa povedat če ima kaj haska. :) Ponavadi pošljem tiste, ki mi kaj grozijo, če je nekdo zaspan in ni opazil ni panike. Kolesa bi morala biti registrirana, da bi še norce s specialkami polovili.

ttommy je izjavil:

Mene in kolega je zadnjič en Italijan z avtodomom skoraj stisnil ob ograjo. To je bilo na ovinkastem vzponu iz Strunjana proti Belemu križu. Idiot je šel mimo naju pred levim ovinkom, ko pa je nasproti pripeljal avto, je zavil desno, tako da sva se s kolegom komaj ujela in ustavila. Ponavadi vedno, ko kolesarim po ovinkasti cesti v klanec pokažem avtu za mano ali naj počaka, ali pa lahko gre naprej. In me večinoma pozdravijo, ko peljejo mimo.

Ko že misliš da je eden OK...

ttommy je izjavil:

Smo šli potem za foro na kolesarsko stezo, a se ne da normalno peljati s specialkami. Jaz se zaradi takšnih idiotov sploh ne sekiram in jih jemljem kot nekaj normalnega. Mi pa res ni najbolj prijetno ob takšnih doživetjih.

... gre pa za foro pogledat na kolesarsko stezo in ugotovi, da so on in kolegi čisto prehudi za tako počasno vožnjo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

111111111111 je izjavil:

Kolesa bi morala biti registrirana, da bi še norce s specialkami polovili.
Nam lahko razložiš, kakšna bo korist od tega? Ali bo večja od koristi, da "polovimo" mularijo, ki uživa marihuano, ki je trenutno _minus_ nekaj deset milijonov evrov letno?


111111111111 je izjavil:

... gre pa za foro pogledat na kolesarsko stezo in ugotovi, da so on in kolegi čisto prehudi za tako počasno vožnjo.
Ja, taka vožnja nima nikakršnega smisla. Vozniki motornih vozil nimajo pravice voziti po cesti z najvšijo dovoljeno hitrostjo, zgolj včasih, če je cesta prosta, možnost. Če cesta ni prosta, je popolnoma nepomembno, zakaj cesta ni prosta - vožnjo morajo vedno prilagoditi razmeram na cesti in poskrbeti, da ne pride do nesreče, ne glede na to, kaj si v svojih umetno okrnjenih vozniških možganih domišljajo.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Nam lahko razložiš, kakšna bo korist od tega? Ali bo večja od koristi, da "polovimo" mularijo, ki uživa marihuano, ki je trenutno _minus_ nekaj deset milijonov evrov letno?


Manj mrtvih kolesarjev? Saj za to si prizadevaš? Misliš da so res na drogi?

jype je izjavil:


Ja, taka vožnja nima nikakršnega smisla. Vozniki motornih vozil nimajo pravice voziti po cesti z najvšijo dovoljeno hitrostjo, zgolj včasih, če je cesta prosta, možnost. Če cesta ni prosta, je popolnoma nepomembno, zakaj cesta ni prosta - vožnjo morajo vedno prilagoditi razmeram na cesti in poskrbeti, da ne pride do nesreče, ne glede na to, kaj si v svojih umetno okrnjenih vozniških možganih domišljajo.

In kolesarji so poklicani da ustvarjajo oviro in lahko tudi tam kjer je omejitev 30 terajo svojo specialkico toliko kolikor gre. Pa kaj če v bližini šole pohabijo kakšnega otroka, saj ga ne ubijejo. Statistika ostane čista, pajkičar pa lepo tera dalje izven kolesarske steze.

Zgodovina sprememb…

jype ::

111111111111 je izjavil:

Manj mrtvih kolesarjev? Saj za to si prizadevaš? Misliš da so res na drogi?
Znanost pravi, da bo mrtvih kolesarjev več.

111111111111 je izjavil:

In kolesarji so poklicani da ustvarjajo oviro in lahko tudi tam kjer je omejitev 30 terajo svojo specialkico toliko kolikor gre.
Nepomembno je, kaj kolesarji. Predpisi se za voznike motornih vozil popolnoma nič ne spremenijo, tudi če kolesarji zakurijo kres na sredi ceste in plešejo okoli njega.

111111111111 je izjavil:

Pa kaj če v bližini šole pohabijo kakšnega otroka, saj ga ne ubijejo. Statistika ostane čista, pajkičar pa lepo tera dalje izven kolesarske steze.
Ko bodo več kot promil otrok pohabili kolesarji, bo verjetno smiselno začeti razmišljati o ukrepih, do takrat je pa morda bolj pametno subvencionirat gradnjo strelovodov, ker bo to prihranilo več življenj.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Znanost pravi, da bo mrtvih kolesarjev več.

Kako? Če ulovim objestnega voznika in objestnega kolesarja, oba predstavljata grožnjo v prometu. Potem objestnemu kolesarju rešim življenje.

jype je izjavil:

Nepomembno je, kaj kolesarji. Predpisi se za voznike motornih vozil popolnoma nič ne spremenijo, tudi če kolesarji zakurijo kres na sredi ceste in plešejo okoli njega.

Se pravi je nepomembno kaj delajo kolesarji na cesti, lahko se obnašajo kakor hočejo, potem pa po forumih javkajo, kako so vozniki avtomobilov svinje. Če vsi kolesarji v pajkicah tako razmišljajo kot ti, ni čudnega da jih toliko umre.

jype je izjavil:

Ko bodo več kot promil otrok pohabili kolesarji, bo verjetno smiselno začeti razmišljati o ukrepih, do takrat je pa morda bolj pametno subvencionirat gradnjo strelovodov, ker bo to prihranilo več življenj.

Tako, dajmo počakat, da se statistika poviša bomo potem ukrepal. Sedaj nam še ni treba.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Kako?
Takole: "Če zaostriš pogoje za kolesarjenje, je poškodovanih in mrtvih kolesarjev več."

111111111111 je izjavil:

Če ulovim objestnega voznika in objestnega kolesarja, oba predstavljata grožnjo v prometu. Potem objestnemu kolesarju rešim življenje.
Ne, v resnici se zgodi nekaj drugega, ampak kot voznik motornega vozila zaradi vdihovanja nevarnih snovi nimaš več zadostnih intelektualnih kapacitet za razumevanje teh reči.

111111111111 je izjavil:

Se pravi je nepomembno kaj delajo kolesarji na cesti, lahko se obnašajo kakor hočejo, potem pa po forumih javkajo, kako so vozniki avtomobilov svinje. Če vsi kolesarji v pajkicah tako razmišljajo kot ti, ni čudnega da jih toliko umre.
Umre jih bistveno manj, kot voznikov motornih vozil, hkrati pa tudi pobijejo bistveno manj nedolžnih mimoidočih, zato je treba polomiti desno nogo vsem, ki vozijo avtomobil - to je edina smiselna rešitev, saj brez uporabe pedalke za plin vozniki motornih vozil bistveno težje ubijejo sebe in druge.

next3steps ::

ttommy je izjavil:

Mene in kolega je zadnjič en Italijan z avtodomom skoraj stisnil ob ograjo. To je bilo na ovinkastem vzponu iz Strunjana proti Belemu križu. Idiot je šel mimo naju pred levim ovinkom, ko pa je nasproti pripeljal avto, je zavil desno, tako da sva se s kolegom komaj ujela in ustavila. Ponavadi vedno, ko kolesarim po ovinkasti cesti v klanec pokažem avtu za mano ali naj počaka, ali pa lahko gre naprej. In me večinoma pozdravijo, ko peljejo mimo. Ali pa zadnjič iz Ljubljane proti Vrhniki- s specialkami smo peljali po cesti cca 35-40km/h in pred otočkom na cesti (ko ni mogel prehiteti) je en idiot pritisnil na hupo in jo držal tako dolgo, dokler ni prišel mimo nas. Mi smo ohranili mirne živce, kakšne posledice pa ima tisti voznik avtomobila v možganih pa ne vem.... Smo šli potem za foro na kolesarsko stezo, a se ne da normalno peljati s specialkami. Jaz se zaradi takšnih idiotov sploh ne sekiram in jih jemljem kot nekaj normalnega. Mi pa res ni najbolj prijetno ob takšnih doživetjih.

Utk, Chuapoiz in ostala šimpanzijada, ste to vi?

Utk ::

Ne. Jaz se kar nekaj prevozim na kolesu, samo nisem tak idiot, da bi iskal probleme. Recimo ne bom sel v soboto in nedeljo na cesto proti morju in potem tu jokal kako so me hoteli ubit. Je se dost drugih cest. Ljubljana Vrhnika je tudi vrhunec pameti, da gres tam kolesarit po cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

next3steps ::

Tudi sam ne grem sredi dneva pri 35 stopinjah v trgovino in nato tožim, da mi je sončna uprava stopila ves sladoled do takrat, da sem se prišlepal domov...

popster ::

Je mozno da obvoz stojecega vozila na kriziscu (po desni) s strani kolesarja ne spada pod prehitevanje? Sej motoristi spadajo v isti kategorijo...

111111111111 ::

jype je izjavil:

Takole: "Če zaostriš pogoje za kolesarjenje, je poškodovanih in mrtvih kolesarjev več."

Seveda, lahko podpreš te svoje nebuloze.

jype je izjavil:


111111111111 je izjavil:

Če ulovim objestnega voznika in objestnega kolesarja, oba predstavljata grožnjo v prometu. Potem objestnemu kolesarju rešim življenje.
Ne, v resnici se zgodi nekaj drugega, ampak kot voznik motornega vozila zaradi vdihovanja nevarnih snovi nimaš več zadostnih intelektualnih kapacitet za razumevanje teh reči.

Razloži mi. Odstranim objestneže in nestrpneže iz prometa, sem poslabšal varnost? Kako že? Grem malo vohat hlape od kerozina da pridem na tvoj nivo, verjetno si se ti precej izpuha navohal.

jype je izjavil:

Umre jih bistveno manj, kot voznikov motornih vozil, hkrati pa tudi pobijejo bistveno manj nedolžnih mimoidočih, zato je treba polomiti desno nogo vsem, ki vozijo avtomobil - to je edina smiselna rešitev, saj brez uporabe pedalke za plin vozniki motornih vozil bistveno težje ubijejo sebe in druge.

Saj veš da lahko kupimo avtomatike. Tvoja rešitev je primerna za kolesarje. Kolesar bi mi z eno nogo bitveno težje grozil in se peljal 40 čez križišče pri rdeči luči.

next3steps je izjavil:


Utk, Chuapoiz in ostala šimpanzijada, ste to vi?

Kateri del? Ko pozdravljamo olikanega kolesarja al ko tulimo nanj naj gre na kolesarsko stezo. Jaz spadam v oba tropa šimpanzov.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Seveda, lahko podpreš te svoje nebuloze.
https://www.theguardian.com/lifeandstyl... (izvira iz http://www.cyclehelmets.org/1261.html )

111111111111 je izjavil:

Razloži mi. Odstranim objestneže in nestrpneže iz prometa, sem poslabšal varnost? Kako že? Grem malo vohat hlape od kerozina da pridem na tvoj nivo, verjetno si se ti precej izpuha navohal.
Takole: Ljudje postanejo v prometu še manj pozorni. Ogromno večino nesreč povzročijo "navadni" ljudje.

111111111111 je izjavil:

Saj veš da lahko kupimo avtomatike. Tvoja rešitev je primerna za kolesarje. Kolesar bi mi z eno nogo bitveno težje grozil in se peljal 40 čez križišče pri rdeči luči.
Tudi v avtomatiku imaš dve pedali in z levo nogo pritiskati na plin je izrazito neudobno.

111111111111 je izjavil:

Tvoja rešitev je primerna za kolesarje. Kolesar bi mi z eno nogo bitveno težje grozil in se peljal 40 čez križišče pri rdeči luči.
Hold my gosti sok s smetano.

111111111111 je izjavil:

Kateri del? Ko pozdravljamo olikanega kolesarja al ko tulimo nanj naj gre na kolesarsko stezo. Jaz spadam v oba tropa šimpanzov.
Ne razumem: Zakaj moraš tuliti na druge udeležence v prometu? Si policist? Redar? Vsaj cestar? Ne? Potem nisi poklican, da vplivaš na to, kako so drugi udeleženi v prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Potem tudi kolesarji ne smejo to delat, ko jih hoce kdo ubit. Bojo ze sodni izvedenci ugotovili kaj je blo, ali pa kaksna cudezna miza. Kolesar ni sodnik niti policaj.

111111111111 ::

jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Seveda, lahko podpreš te svoje nebuloze.
https://www.theguardian.com/lifeandstyl... (izvira iz http://www.cyclehelmets.org/1261.html )


Uuuu... Kolesarji o kolesarskih čeladah. Top vir.

jype je izjavil:


Takole: Ljudje postanejo v prometu še manj pozorni. Ogromno večino nesreč povzročijo "navadni" ljudje.

Definiraj navadnega človeka?

111111111111 je izjavil:


Hold my gosti sok s smetano.

Držim. Kaj pa sedaj? Greš v rdečo, pa ne bi rad da se ti sok polije?

111111111111 je izjavil:


Ne razumem: Zakaj moraš tuliti na druge udeležence v prometu? Si policist? Redar? Vsaj cestar? Ne? Potem nisi poklican, da vplivaš na to, kako so drugi udeleženi v prometu.

Ne razumem: Zakaj mora kolesar kazati neprimerne geste in mi vpiti čez šipo, da naj si preberem CPP, vozi pa po cesti zraven kolesarske steze. Je nad zakonom? Se njega pravila ne tičejo? Je parlament in sodnik v enem?

BlaY0 ::

Utk je izjavil:

Potem tudi kolesarji ne smejo to delat, ko jih hoce kdo ubit.

Vrtec na obisku... "Zakaj pa on lahko jest pa ne?"

Dejte nehat no tole lajno vrtet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

next3steps ::

Utk je izjavil:

Potem tudi kolesarji ne smejo to delat, ko jih hoce kdo ubit. Bojo ze sodni izvedenci ugotovili kaj je blo, ali pa kaksna cudezna miza. Kolesar ni sodnik niti policaj.

Jah, ne smejo. Odgovoren boš pa ti.

jype ::

Utk je izjavil:

Potem tudi kolesarji ne smejo to delat
Kolesarji lahko, ker so nadrasa. Te niso ničesar naučili v šoli?

111111111111 je izjavil:

Definiraj navadnega človeka?
Tist k se pusti povozit.

111111111111 je izjavil:

Držim. Kaj pa sedaj? Greš v rdečo, pa ne bi rad da se ti sok polije?
Z eno nogo, ja.

111111111111 je izjavil:

Zakaj mora kolesar kazati neprimerne geste in mi vpiti čez šipo, da naj si preberem CPP
Ker je tak kot ti - navaden človek, skratka. Rad bi bil nadrasa, pa se je za to vsedel na kolo, ni pa še osvojil tiste neznosne lahkosti bivanja, ki pripada samo posvečenim - kolesarjem po duši.

Invictus ::

Treba je zgodaj začeti z iztrebljanjem...

http://siol.net/aktualno/naslovna/vozni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

jype ::

Če ga ona ne bi, bi pa on njo, pravijo nekateri.

VelkBla ::

Se mi bolj zdi, da nekateri kolesarji (bodisi dnevni, tisti z mobiteli, "kao kvazi" rekreativci) izrabljajo svoje pravice in zaščito v izgovor, da imamo premalo in slabo vzdrževane kolesarske poti. Najlažje je rečti: treba jih je predvidevat, pa se enkrat vozi po kolesarski, enkrat malo po cesti, vožnja v rdečo, vožnja v nasprotno smer, sam pa nič ne pripomore k svoji obzirnosti in vidljivosti (zlasti v temi).

jype ::

Se mi zdi, da vozniki motornih vozil radi ignorirajo dejstva: Letos so pobili že skoraj 80 ljudi.

Kolesarji: 0.

thramos ::

@VelkBla Odličen komentar dva posta pod informacijo, da je avtomobilistka zbila 5 letnika na kolesarski stezi sredi belega dne ob 18:20.

;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Invictus ::

VelkBla je izjavil:

Se mi bolj zdi, da nekateri kolesarji (bodisi dnevni, tisti z mobiteli, "kao kvazi" rekreativci) izrabljajo svoje pravice in zaščito v izgovor, da imamo premalo in slabo vzdrževane kolesarske poti. Najlažje je rečti: treba jih je predvidevat, pa se enkrat vozi po kolesarski, enkrat malo po cesti, vožnja v rdečo, vožnja v nasprotno smer, sam pa nič ne pripomore k svoji obzirnosti in vidljivosti (zlasti v temi).

Saj jih imamo. Zanič kolesarke...

Sam ti tega ne veš, ker se po njih nikoli ne pelješ s kolesom, ampak kar z avtom...

Če te motijo kolesarji, ki vozijo v nasprotno smer, se prosim ne vozi z avtom po kolesarskih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: VelkBla ()

joze67 ::

Invictus je izjavil:

Če te motijo kolesarji, ki vozijo v nasprotno smer, se prosim ne vozi z avtom po kolesarskih...

Dav razloga sta, zakaj avtomobiliste motijo kolesarji, ki vozijo po kolesarski v napačno smer.
Prvi je "glej ga bedaka2, ko vidimo vse tuje napake in nobene svoje.
Drugi je, da s(m)o avtomobilisti vajeni v vsako krožišče pripeljati takole: pred križiščem/priključkom oceniš situacijo. Če so tam pešci ali kolesarji, pač ustaviš. Ko pa si enkrat mimo neke "točke brez povratka", je stvar drugačna: pešci so ad acta, če se bo kak pojavil, bo bodisi počakal, obšel avto, v večini primerov pa bo prepočasen in nas ne bo srečal. S kolesarji (in rolkarji in podobnimi) je težje, ker pač pridejo tudi, ko mi že vso svojo pozornost (minus mobitel) usmerimo na vključevanje v resni promet. Tako da kolesarje z leve (morda) še opazimo, tistih z desne pa ne - ker seveda gledaš samo na levo, od koder prihaja resni promet.

(Dogaja se, da zaradi del ipd. kolesarski promet preusmerijo na drugo stran ceste. Ampak to kolesarjev ne odreši krivde, da nas ovirajo pri vključevanju v promet.)(Oziroma za tiste, ki ne razumejo indirektno: predpostavka, da kolesar vozi v napačno smer, ni nujno pravilna.)(Potem so tu trajno dvosmerne kolesarske steze, ampak avtomobilisti jih obravnavamo večinsko enako kot ostale.)

facepalm ::

Prehodi za pesce so preblizu krozisc. Infrastrukturo imamo za en k in tudi to prospeva k velikem stevilu nesrec. Mi se pa kregamo med sabo, kdo je bolj kriv.

Invictus ::

joze67 je izjavil:


Drugi je, da s(m)o avtomobilisti vajeni v vsako krožišče pripeljati takole: pred križiščem/priključkom oceniš situacijo. Če so tam pešci ali kolesarji, pač ustaviš. Ko pa si enkrat mimo neke "točke brez povratka", je stvar drugačna: pešci so ad acta, če se bo kak pojavil, bo bodisi počakal, obšel avto, v večini primerov pa bo prepočasen in nas ne bo srečal.

Če bi večina voznikov pogledala levo in desno in ne vozila na pamet, vas to ne bi nič motilo. Mene ne...

Zato pa rinete nekam v troi krasne, brez da bi pogledali. Saj dostikrat niti avtov ne vidite, čemur sledi seveda nesreča. nekateri niti šleparjev ne vidijo. pač rinejo na ceto in upajo, da jih bodo drugi opazili.

Da ne govorim o desnem pogledu pri zavijanju v desno. Še manj pa vozniki ne spremljate prometa okoli ebe, saj vidite samo rit avta pred vami. levo in desno nihče vwč ne gleda. Sedaj jih polovica gleda dol, ker bulji v telefon.

joze67 je izjavil:

S kolesarji (in rolkarji in podobnimi) je težje, ker pač pridejo tudi, ko mi že vso svojo pozornost (minus mobitel) usmerimo na vključevanje v resni promet. Tako da kolesarje z leve (morda) še opazimo, tistih z desne pa ne - ker seveda gledaš samo na levo, od koder prihaja resni promet.

Resni promet ?!?!? Ne me hecat.

Hvala da si potrdil moje zgpornje trditve. Desni pogled na obstaja pri večini voznikov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

Lepo, da si vsaj prebral, če že ne razumel.
Bom poenostavil: kolesarji z desne motijo voznike, ker od nekega trenutka naprej ti gledajo izključno levo.

Invictus ::

Lepo da si poskušal razumeti kaj sem napisal...

Gleda se na obe strani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Vozniki nikoli ne gledajo na nobeno stran. Če se pretvarjaš, da to počnejo, potem ogromno tvegaš.

mirator ::

VelkBla je izjavil:

Se mi bolj zdi, da nekateri kolesarji (bodisi dnevni, tisti z mobiteli, "kao kvazi" rekreativci) izrabljajo svoje pravice in zaščito v izgovor, da imamo premalo in slabo vzdrževane kolesarske poti. Najlažje je rečti: treba jih je predvidevat, pa se enkrat vozi po kolesarski, enkrat malo po cesti, vožnja v rdečo, vožnja v nasprotno smer, sam pa nič ne pripomore k svoji obzirnosti in vidljivosti (zlasti v temi).

Saj imaš prav, vendar prepričanih (med katerimi so eni provokatorji, drugi frustriranci in tretji pač nevedneži) ne moreš prepričati. Dejstvo je, da v prometu veljajo CCP za vse udeležence enako. Jasno je tudi, da kolesar ali pešec ne moreta neposredno ubiti avtomobilista, kar obratno ne velja, lahko pa mu povzročita materialne in psihične poškodbe. Seveda je larifari, da avtomobilisti ne opazujejo okolce in kar po defoltu sregledajo kolesarje (razen žal seveda nekaterih izjem). Če se vrnem na izvorno vprašanje, potem se kolesar pod nobenim pogojem ne more postaviti ob bok (poudarjam na cesti, ne na kolesarski stezi) vozilu, ki stoji v križišču pred semaforjem s prižgano rdečo lučjo in ima s smerniki nakazano, da bo zavijal desno.

fikus_ ::

" . . . se kolesar pod nobenim pogojem ne more postaviti ob bok (poudarjam na cesti, ne na kolesarski stezi) vozilu, ki stoji v križišču pred semaforjem s prižgano rdečo lučjo in ima s smerniki nakazano, da bo zavijal desno. "

V križišču se ne prehiteva, kar pa za nekatere "ne velja"!

jype ::

fikus_ je izjavil:

V križišču se ne prehiteva, kar pa za nekatere "ne velja"!

ales85 ::

jype je izjavil:

fikus_ je izjavil:

V križišču se ne prehiteva, kar pa za nekatere "ne velja"!

Voznik bi se sigurno moral prepričati, da nikogar ne ogroža. Ampak imel je vključen smerokaz, čakal na pešca, ti si pa vseeno prehiteval? Vem, da gre to nekako na temo, da ne smeš voziti po predpisih, če želiš ostati živ, ampak mi je malo... čudno? :)

jype ::

ales85 je izjavil:

prehiteval
Hm? Nikogar nisem prehiteval, po lastnem prometnem pasu sem po predpisih peljal naravnost, voznik pa je s svojim vozilom brezbrižno zapeljal na moj prometni pas, ne da bi se sploh prepričal, če to sme ali more varno storiti.

Truga ::

facepalm je izjavil:

Prehodi za pesce so preblizu krozisc. Infrastrukturo imamo za en k in tudi to prospeva k velikem stevilu nesrec. Mi se pa kregamo med sabo, kdo je bolj kriv.

to da je infrastruktura zanic ni izgovor da pobijas ljudi. je izgovor za marsikaj, za pobijanje pa pac ne.

fikus_ ::

V konkretnem primeru je krivec voznik avtomobila, ker se ni prepričal, če lahko prečka vozni pas za kolesarje in s tem ne zapre poti kolesarju.

Jure, če bi imel sebe rad in ravnal temu primerno, bi zmanjšal hitrost ali celo počakal, da avtomobilist odpelje.

Lonsarg ::

V primeru zgornjega videa ti garantiram da cirka 20% voznikov tega ne bo opazilo, ker gre kolesar tako hitro, oziroma bo opazilo zadnji trenutek(kot je tudi na videu). Tega spremeniti ne moreš, kot voznik poskrbiš da si v tistih 80%, ki to preverijo, kot kolesar pa da predvidiš tistih 20%.
««
14 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220325 (13152) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818583 (6879) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738684 (33555) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957901 (51091) jype

Več podobnih tem