» »

Odnos avtomobil kolesar

Odnos avtomobil kolesar

Temo vidijo: vsi
««
11 / 29
»»

ttommy ::

Markus386 je izjavil:

Seveda lahko:
http://svet24.si/clanek/novice/crna-kro...

Lahko pa "samo" zlomiš kolk kaki stari mamci... ja res, nisi je ubil, bo pa zadnjih nekaj let prikovana na posteljo, in niti do wcja ne bo več mogla. Much better!

Glede pravil pa spet... če imaš 'varno' pa 'po pravilih', se nekateri tukaj obnašate, kot da obstaja samo XOR operacija med njima, ne pa tudi AND. Lahko počakaš na zeleno luč in (AND), da bo prečkanje varno.


Glede smrti tega pešca, ki je nenadoma stopil na cesto (naj počiva v miru)... Na našem koncu na kolesarski stezi ljudje hodijo kot ovce- se ne držijo desno, hodijo cik-cak ali po levi, ali pa nenadoma stopijo levo..... Zato jim zvonim že na 30 metrov. Enkrat nisem pozvonil in sem se mu zadnji hip izognil ter skoraj pristal v jarku.
Gamer

jype ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Jaz pravim, da naj vsak sam skrbi za svojo varnost in bo vse v redu.
Ti nas torej pozivaš, da se pred avtomobili in njih vozniki branimo s smrtonosno silo?

GizmoX ::

ttommy je izjavil:

Na našem koncu na kolesarski stezi ljudje hodijo kot ovce- se ne držijo desno, hodijo cik-cak ali po levi, ali pa nenadoma stopijo levo..... Zato jim zvonim že na 30 metrov. Enkrat nisem pozvonil in sem se mu zadnji hip izognil ter skoraj pristal v jarku.
Morda ti spet pride prav trik iz otroških let:
bicycle spoke card

Sicer se pa na takih primerih naučiš, da so pešci včasih presneto nepredvidljivi, kar vpliva tudi na tvojo oddaljenost in hitrost vožnje mimo njih. Pa seveda, da tudi na specialki zvonček ni prepovedan.
Čeprav jaz osebno zvonca ne uporabljam kaj dosti, ker v večini mojih primerov pešci niso krivi, da si morajo deliti površine za hojo s kolesarji (legalizirana vožnja koles po pločniku, kolesarska mimo avtobusnih postaj, ...)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

jype ::

GizmoX je izjavil:

ker v večini mojih primerov pešci niso krivi, da si morajo deliti površine za hojo s kolesarji
Tako je - pa tudi če so, kolesarji nismo tisti, ki si domišljamo, da lahko kar peljemo skozi ljudi, ker "mi itak vozimo po predpisih". Vozniki osebnih avtomobilov so takšni.

vostok_1 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

jurček jurček, za vsako rit raste palica in tudi tebe bo pomotoma srečal kakšen kamion....žal potem ne boš več pametoval na st-ju.....
....taki največkrat končajo tam, kjer mislijo, da to ni mogoče.


Brah, you kinda proved the point we're making in this thread.

Večino smrtnih žrtev povzročijo lastniki +800kg transportnih sredstev.


Who gives a double fuck.

Jaz pravim, da naj vsak sam skrbi za svojo varnost in bo vse v redu.


Nah bro. You don't really want that. We tried it in the middle ages and it sucked quite badly.

Iz regulacijskega vidika, se mi zdi vsekakor abotno, da sredi mesta se gužvajo velike premikajoče konzerve in ogrožajo vse ostale. Mesto je za ljudi, ne za avtomobile. Vsak vstop bi moral bit primerno obračunan ali imeti dober razlog.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Pa vi ste bolani.

A zdaj naj 2 familiji, ki gresta na kolesarski izlet, najameta avto za spremstvo?!?!?!

Ojej, ta zajebana avstroogrska birokracija, zapisana v genih Slovenceljnev.

Kaj pa dve familiji (predvidevam da z osnovnošolskimi otroki?) delata na glavni cesti Bled - Bohinj? Sta tam zato, ker se v Bohinj ne da priti po kolesarski stezi?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

jype je izjavil:

Markus386 je izjavil:

Tudi avtomobilisti uporabljaj(m)o za prevoz od A do B,
Ni videt, trenutno vse kaže, da avtomobile uporabljate izključno zato, da na cestah delate zamaške, v katerih potem stojite.

S kolesom se ni mogoče voziti v napačno smer, ker kolo ni dovolj široko, da bi lahko zaprlo pot komurkoli drugemu.

Spet, tale cinizem je zelo šibek argument.
- Hoc est qui sumus -

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Jaz pravim, da naj vsak sam skrbi za svojo varnost in bo vse v redu.
Ti nas torej pozivaš, da se pred avtomobili in njih vozniki branimo s smrtonosno silo?

Pa zaboga, kdo ti je kriv, da se mešaš med večje in nevarnejše misleč, da si glavni car na picikleti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

imagodei ::

jype je izjavil:

Ne. Kriv si, ker si šel po lastni presoji v mesto z letalonosilko.

No, saj v bistvu pozdravljam tvojo predanost cilju. Ampak, v resnici je misplaced. Kot sem že parkrat omenil, metanje pod kolesa avtomobilov, da dokažeš svoj prav, ni dolgoročna strategija preživetja. Še več, ker imata kolesar in avtomobilist tako fundamentalno različno subjektivno realnost, bodo vozniki avtomobila tvoje kaskaderstvo vedno interpretirali kot nevarno, neodgovorno in neprimerno početje. Enako kot tudi tvoj sarkazem v zvezi s tem na forumu.

Percepcija nas voznikov avtomobilov je, da ste kolesarji nepredvidljivi, da vozite po cesti tako, da zasedete polovico voznega pasu ali pa vozite vzporedno, da vas ne moremo normalno prehitet. Po lokalnih cestah je treba zmanjšati hitrost iz 90 km/h na 40 km/h, dokler ni pred nami 150-200m pregledne ceste, nasproti pa prazna cesta. Zoprni ste nam, ker nas skrbi, da vas ne bomo nehote zbili, povozili, poškodovali, ubili.

Verjetno od sodelujočih v tej temi ni niti enega, ki bi že zbil kolesarja, skoraj zagotovo ni nobenega, ki bi kolesarja že spravil v bolnišnico ali celo ubil. Se pa bojimo te možnosti, kljub temu, da pri zavijanju na desno pogledamo v mrtvi kot, kljub temu, da vas na cesti obvijemo na 1,5m razdalje, kljub temu, da na ozkih cestah ne rinemo mimo kolesarja, kadar nasproti prihaja še eno vozilo, itd. Ker - s stališča voznikov - vi ustvarjate percepcijo, da ste premikajoča se, nepredvidljiva nevarnost na dveh kolesih.

In tale tvoja misplaced predanost cilju je zgolj donkihotovska borba proti mlinom na veter. Če bi spremenil pristop, bi nemara lahko kaj spremenil; sarkazem in divjanje po cestah pa obstoječo percepcijo voznikov samo utrjujeta.
- Hoc est qui sumus -

joze67 ::

imagodei je izjavil:

Kaj pa dve familiji (predvidevam da z osnovnošolskimi otroki?) delata na glavni cesti Bled - Bohinj? Sta tam zato, ker se v Bohinj ne da priti po kolesarski stezi?

Kolesarita? Morda so otroci predšolski, morda so ravnokar naredili maturo - komu mar?

jype ::

imagodei je izjavil:

Zoprni ste nam, ker nas skrbi, da vas ne bomo nehote zbili, povozili, poškodovali, ubili.
Ja, vem. Najbolj enostavna rešitev je, da se presedete na bicikle - postali boste toliko manj nevarni, da vas ne bo več skrbelo, pa še čakat vam ne bo več treba nikogar, ker boste veliko lažje prehitevali počasnele.

imagodei ::

@jype, vem, da bi bil to najboljši način, ampak realistično pa ni. Strinjam se, da bi lahko središča večjih mest (pa tudi nekaterih drugih) zaprli za promet. Povsod pa to ne gre; težko si predstavljam, kako bi zaprl središče Jesenic za promet. Rešitev bi najbrž bila tudi, če bi množica ljudi v LJ in drugih večjih mestih začela kolesarit, po vzoru Nizozemske.

V večjem delu sveta pa to ni realno. Prej je realno, da bodo po naših cestah vozila samo še avtonomna vozila - sicer smo od tega oddaljeni še nekaj desetletij, pa vendar. Kaj pa potem - ali boste svoja kolesa opremili z "beaconi", da boste tem vozilom nedvoumno vidni (nekaj strani nazaj si spraševal, če smo normalni, ko se je pojavil namig, da bi kolesa opremili z merilcem hitrosti, da bi lahko kolesarji vozili po omejitvah), ali boste predvidevali, da vas bodo avtonomna vozila vedno in povsod prepoznala oziroma nikoli zamenjala za nizko letečega goloba? Ali pa, da bo izbruh nevtrinov povzročil kratkotrajno zmedo, zaradi katerih avtonomna vozila NE bodo dala absolutne prednosti kolesarjem?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

joze67 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Kaj pa dve familiji (predvidevam da z osnovnošolskimi otroki?) delata na glavni cesti Bled - Bohinj? Sta tam zato, ker se v Bohinj ne da priti po kolesarski stezi?

Kolesarita? Morda so otroci predšolski, morda so ravnokar naredili maturo - komu mar?

Kdor predšolske otroke pelje na glavno cesto Bled-Bohinj, četudi v spremstvu odraslih, je zrel za začetek postopka o odvzemu roditeljske pravice na CSD. Takoj.

Na tej cesti je umrlo že nekaj izkušenih kolesarjev, največkrat zaradi napak ali objestne vožnje avtomobilistov. Vseeno jaz tja ne bi peljal svojih otrok zato, da bi dokazoval svoj prav.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Če je to res, je bolj primeren začetek postopka zapiranja ceste Bled-Bohinj za motorni promet.

jype ::

imagodei je izjavil:

Rešitev bi najbrž bila tudi, če bi množica ljudi v LJ in drugih večjih mestih začela kolesarit, po vzoru Nizozemske.
Da se to lahko zgodi, potrebuješ kritično maso. Problem je, da so ljudje postali neobčutljivi na smrtne žrtve v prometu, ker so del našega vsakdana, zato jih novice o mrtvih že dolgo več ne ganejo, v resnici so še navdušeni, ker je mrtvih vedno manj. Žal je v takem okolju edini način, da se spremembe udejanijo, umetno ustvarjanje ovir za prevoz z osebnimi avtomobili in hkratno subvencioniranje manj invazivnih načinov prevoza ljudi, ker od začetka zaradi manjka kritične mase ne morejo biti ekonomsko vzdržni.

Kar se mene tiče, bi lahko mesta pustila avtomobile, le obrnila bi nivoje: Vožnja z avtomobilom skozi mesto bi morala biti kot Camel Trophy, vožnja s kolesom pa praktično v ravni črti od A do B, brez ovir. Na tak način bi se ljudje pogosteje odločali za kolesa, javni prevoz pa bi posledično postal osvobojen trenutnih prometnih zamaškov in tako bistveno manj butasta možnost - ker je res, da večina še vedno z avtomobilom najhitreje in najceneje pride na cilj, pri tem pa ne moremo zanemariti, da so se "strokovnjaki" mestnih oblasti več desetletij aktivno trudili ustvariti tako stanje (zdaj se reči spreminjajo, a zelo počasi, ker de-facto še vedno cestarji projektirajo robnike, uvoze, križišča in druge elemente prometne ureditve, namesto da bi politiko dizajniranja prometnih površin narekovala urbanizem in vzdržna prometna strategija).

Kot sem že perciju razložil: Komot kupim zajetna osebna vozila vsem članom svoje familije, pa bo par biciklistov manj na cestah, pa par parkirnih mest bo zasedenih in malo dlje boste čakali v prometnih zamaških, ki bodo potem trdovratnejši. Če je to v vašem interesu, potem niste racionalni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Mater jype, še haluciniram te. Prebral sem naslov teme "Odnos jype kolesar".
Gawd damn it!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

GizmoX ::

imagodei je izjavil:

Strinjam se, da bi lahko središča večjih mest (pa tudi nekaterih drugih) zaprli za promet. Povsod pa to ne gre; težko si predstavljam, kako bi zaprl središče Jesenic za promet. Rešitev bi najbrž bila tudi, če bi množica ljudi v LJ in drugih večjih mestih začela kolesarit, po vzoru Nizozemske.
Verjetno sploh ni potrebe po zaprtju središč za promet. Naj bo omejitev hitrosti dovolj nizka (npr. 30km/h), infrastruktura naj bo privzeto prilagojena kolesarjem, potem pa (če prostor dopušča) še za avtomobiliste (če pa ne, pa npr. enosmerne).
Build it, and they will come. Kolesarsko infrastrukturo seveda. Nizozemci so šli po ravno taki poti.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Ghost7 ::

[D]emon je izjavil:

Da so kolesarji v prometu arogantne pizde ni nic novega. Pa ceprav so manj zasciteni na tistih svojih dveh gumah kot pa kura v jajcu.


Res je, to sam vidim še posebej v Ljubljani.
Sem tudi sam kolesar (rekreativni - ne "mestni" za v službo), in vem, da je težko, ko imaš zalet ustavit..., vendar - halo! Če nimaš prednosti oziroma tudi, če jo imaš, si proti avtu nula in s tem v mislih moraš voziti. Računat, da te bo voznik v avtu upošteval, videl je že na motorju, kateri je osvetljen, večji --> riziko (sem tudi motorist).

Imam tedensko težavo na tržaški ko zavijam desno pa imajo kolesarji in pešci rdečo, ampak je kolesarji običajno ne jeb*jo. Tud pogleda ne nazaj... Itaq ko ga boš zbil, se bo pa skliceval, da je imel zeleno, našla se bo neka stara mama in vpila "lej ga norca, bogega kolesarja je zbil"...

Priče, ki bi ti lahko pomagale pa zginejo, itaq se jim mudi v službo, oziroma se nočejo mešat.

Ghost7 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Da so kolesarji v prometu arogantne pizde ni nic novega. Pa ceprav so manj zasciteni na tistih svojih dveh gumah kot pa kura v jajcu.


Res je, to sam vidim še posebej v Ljubljani.
Sem tudi sam kolesar (rekreativni - ne "mestni" za v službo), in vem, da je težko, ko imaš zalet ustavit..., vendar - halo! Če nimaš prednosti oziroma tudi, če jo imaš, si proti avtu nula in s tem v mislih moraš voziti. Računat, da te bo voznik v avtu upošteval, videl je že na motorju, kateri je osvetljen, večji --> riziko (sem tudi motorist).

Imam tedensko težavo na tržaški ko zavijam desno pa imajo kolesarji in pešci rdečo, ampak je kolesarji običajno ne jeb*jo. Tud pogleda ne nazaj... Itaq ko ga boš zbil, se bo pa skliceval, da je imel zeleno, našla se bo neka stara mama in vpila "lej ga norca, bogega kolesarja je zbil"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

jype ::

Ghost7 je izjavil:

Imam tedensko težavo na tržaški ko zavijam desno pa imajo kolesarji in pešci rdečo, ampak je kolesarji običajno ne jeb*jo. Tud pogleda ne nazaj... Itaq ko ga boš zbil, se bo pa skliceval, da je imel zeleno, našla se bo neka stara mama in vpila "lej ga norca, bogega kolesarja je zbil"...
Zakaj pa ne ustaviš in počakaš, da grejo kolesarji mimo? Kolesarji moramo to ves čas početi, ko vozniki motornih vozil namenoma ali zaradi puhloglavosti ignorirate prometne predpise, pa se nič kaj dosti ne sekiramo - počakamo, da je pot prosta, in nadaljujemo vožnjo.

LeQuack ::

Quack !

GizmoX ::

Tudi Nizozemci "zafrkavajo" avtomobiliste.

Ghost7: Rdeča za kolesarje pomeni, naj ustavijo. Rdeča za kolesarje NE pomeni, da avtomobilist sme zbiti kolesarja, ki gre čez rdečo. Na koncu koncev ni bistveno, ali je imel kolesar zeleno ali rdečo, ampak da si ga ti zbil.
Kaj misliš, da stori policist, ko zbiješ kolesarja? "Vidim, da je imel kolesar rdečo. Gospod, lahko kar nadaljujete vašo pot. Pa srečno.":)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Lonsarg ::

No v teoriji(po zakonih) bi v takem primeru bila deljena krivda, v praksi se skoraj vedno zapiše 100% krivda avtomobilu.

joze67 ::

imagodei je izjavil:

Kdor predšolske otroke pelje na glavno cesto Bled-Bohinj, četudi v spremstvu odraslih, je zrel za začetek postopka o odvzemu roditeljske pravice na CSD. Takoj.

Kaj je to, kombinacija "no go zone" in "vrni izpit!"?

Invictus ::

imagodei je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pa vi ste bolani.

A zdaj naj 2 familiji, ki gresta na kolesarski izlet, najameta avto za spremstvo?!?!?!

Ojej, ta zajebana avstroogrska birokracija, zapisana v genih Slovenceljnev.

Kaj pa dve familiji (predvidevam da z osnovnošolskimi otroki?) delata na glavni cesti Bled - Bohinj? Sta tam zato, ker se v Bohinj ne da priti po kolesarski stezi?

Seveda se ne da. A si jo kje videl ?!?!?!

thramos je izjavil:

Če je to res, je bolj primeren začetek postopka zapiranja ceste Bled-Bohinj za motorni promet.

Glede na to, da Bohinjci tako ali tako ne marajo turistov, bi bil to čisto v redu ukrep.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

111111111111 ::

LeQuack je izjavil:


Tale ki je snemal bi moral dobiti kazen, ker zakriva tablice. Voznico pa takoj iz prometa ven. TAKOJ.

GizmoX ::

111111111111 je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Tale ki je snemal bi moral dobiti kazen, ker zakriva tablice. Voznico pa takoj iz prometa ven. TAKOJ.
Kakšna pa je pot od tega, da nekdo na posnetku vidi prekršek in registrsko vozila, pa do tega, da prekrškar dobi pravično kazen?

Taksi voznik vozila z registrsko LJ TP-194 verjetno ni dobil kazni za storjen prekršek.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Riff ::

ja ko je sezona za kolesa je treba bit z avto pozorn na kolesarje

111111111111 ::

Evo ravno danes sta dva prehitela avto, ki je ustavil pri rdeči, izsilila voznico, ki je zavijala levo in popolnoma ignorirala kolesarsko stezo. Odveč je da poudarim, da en nedeljski kolesar lepo počakal na rdeči luči in speljal, ko je imel zeleno. Nedeljsko kolesar: čelada, kratke hlače in gorsko kolo. Norca na biciklih: čelade, specialke in pajkice. Ko sem zavil za njima, ju z vožnjo 50km/h nisem ujel.

LeQuack ::

111111111111 je izjavil:

Evo ravno danes sta dva prehitela avto, ki je ustavil pri rdeči, izsilila voznico, ki je zavijala levo in popolnoma ignorirala kolesarsko stezo. Odveč je da poudarim, da en nedeljski kolesar lepo počakal na rdeči luči in speljal, ko je imel zeleno. Nedeljsko kolesar: čelada, kratke hlače in gorsko kolo. Norca na biciklih: čelade, specialke in pajkice. Ko sem zavil za njima, ju z vožnjo 50km/h nisem ujel.


To je bil edini prekršek ki si ga zaznal danes?
Quack !

111111111111 ::

Ne.

Heavy ::

LeQuack je izjavil:




Direkt v rdečo - kolesar:

#TeamFelix

LeQuack ::

Heavy je izjavil:

LeQuack je izjavil:




Direkt v rdečo - kolesar:



In kdo predstavlja večjo nevarnost?
Quack !

jype ::

Heavy je izjavil:

Direkt v rdečo - kolesar:
Kolk mrtvih? Na mojem posnetku bi bila dva, če bi upoštevala prometne predpise.

Lonsarg ::

Avo, ki vozi čez rdečo je morilec, kolo, ki pelje čez rdečo pa je samomorilec. Prvi je prasec(brezbrižen do drugih), drugi je neumen. To je vso bistvo poenostavljeno.

jype ::

Jaz čez rdečo s kolesom vozim že več kot 20 let, pa sem še vedno živ. Mnogi, ki nikoli niso zapeljali s kolesom v rdečo, pa niso več.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Jaz čez rdečo s kolesom vozim že več kot 20 let, pa sem še vedno živ. Mnogi, ki nikoli niso zapeljali s kolesom v rdečo, pa niso več.

Moj kolega pravi: "Nikoli se ne držim hitrostnih omejitev, pa še nisem imel nesreče. Drugi so pa že." WTF?

Kaj bi vidva carja rada aplavz. Jype najbolje da se na forumu pridružiš tistim prepotentnim voznikom, ki se jim nič ne more zgoditi, ker se jim že 20 let ni.

next3steps ::

imagodei je izjavil:

Njegovih tem o kolesarjenju, priznam, ne spremljam, ker so mi že pred leti postale blazno dolgočasne. Se pa občasno povprašam po smiselnosti takega početja oz. Juretovega pristopa, ker načeloma je odziv "nekolikanj" negativen.

Tako tudi ne vem, kaj točno jype zagovarja pri kolesarjenju, iz njegovih odgovorov v zadnjih 24 urah pa česa takega, kar navajaš ti, ni zaslediti. Kvečjemu nasprotno.

Kolikor jypeta poznam kot internetno persono, vem, da se rad poslužuje satire in podobnega, žal se preveč zanaša na inteligenco sogovornikov, ki so prepričani (ali pa želijo biti prepričani) tudi v to, da bi jih jype najraje vrgel v fojbe. Zato še enkrat: kaj je smisel?

TL; DR. Zakonodajalec se strinja, da je biciklist bolj ogrožen ponavadi zaradi brum brum folka. Ta s štirimi kolami gazi tiste na dveh. Glavni problem je v tem, ker brum brum smrduharji menijo, da so vladarji CPPja. V kolikor bi upoštevali CPP in dajali prednost nesmrdečim prevozbim sredstvom, biciklisti ne bi rabili kršiti predpisov.
In ja, tudi če dvokolo krši predpise in gre čez rdečo do trčenja z avtomobilom, ki gre čez zeleno ne bi smelo priti.

111111111111 je izjavil:

Evo ravno danes sta dva prehitela avto, ki je ustavil pri rdeči, izsilila voznico, ki je zavijala levo in popolnoma ignorirala kolesarsko stezo. Odveč je da poudarim, da en nedeljski kolesar lepo počakal na rdeči luči in speljal, ko je imel zeleno. Nedeljsko kolesar: čelada, kratke hlače in gorsko kolo. Norca na biciklih: čelade, specialke in pajkice. Ko sem zavil za njima, ju z vožnjo 50km/h nisem ujel.

To sta dva, ki stavita svohe življenje na cesti. Kolikokrat ga pa ti? (DAJMO ne upoštevat, da tebe okroža tona in pol pleha).

Zgodovina sprememb…

jype ::

111111111111 je izjavil:

Moj kolega pravi: "Nikoli se ne držim hitrostnih omejitev, pa še nisem imel nesreče. Drugi so pa že." WTF?
Ampak vozniki pobijete več kot sto ljudi na leto, kolesarji pa manj kot enega na deset let.

111111111111 je izjavil:

Kaj bi vidva carja rada aplavz. Jype najbolje da se na forumu pridružiš tistim prepotentnim voznikom, ki se jim nič ne more zgoditi, ker se jim že 20 let ni.
Ne, samo sprejetje odgovornosti, da se čisto vsakič, ko se namesto na bicikl vsedeš v avto, igraš z življenji resničnih ljudi in moraš za to odločitev sprejeti _vso_ odgovornost, ne le tisto, za katero si ti domišljaš, da jo nosiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

111111111111 ::

jype je izjavil:

Ampak vozniki pobijete več kot sto ljudi na leto, kolesarji pa manj kot enega na deset let.

In ker jih pobijete tako malo, imate pravico kršiti CPP?

jype je izjavil:


Ne, samo sprejetje odgovornosti, da se čisto vsakič, ko se namesto na bicikl vsedeš v avto, igraš z življenji resničnih ljudi in moraš za to odločitev sprejeti _vso_ odgovornost, ne le tisto, za katero si ti domišljaš, da jo nosiš.

Sprejmem vso svojo odgovornost, ampak ali jo tudi vi kolesarji? Raje se vozite po cesti v mestu, ki ima kolesarsko stezo in dirkate kot zmešani, lahko sem še tako odgovoren in previden, vsega ne morem pokriti sam. Po tvoji logiki na cesto ne bi smeli niti kamioni, avtobusi, delovni stroji itd... Ker je cesta za kolesarje? Sprejmeš vso odgovornost tudi ti, ko se vsedeš na kolo, da boš pa morda danes po 20 letih enemu vozniku uničil življenje s svojo neodgovorno vožnjo?

next3steps je izjavil:


To sta dva, ki stavita svohe življenje na cesti. Kolikokrat ga pa ti? (DAJMO ne upoštevat, da tebe okroža tona in pol pleha).

Vedno ko se peljem mimo kolesarjev. Ker če zbijem prepotentneža v pajkicah grem v čuzo on pa na voziček. Win, win?

Zakaj pa kolesar ne stavi življenje na kolesarsko stezo in CPP? Zakaj je nad pravili?

next3steps ::

Ker idioti v železnih omarah pobijajo tiste na par kilskih kolah kljub temu, da slednji upoštevajo CPP - jih ne več, ker ugotavljajo, da nima smisla. Voziš po predpisih in te zgazo dvotonski frajer.

111111111111 ::

next3steps je izjavil:

Ker idioti v železnih omarah pobijajo tiste na par kilskih kolah kljub temu, da slednji upoštevajo CPP - jih ne več, ker ugotavljajo, da nima smisla. Voziš po predpisih in te zgazo dvotonski frajer.

Seveda, ker smo vsi vozniki osebnih vozil idioti, kolesarji pa same brihtne buče.

joze67 ::

111111111111 je izjavil:


In ker jih pobijete tako malo, imate pravico kršiti CPP?
Zakaj pa kolesar ne stavi življenje na kolesarsko stezo in CPP? Zakaj je nad pravili?

Ni vse legitimno, kar je legalno. CPP in prometna infrastruktura sta še vedno močno pristranska v korist motornega prometa, natančneje avtomobilskega prometa. Dobršen del prekrškov je zato skorajda nujnih. (Še en velik kos se pa jih potem šlepa na to, češ itak je vse v q...)

sesobebo ::

111111111111 je izjavil:

Sprejmem vso svojo odgovornost ... ... vsega ne morem pokriti sam.


jo sprejmes, ampak je pravzaprav ne sprejmes? :D :D :D

jype ::

111111111111 je izjavil:

Sprejmeš vso odgovornost tudi ti, ko se vsedeš na kolo, da boš pa morda danes po 20 letih enemu vozniku uničil življenje s svojo neodgovorno vožnjo?
Ne. On se je odločil, da bo uporabljal nevarno napravo na način, ki ogroža mene, zato mora on sprejeti odgovornost, ali pa se v mesto odpraviti peš. Sprejmem zgolj odgovornost, da bom morda poškodoval kakšnega pešca, a to je zelo malo verjetno, ker jaz ne kolesarim neodgovorno: Mimo pešcev vedno pripeljem tako, da imam možnost umakniti se ali ustaviti.

r3dkv1c4 ::

jype ne razumem kako, da se nisi storil samomora, ker se počutiš tako zelo ogroženega na naših cestah in najbrž imaš hude depresivne motnje zaradi voznikov avtomobilov.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

facepalm ::

Koliko pa vas je takih, da vas je ze zbil avto?
Vsi samo neko statistiko navajate, izkusenj pa nic. Mene je do sedaj 1x avto zadel v zadnji obroc (brez poskodb). Na kolesu sem se pa v najstniskih letih, 1x zaletel v pesca (brez poskodb).
Z avtom nisem se nikoli podrl pesca ali kolesarja.
Ne vem kaksne kamikaze imate po LJ, ampak jaz nimam tezav ce upostevam cpp na kolesu.
Se pa cas voznje konkretno podaljsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

jype ::

facepalm je izjavil:

Koliko pa vas je takih, da vas je ze zbil avto?
http://www.policija.si/index.php/compon...

Ni težko poiskati podatkov, ki jasno kažejo, kdo je nevaren.

facepalm je izjavil:

Z avtom nisem se nikoli podrl pesca ali kolesarja.
Jaz tudi ne, ker pazim nanje. Ne zato, ker upoštevam predpise ali ker me je strah posledic, temveč zato, ker moram, ko se ukvarjam s tako nevarno rečjo kot je vožnja osebnega avtomobila, ravnati s skrajno skrbnostjo. Tega ne zahteva le zakon, temveč tudi zdrava pamet. Tudi ko tovorim nevarne kemikalije jih ne tovorim tako, da bi se te polivale po mimoidočih in tudi ko kuham gorivo za raketne motorje tega ne počnem tako, da bi se otroci poleg posode igrali z odprtim ognjem.

Žal nismo vsi tako previdni in nekateri osebna vozila upravljajo na način, ki je precej bolj podoben skrajno neodgovornemu početju kot ravnanju s skrajno skrbnostjo. Gledajo v telefone, vozijo prehitro in mimo nepreglednih točk s hitrostjo, ki fizično onemogoča varno ustavitev v primeru nevarnosti, nekateri si pa celo domišljajo, da smejo z vozilom kar umoriti vsakogar, ki se ne drži prometnih predpisov (včasih pa celo predpisov, ki so si jih sami izmislili in v resnici ne veljajo).

111111111111 ::

@jype: da te ne bo razneslo od prenapihnjenosti. V avtu voziš odlično, na kolesu voziš perfektno. Skratka si nezmotljiv in ko kršiš pravila jih kršiš samo zato, ker je zato vse bolj varno. Bravo, aplavz. Sploh nisem vedel, da se usedeš v ubijalski stroj imenovan avto. Si pa res svinja.

Norci so tako na eni kot drugi strani. Upaš lahko samo da se bodo srečali na kupu.

jype ::

Veseli me, da ne sprejemaš odgovornosti za svoje odločitve na tako očitno otročji način.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

@jype: da te ne bo razneslo od prenapihnjenosti. V avtu voziš odlično, na kolesu voziš perfektno. Skratka si nezmotljiv in ko kršiš pravila jih kršiš samo zato, ker je zato vse bolj varno. Bravo, aplavz. Sploh nisem vedel, da se usedeš v ubijalski stroj imenovan avto. Si pa res svinja.

Norci so tako na eni kot drugi strani. Upaš lahko samo da se bodo srečali na kupu.

Pokaži statistiko, kjer kolesarji pobijajo voznike v nesreči.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
11 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220094 (12921) zmaugy
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818482 (6778) Invictus
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738526 (33397) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957595 (50785) jype

Več podobnih tem