» »

Facebook ima dve milijardi uporabnikov

Facebook ima dve milijardi uporabnikov

Slo-Tech - Facebook je presegel mejo dveh milijard uporabnikov, je sporočil izvršni direktor Mark Zuckerberg. Njihovo aplikacijo Messenger uporablja 1,2 milijarde ljudi, medtem ko konkurenca zaostaja. Twitter ima 328 milijonov aktivnih uporabnikov, Instagram pa 700 milijonov, je pa tudi res, da ne nudijo istih storitev in ne ciljajo na povsem enako skupino uporabnikov. Še nekaj številk je navrgel Guillermo Spiller iz Facebooka: vsak dan 800 milijonov ljudi kaj všečka, 175 milijonov ljudi pritisne srček, medtem ko Facebook Groups mesečno uporablja milijarda ljudi.

Spomnimo, da je imel Facebook februarja 2004 (takrat je bil operacijski sistem, ki poganja najnovejšo britansko letalonosilko, star tri leta) 650 uporabnikov. Sprva je bil omejen na študente na Harvardu, kasneje ga je Zuckerberg razširil na študente univerz iz Bršljanove lige, šele leta 2006 pa na ves svet. Leta 2008 je imel Facebook že 100 milijonov uporabnikov, pol milijarde je dosegel leta 2010, milijardo pa leta 2012. Tudi v Facebooku so pričakovali, da bo rast najhitrejša, ko so platformo prevedli v številne druge jezike (v resnici so to zanje naredili uporabniki) in jo ponudili drugim kulturam, ne pa šele sedaj.

Danes je Facebook precej več kakor družbeno omrežje. Je oglaševalski mastodont, ki skupaj z Googlom in Yahoojem (Verizonom) obvladuje praktično ves oglaševalski trg na internetu. Facebook se loteva tudi številnih drugih projektov, denimo dostop do interneta za vse Zemljane, razvija umetno inteligenco in zelo verjetno tudi samovozeče avtomobile. Zelo poglobljen pregled Facebooka so pripravili na FastCompany.

67 komentarjev

«
1
2

GrX ::

Zaradi mene ga lahko takoj jutri ugasnejo..

FireSnake ::

mastodont


mastodon mastodón in mastodónt -a m (o) pal. izumrli slonu podoben sesalec iz mlajše terciarne in začetka ledene dobe: odkriti ostanke mastodona

Ker nisem vedel, kaj ta beseda pomeni, sem jo šel izbrskat.

Zdaj mi je pa še manj jasno, kako zadeva spada v kontekst.
To, da je velik? Al kako?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kixs ::

Facebook je presegel mejo dveh milijonov uporabnikov, je sporočil izvršni direktor Mark Zuckerberg.


Khm...

shadeX ::

kixs je izjavil:

Facebook je presegel mejo dveh milijonov uporabnikov, je sporočil izvršni direktor Mark Zuckerberg.


Khm...


good catch. :)

SaXsIm ::

Bršljanove lige, hehe :)
SaXsIm

FTad ::

FireSnake je izjavil:

mastodont


mastodon mastodón in mastodónt -a m (o) pal. izumrli slonu podoben sesalec iz mlajše terciarne in začetka ledene dobe: odkriti ostanke mastodona

Ker nisem vedel, kaj ta beseda pomeni, sem jo šel izbrskat.

Zdaj mi je pa še manj jasno, kako zadeva spada v kontekst.
To, da je velik? Al kako?


Da, da je "ogromen".

shadeX ::

GrX je izjavil:

Zaradi mene ga lahko takoj jutri ugasnejo..


Pa ti veš, da to lahko negativno vpliva na tvoje življenje oz. življenja tvojih potomcev?

In ne, nisem sarkastičen.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

GrX je izjavil:

Zaradi mene ga lahko takoj jutri ugasnejo..


Pa ti veš, da to lahko negativno vpliva na tvoje življenje oz. življenja tvojih potomcev?

In ne, nisem sarkastičen.



Negativno zagovoto ne. Samo pozitivno. Mladina pa v 905 samo buli v svoje telefone in so na teh kvazi socialnih omrežjih.

Če je to prihodnost, ki jo bodo imeli je res žalostna, da ne zmoreš brez, da bi pogledal na telefon 1 uro.

shadeX ::

Če se Facebook zapre, pomeni nič več vlaganja sredstev v razvoj novih tehnologij, ki bi nam še bolj poenostavila oz. olajšala življenje. Isto oz. podobno lahko rečemo za Google, Apple in druge gigante.

Dajte malo pobrskat kam vsa ta podjetja vlagajo svoj denar, pa vam bo dalo mislit. No razen tistim, ki bi radi živeli v preteklosti. Tisti se itak ne boste strinjal.

Kar se tiče samega visenja na telefonu je to čist relativna zadeva in odvisno s kakšne perspektive gledaš. En 15 letnik in 60% njegovih vrstnikov bojo viseli na facebooku in čakali na lajke, medtem ko bo ostalih 40% viselo na telefonu z razlogom, da pridobivajo informacije, ki jim bodo koristile vnaprej.

Pomembno je le v kakšni luči otroku prikažeš določeno zadevo. Če mu daš v roke kladivo, mu lahko pokažeš da z njim nekaj razbiješ in narediš škodo, lahko pa si z njim pomagaš do tega, da narediš neko uporabno zadevo.

Večina ljudi Facebook vidi kot nekaj izredno negativnega, ne vidi pa kakšen pretok informacij nam ponuja in kako izjemno orodje to je.

konspirator ::

Večina ljudi Facebook vidi kot nekaj izredno negativnega, ne vidi pa kakšen pretok informacij nam ponuja in kako izjemno orodje to je.

In kaj tako izrednega najdeš na fb, da moraš 24/7 viseti na njem ?
--

dronyx ::

Tisti, ki veliko vlagajo v kripto valute so prepričani, da je prihodnost v distribuiranem internetu in "blockchain-u", kjer ne bo več Facebookov in podobnih ter bodo tudi uporabniki storitev kot so socialna omrežja služili denar. Torej nismo še tako daleč, ker ni videti da bi Facebook izumiral?

shadeX ::

da moraš 24/7 viseti na njem ?


Nikjer nisem napisal, da kdo visi 24/7 na FB-ju. Govoril sem o Facebook-u kot sredstvu, ki se ga lahko uporablja kot orodje s katerim lahko nekaj zgradiš ali pa "uničiš".

In kaj tako izrednega najdeš na fb


-Odvisno od posameznika in kaj sploh iščeš. Jaz dobim informacije, kako prodat svoje appe na 1000 in en način. Včasih se je za take informacije uporabljalo Google (se še, ampak je zadeva dost drugačna ker ni live interakcije z ljudmi na websajtih), danes pa se uporablja znanje ljudi, ki so že prišli do uspeha in bi to znanje šerali naprej.

-Sorodnik uporablja Facebook, za zmagovanje pri stavah. Od tam dobiva informacije o dogovorjenih tekmah kar se mu seveda obrestuje.

Načinov kako s FB-jem nekaj uničiš ali pa zgradiš je miljon. Kot sem povedal je zadeva odvisna od posameznika in kakšne cilje sploh ima.

Poldi112 ::

shadeX je izjavil:


Večina ljudi Facebook vidi kot nekaj izredno negativnega, ne vidi pa kakšen pretok informacij nam ponuja in kako izjemno orodje to je.


Traparija. Zapre te v svoj balonček, hkrati pa prodaja tvoje podatke firmam tipa Cambridge analytica, ki potem na podlagi tega zmanipulira volilce, da izvolijo Trumpa.

Res izjemno orodje. Za poneumljanje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

shadeX ::

O kakšnih podatkih govoriš? O imenu in priimku, katerega si delim še z vsaj 1000 drugimi slovenci? O fotografijah, ki jih nimam in drugimi podatki, ki jih sploh nimam vpisanih?

Ok, verjamem da govoriš v imenu večine in ne o posameznikih.

Kot drugo, tudi če je to res mi dol visi. Ne skrivam nič, nisem terorist, ne delam bombe, ne varam, se ne ukvarjam s kakršnim koli kriminalom. Zaradi mene lahko imajo od mene kar želijo.

Ampak spet odvisno koliko podatkov, ti vneseš v platformo.

Aja pa še nekaj. Ne uporabljaj niti pametnega telefona več, ker ima že Google vse podatke o tebi in zanimivo jih imam tudi jaz. Ne vem sicer da se gre zate, ampak vem vse tvoje interese, koliko si star, kakšnega spola si itd.

Hvala Google

PrihajaNodi ::

Ne skrivam nič


Nam boš zaupal tu ime in priimek? Številko bančne kartice, kje kupuješ, kaj kupuješ, spolno usmerjenost?

shadeX ::

Ne, ker mi tega ni potrebno narediti in s tem sam ne bom profitiral popolnoma nič, kot tudi nobeden izmed bralcev.

blackbfm ::

Tisti, ki veliko vlagajo v kripto valute so prepričani, da je prihodnost v distribuiranem internetu in "blockchain-u"


Bolj so prepricani da bodo mastno profitiral. V eurih ali dolarjih :)

Poldi112 je izjavil:

shadeX je izjavil:


Večina ljudi Facebook vidi kot nekaj izredno negativnega, ne vidi pa kakšen pretok informacij nam ponuja in kako izjemno orodje to je.


Traparija. Zapre te v svoj balonček, hkrati pa prodaja tvoje podatke firmam tipa Cambridge analytica, ki potem na podlagi tega zmanipulira volilce, da izvolijo Trumpa.

Res izjemno orodje. Za poneumljanje.

Poldi112 ::

Bolj kot te profilirajo, bolj te lahko kontrolirajo. Včasih je propaganda delovala kolektivno, zdaj pa se je s pomočjo facebooka individualizirala. Kar je kar strašljivo. Ker sploh ne gre za to, da nisi nič narobe naredil - nekdo bo lahko subtilno vplival nate - vse kar rabi je denar in voljo. In če nisi ravno študiral psihologije teh prijemov ne boš opazil. Sploh pa ne na področjih, ki jih bolj površno spremljaš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:

Ne, ker mi tega ni potrebno narediti in s tem sam ne bom profitiral popolnoma nič, kot tudi nobeden izmed bralcev.


Če pa nič ne skrivaš? Koliko profita pa dobiš s podatki, ki jih daješ na FB?

Bolj kot te profilirajo, bolj te lahko kontrolirajo. Včasih je propaganda delovala kolektivno, zdaj pa se je s pomočjo facebooka individualizirala.


Ravno obratno, vzorce izbirajo na posameznikih, potem pa kolektivno vodijo množico ala protesti v Egiptu, nakup tega in tega produkta...

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Konkretno za usa volitve so našli primerne kandidate in vplivali zgolj na njih - konzervativce razpizdili z lažmi, demokrate demotivirali, da bi ostali doma. Strategija, ki je očitno uspela.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

maketa ::

shadex
"ki bi nam še bolj poenostavila oz. olajšala življenje"
O kakšnem olajšanem življenju ti to.Zavrti čas nazaj pa se potem vprašaj kdaj se je živelo bolj na izi.
Iz svojega vidika življenja lahko rečem,da sistem in samo delovanje le tega je ena VELIKA NOROST.

shadeX ::

Moj stavek se ni nanašal samo na "poenostavljen, olajšan" lajf, ampak vse kar pride s tehnologijo. Še nekaj primerov. Boljše zdravstvo (pametne naprave že spremljajo naše aktivnosti, gibanje, spanec, srčni utrip, in vrsto drugih parametrov. Z zbranimi podatki, bomo reševali ogromno vrst bolezni), povečana varnost na cestah (vlaganje v razvoj pametnih avtomobilov, kar potegne za sabo tudi reševanje problematike onesnaževanja - nič več avtomobilov z notranjim izgorevanjem), več služb, neodvisnost..(internetni zaslužek na miljon načinov).

Torej, komot lahko svet bojkotira Google, Facebook, Apple, itd. Ampak s tem bi si samo škodo naredili. Nič denarja za gigante, nič vlaganja v razvoj novih tehnologij.

Sicer pa ste na tehnološkem forumu. Ne razumem, kako vam te zadeve niso že v štartu straightforward. Bi že razumel, če bi moral to kokodakat svoji stari mami, ampak na slo-tech?

ok..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PrihajaNodi ::

straightforward

Koliko let imas? In kaksna je tvoja izobratba? Delujes kot nek najstnik, kjer so ga korporacije naplahtale in nato posilile. Deli malo podatkov z nami da vidimo kje v zivljenju si zgresil s poti.

Danes je svet odvisen od korporacij, ki svoje izdelke delajo tako da jim niti baterije ne mores zamenjati...

shadeX ::

Ne potrebujem tretjega mnenja od ljudi, ki ne vidijo pol metra pred sabo. Prav tako ne potrebujem mnenja od ljudi, ki me mislijo ocenjevati na podlagi moje izobrazbe in starosti. In tudi ne potrebujem mnenja od ljudi, ki so manj uspešni od mene. Razen, če po anketi ki se je nedolgo odvijala na slo-tech, spadaš v tiste 5% ki so boljši od mene. Verjetnost za to je majhna.

Drgač tema ni o meni, ampak o Facebooku, tako da bi bili krepko offtopic.

Glugy ::

Facebook je postal de facto infrastruktura tako kot Google z svojima storitvama. Ni nujno da ju uporabljaš ampak vseen zarad tako množičnega zanašanja nanju sta dejansko po funkciji infrastuktura.

Geho ::

Men se je pa facebook zameru z njihovo potezo, da so dali v videje sedaj reklame in jih nikakor ne moreš skenslat ne ničesar, lahko samo prekineš ogled vide in greš dalje...

Najbolj bedna poteza in resno razmišljam, da bi preprosto zbrisal account in jim j***al cel seznam po spisku... Upam da se avtor te butaste ideje cvre v peklu! Prekleti gnoj od človeka!

shadeX ::

Se strinjam, to tudi mene izredno moti. Drgač je tudi dobra plat tega in sicer vsak bo lahko na tak način služil s tole platformo tako kot z Youtubom. 55% gre avtorju posnetka, 45% Facebooku. Če to lahko delamo že navadni uporabniki nimam pojma, nisem se še toliko poglobil v tole zadevo, je pa bilo (je še?), VIP only (tako kot je imel to na začetku Youtube).



Video sicer star že 2 leti ampak to naj bi bilo načeloma to.

FrRoSt ::

shadeX je izjavil:

GrX je izjavil:

Zaradi mene ga lahko takoj jutri ugasnejo..


Pa ti veš, da to lahko negativno vpliva na tvoje življenje oz. življenja tvojih potomcev?

In ne, nisem sarkastičen.


Zakaj bi pa to lahko NEgativno vplivalo na njegovo življenje oz. življenja njegovih potomcev!?

Kaj pa, če bi TO lahko POZITIVNO vplivalo na njegovo življenje in življenje njegovih potomcev!? :)

Za oboje so možnosti ravno tako 50:50! :))

In NE! Tudi jaz nisem sarkastičen. 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:

Ne potrebujem tretjega mnenja od ljudi, ki ne vidijo pol metra pred sabo. Prav tako ne potrebujem mnenja od ljudi, ki me mislijo ocenjevati na podlagi moje izobrazbe in starosti. In tudi ne potrebujem mnenja od ljudi, ki so manj uspešni od mene. Razen, če po anketi ki se je nedolgo odvijala na slo-tech, spadaš v tiste 5% ki so boljši od mene. Verjetnost za to je majhna.

Drgač tema ni o meni, ampak o Facebooku, tako da bi bili krepko offtopic.


Seveda ga. Na podlagi cesa pa mislis da bos dobil sluzbo? Sicer pa anketa na slo - tech je dokaz da so med top 5%? Persona non gratia ne pomeni da si med top 5%! Obstajajo izjeme ( Yupe) ampak ti nisi on.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

Ne potrebujem tretjega mnenja od ljudi, ki ne vidijo pol metra pred sabo. Prav tako ne potrebujem mnenja od ljudi, ki me mislijo ocenjevati na podlagi moje izobrazbe in starosti. In tudi ne potrebujem mnenja od ljudi, ki so manj uspešni od mene. Razen, če po anketi ki se je nedolgo odvijala na slo-tech, spadaš v tiste 5% ki so boljši od mene. Verjetnost za to je majhna.

Drgač tema ni o meni, ampak o Facebooku, tako da bi bili krepko offtopic.

Nisem PNG. Etiga, boljši sem od tebe.

shadeX ::

Nisem PNG. Etiga, boljši sem od tebe.


Jaz tudi ne. Pa celo brati znam za razliko od tebe.

Seveda ga. Na podlagi cesa pa mislis da bos dobil sluzbo? Sicer pa anketa na slo - tech je dokaz da so med top 5%? Persona non gratia ne pomeni da si med top 5%! Obstajajo izjeme ( Yupe) ampak ti nisi on.


Nimam pojma o kakšni anketi govoriš. Sam sem imel tole v mislih.

FrRoSt ::

PrihajaNodi je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ne potrebujem tretjega mnenja od ljudi, ki ne vidijo pol metra pred sabo. Prav tako ne potrebujem mnenja od ljudi, ki me mislijo ocenjevati na podlagi moje izobrazbe in starosti. In tudi ne potrebujem mnenja od ljudi, ki so manj uspešni od mene. Razen, če po anketi ki se je nedolgo odvijala na slo-tech, spadaš v tiste 5% ki so boljši od mene. Verjetnost za to je majhna.

Drgač tema ni o meni, ampak o Facebooku, tako da bi bili krepko offtopic.


Seveda ga. Na podlagi cesa pa mislis da bos dobil sluzbo? Sicer pa anketa na slo - tech je dokaz da so med top 5%? Persona non gratia ne pomeni da si med top 5%! Obstajajo izjeme ( Yupe) ampak ti nisi on.


Če te ni na Fucebuku NE OBSTAJAŠ! :)):)):))

In če NE OBSTAJAŠ, potem tudi službe ne moreš dobiti!! :)):)):)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Dr_M ::

Jest nism fejstbukov, pa je sluzba mene najdla. :))
Tko da ocitno nekje obstajam. Aja, google+.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrihajaNodi ::

Jaz tudi ne. Pa celo brati znam za razliko od tebe.


Sem oracle in vidim v prihohodnost. Titolo še pridobiš:))

Nimam pojma o kakšni anketi govoriš. Sam sem imel tole v mislih.


Razen, če po anketi ki se je nedolgo odvijala na slo-tech, spadaš v tiste 5% ki so boljši od mene


Očitno res drvimo v prepad:))

poweroff ::

shadeX je izjavil:

Kot drugo, tudi če je to res mi dol visi. Ne skrivam nič, nisem terorist, ne delam bombe, ne varam, se ne ukvarjam s kakršnim koli kriminalom. Zaradi mene lahko imajo od mene kar želijo.

Hec je v tem, da že danes veliko ljudi novice bere zgolj preko Facebooka. In velika večina jih nihče drugje niti ne zna objaviti.

Kar je super, ker če Google začne novic filtrirati, jih ni. Ljudje jih ne bodo prebrali, niti jih ne bodo mogli objaviti. OK, nekaj "čudnih" poameznikov bo to še lahko naredilo, ampak teh nihče ne bo slišal. Tako kot lahko danes tudi - kao - kdorkoli objavi karkoli na Tor omrežju, v resnici je pa ljudi, ki to znajo presneto malo. In presneto malo je celo ljudi, ki znajo te informacije sploh najti. Pa ne govorim o CP in podobnih traparijah.

Tako da Facebook je super - za elito. Brali in objavljali boste lahko samo tisto, kar bo Facebook dovolil. In se niti ne boste zavedali, kaj je to svoboda govora. "Saj vse lahko preberem, kajne"???
sudo poweroff

blackbfm ::

Brali in objavljali boste lahko samo tisto, kar bo Facebook dovolil.


uf si pa pogruntal težko zaroto.. na 24ur (ali katerkol drugi medij/stran/whatever) boš tut bral in komentiral kar bodo oni sami dovolil

poweroff ::

In to ti je verjetno OK?

Saj to vemo, da MSM mediji objavljajo samo določene zadeve. Nateg Facebooka je pa v tem, da je obljubljal, da bodo ljudje imeli možnost SAMI objavljati kar bodo hoteli.
sudo poweroff

PrihajaNodi ::

Horejšio ::

shadeX je izjavil:

GrX je izjavil:

Zaradi mene ga lahko takoj jutri ugasnejo..


Pa ti veš, da to lahko negativno vpliva na tvoje življenje oz. življenja tvojih potomcev?

In ne, nisem sarkastičen.


Troll level 3 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

blackbfm ::

In to ti je verjetno OK?


je razumljivo da to počnejo, vsak ima svoje interese

Saj to vemo, da MSM mediji objavljajo samo določene zadeve. Nateg Facebooka je pa v tem, da je obljubljal, da bodo ljudje imeli možnost SAMI objavljati kar bodo hoteli.


a se vse vrti okol fbja? obstajajo še blogi, twiterji, youtubi, snepčeti, še najbolj beden telefonski paket ima 5000 vključenih smsov.. kanalov za širjenje vsebin imaš kolkor hočeš..

PrihajaNodi ::

a se vse vrti okol fbja? obstajajo še blogi, twiterji, youtubi, snepčeti, še najbolj beden telefonski paket ima 5000 vključenih smsov.. kanalov za širjenje vsebin imaš kolkor hočeš..


Od kdaj operaterji prodajajo vsebino smsov trgovcem?

80ris ::

Mislim da bi zmagal, če bi jim urinil črva ki bi začel račune brisati eden za drugim....ne vse na enkrat

Markoff ::

shadeX je izjavil:

Ne, ker mi tega ni potrebno narediti in s tem sam ne bom profitiral popolnoma nič, kot tudi nobeden izmed bralcev.

Čakaj, napisal si, da nimaš česa za skrivat, sedaj pa skrivaš.

Če je tvoja interpretacija, da ti ničesar ne skrivaš, hkrati pa nič niti ne razkrivaš, ja, potem pa to velja tudi za vse nas ostale. Saj nič ne skrivamo, samo tudi razkrivamo ne!

No, vidiš, pa nihče v resnici nič ne skriva. Potem so skrivači samo slamnati možje.

shadeX je izjavil:

Večina ljudi Facebook vidi kot nekaj izredno negativnega, ne vidi pa kakšen pretok informacij nam ponuja in kako izjemno orodje to je.

Tole pa je šala dneva. Kakšen pretok informacij pa ponuja FB oziroma njegovi uporabniki? Kdaj pa si nazadnje pogledal, kaj folk lima gor?

Orodje je seveda izjemno, za njegove lastnike. Za uporabnike je bolj tako-tako, nekaj vrednosti ima (npr. lažje organiziranje 25-letnice mature), posebej velike pa ne.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Markoff ::

shadeX je izjavil:

Moj stavek se ni nanašal samo na "poenostavljen, olajšan" lajf, ampak vse kar pride s tehnologijo. Še nekaj primerov. Boljše zdravstvo (pametne naprave že spremljajo naše aktivnosti, gibanje, spanec, srčni utrip, in vrsto drugih parametrov. Z zbranimi podatki, bomo reševali ogromno vrst bolezni), povečana varnost na cestah (vlaganje v razvoj pametnih avtomobilov, kar potegne za sabo tudi reševanje problematike onesnaževanja - nič več avtomobilov z notranjim izgorevanjem), več služb, neodvisnost..(internetni zaslužek na miljon načinov).

Torej, komot lahko svet bojkotira Google, Facebook, Apple, itd. Ampak s tem bi si samo škodo naredili. Nič denarja za gigante, nič vlaganja v razvoj novih tehnologij.

OK, vidim, da si hitro med FB zmetal še par drugih tehnoloških gigantov in kup celo uporabnih tehnologij, kot da bi poklical kolege za pomoč v pretepu, ker sam ne zmoreš in dobivaš batine iz leve in desne, pa še po sredini. Jaz sem razumel, da je govora o FB, pa še to ne kot podjetju, temveč kot storitvi/orodju? Še malo, pa boš v svoj argument vključil pomembnost raziskovanja vesolja in ostale označil za flateartherje.

Kolega, ne debatiraš s starci, ki so videli vlak prvič v polnoletnosti, mi smo odrasli s sodobnimi tehnologijami in smo videli in izkusili malo več kot pa mlečnozobci. Predvsem tvoje iluzije o lalalandu prihodnosti, kjer nihče nič ne dela, nihče ni bolan, sredstev je dovolj za vse, družba pa ne pozna totalitarnih oblasti ter medsosedskih sporov, niso samo naivne, so predvsem neumne.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Truga ::

Se dobro da ima multimiljardna korporacija kle ljudi ki jo na vse pretege branijo. Upam, da vam kaj placajo za vas cajt.

shadeX ::

@Markoff

Sej ni potrebno biti nevoščljiv kot večina vas "starešin" tukaj na slotehu. Če ti ne vidiš potenciala v sodobnih orodjih to še ne pomeni da ga ni. Prav tako če nimaš pojma kje in kako pridobivat uporabne informacije, to še vedno ne pomeni da ne obstajajo.

Pomiri se, spij kavico, lahko tudi kakšnega zrolaš, legni dol in uživaj lajf.

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:

@Markoff

Sej ni potrebno biti nevoščljiv kot večina vas "starešin" tukaj na slotehu. Če ti ne vidiš potenciala v sodobnih orodjih to še ne pomeni da ga ni. Prav tako če nimaš pojma kje in kako pridobivat uporabne informacije, to še vedno ne pomeni da ne obstajajo.

Pomiri se, spij kavico, lahko tudi kakšnega zrolaš, legni dol in uživaj lajf.



Saj veš kaj se zgodi najstniku, ki ne posluša starejših in nasvetov:)

shadeX ::

O kakšnem najstniku ti to? Za začetek, si sploh pogledal datum moje registracije. Po tem sodeč, zgleda da sem dost starejši od tebe.

ki ne posluša starejših in nasvetov:)


Vem ja. Če bi poslušal nasvete staršev, bi sedaj delal v proizvodnji za minimalca. Hvala bogu da imam svojo pamet in lahko zaslužim mnogo več.

poweroff ::

shadeX je izjavil:

Če ti ne vidiš potenciala v sodobnih orodjih to še ne pomeni da ga ni.

Po moje ga pa ti ne vidiš. Ne vidiš namreč kaj lahko ta orodja storijo za svoje lastnike.
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebookova rast števila uporabnikov in prihodki se umirjajo

Oddelek: Novice / Rezultati
75009 (4288) shadeX
»

Lažne vesti oblikujejo javno mnenje in vplivajo na volitve (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17949491 (36666) gus5
»

Na Facebooku mesečno že 1,9 milijarde ljudi, investitorji pa vse bolj živčni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6423398 (20389) blackbfm
»

Facebook kupuje Oculus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9633656 (30153) BigWhale
»

Facebook prevzel Instagram

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3211978 (9790) gruntfürmich

Več podobnih tem