» »

Izbirni predmet - FS 3. Letnik

Izbirni predmet - FS 3. Letnik

TheKekec ::

Živjo,

ker sem opazil, da se tukaj zadržuje kar veliko kolegov strojnikov me zanimajo vaše izkušnje z izbirnimi predmeti v 3. letniku RRP programa.

v sklopu faksa imamo na voljo naslednje:
Dinamika togih teles
Dinamika fluidov
Snovanje in razvoj izdelka
Energetski stroji in naprave
Izdelovalne tehnologije 2
Nauk o polimerih
Osnove mehatronike
Tehnična akustika
Notranje okolje
Hidravlika in pnevmatika
Proizvodno inženirstvo
Laserski sistemi

Katere predmete ste imeli in kakšne so bile vaše izkušnje?

Sam gledam, da bi se odločil za: Dinamika togih teles, Izdelovalne tehnologije 2, Nauk o polimerih, Osnove mehatronike, Hidravlika in pnevmatika, Proizvodno inženirstvo

martincek1 ::

DTT - Predmet je srednje težak, skozi semester je treba kar delat, ker profesor daje redne domače naloge. Če jih delaš sam, boš brez problema naredil kolokvija in posledično izpit. Tole definitivno vzemi, ker alternativa je samo Dinamika fluidov, ki je v drugem semestru in eden bolj piflarskih predmetov po vzoru Termodinamike.

DF - Druga termodinamika, ne priporočam, vsaj glede na reakcije kolegov

SRI - nimam izkušenj, je pa verjetno en kup nelogične piflarije glede na to, da predmet uči Duhovnik... vaje so pa fajn, če greš naprej na konstruktersko smer

ESN - nimam izkušenj

IT2 - Precej lahek predmet, razdeljen na dva dela. Prvi del je varjenje, teoretičen in zaguljen zaradi profesorja, na vajah zanimiv, nekaj malega lahko sam zavariš/odrežeš. Drugi del so nekonvencionalne tehnologije s povsem nesposobnim kadrom in predavanji/vajami. Če bi še enkrat izbiral, ga sam nebi izbral, je pa res odvisno od posameznika.

NOP - Vaje potekajo v Tehnološkem parku, temeljijo na razumevanju, predavanja ima pa Emri in so precej dolgočasna. Lahek predmet, če si že delal s polimeri mogoče preveč osnoven.

OM - Predavanja so razdeljena na dva dela, prvega poučuje Butala in je precej brezzvezen, drugega Diaci kjer se bolj računa in je kar zanimiv. Sploh na začetku se pri vajah obdela čiste osnove mehatronike, ampak meni je bil predmet eden boljših v tretjem letniku. Asistenti so za razliko od drugih predmetov na nivoju.

TA - baje enostaven, vsaj kolikor sem gledal prvega kolokvija ni naredil samo en študent :D

NO - Tak smešen predmet, predvsem zaradi asistenta. Je pa eden lažjih.

HIP - nimam izkušenj

PI - tudi ne

LS - Kakor za koga. Zveš sicer veliko o laserjih, ampak je en kup ene teorije, ki jo na kolokvijih lahko prepisuješ iz skripte in na koncu ne odneseš ničesar. Profesor razlaga preveč monotono, na koncu ostane cca 20 študentov. Predvsem pa pri tem predmetu asistenti stvari preveč zapletajo, kolokvije popravljajo po tri tedne...

Tole samo na hitro v 3 min od mene. V starih skupinah imaš opisane še izkušnje drugih študentov, predlagam da jih prebereš in si ustvariš svojo sliko, ker ima vsak študent svoj pogled na predmete. Pa po možnosti kakšnega študenta pocukaj za rokav. Na splošno pa izbirni predmeti niso tako zelo zajebani kot npr Tribologija, MNM, Merilna tehnika...

mojster_joni ::

a je na voljo kak predmet ki si ga že imel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij na fakulteti za elektrotehniko

Oddelek: Šola
177137 (3534) Siddh
»

Študij na FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6013437 (6728) BivšiUser2
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449914 (28425) Unknown_001
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146610 (34130) awy
»

FERI vs FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5517666 (14153) Hardstyle

Več podobnih tem