» »

Kazen za posedovanje na hrvaškem

Kazen za posedovanje na hrvaškem

1
2
»

bedak_res ::

Rad bi se prepričal...
Mislite, da če se naslednji mesec odpraviva na hrvaško za en dan tako da vidiva kaj bo, da naju bodo na meji ustavili?

OrkAA ::

Poskusita it cez buzet. Tam sem imel do zdaj najvec "srece" :)

xmetallic ::

koyotee je izjavil:

shadeX je izjavil:

Bolj je zanimivo kako sta policaja brez kakršnihkoli analiz al neki, sama strokovno ugotovila, da sta s punco kadila joint in na podlagi tega dobila kazen.


folk se "poserje v hlače" zato plačajo in nič ne mislijo.

Genij, kaj bi ti naredil? Bi šel pametovat policistu ko veš, da je ta stvar, ki ti jo je zasegel joint? In potem na Hrvaškem preživel nekaj mesecev, ali let preden se konča sodni postopek, dokazovanje, analize? Dokumente ti vzamejo, imaše stroške z bivanjem, služba?. Vsak normalen bo plačal položnico in se ne bo zajebaval z dokazovanjem. Sploh ko ve, da mu je policist dejansko zasegel joint.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

bedak_res ::

OrkAA je izjavil:

Poskusita it cez buzet. Tam sem imel do zdaj najvec "srece" :)

Bova probala :) To je torej mejni prehod Sočerga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedak_res ()

2f4u ::

Vprašanje...
... ali sta dobila potrdilo ali zapisnik. Tudi za pridržanje so potrebna dovoljenja in potrdila. Nisem pravnik ampak meni so težili v Katoru, na svoji parceli, da ne smem parkirat - ker nisem prijavljen in sem kao spal v kombiju - a nisem. Imel sem dokaz, da sem tankal v SLO isto jutro. V resnici sem dobil čez 3 mesece od sodnika iz Buzeta, da je nekako policija prekoraćila pooblastila. Plačal nisem nič. Bil sem pa priveden na Policijo.

Predaj ta zapisnik kakšnemu odvetniku za mnenje.

OrkAA ::

Lahko potrdim. Meni so vzeli potni list in sem moral cakati par dni na obravnavo pri sodniku za prekrske.

Ni mi sicer jasno kaj se v tem primeru zgodi, ce nimas rezerviranega prenocisca in denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

GrX ::

OrkAA je izjavil:

Domov ne bosta dobila nicesar, v (hrvasko) kartoteko je pa zelo verjetno slo.

Pripravi se na par let slacenja na meji, ce bo kdo tvojo osebno izkaznico vnesel v racunalnik. :) In ne, ne hecam se.


Ojej, zakaj strašiš ljudi po nepotrebnem. A se ti zdi to tako fajn?

Glede na to, da je šlo samo za kajenje in majhno količine marihuane se to šteje zgolj za prekršek in ne kaznivo dejanje. Če nista bila privedena pred sodnika, policisti sploh niso zaznali suma in elementov kaznivega dejanja zato so obema napisali le plačilni nalog. Ta prekršek ne bo šel v glavno kartoteko, ampak v kartoteko, kjer so sklepi o prekrških.

No dejstvo je, da te zaradi tega prekrška ne bodo več let slačili, čeprav bi nekateri tu to radi videli..

jype ::

GrX je izjavil:

Ojej, zakaj strašiš ljudi po nepotrebnem. A se ti zdi to tako fajn?
OrkAA je to doživljal. Morda se Hrvaška spreminja, a pred petimi leti je bila natanko taka, kot jo opisuje.

GrX ::

jype je izjavil:

GrX je izjavil:

Ojej, zakaj strašiš ljudi po nepotrebnem. A se ti zdi to tako fajn?
OrkAA je to doživljal. Morda se Hrvaška spreminja, a pred petimi leti je bila natanko taka, kot jo opisuje.


Govorim iz izkušenj.. Na Pagu so me pred 6 leti dobili z jointom in me zaradi tega še ni nihče slekel..

Glede na njegovo pisanje predvidevam, da se mu je vse skupaj dogajalo še preden so manjše količine postale prekršek.. V zadnjih letih je zakonodaj na tem področju postala mnogo bolj ohlapna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

OrkAA ::

Tako kot pravi jype, le da je bilo to ~10 let nazaj.

Me pa veseli, da se je zakonodaja ocitno spremenila, ker ta moja izkusnja je kar tragikomicna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

jype ::

GrX je izjavil:

V zadnjih letih je zakonodaj na tem področju postala mnogo bolj ohlapna...
Super, me veseli.

OrkAA ::

Hkrati je pa smesno tudi, da je OP dobil 5x visjo kazen od mene, ceprav so me obravnavali strozje. :)

GrX ::

OrkAA je izjavil:

Tako kot pravi jype, le da je bilo to ~10 let nazaj.


Kot sem napisal, pred 10 leti se je vsak zaseg marihuane (tudi manjšega) obravnaval kot kaznivo dejanje, zato si tudi moral k sodniku. Danes se to smatra kot prekršek, zato vse reši policija in ti le napiše plačilni nalog.

OrkAA je izjavil:

Hkrati je pa smesno tudi, da je OP dobil 5x visjo kazen od mene, ceprav so me obravnavali strozje. :)


Ker je pač za državo bolj koristno talati prekrške in pisati plačilne naloge, kot pa zganjati pretirano represijo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

OrkAA ::

Odlicno! Potem pocasi le zapuscajo srednji vek.

Gr X ::

bedak_res je izjavil:

Pozdravljeni,

Z punco sva imela to nesrečo da so naju dobili :(
Ogromno kazen sva poravnala in vse, da sva lahko dobila nazaj osebne dokumente...
Zanima me če mogoče kdo ve, ali sedaj domov dobiva kakšno pošto, pa če je šlo to v najino kartoteko (nisva šla pred sodnika).

Hvala in LP!


Mene pa še dva kolega so pred 3 leti zasačili ko smo kadili travo na Spring Breaku. Takoj so nas pobasali v marico, ter nas odpeljali na policijsko postajo, kjer so nas temeljito izprašali in pregledali. Ker nismo imeli večje količine, so nas lepo s položnicami izpustili. Vsak je plačal 200€ to pa je bilo tudi vse. Na Hrvaško se s kolegi še vedno vračamo in do danes nas na mejnem prehodu ni pregledal še nihče.

mojster_joni ::

nosita osebno in potni list v primeru take pizdarije samo črta vn iz države pol naj se pa ukvarjajo z izterjevanjem

GrX ::

mojster_joni je izjavil:

nosita osebno in potni list v primeru take pizdarije samo črta vn iz države pol naj se pa ukvarjajo z izterjevanjem


Države v tem primeru legalno ne moreš zapustiti.. V izogib dodatnih stroškov je takojšnje plačilo naloga edina pametna rešitev..

shintaro ::

mojster_joni je izjavil:

nosita osebno in potni list v primeru take pizdarije samo črta vn iz države pol naj se pa ukvarjajo z izterjevanjem


Vidim da že drugič (tudi v temi nemčija torrent tožba) praviš da 'zbežiš' iz države .. lol, si ti mel kdaj kako izterjevanje, nimaš šans proti takim stvarem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Miha 333 ::

Gre za to, da lahko greš domov prespat in ni treba plačevati za prenočišče, ki zna biti v turistični sezoni brez rezervacije zelo drago. Ali pa če nimaš toliko denarja s sabo, pač greš v miru domov plačat.

mojster_joni ::

xmetallic je izjavil:

koyotee je izjavil:

shadeX je izjavil:

Bolj je zanimivo kako sta policaja brez kakršnihkoli analiz al neki, sama strokovno ugotovila, da sta s punco kadila joint in na podlagi tega dobila kazen.


folk se "poserje v hlače" zato plačajo in nič ne mislijo.

Genij, kaj bi ti naredil? Bi šel pametovat policistu ko veš, da je ta stvar, ki ti jo je zasegel joint? In potem na Hrvaškem preživel nekaj mesecev, ali let preden se konča sodni postopek, dokazovanje, analize? Dokumente ti vzamejo, imaše stroške z bivanjem, služba?. Vsak normalen bo plačal položnico in se ne bo zajebaval z dokazovanjem. Sploh ko ve, da mu je policist dejansko zasegel joint.

genij zato pa imaš osebno in potni list in daš samo eno

pa tako zadrževanje in drkanje v glavo zarad enega jointa (ki si ga allegedly pokadil) bi ti na konuc na evropskem sodišču prineslo lepo odškodnino ker je čisto nesorazmeren ukrep

sicer pa kaka fuckin pooblastila imajo hrvaški policisti na slo zemlji????

shintaro je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

nosita osebno in potni list v primeru take pizdarije samo črta vn iz države pol naj se pa ukvarjajo z izterjevanjem


Vidim da že drugič (tudi v temi nemčija torrent tožba) praviš da 'zbežiš' iz države .. lol, si ti mel kdaj kako izterjevanje, nimaš šans proti takim stvarem.

če nimaš uradnega premoženja al pa če obvladaš zavlačevanje postopkov in izigravanje sodišč (oziroma to obvlada tvoj odvetnik) imaš

janše še zbežal ni v tujino pa ni nikoli vrnil niti kake milijardice od posla s patrijami

kolko je že bush sedel ker je začel nezakonito vojno in kolko je vrnil od davkoplačevalskega denarja ki je šel za to

ukrajina je rusiji že plačala kako odškodnino za dolgoletno okupacijo krima?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

OrkAA ::

Iz katere luknje si pa ti prilezel? Mesas jabolka in hruske.

mojster_joni ::

aja

pizda jaz sem pa mislil da smo pred zakonom enaki

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

xmetallic ::

mojster_joni je izjavil:


genij zato pa imaš osebno in potni list in daš samo eno

In kaj kmalu se poleg prekrška za joint znajdeš še v kazenskem postopku. Policist ti bo rekel, da mu predaš vse dokumente, ki jih imaš. Če zatajiš potni list in zapustiš državo pa si zelo verjetno prekršil zakon in ti sledi kazenski pregon.

mojster_joni je izjavil:


pa tako zadrževanje in drkanje v glavo zarad enega jointa (ki si ga allegedly pokadil) bi ti na konuc na evropskem sodišču prineslo lepo odškodnino ker je čisto nesorazmeren ukrep

Ja, ja seveda. Evropsko sodišče za človekove pravice se kar na enkrat ukvarja z zadevami, ki nimajo s človekovimi pravicami nič skupnega. Zakaj se na ESČP ne pritožiš še zaradi kazni za prehitro vožnjo? Evropsko sodišče takih neumnosti sploh ne bi vzelo v obravnavo.

mojster_joni je izjavil:


sicer pa kaka fuckin pooblastila imajo hrvaški policisti na slo zemlji????

Joint je bil zasežen na Hrvaškem. Daleč od slovenske meje. Če pobegneš iz države bodo razpisali mednarodno tiralico za tabo.

OrkAA ::

Hrvati uspešno rešili eno življenje pred doživljenjsko uporabo prepovedanih drog - http://www.24ur.com/novice/svet/spletni...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja in THC - Info (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6115695 (10705) solatko

posedovanje trave (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6214624 (11244) dzinks63
»

zasežba marihuane

Oddelek: Loža
459951 (6969) MrGTO
»

problem s policijo in travo... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30761951 (38859) donfilipo
»

izdaja nepravilnih podatkol uradni osebi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539657 (8774) gslo

Več podobnih tem