» »

Utaja davkov in delo na črno

Utaja davkov in delo na črno

madebenc ::

Ali se podjetje (in njegove zastopnike), ki ima delavce, ki delajo na črno poln delavnik lahko obtoži tudi utaje davkov, saj ne plačujejo prispevkov in davkov na plače?

Machete ::

Ne, podjetju se podeli Zlato gazelo.
ps: daj sformiraj vprašanje v nekaj smiselnega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

madebenc ::

Pač en primer, kjer imajo nekoga, ki že dlje časa dela brez kakršnekoli pogodbe več mesecev in dobi ves denar na roko.
Nekdo bi pa rad obtožil to podjetje utaje davkov. Saj od bruto plače bi to podjetje moralo plačevati tudi davke, pa jih ne. Najbrž bi lahko to podjetje obtožili utaje davkov, ampak ni enostavno v praksi to izvesti. Ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madebenc ()

BlaY0 ::

Po moje ne gre tako enostavno. Zaenkrat podlage za davke in prispevke ni. Delovno sodišče po moje lahko retroaktivno odloči, da je ta človek redno zaposlen že par mesecev in šele na podlagi te odločbe potem dacarji nastopijo. Me bo kak pravnik popravil če ni tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Matevzs01 ::

Temu ni čisto tako. Davčna inšpekcija lahko pride v podjetje preverjat dokumente in delavce, brez kakšne predhodne sodne odločbe. Če ugotovi, da tam dela delavec brez veljavne pogodbe, je to delo na črno in se začnejo izvajat postopki, ki veljajo za prekršne dela na črno, eden izmed katerih je tudi, da mora podjetje delavcu plačati vse prispevke, itd. kot da bi bil redno zaposlen.

BlaY0 ::

To vem da lahko pride kadar želi, nisem pa vedel da je že skoraj 3 leta pristojna za nadzor nad delom na črno oziroma omogočanjem dela na črno.

madebenc ::

Potem je možna npr. tudi kazenska ovadba zoper odgovorne v takem podjetju zaradi npr. utaje davkov?

BlaY0 ::

Po moje ne. Saj jih še ni utajil neposredno. Verjetno bi dobil globo za zaposlovanje na črno efektivno bi moral človeka zaposliti za nazaj ter plačati davke/prispevke za nazaj.

Tribal ::

V naši preljubi državici bo prej delavec ki dela na črno sankcioniran, kot pa podjetje, kjer dobiva na roke denar...

SendID ::

Prijavi ga tukaj:
http://www.id.gov.si/si/storitve/prijav...

Prijava je lahko anonimna.

perci ::

Tribal je izjavil:

V naši preljubi državici bo prej delavec ki dela na črno sankcioniran, kot pa podjetje, kjer dobiva na roke denar...

ne budali


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223878 (14485) St235
»

Uber kaznovan v Franciji, Nemčija zavrnila pritožbo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4215991 (13444) nekikr

Prodaja preko fb cveti nekaterim (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226549 (22306) dzinks63
»

Izdelava spletnih strani preko dijaške napotnice

Oddelek: Loža
283362 (2675) St235

Več podobnih tem