» »

Slike vaših računalnikov

Slike vaših računalnikov

Temo vidijo: vsi
««
18 / 44
»»

Venum ::

Ziher? Tak jih mam že od prvega dneva pa si nism porajtu da bi mogli bit obrnjeni ^^ Aja zato sm se pa tak matro s kratkimi kabli od napajalnika :)

Janac ::

sigurno :)

Venum ::

Nevem če sm prav mislu. A si mislu, da bi jih zasuku tak da bi bli kabli na drugi strani ohišja (to sem probo in ne gre, ker pol nemorm namestit ventilatorjev na drugi strani, ker enostavno ni prostora) al da bi jih obrnu "na glavo" ?

Janac ::

da bi jih obrnu tako da bi bli kabli na drugi strani... vsi mamo tko...

PrimozR ::

Ne, nimamo. Glede na to da imajo diski sanke, je takole obrnjeno pravilno. Zadevo je mičken težko priklopiti in vstaviti noter (gre, če se pomatraš). Precje bolj nemogoče pa je, ko za diskom nimaš praktično nič prostora do ventilatorja, ki ga potrebuješ za priklop kablov pa malček jeba je, da tja not tišiš solato od kablov (priklopiti moraš prej), ko se ti vrtijo vetrnice.

Tako da Janac ne vem od kje ti ideja, da je povsod obrnjeno kontra. Prej je tako, da je obrnjeno kontra samo v primeru, da imaš backplane s fiksnimi SATA konektorji. To pa ni pretirano pogosto na ohišjih (Lian Li-ji za par 100 € imajo).

Janac ::

tudi jaz imam sanke in normalno da so kabli zadaj da se lepo skrijejo

Venum ::

Očitno je odvisno od ohišja, ker moj LCX ma možnost samo tako postavit diske.

Architect ::

vsa takšna ohišja so narejena tako, da so kabli ZADAJ. Drugače ne bi imelo pomena tako obračat diskov, bi bilo bolje če bi bili postavljeni klasično. Ima janac prav. Obrni diske naokoli.

ah sem šel gledat. to ohišje ima izjemno čudno postavitev vsega, zadaj so ventilatorji dejansko res povsem pri diskih. Verjetno res ni prostora da bi to reč obrnil pravilno, tako da bi bili kabli zadaj.
Malo poglej če se da karkoli glede kablov pri diskih še narediti, drugače pa je to zelo slabo ohišje očitno.Airflow je izjemno trapasto narejen, oziroma bolje rečeno, ga ni.

Kable malo pospravi z vezicami.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Kaj za vraga te pa moti, če so kabli na desni namesto na levi strani ohišja, če zrak zajemaš s sprednje strani? Okej, tukaj zajemaš od zadaj, ampak je spet bolje, da so kabli zadaj - svež zrak nabiješ na diske, potem se pa sam zbaše mimo kablov zaradi nadtlaka. Če bi bli kabli med diski in ventilatorji, bi pa res delal ovire.

Pa spet, od kje tudi tebi, da so VSA ohišja takšna?

Thermaltake Armor Jr. Šlo bi s kontra obrnjenima srednjima diskoma, morda z zgornjim, s spodnjim ni šans (ne brez rezanja). Obenem ima na desni strani klipsne za hitro odpiranje, torej lahko pri kablih na desni vse poservisiraš brez odpiranja leve strani, medtem ko je leva stran fiksirana z vijaki. Okej, res je, da je za menjavo enega diska potegniti ven celo kletko s štirimi diski, kar večinoma pomeni tudi odklapljanje vseh štirih dskov.

Torej, še enkrat, NISO vsa ohišja enaka.

Venum ::

Architect je izjavil:

vsa takšna ohišja so narejena tako, da so kabli ZADAJ. Drugače ne bi imelo pomena tako obračat diskov, bi bilo bolje če bi bili postavljeni klasično. Ima janac prav. Obrni diske naokoli.

ah sem šel gledat. to ohišje ima izjemno čudno postavitev vsega, zadaj so ventilatorji dejansko res povsem pri diskih. Verjetno res ni prostora da bi to reč obrnil pravilno, tako da bi bili kabli zadaj.
Malo poglej če se da karkoli glede kablov pri diskih še narediti, drugače pa je to zelo slabo ohišje očitno.Airflow je izjemno trapasto narejen, oziroma bolje rečeno, ga ni.

Kable malo pospravi z vezicami.


Hmm, večina novejših ohišij ma prečno postavljene diske (vrjetno zato, da gre toplota od diskov direkt iz ohišja in ne potuje čez celo ohišje do zadnjega izhoda ven). Meni se to ne zdi tak slabo pa še nekaj zraka od ventilatorjev, ki pihajo po diskih gre po kišti oz. bolje rečejo zadnji ventilatorji ga vlečejo od tam.

Architect ::

moje ohišje ima 12 cm vent ki piha na diske in pri straneh na vsaki strani še 8 cm vent ki vleče toploto diskov ven. za diski je na tleh vent ki piha v ohišje, zgoraj in na zadnji strani pa so ventilatorji ki toploto vlečejo ven iz ohišja.

Hladilna učinkovitost je fenomenalna, saj ni vročih kotov v ohišju, kjer bi se topel zrak nabiral.

Pač vsa novejša, boljša ohišja imajo tako narejeno. Slabša pa imajo diske postavljene tako kot se je diske postavljalo 10 let nazaj in 1 vent spredaj ter 1 vent zadaj.

In ne, zrak zaradi nadtlaka ne bo prišel nikamor. Daj termometer pred procesor in boš videl razliko v temperaturi če narediš malo po domače ali pa resno poskrbiš za dober airflow.

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

ej ste naredili cel doktorat iz hlajenja diskov kot da se grejejo kot grafe. hlajenja za diske sploh ne rabis ce znas izkoristit airflow in ce uporabljas SSD za sistemski disk in nek WD caviar green za storage. 3 vente za hladit diske? cisto nepotreben prepih ki poslabsa airflow v kisti in proizvaja nepotreben hrup.

PrimozR ::

Vrh glave je en 120 mm vent pred diski. Moji so na nekje 35 stopinjah, kar je idealno za disk.

Venum ::

Kaj pa če maš odprt tip kište (obe stranici dol) se pa vrjetno ne pozna tolko. Tole ohišje je staro okol 3-4 leta... Moji so pa tut nekje tu (26-34) pa mislim da je ok. Drugač ti trije ventilatorji (obistvu mam sam dva) delata na 5V, zato so čisto neslišni, pač tolko da se zrak premika okol diskov.

tKBurek : Negre glih za neko nizkocenovno ohišje, zato zaupam chieftecu, da so nardili vredu hlajenje :=)

Btw a kdo ve zakaj sta taka dva haklčka na sprednjem pokrovu (ko vzameš sprednjo stran ohišja dol) ? Ubistvu se da gor pritrdit 92mm ventilator, ampak negre pritrdit nazaj, ker je predebeli.

PrimozR ::

Venum je izjavil:

Kaj pa če maš odprt tip kište (obe stranici dol) se pa vrjetno ne pozna tolko. Tole ohišje je staro okol 3-4 leta... Moji so pa tut nekje tu (26-34) pa mislim da je ok. Drugač ti trije ventilatorji (obistvu mam sam dva) delata na 5V, zato so čisto neslišni, pač tolko da se zrak premika okol diskov.

tKBurek : Negre glih za neko nizkocenovno ohišje, zato zaupam chieftecu, da so nardili vredu hlajenje :=)

Btw a kdo ve zakaj sta taka dva haklčka na sprednjem pokrovu (ko vzameš sprednjo stran ohišja dol) ? Ubistvu se da gor pritrdit 92mm ventilator, ampak negre pritrdit nazaj, ker je predebeli.

Če imaš ventilator direktno pred diski odprte stranice ne vplivajo. Nasprotno, tukaj hlajenje imaš, če imaš pa neke fancy zračne tunele in ventilator 20 cm stran od diskov, z odpiranjem samo podreš vse skupaj.

EDIT: saj chieftek je imel okej hlajenje. Za standarde 5 do 10 let nazaj. Ti standardi so se pač močno spremenili, 80 in 92 mm ventilatorje se danes uporablja na tovarniških hladilnikih za procesorje in grafične (ki imajo odličen throttling), na ohišjih je pa celo vedno manj 120 mm na račun 140+ mm ventilatorjev. Ti so neprimerno tišji in imajo večji pretok od 80/92 mm, imajo manjšo mrtvo piko (območje brez pretoka, za motorčkom), napredovala je razporeditev komponent, obenem poraba komponent ni več enaka, kot pred 10 leti (danes ti grafa požre nekje 2-3x toliko, kot CPU, prej je bilo kvečjemu 1:1), itd. itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

IvoJan ::

evo se moja nova pridobitev :)
komponente imate v podpisu
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nightbird ::

malo prenove :)

Slika 1



Slika 2



mislim, da mi je kar ok uspelo urediti kable :D sicer ni nek presežek urejanja ampak za prvič je kul. živcira me samo tisto kar je na zgornji strani (kabel do 8 pinskega napajanja na matični, in kabel do stikal za lucke).

lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Janac ::

Lepa kista,kakor vidim je tudi cela se zmeraj :)

Si porihtal problem z ohisjem?

nightbird ::

jap je še cela, čeprav me je včeraj rahlo razjezilo, da ne morem uporabiti še tretjega izhoda. bi mi kar prav prišel. ali ni neke nuje, da bi šel razturavat ohišja :D

drugače pa so bili strahi glede dolžine odveč, grafičnaje lagano sedla notri. še viška placa je :P

hvala za pohvalo :D le za za tisto kablovje na vrhu bi rabil kake pol metra neke črne bužirke in bi blo super. ma kdo viška? :P

Janac ::

No, jaz sem pa ze prejsni petek totalno razbil tako da mam lahko 3 izhode naenrat ;)

PrimozR ::

IvoJan je izjavil:

komponente imate v podpisu

Nope.

EDIT: nekako se mi zdi da mi podpisi ne delujejo pri nikomur (so vklopljeni v nastavitvah) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Janac ::

PrimozR je izjavil:

IvoJan je izjavil:

komponente imate v podpisu

Nope.

MSI H61M-P25 (B3), i3 2120,
4gb ddr3, EVGA GTX670, Crucial M4 128gb SSD,
Sharkoon WPM600, BitFenix Merc Alpha

fr4nc ::

fr4nc je izjavil:


Kmalu prihaja "Audi RS 6" ;)





:D
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

IvoJan ::

pa kaj ti delas s temi kabli clovek bozji :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

IvoJan ::

fr4nc je izjavil:

fr4nc je izjavil:


Kmalu prihaja "Audi RS 6" ;)





:D

mam zate podalsek za 8 pin ce hoces :) ga bos lahko speljal po zadnji strani.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

HighBane ::

Slike mojih dveh računalnikov:






Malce prašen

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

fr4nc ::

IvoJan je izjavil:

pa kaj ti delas s temi kabli clovek bozji :D

??
Kaj ni OK? No zdaj sem še onega za CPU spravo pod grafično (na levi strani)...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Venum ::

Vrjetno je mislo tistega ja...Res je kazil ohišje. Pa vidim da je ful kratek tak da druge varjante nimaš..

IvoJan ::

kaj vidva ne znata brat? sem ti napisal da ti dam 8pin podalsek za ta cpu kabel ce hoces da ga lahko speljes uzadaj za plato :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

subby ::

Evo, eden izmed mojih projektov končan. Do nedavnega sem imel v kompu 6 diskov. 4x320 f4 raid0 za sistem ter igre in 1,5TB+750GB za stuff. Raid sem nadomestil s ssdjem, 1,5T greena sem pa moral reklamirat in v zameno dobil nazaj 2T.

Iz pcja sem pobral ven vse diske, pustil samo ssd in naredil neke vrste server za stuff, dal notri 2x320 f4 raid1 za sistem ter backup, 2t ter 750g pa za filme, serije, anime... Ga postavil na podstrešje, wifi... stestirano se bp streama tudi fullhd.

staro ohišje, dost placa za diske


soparno na podstrešju, pa sem dodal še 14cm na stranico

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

fr4nc ::

IvoJan je izjavil:

kaj vidva ne znata brat? sem ti napisal da ti dam 8pin podalsek za ta cpu kabel ce hoces da ga lahko speljes uzadaj za plato :D


Aia... eh sej ni panike. Sem rekel, da sem ga speljal pod grafično.

Ko
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Venum ::

IvoJan je izjavil:

kaj vidva ne znata brat? sem ti napisal da ti dam 8pin podalsek za ta cpu kabel ce hoces da ga lahko speljes uzadaj za plato :D


Ponavadi v tej temi gledam sam slike, sploh se me pa ne tiče :)

miraldi ::

Evo še moj strojček, sem pred kratkim uredil kable in jih čimbolj napelu zadaj se mi zdi da sem bil dokaj uspešen :)
Opis je pa v podpisu :)






i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Janac ::

7870 windforce?

miraldi ::

Da grafa je Gigabyte 7870 Windforce
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mihco ::

miraldi je izjavil:

Evo še moj strojček, sem pred kratkim uredil kable in jih čimbolj napelu zadaj se mi zdi da sem bil dokaj uspešen :)
Opis je pa v podpisu :)

dude..v katerih slotih imas ram? To sigurno ni pravilna postavitev za dual chanel.

miraldi ::

Ja štiri slote mam za rame a ni useen na katero stran jih dam? K bom v prihodnosti kupu še 2x4Gb kit bodo itak usi zapolnjeni. Kaj je narobe?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

freesty ::

Moral bi imeti v 1-3 slotu ali pa 2-4 slot.

miraldi ::

Zakaj pa to a ma kakšno vlogo to? Bom zamenju..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

nightbird ::

miraldi je izjavil:

Zakaj pa to a ma kakšno vlogo to? Bom zamenju..


Multi-channel memory architecture @ Wikipedia

kamuee ::

miraldi je izjavil:

Da grafa je Gigabyte 7870 Windforce

TOP ROBA, prebral par člankov, se zlo dobro navija!!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Dans še jest poknem svoje slike gor od svojga kompa, za štos:D, zdej se mi še splača kr je star 1 mesec dni.:D
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

PNG ::

miraldinjo, s kabli se ti ni ravno posrečilo, razen če si to morda počel prvič. Vsakič ko jih boš šel znova urejati se boš spomnil kje bi še kakšnega kje stisnil.

miraldi ::

Kable sem prvič napeljeval oz. skrival prej se mi nikoli ni dalo. Kaj da še kje kakšnega z vezico stisnem bom malo pogledal drugače so pa kar dosti skriti in je dost placa za pretok zraka v ohišju morda se ne vidi dobr na sliki.
Rame sem zamenja prej jih imam v 2. in 4. slotu jih dobr da si mi rekel :).
Kamuee je kar huda grafa sem že kar nekaj iger preigral z njo in sem bil zadovoljen z rezultaom 8-) Glede navijanja pa nisem še nič razmišljal ker ne čutim potrebe pa tudi nevem kako pa kaj da nebom kej z**** nakoncu..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

freesty ::

Evo sem vzel narazn kisto, da sm mal prepucal.

Razstavljen:






Notranjost:





Zunanjost:



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

GiGaBaJt ::

Moj malo preurejen računalnik,skratka kupil sem nove ventilatorje (tudi z modrimi neonskimi lučkami),hladilnik za CPU,ohišje imam novo,2 nova rama....
[img]http://shrani.si/f/3U/Iv/1ukFKZNY/imag0...
[img]http://shrani.si/f/38/im/1rKSaqq3/imag0...
[img]http://shrani.si/f/26/TL/1b83rJ5e/imag0...
[img]http://shrani.si/f/3V/Ca/42fQ5Koa/imag0...
[img]http://shrani.si/f/e/L7/4pgC9Znd/imag03...
[img]http://shrani.si/f/3M/M6/36rm3l7F/imag0...
Vse kar moram še narediti je da skrijem kable:)+ (slike niso nevem kako lepe)

GiGaBaJt ::

malo sem si predelal računalnik in sicer kupil sem nove ventilatorje,hladilnik za CPU,neonske lučke,ohišje,2 nova rama:







Vse kar moram še narediti je da skrijem kable..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

swiftpwns ::

Jah, nimam pač dost placa ker mi CRT zavzame, pa smo mal improviziral :P



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

GiGaBaJt ::

u redu si se spomnu :)

BorutK-73 ::

Home made is the best.

««
18 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320566766 (24166) hariscorale
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710213731 (42050) nergac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244028 (33898) ingeniero

Več podobnih tem