» »

Pc modding tema

Pc modding tema

1
2
»

dolenc ::

Spet se mal dogaja :)

Ideja



Izrezana



Pobarvan robček, najprej sem probal s čopičem, pa je zmer grdo pršlo, se je predebelo barva nanesla, pol sem pa naredu tko kot se zagre, zaščitu in špricnu :)





Končni rezultat pa še pride, ko nabavim pleksi

dolenc ::

Tkole, pleksi mam zrezan. En robček, na stranici, se je mal svetlikov tko da sem tist del še mal špricnu, zdje pa počakam, da se vse skp posuši, pa spucam pa gremo limat :)

dolenc ::

Eto.. Kr vredu izpadlo :)





sirotka ::

Zelo lepo, samo kje je RGB in kje je hard tubing?

dolenc ::

Vse ob svojem času :P

sirotka ::

Kar v delo mladi mož, samo od sebe se ne bo naredilo...

dolenc ::

Tole je manjkalo :)



Ne gre bolše fotke narest s tem telejajčkom, zgleda na sliki, ko da je vse natlačen in barvno, v živo pa glih kontra kot, da je vse prazno in monotono, ampak na dober način.

Sem upal, da bom še kje našel backplate v črni barvi, pa ga nikjer ni, in še dober da ne, ker drugače ne bi nikol ponikljane kupil, ki izgleda noro dobro in ne vem kaj sem sploh mislil s črno :D.

TOP ::

Bravo vse čestitke

mailer ::

Dobil grde noctua ventilatorje za na H100. Kako se lotiti barvanja? Najraje bi pobarval z barvo kot je v alkoholnih flomastrih. Izredno tanek sloj in odlična prekrivnost. Najraje bi celega pomočil v barvo in spihal od daleč, problem so ležaji in motor.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dolenc ::

Jst osebno bi se tako lotil.

Pobarvaj z plastidipom. Sicer bo debela plast, ampak če ti ne bo všeč ali pa bo povzročala treslaje, jo lahko samo potegneš dol.

Odstrani veternico, potem lahko zaščitiš, da ti barva ne gre notri. Noctue še nisem razdiral, ampak verjetno samo potegneš na silo vn. Ko pa sestavljaš, pa kapni malo finega olja na ležaj, da še to pokriješ.

Siddh ::

Veternica ima na osi tak varovalni obroček, ki ga s kleščami dol spraviš, ponavadi je za kako nalepko. Če boš na silo trgal dol ti bo ta obroček odletel kdo ve kam, potem pa več vetrnica nebo ostala v ohišju.


mailer ::

Plastidip zaradi teže in morebitnih tresljajev ne pride v upoštev. Pazit je treba samo pri enakomerni razporeditvi barve na lopaticah. Bom pogledal kako je ventilator sploh sestavjen in kako se vse skupaj razstavi. Najraje bi dobil enakega slabo oz nedelujočega, da se lotim, ker je cena enega 20€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dolenc ::

Sej maš na netu, ko so jih razstavljali in barvali. Pa dosti nov more bit članek.

Uglavnem potegne se vn in upaš, da nič ne pokvariš, ni na obroček. Jst po tem kar sem prebral se ne bi tega šel, oz bi se drugače lotil.

mailer ::

Zdaj so noctue narejene brez obročka in nekako zlimane skupaj. Ventilator je treba segret s prednje strani, da se notri lepilo omehča in potem pčasi vleči na ven oz z zadnje strani pritisniti na lopatice. Se bom tega lotil drugače in pogledal kakšne barve imajo v raznih trgovinah za ustvarjanje, da jih pomešam z alkoholom in potem kar poskusim pobarvat s kakšnim čopičem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dolenc ::

Al pa kašna barva za kartuše

dolenc ::

Bratca

sirotka ::

dolenc je izjavil:

Bratca



wow, precej lepši bratec.

dolenc ::

Nov blok Supremacy evo, če bo kdo pogruntal kaj je fora :) (ne da se pritožujem)

strumf666 ::

Ni ponikljan, za razliko od zgornjega.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

dolenc ::

Cold plate na njemu je prišel od novega modela Velocity

sirotka ::

dolenc je izjavil:

Cold plate na njemu je prišel od novega modela Velocity

A se kaj pozna morda? Koliko C razlike?

dolenc ::

Popolnoma nič. Je pa :P

dolenc ::

Pa dejmo še malo :)

Tekočina v sistemu je bila stara že dobro leto, tko da je bil čas za generalko.

Najprej vse zložit na mizo, toliko da imam ohišje frej.



Eno štangico sem si pustil na srednjem okvirju, da bo malo bolj stabilno ohišje, pa ne prispeva kej dosti. Tud mrežica zadnjega ventilatorja, se mi je zdela nepotrebna, tko da te dve stvari gredo stran. (nezdravega življenja ne bomo komentirali :D)



Grafična lepo služi že skoraj 3 leta, tko da si je zaslužla svežo termalko in nove trakove.



Zalmančka porezat, pobarvat, posušit in spucat in že se je sestavljalo.





Za temperature se je izkazalo, da je najboljše, če skozi oba radiatorja piha zrak vn iz ohišja. Nekaj sem še matral še z novimi "zavoji" pa sem bil hiter nazaj na prejšni postavitvi.




Sprednja stranica, je slabo izpihovala zrak in kljub temu, da so bile temperature boljše, v primerjavi z prejšno "uravnoteženo" postavitvijo ventilatorjev, so bile še toliko boljše, če stranice(pokrova) ni bilo.

Tako, da se je še tle probalo par stvari, najprej stranske luknje, kar imajo novejša ohišja. Pa je bilo premalo, spredaj se je že vedno zadrževal topel zrak, tko da se hladilnik ni... hladil, vsaj ne učinkovito. Tako, da sem probal še lukne v sprednjo stran stranice, to je bilo pa dovolj.





Ena taka prehodna slikca, trenutno še čakam par stvari.



Nosilčki rezervarja so popokali (abs plastika), oranžna barva se je potemnila, upam, da je bil razlog, da je še nekaj stare tekočine ostalo v sistemu? In mrežice na sprednji stranici potrebno še počrnit, tako da zaključek še prihaja :)

BorutK-73 ::

Like iz moje strani za G500 miš.;)

sirotka ::

BorutK-73 je izjavil:

Like iz moje strani za G500 miš.;)


Ima že g pro, pa ni nič boljši v apex-u :D

dolenc ::

Ker rabim še tipkovnico!

dolenc ::

Kje smo ostal :)

Tole je bil kar razvlečen projekt, par revizij postavitev.

Zamenjal sem matično in se naučil nekaj novega, da mAtx vsebuje več velikosti in je nova plata daljša, do te mere, da je šla skozi moje lukne za nosilčke rezervoarja. Nooooo

Ampak najprej, pobarvati stranske mrežice. Sicer bi ohišje izgledalo veliko bolj pestro, če bi izbral kakšno barvo, ampak ker želim občasno menjati barve tekočine, bo spet nevtralna črna.

Zbrusit, ščistit, primer in črna. Stranice luken namazal s črnim silikonom in zabil mrežice notri. Kar je naredilo rahlo packarijo, tako da sem potem še enkrat špricnil en sloj črne, na že montirane mrežice.




Zaradi daljše plate, nisem imel kam dat rezervoarja.

Ni čudno da mAtx format ni pretirano popularen. Če bi ble plate v tej dimenziji, pa še dodatna 2 slota imaš, je to to, idealna dimenzija. Te večje mAtx, so pa ubistvu zgolj rahlo krajše atx plate.


Po mučni odločitvi sem montiral rezervoar ven iz ohišja. Sicer super praktično. Ampak špageti mi niso dal miru...



Pa sem dobil idejo, da bi zadevo spravil notri, tam kjer imam 92mm ventilator. In sem naredil en tak "testni" adapterček iz pleksija.


Ni blo vredu, preveč naprej je bil in se ni dalo lepo spelat zavoje, oz so bili prekratki.

Potem sem pogruntal, da imam nekje tiste L nosilčke in ker sem vmes dal tudi ožje radiatorje notri, je sedaj dovolj prostora, da bi znalo to delovat.

Prvi poskus...



... kjer se ni dalo zaprti ohišja. Sem pa preveril svojo teorijo, da lahko vežem rezervoar, pred grafično, pa potem voda steče čez blok in šele potem do pumpe. Ni najboljša rešitev, ko se loop polni, ko pa enkrat spraviš cel krog skozi deluje.

Da sem lahko zapru, sem samo rotiral nosilčke.


Z EK oranžno sem imel rahlo slabo izkušnjo, tako da sem menjal za mayhems( pa da vidmo če bo držala)
Pride bolj rdečkaste barve. Leva Ek, desna Mayhems, nista bili v loopu, tako da take pridejo iz flaške.

dolenc ::

Vmes še par manjših "tweakov" postavitve in to je končni rezultat :)










To je to od moje kište, razen kej prebarvat, mi je zmanjkal stvari, ki jih je potrebno "optimizirat".

sirotka ::

Lepo, manjka edino hard tubing.

FireSnake ::

Je kdo že počel kaj podobnega:
spredaj na ohišju imam USB priključke, ki imajo vratca, da se lahko skrijejo.

Priključki niso USB 3.0 pa bi jih želel.

Lahko to zamenjam?
Razmišljal sem, da bi zamenjal ohišje, a me pri mojem moti le ti, da spredaj nima USB 3.0 priključkov.

Na obstoječem ohišju mi je všeč tudi to, da ima vratca, da se USB vhodi lahko skrijeo.
Tako so lešpe zaščiteni, da se ne nabira prah tako hitro.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bwaze6 ::

Lahko bi kupil kaj takega, in sfrankensteinov notri?

Fractal Design USB Upgrade Kit

Verjetno pa se dobi podobno veliko ceneje od kitajcev. In tole je za USB C 3.1, poseben priključek, mora matična podpirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FireSnake ::

Matična je Asus X470 Prime Pro.

Po moje bo treba improvizirat malo. In frankenštajnanje bo kar prava beseda za to :))
Nekaj informacij sem našel tudi tukaj:
https://forums.tomshardware.com/threads...

Še nekaj informacij:
https://www.howtogeek.com/199461/the-ht...

ko pridem domov, bom pogledal.
Če je pa vse, kar rabim tole:
https://www.moddiy.com/products/Front-P...
potem bo pa to otročje lahko popraviti :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Kupil sem tole:
https://www.ebay.com/itm/Kit-USB-to-Mot...

Ko dobim in vgradim, poročam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RYZEN - OC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
26161908 (11178) strumf666
»

Najcenejša avtomobilska znamka za vzdrževanje.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8216628 (13210) starfotr
»

Lg G5 h850 pocasno polnjenje - pomoc

Oddelek: Mobilne tehnologije
151564 (1077) DeeCoy
»

A koga motijo različne oblike nekaterih tipk?

Oddelek: Strojna oprema
282945 (1949) Ribič
»

Huawei zaradi ameriške blokade zmanjšuje proizvodnjo pametnih telefonov

Oddelek: Novice / Android
4424518 (17633) Mr.B

Več podobnih tem