» »

Vodno hlajenje by Japan power!!!

Vodno hlajenje by Japan power!!!

«
1
2

mloncar ::

končno sem tudi sam "zaplaval" v svet hlajenja računalnikov z vodo!

dons sm kr velik kilometrou naredu, de sm dobu ves potrebn material.. ..iz celja sem šel k burkiju (anfrai) kjer sm uzeu pumpo Hydor L30 in navadne PVC cevi, pol sm pa useku proti ljubljani, kjer sm imeu namen kupt vente in mrežice v mlacomu, ampak jih žal niso imeli, pol pa k morphlingu po blok!

vse skupi bom začasno dal v moje ohišje (midi tower), dokler ne naredim svojga ohišja iz aluminija.

zdej pa neki slik:

morphlingou blok MK-4


cevi in objemke


pumpa Hydor L30


radiatro od suzuki marutija (dimenzije: 20x13x3cm)


sistem vodnega hlajenja med testiranjem #1


sistem vodnega hlajenja med testiranjem #2


več slik in informacij sledi, v dneh ki sledijo!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO
  • zavarovalo slike: OwcA ()

Phoebus ::

Hehe kje si pa brisačo ukradu? ;)

V glavnem, tudi sam gradim "the stroj" s posebnim ohišjem in vodnim in moram rečt kar lepo zgleda tole tvoje. Kakšne "ovinke" imaš na ceveh to? Vidim da boš uporabljal T člen namesto rezervoarčka...nice, nice.
Da ne bom svinjal te teme grem pa drugam vprašat za T vs. rezervoar ker sem v dvomih....

..v glavnem lepo zgleda tole, keep on!

ali3n ::

marutija pa zebe na odpadu... :\ :D


@ Phoebus - T vs. rezervoar - T se ne poliva :D ga je pa potrebno "bolj pogosto" polnit... (na pol leta?)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

bond007 ::

Japan power: lepo, lepo, - kej curlja ali kaplja? >:D

emm mam pa eno vprašanje - kje bi jst take obrisače dobu? :D - ma res so dobre

mloncar ::

brisačo nism ukradu, ampka jo je teta dobila v zdravilišču laško čist po legalni poti :D :D

pušča zaenkrat nič, sprva sm meu mal problemou z priklučki na pumpi, mi je tam curljalo, pa sm s tistim vodovodarskim (belim) trakom mal povil, pa je zdej OK!

glede T-ćlena ali rtezervoarja.. ..T-člen je začasna rešitev, ko bom vodno premestil v novo ohišje, potem bom meu rezervoar, sam je preoblem, ko ne vem kje bi dobu prozorno plastično ceu (premer 5-8cm) ali pa cev iz pleksi stekla (isti premer) za rezervoar??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

alyF ::

Lepo, lepo.

Za rezervoar pa lahko uporabiš kr eno plastenko od recimo radenske :D

mloncar ::

lahka bi uporabu kr navadno plastekno, sam verjetn ne bom, ker tist nebi glih zgledal!

pa sej je z T-členom tut vredu, sam problem je mehurčke vn spraut!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

rap3r ::

T člen je pomoje bolš. Zadevo nafilaš z vodo pustiš 1 tedn laufat odprt sistem da ti grejo usi mehurčki vn, potem pa lepo z enim zamaškom zamašiš (tist tedn pač neboš kište okol obračal:D )
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tic ::

Imam rezervar. Prej se imel T člen. En velik nasvet. Imej rezervar. Nemores verjet, koliko lazje je delat s tem, ce imas rezervar. Resno
persona civitas ;>

rap3r ::

To tic 1x me ze nisi poslusu k sm ti reku da ti bo bodo pr bloku prklucki spustil-pa so ti pol:D usak zagovarja svoje...jz rezervarja ne, pa sm ga mel.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

QuickShot ::

Jst sem tud videl razliko in sploh nisem mogel verjeti koliko več zajebancije je bilo s T členom, zdej mam sam še rezervar:D

tiborrr ::

Imam T-clen in je res tezko delat z njim, se posebej ob silikonskih ceveh, ki kar hlapijo vodo... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

e-marko ::

japan power: ali mi lahko prosim napišeš kakšne priključke imaš na bloku? Ali so G1/4 ali G1/2? Kakšen je zunanji in notranji premer in kakšne cevi imaš (če se ne motim so 13/17?).

Mene namreč predvsem moti močna upočasnitev pretoka če je pri G1/4 notranji premer priključka 8,9 mm... (enak "problem" na izhodu iz črpalke!) Najbolje bi bil menda G3/8, ki ima notranji premer 12,6 mm. Tako bi te cevi najbolje učinkovale... bla, bla...

Naj še kdo malo napiše svoje mnenje.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

tiborrr ::

Morphovi prikljucki imajo notri premer 13mm. Tako kot Eddyjevi (v bistvu enaki).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mloncar ::

ti je že tiborr povedu!

imam pa 13/17 PVC cevi! don sm vse skup du v kišto, pa sm šele zdej pogruntu, de je moj midi tower ened med najmanjšimi na trgu.. ..sm komi vse skup notr stlaču!

neki me zanima.. ..kaj morejo bit vzmeti na bloku do konca stisnjene? kako je pa z ukrivljanjem plate?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Vesoljc ::

če se ne krivi, je premalo zategnen ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Ti novi medeninasti priključki so custom made in imajo 1mm večji notranji premer kot tisti iz nerjavečega jekla, poleg tega pa imajo še nastavek za ključ da se jih privijači. Zunanji premer pa je enak.
Kar se tiče T člena, pravilno postavljen lahko zelo hitro odzrači sistem, če bi pa že delal rezervoar bi moral biti tak da je vodotesen in pa da ni prevelik, postavitev pa nekje blizu črpalke in na koncu ima skoraj enako nalogo kot T člen, samo malo lažje je delat z njim, saj ima večji volumen kot polnilna cev in zrak lažje pride ven.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mloncar ::

končno sm skup spravu moje vodno! sicer je že delu pred parimi dnevi v mojem malem midi towerju, ampak sm ga vn dau, trenutn je na deski zraven mize! ko naredim ohišje, ga bom pa premontiru!

temperature pri nenavitem procu so 2stopinji nad sobno temperaturo :-)

slike sledijo!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Tic ::

rap3r: Sploh ne bom komentiru tistega.

Sicer pa tko. Tako kot je prag bolecine pri ljudeh različen je tudi prag mučenja :) Vsekakor je pri teh hitrostih pump, ki jih imamo, zrak zelo tezko izhaja ven. Saj ne splava gor ampak ga odnese po cevi naprej. Kolikor toliko učinkovito bi bilo, da bi mel 2 T člena. Enega na navisji točki v sistemu in drugaga malo pred pumpo... recimo ...
persona civitas ;>

ru7 ::

Tic, tko mam jst zdej, ampak nism čist zadovoljen. Se da tko zelo hitro odzračt, ampak je pa pač ta slabost (pri meni, možno, da je zaradi slabše zatesnitve cevi (mam že nov čep:) ), da se mi premika voda iz spodnje cevi (nižje) v višjo in je treba mal odlit v spodnjo 1x na mesec. Sej mene ne moti, ampak bom zdej pomojem dal rezervar, ko bom dal še blok na grafo.

T0RN4D0 ::

japan power- nice...

pa enga űber dobrga digitalca vidim da si najdu:P


kak pa kej napreduješ z ohišjem in radiatorjem od lade?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mloncar ::

digitalc ni moj, sm si ga sposodu.. ..pa je prou zafukan slikat z njim, ker nima fleša, ne LCD zaslona pa se ga morš mal navadit, pa pravo svetlobo morš ulovit, ker drugače je cela slika mal bol oranžna!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

T0RN4D0 ::

LOL, se mi zdi, da nisi nikol ujel taprave svetlobe:D mal me na sephia filter spominja:)

in na kolk kej gre barton zdej?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

LittleDevil ::

Ne bom odpiral nove teme za eno uprašanje.
Zanima me ali se da kako narediti če bi ti sličajno pumpa crknila, da ne bi uničil procesorja ali česa drugega?

LP

T0RN4D0 ::

sej se komp sam resetira... tak da ni panike... ko proc doseže določeno temperaturo, ki jo naštimaš v biosu...

men je sicer to enkrat zatajil, ne vem zakaj, je mel proc tm ene 120 °C:\ , sam ponavadi deluje;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mloncar ::

men se pr 65stopinj računalnik ugasne!

kak pa zdleda tist termometer?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

T0RN4D0 ::

:\ 8-O

mn to?

če men e sprašuješ reč pa ti bom poslal slikco po mailu;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mloncar ::

TB.. ..ja tebe sprašujem! pošlji mi sliko, prosim!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mloncar ::

najprej sm dau vse komponente na desko



radiator od marutija z 2x92mm venti!





sm meu mal cajta, pa sm vrgu iz plate tist vent iz NB, pa predelu bivši hladilnik za Ti4200 v hladilnik za NB!

Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

mloncar ::

tko zdej sm pa mol bol kišto pošlihtu. kupu sm novo ohišje, chieftec big tower, ki sem ga mal zmodu, tko de radiator notr paše, pa IDE kable sm tako skril, da sm jih speljal za mamoplato. napajalne kable sm skrajšu na primerno dolžino, pa obleku v bužirke, ki sem jih kupu v cool-pcju (sem zelo zadovoln z njimi, sam če bi bilo mal več najožjih termoskrčljivih cevi)!

konfiguracija:
abit NF7-s
AXP barton 2600@2300mhz pri 1,7V (popolnoma stabilno)
2x256mb Geil Value PC3200 7,3,3,2.5
Gigabyte Radeon 9500@9500 pro 64mb
Chieftec 420W DF napajalnik
Pionier DVD predvajalnik
Teac CD-RW

radiator od lade, gor mam dva titana (120mm)
pumpa hydor L30
CPU blok od Morphlinga (MK4)
na NBju je modificiran Igloo 4200







Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

GUFY ::

Lepo izvedeno, bravo.>:D >:D
Zanima me pa ali imaš pripravljeno za push in pul varianto na radiatorju.

kuglvinkl ::

Super! :)
Your focus determines your reallity

mloncar ::

gufy.. ..na radiatorju imam pripravljeno za puš ali pull varijanto, verjetno bom pa meu oboje, ker grem jutri še po dva titana v megahit v mb!

moj home made fancontroler trenutno nre deluj, tako da je kišta oprecej glasna.. ..ker sta oba titana na 12V, potem na NB je tut na 12V, pa na grafični je originalni vent, ki je najglasnejši v kišti! jutri grem še v hte, de pošlihtam fan controler, pol bo pa kišta tudi bolj prihjazna ušesom!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

T0RN4D0 ::

ja lepo ne... sam je japan power pozabu poveda, da je tok lepo vse sam zarad fenomenalnega fotografa! >:D

sam če maš pa na 12V vse, se mi kr mal smiliš. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

QuickShot ::

Lepo, kabli so tako urejeni (mogoče zato ker sploh še ni vseh:P )

T0RN4D0 ::

so, sam so skriti zadi... :P

sicer pa to kr pripomore k urejenosti... škoda, da ni vse skup wireless :8)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mloncar ::

manjka samo en IDE kabl in to je vse.. ..ta bo pa skrit za mamoplato, tako kot vsi ostali kabli!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

kajzer ::

Luštno zgleda tole! A sam na 2300MHz-jev maš tole navito?

mloncar ::

za vsak dan samo 2300mhz, sej več pa ne nucaš! za benčmarke pa 2600mhz!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

WhiteWolf ::

Vse lepo in prav sam enostavno mi ni jasno, zakaj mas sam na 2300, glede na to, da mas zlo mocno vodno hlajenje. 2300 mam js na 1.725 in volcano7+ z FanMatom na minimum.

Tam na ene 2500 bi ga pa ze lahko fural ce mas vodno.

Lucio ::

pa če se ne motim imaš narobe priključene cevi na bloku. Pumpa mora porivat vodo na priključek nad režami.

tiborrr ::

Ajajaj, tako napako sem imel jaz tudi, mislim, da dva dni, doklec me Morph v sali ni abkurcal, ces, da se je on zastonj matral, ce potem jaz ne bom pravilno bloka uporabljal...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

morphling1 ::

Lepo narejeno.
Blok pa je pravilno zmontiran in ima vhod vode nad kanali, malo bolje poglejte, kje je vhod in izhod iz pumpe :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

Lepo. Je pa beda v taki vezavi to, da se dolg cajta matras s filanjem vode - mogoce ne pri enem bloku, samo ko se kaksen ali 2 prideta pol bo tezava ce bos tkole mel.. mors obvezno vezat T-clen tko da direkt v pumpo in po moznosti radiator tanka vodo, pa se odzracuje se dobr tko.

Morm jest enkrat pokazat moj ghetto mod s tremi bloki in celo kisto s filcom oblozeno povsod.

PS: Zelo rad mam selotejp/izolir trak :P jaja, sej vem, da nism blazen estet :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

BaRtMaN ::

Lepo se ujameta rdeča PCBja grafe in matične, tako kot pri meni. :D Mogoče še celo pinky coolant paše, če si mal pod dozo. :P

mloncar ::

T-člen je samo začasna rešitev. vodni blok za grafo je v nasatjanju (trenutno se matram, pa ga rišem v Autocadu), pol si bom pa nabavu en pleksi rezervoar!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

ZaFo ::

Bom kar tukaj vprasu. Vsi majo z vodnim ful nizke temperature, js pa ne, pa me zanima, kulk vpliva pretok na hlajenje.

Zanima me za to, da vem kake cevi dat gor, ker mam zaenkrat 10/8.

Japan, ka na pumpi mas original prklucka za cevi, al si dal druge gor.

Kake cevi se splaca met. kake 12 notranjga premera bi blo dovolj??

Fury ::

Vecina ma cevi 1/2" kar je cca 12cm.

Drugace pa so temperature zlo zlo zlo odvisne od maticne plosce in temperature okolice.
Bolj realno bi blo, ce primerjal T vode glede na T zraka k pada na radiator. Tako bi lahko dejansko primerjal ucinkovitost hlajenj med sabo.

tiborrr ::

Fury, en inch je 2.54cm, torej je pol inca 1.27cm ali 12,7mm, kar ustreza bolj 13mm cevi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mloncar ::

zafo.. ..original priklučke ma na pumpi!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri Nakupu Vodnega Hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231905 (1527) yeti
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
374060 (3345) asus
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382888 (2122) Eddy
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018354 (6454) Jackass
»

Vodno hlajenje in prenasanje ohisja -> pomoc

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91323 (1169) WhiteWolf

Več podobnih tem