» »

Vera

Vera

««
7 / 7
»
»»

Fish <>< ::

Dobro veš katerega BOga imam v mislih, če govorim o krščanstvu
FisH <><

Fish <>< ::

Sveto pismo samo govori, da so si ljudje izmišljali Bogove. Več ne bom pisal, ker bodo ljudje mislili, da sem kakšen verski rasist ali pa kaj podobnega. Še daleč od tega. Proti nikomur nimam nič.

Kot sem že napisal. Vsak ima možnost da se odloči sam.
FisH <><

San ::

To kar si povedal je primer ki si ga je izmislil človek.
Tega v Svetem pismu ne boš našel. Zato se s teboj o tem ne morem strinjati.

Sveto pismo je tudi spisal in izmislil človek, zatorej ne vem kaj tukaj ne bi držalo. Pravtako, če si krščan, potem verjameš da je Papež namestnik Boga na Zemlji.

Če pa se to zgodi pa vedi da to ni naklučje ampak da je to odločitev Boga, kajti on upravlja z vsem tako z vernimi, kot z nevernimi, kot tudi s tabo. Mogoče se ti pa nekoč odprejo oči in boš z lakoto vse to razumel.

Težko verjamem, da človek nima svobodne volje odločanja, ker kaj je potem smisel Pekla? Ne verjamem da je Bog samo-sado-mazohist.

Poleg tega me niti ne zanima, kaj si on misli temveč, kaj JAZ mislim in kako se to odraža okoli mene.

Dobro veš katerega BOga imam v mislih, če govorim o krščanstvu

Katerega Boga misliš, jaz ne vem. So trije in je en, zdej je sam vprašanje, če ga vidiš kot starca z dolgo brado - če govorimo o krščanstvu. Poleg tega je Bog lahko kljub vsem veram samo en in ga ne bi ločeval od drugih.

Sem vesel, če si odkril verski žar v sebi, vendar to da imaš dve temi odprti mi bolj kaže na to, da samega sebe preizkušaš v svoji veri ter če si res dojel Božansko. Če bi dojel, ne bi bilo dvoma in tudi ne dveh tem. Žal je nisi , tako kot mnogo ljudi pred tabo, je pa lepo da razišljaš o temu.

p.s.: Primer je od krščanskega duhovnika in je ena bolj pametnih stvari, ki sem jih slišal v svojem življenju - sploh pa od krščanstva.
Zakaj tako mislim? Zato ker v srcu čutim da je tako prav. Nad njim pa ne stoji nobena Biblija in noben Bog razen ljubezni.



Fish <>< ::

SunTrance

Rad bi ti povedal, kot sem že, da nisem katolik (nimam nič proti njim). Zame je katoliška cerkev ena velika zmeda in izkoriščanje če tako grdo povem. Zame so oni v veliki zmoti. Preveč se grejo politike, zato pa so zašli.
Sem baptist.
Pred tem pa sem bil katoličan in to zelo razočaran. V bistvu ne razočaran ampak sem hodil v cerkev, ker so doma tako hoteli. Tja sem se šel zabavat. Zdaj pa je drugače. V cerkvi nimamo duhovnikov. Najlažje boš razumel, če ti povem, da je to tako kot vidiš v filmih , ko ima "duhovnik" pri nas pastor tudi svojo družino, ker ni razloga da bi šel v celibat, da res služiš Bogu. To razmišljanje je napačno.
Glede treh oseb. Da pravi se da je troedini Bog. OČE SIN IN SVETI DUH. Saj vem zdaj bodo spet nasprotovanja proti Svetem duhu:)
FisH <><

tomi66 ::

Cerkev izkorisca skripte, distribuira in kasira.
Ce hocete uprabljati "humanic knowledge", ne rabite cerkve ali vere,
pravila so enostavna, don't kill and you'll live forever.
Expand the term, ce pojeste vec kot pokurite, vasa radiacija dusi naravo(mikroorganizme v zemlji in korenine se dusijo, "then nature impaires you").
Ce pa delujete s 100% izkoristkom, se ne starate, period.
Bom dokazal!!
lp
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

Starodavni ::

Čestitam Tomi66, odprl si 10 let staro temo. zakaj tega nisi opazil? Ne odpirajte starih tem po nepotrebnem. In že ena tema je tam kjer se diskutira okrog verstev.

tomi66 ::

A ni zazeljeno? Nisem vedel. Mislil sem, da je bolj pomembna diskusija, kot pa vzdrzevati nek red. Zato so forumi, da se diskutira, itaq noben ne bere starih tem, torej je bolj pomemben "run time". In tile Slovenski forumi so res "moron like", na Ameriskih te vsi spodbujajo, te pohvalijo in se zahvalijo za input, res smo 10-20 let zadaj s komunikacijo.
www.hempaq.wordpress.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi66 ()

Elemen_T ::

EJJJ

Moja tema, morem neki natipkat po skor 10 letih, NE :)

tomi66 ::

Si se ziv, dolgo Slo-tech zivljenje, ni kaj.
Wish You well!
www.hempaq.wordpress.com

Starodavni ::

tomi66, fora je v tem, da je zdaj aktualna tale tema.

http://slo-tech.com/forum/t214179/349

aktualna in tu se krešejo diskusije.

Elemen_T ::

u jebemti precej bedarij sem spisal na tem forumu, ampak tole je pa mega popestritev današnje sobote hhhhehe

jizzer ::

Element je možno da si v 10ih letih tako močno spremenil svoje mnenje o veri? Tile stari mački (kar nekaj jih je sem celo prebral nekaj strani) bi lahko povedali kake mnenje imajo zdaj, meni bi bilo prav zanimivo malo prebrat.

Jeronimo ::

Stare teme odpirati je vedno poučno. Marsikaj se lahko naučimo. :)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

T-h-o-r ::

ker nam je modra riba zaklenil prejšnjo temo, bi lahko tu nadaljevali z biblijo in politiko od vrat

zloraba oblasti, avtokracija in tema nikoli ne pridejo hipoma, vedno je vmesno
obdobje mračenja, ko se dan preveša v noč; biti moramo pozorni opazovalci
okolja in varuhi luči, da ne postanemo nemočni ujetniki teme. --W. Douglas

mzakelj> Zakaj pa kristjane stigmatizirate.

Jih ne.

mzakelj> Brat je rekel da bo dal krstiti svojega otroka in kaj so mu rekli v lokalni oštariji : a ga boš dal pedofilom da ga pofukajo.

To je predvsem posledica tega, da krst organizira RKC, ki aktivno dela na tem, da pedofili ne pridejo pred sodišče ali pa vsaj niso obsojeni.

mzakelj> Od kdaj so pa vsi duhovniki pedofili.

Odkar so člani RKC in kot taki odgovorni za vse, kar RKC počne.

mzakelj> Je pa res da se taki kot je Makarovič spravljajo na kristjane, ker so sami tako zafrustrirani da kar boli.

Če bi racionalno preučil njene izjave, bi gospo spoštoval iz dna srca. Glede na to, da je vedno zelo glasno kazala sredinec vsem, ki so se hinavsko skrivali za kilavimi tapetami, si tega spoštovanja tudi zasluži.

Zgodovina sprememb...

spremenilo: jype (ravnokar)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Aston_11 ::

Makarovička je trn v peti mersikomu, zadnje čase pa tudi RKC believerjem. Glede na pizdarije, ki jih RKC počne, zadnja npr. v Angliji, cerkve podpirati ravno ne moreš. Glede na preteklost pa sploh ne.

jype ::

Problem je, da je kot samostojna samska ženska z veliko integriteto (ker se je sposobna odpovedati tudi korenčku, ne samo bežati pred palico), popoln antagonist naukom RKC.

Temeljito se je stepla tudi s partijo, bila izdatno cenzurirana in zato živela skromneje, kot bi lahko, če bi (tako kot mnogi drugi) režimu pihala na dušo.

Ja, zdaj ko je starejša ji je postalo še bolj skrajno vseeno za mnenja ostalih in je njen jezik posledično še ostrejši, kritizira pa itak vse. Njen največji greh je v resnici nedavna podpora "manjšega zla" v politiki, do katere se bi IMHO morala opredeljevati s precej večjo distanco.

T-h-o-r ::

zakaj so vsi posti boldani :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

energetik ::

http://www.siol.net/novice/znanost_in_o...

Kaj menite, v članku omenjena korelacija drži? So pa baje naredili raziskavo le na protestantskih vernikih.

jype ::

Čemu ne bi držalo? Za inteligentne ljudi je značilno, da so skeptični in dvomijo v dogme.

LitralSM ::

Drži verjetno zato, ker so v raziskavo vključevali bolj kot ne zahodnjake, ki pripadajo zahodnim veram, katere rade ukazujejo, omejujejo in negativno nastrujuje svoje vernike napram drugim veram. Pač smo si sami ustvarili vere, ki nam zbijajo IQ. Nič novega torej.

49106 ::

zahodnjake, ki pripadajo zahodnim veram, katere rade ukazujejo, omejujejo in negativno nastrujuje svoje vernike napram drugim veram.


Bistveno manj kot islam, ki je na tem forumu bolj svet, kot sam koran.

He added that giving excuses such as it is a matter of human rights and international norms to build it, is not acceptable, as Islam comes first, and people should respect religion first before serving humanity or anything else.

jype ::

Sej islam je vera zahodne civilizacije.

Ampak tudi Hinduizem, Šintoizem in Budizem nisto niti približno tako nežni, kot bi si marsikdo rad predstavljal.

BTW, "islam comes first" je bullshit.

Vanich ::

Kako pa gledate na "verske regrutne agente", ki ordinirajo v vašem okolju?
In to fanatične "verske regrutne agente" ?

Recimo tale primer na Jesenicah.
(cajteng je sicer poden, ampak preberimo članek vseeno)

Za boljše razumevanje agende te osebe, video posnetek bosanske TV-oddaje, v kateri je sodelovala dotična oseba iz članka:

Roadkill ::

Pa dobro no. Topic je iz 2001. Tudi nekrofilija ima svoje mere.
Ü

Vanich ::

Roadkill je izjavil:

Pa dobro no. Topic je iz 2001. Tudi nekrofilija ima svoje mere.


Zadnji odgovor v tej temi je iz 08. 2013. Nove teme z to tematiko so pa tabu in se ekspresno zapirajo.

MasterTade ::

On naj kar želi, ampak to o čemer govori je zanj lahko le utopija.

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

Bolj pomenljivo je to, da so mu dali mesto na gimnaziji, kjer lahko skozi pretvezo učenja arabščine, izvaja svojo misijo spreobračanja vseh Slovencev v Islam, in to tako in na tak način, kot se je on naučil od Vahabistov v BiH.

noraguta ::

z agitacijo za ideje ni nič narobe. vsakdo me lahko poduči in prepričuje o islamu, konec koncev je tako religija kot kultura.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vanich ::

Spreobrniti v (radikalno vahabistični) Islam, je namen. In to vse ljudi v Sloveniji.

noraguta ::

ja pa naj! sej mi tud jehovci po dvoriš letajo, sam nočjo pera z mano spit, pa kar pobegnejo. ljudje majo že svoje glave.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Superboyy ::

S samo tradicijo religije ni nič narobe, dolker se ne začne vmešavat v pravice drugih (najbolj aktualno pri nas - poroke istospolnih partnerjev).

Se pa počas izkoreninja vse skupi in čez par generacij bo religija tolk relevantna k božiček in zobna miška.

K birmi pa vsi hodjo samo zarad podkupnine s strani staršev (računalnik, moped itd).

Kar se pa jehovcev tiče, bi jih bil vesel. Mogoče bi celo kšnga prepriču, da zapusti debilen kult in se začne s čem bolj oprijemljivim ukvarjat.

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

noraguta je izjavil:

ja pa naj! sej mi tud jehovci po dvoriš letajo, sam nočjo pera z mano spit, pa kar pobegnejo. ljudje majo že svoje glave.


Primerjati pohlevne Jehovce z radikalnimi fanatičnimi Vahabisti, je kot če bi primerjal navaden nahod z ebolo.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RKC d.d. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18113617 (4703) borchi
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453820 (2782) Saladin
»

Kako izstopiti iz rimokatoliške cerkve? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16615679 (5970) poweroff
»

Napake krscanstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
927835 (5847) Thomas

Več podobnih tem