» »

Nakup avta registracija

Nakup avta registracija

simone ::

Pozdravljeni. zanima me sledeče:če jaz kupim avto, ki je registriran recimo še en mesec, v račun mi pa avto hiša vzame moj avto, ki je registriran na novo mi potem zavarovalnica vrne denar do konca leta ali kako? ker jaz če se odločim za nakup avta, ki je registriran še en mesec moram ga na novo registrirat... isto je s cestnim skladomo plačanim za celo leto... mi laho kdo tole razloži ker tega ne razumem najbolje. hvala
  • polepsal: Mavrik ()

Mavrik ::

Pri odjavi avta s prometa (oz. prenosu na novega lastnika - avtohišo) boš povedal da želiš cestni sklad vrnjen in ti ga bodo nakazali. Potem potrdilo o odjavi vozila (oz. ekvivalenten papir ali prometno) neseš na zavarovalnico in poveš naj ti vrnejo sorazmerni delež.
The truth is rarely pure and never simple.

FTad ::

ja ko kupis avto, ti bo registracija zacela veljati od dneva nakupa oz, ko se zglasis na amzs-ju.

Registracijo starega avta pac prekines. Ce si ob registraciji placal ze celoletni znesek, obdrzijo znesek za tiste mesece, ko je bil avto registriran, ostalo vrnejo, isto s cestno takso.

simone ::

ja ok to razumem kaj pa če imaš na trajnik urejeno?

jero_no1 ::

Verjetno misliš za zavarovanje - trajnik se ti prekine in zavarovalnica poračuna plačano premijo - 'koriščeno' premijo, potem pa dobiš še kak € morda nazaj. Naj bi se računalo vse točno na dneve, ne nekaj zaokroženo na cel mesec ali kaj takega.

McHusch ::

Razen če si imel škodo. Takrat si dolžan plačati celoletno premijo, četudi si avto prej odjavil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531373 (11090) smacker
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254846 (4095) MadMax
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22137077 (25254) SkIDiver
»

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opravit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521264 (16693) ivanuscha
»

razbil avto in sedaj nevem ali smo prav naredili da nismo klicali policije ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710448 (8679) solatko

Več podobnih tem