» »

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Gokeiken ::

Pozdrav,

imam sledeč problem. Danes sem želel registrirati avto, ker mi jutri poteče registracija. (sem ga želel že prej registrirati a so me zavrnili na tehničnem zaradi neosvetljene zadnje tablice in preteklega roka prve pomoči....). Nakar pri okencu ugotovimo, da mi je zavarovalnica na polici zabeležila napačen datum začetka. (Zakaj nisem tega prej opazil je to zato, ker se je prejšnja polica enako začela 22.10. s tem da je potekla 20.10 in agentka očitno tega ni opazila, jaz pa tudi nisem vedel, da to ni prav...)

Sedaj me zanima, glede na to, da avta ne morem več registrirati pred potekom registracije, ali bom imel potem še kakšne dodatne stroške, kot so kakšna odjava in nova prijavi ali kaj... Registracija mi poteče 20. torej v nedeljo ob 00.00, in po tem vem, da ne smem avta peljati po cesti, dokler ne uredim registracije. Polica mi začne veljati 22. torej v torek. Sicer mislim da lahko v ponedeljek pokličem agentko za spremembo datuma? Samo registracija se potem verjetno vseeno ne more narediti za datum 20.10.? Kaj bi v tem primeru predlagali?

LP

BigWhale ::

Ce se ne motim, zavarovanje velja se en mesec po izteku.

MadMax ::

Najprej pokliči na AMZS.
Če se ne motim, boš 22. šel tja brez avta (ker pač ne bo registriran), pa ga bodo odjavili in na novo prijavili s 22.-im, kar te bo sicer koštalo nekaj evrov (ene 20?).
Ker pa gre za napako zavarovalnice, je zate cenejše (= brezplačno), da naredijo novo polico.
Od 20. do urejenih papirjev seveda ni pametno z avtom na cesto...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fosil ::

En mesec imaš čas za podaljšat in ti naredijo za nazaj, kot da je bilo brez prekinitve.
Najprej moraš pa enako naredit tudi za zavarovanje.
Tako je!

Gokeiken ::

Hvala za odgovore. Izgleda, da bo potreba odjava/prijava avto pa do registracije seveda na parkirišču.

MadMax ::

Zavarovalničarja pa ne bi zaposlil, da reši njegovo lastno napako? Četudi z grožnjo menjave zavarovalnice in "lepe" reklame... Za unih cca 20EUR jaz rajši peljem koga na kosilo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gokeiken ::

Vsekakor bom poklical in težil in poskusil kaj "pridobit", ampak vseeno bo potrebna odjava/prijava avta glede na to, da danes ob 00.00 poteče registracija.

jernejl ::

Zavarovalnica prav gotovo lahko popravi veljavnost police (oziroma jo stornira ter izstavi novo), saj gre za njihovo napako.
Glede odjave: kolikor vem, imaš po poteku veljavnosti prometnega dovoljenja še mesec dni časa, da ga podaljšaš, tako da tukaj ne bi smelo biti težav.

Če bi vozilo odjavil in ponovno prijavil, bo veljavnost novega prometnega dovoljenja od 22.10.2013 do 22.10.2014 (ne do 20.10.2014), tako da mora biti potem tudi trajanje zavarovanja do 22.10.2014.

Gokeiken ::

Torej, če prav razumem: Jutri pokličem na zavarovalnico, da popravijo datum na 20. in potem podaljšam registracijo, ki bo veljala tudi od 20. naprej (brez dodatnih stroškov)?

jernejl ::

Nekako tako, s tem da samo klic na zavarovalnico ne bo dovolj, saj ti morajo izdati novo potrdilo o zavarovanju z novimi datumi (potrdilo, ki ga zahtevajo potem ob registraciji).
Do takrat pa se z avtom seveda ne smeš voziti.

Hayabusa ::

BigWhale je izjavil:

Ce se ne motim, zavarovanje velja se en mesec po izteku.

30 dni.

fosil ::

Ne. Zavarovanje velja samo do datuma, ki je napisan na polici.
Imaš pa 30 dni časa da podaljšaš, kar pomeni, da če se ti v teh 30 dneh kaj zgodi, moraš it najprej podaljšat in ti šele potem velja.
Tako je!

St235 ::

Gokeiken je izjavil:

Hvala za odgovore. Izgleda, da bo potreba odjava/prijava avto pa do registracije seveda na parkirišču.


kakšna odjava/prijava?

Registracijo/zavarovanje mirno lahko urediš do 30 dni po treteku. Edino v tem času avta seveda ne smeš uporabljat, ker ni registriran.

Pa ne poslušaj fosila, ker nobena zavarovalnica ti ne bo avta zavarovala po tistem, ko se je že zgodila nesreča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

Lakotnik spet laže in govori neumnosti o stvareh o katerih nima pojma.

Pri zavarovanju, sklenjenem za eno leto, se obojestranske obveznosti
in pravice iz pogodbe podaljšajo za 30 dni (respiro rok), če zavarovalnici
vsaj 3 dni pred iztekom zavarovanja ni bila vročena zavarovalčeva
izjava, da ne pristane na takšno podaljšanje. Če pride v respiro roku
do zavarovalnega primera, je zavarovalec dolžan plačati premijo za
celo zavarovalno leto, s tem da je zavarovanje sklenjeno za eno leto
od dneva, ko je prenehalo veljati prejšnje zavarovanje.
Tako je!

St235 ::

Vso srečo pri uveljavljanju kakršnegakoli zavarovanja v primeru povzročitve prometne nesreče z neregistriranim avtom. Bi res rad videl zavarovalnico, ki te ne bo stožila do zadnjega centa, če boš povzročil nesrečo z neregistriranim avto.

Respiro rok ščiti predvsem oškodovanca, da lahko tudi v primeru malomarnosti povzročitelja in neplačilu zavarovanja, še vedno uveljavlja odškodnino zoper zavarovalnico (30 dni po preteku). Nikakor pa ne pomeni, da zavarovalnica ne bo celotnega izplačanega zneska oškodovancu terjala od tebe, če povzročiš prometno nesrečo z neregistriranim avtomobilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

Lakotnik samo še bolj se smešiš in govoriš vedno večje bedarije.

Respiro rok ščiti pozabljivce.
Enako, kot imaš 30 dni časa da podaljšaš zavarovanje, imaš tudi 30 dni časa da podaljšaš registracijo.
Oboje lahko narediš za nazaj tudi, če si že kasneje povzročil nesrečo in se šteje, da si bil v tem času zavarovan in imel registriran avto.

Za ščitenje oškodovancev, ki so jim škodo povzročila neregistrirana vozila pa obstaja druga varovalka.
In sicer ti v tem primeru škodo povrne slovensko zavarovalno združenje, ki jo potem uveljavlja od povzročitelja.
Tako je!

St235 ::

daj mi pametnjakovič razloži kako ima avto z pretečeno registracijo lahko veljavno prometno dovoljenje?

Namreč v vseh pogojih zavarovanja najdeš sledeče:
Zavarovanec in sozavarovane osebe izgubijo svoje pravice iz zavarovanja:
- zaradi kršitve zakonskih in tehničnih predpisov ter pravil tehničnega
izkoriščanja zavarovane stvari in zaščitnih ukrepov zlasti pa škode
z vozilom, ki v času nesreče ni bilo tehnično brezhibno. Šteje
se, da vozilo ni bilo tehnično brezhibno, če ni imelo veljavnega
prometnega dovoljenja
ali se pri njegovi uporabi niso upoštevali
veljavni predpisi o potrebni tehnični opremljenosti vozila.

T-h-o-r ::

fosil, nehaj bedarij trosti, prosim te
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Invictus ::

Ljudje so že plačali kazen ker so se vozili z avtom, ki mu je potekla registracija. Znotraj 30 dnevnega roka.

30 dnevni rok je samo za to da ti ni treba avta odjaviti iz prometa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Respiro rok.

Sicer pa pokliči na zavarovalnico in vprašaj, zato so tam, da ti pomagajo.
Your turn to burn!

BlaY0 ::

Ja, si v prekršku, če ne odjaviš ali na novo ne registriraš avtomobila v 30 dneh po preteku registracije. Zdaj mi naj pa nekdo pove, kateri c*gan je že kdaj odjavil ali registriral avto?

Za enkrat MNZ še nima orodja, ki bi avtomatsko kaznovalo vse, ki ne bi tega storili v roku (pa ga po moje tudi nikoli ne bo imel). Niti nimajo denarja za takšno orodje. Nekaj časa so nas celo obveščali o bližajočem se preteku veljavnosti registracije potem je prišla pa nova vlada in je še za to zmanjkalo denarja...

Sploh ni panike, tudi če dva meseca nimaš zavarovanja in registracije... najprej skeleneš zavarovanje recimo na G24 za en mesec nazaj in en mesec naprej, tam poklikaš da si bil do zdaj pri Triglavu in da si bil v najvišjem premijskem razredu. Plačaš s kartico in takoj dobiš polico v PDP obliki. Potem greš in registriraš avto (paziš, da se ne zaletiš, oziroma da te ne ustavijo). Potem čez en mesec ponovno zavaruješ pri Triglavi in je stvar rešena.

fosil ::

Lakotnik, če ne veš kaj pomeni pojem ZA NAZAJ si poglej v slovar.

Če te ustavi policija plačaš kazen.
Če imaš nesrečo, greš podaljšat ZA NAZAJ in imaš krito.
Če podaljšaš zavarovanje in registracijo ZA NAZAJ to pomeni, da ti v času nesreče oboje velja.

Za nepismene še enkrat citiran respiro rok
Pri zavarovanju, sklenjenem za eno leto, se obojestranske obveznosti
in pravice iz pogodbe podaljšajo za 30 dni (respiro rok), če zavarovalnici
vsaj 3 dni pred iztekom zavarovanja ni bila vročena zavarovalčeva
izjava, da ne pristane na takšno podaljšanje. Če pride v respiro roku
do zavarovalnega primera, je zavarovalec dolžan plačati premijo za
celo zavarovalno leto,
s tem da je zavarovanje sklenjeno za eno leto
od dneva, ko je prenehalo veljati prejšnje zavarovanje.
Tako je!

Utk ::

Fosil, če kopiraš, kopiraj vse. To si zamolčal:

Zavarovalnica ima pravico od zavarovanca in odgovornih oseb, ki so
izgubile svoje pravice iz zavarovanja po (1) odstavku tega clena,
uveljavljati povracilo izplacil skupaj z obrestmi in stroški, vendar
najvec do zneska, ki ga doloca Zakon o obveznih zavarovanjih v
prometu. V primeru iz 5. tocke (1) odstavka tega clena pa lahko
zavarovalnica uveljavlja povracilo v celoti.
4. clen - Zavarovanceve obveznosti

fosil ::

To kar si citiral nima veze z respiro rokom.

Če bi se oglasil kak pravnik bi zadevo hitro rešili, tako pa samo nekateri nabijate v prazno.

Tukaj je ena odločba sodišča, kjer je sicer dodatna komplikacija, ker je povzročitelj pobegnil s kraja nesreče, ampak lepo kaže kako se obravnava respiro rok.
Zato je treba stvar pozorno prebrat, ne tako kot je običaj tukaj.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Utk ::

Seveda nima. Tudi če bi zavarovanje še normalno veljalo, pa vozilo ne bi imelo veljavnega prometnega (sicer ne vem kako bi bilo to možno, ampak recimo da je teoretično možno), bi zavarovalnica lahko zahtevala vračilo škode.
Tudi ta sodba, ki si jo linkal nič ne dokazuje, ker ni niti dokončna, pa tudi obravnava samo polovico (če še tolk) primera.

MadMax ::

Tudi če bi zavarovanje še normalno veljalo, pa vozilo ne bi imelo veljavnega prometnega (sicer ne vem kako bi bilo to možno, ampak recimo da je teoretično možno)

Brez teorije to lahko naredi vsak.
Jaz recimo sklenem zavarovanje pri agentu, nakar na AMZS uredim ostalo (cestnina, vpis v prometno...).
Tako bi v primeru, da na AMZS ne opravim potrebnega, zavarovanje sicer imel, a če avto ni registriran to ne pomeni kaj dosti...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj ur prometno dovoljenje poteklo

Oddelek: Na cesti
214018 (2702) zobnik
»

Tehnični, zavarovanje?

Oddelek: Loža
132218 (1622) MIHAc27
»

Tehnični pregled (koliko prej?)

Oddelek: Na cesti
3019224 (16994) solatko
»

kaj če ne plačam obroka zavarovanja

Oddelek: Loža
334776 (3211) Mare2
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710836 (9909) St235

Več podobnih tem