» »

Električno talno ogrevanje

Električno talno ogrevanje

«
1
2

Clubraider ::

Zdravo.

Želel bi, če bi kdo, ki ima električno kabelsko talno ogrevanje doma
in se samo s tem ogreva, da malo deli izkušnjo, kako se to odnese?

Najbolj me zanima, če so kakšni problemi s tem in kakšna je poraba.
Pri porabi bi bil vesel, če še navedete površino, ki jo ogrevate, ter kakšna je izolacija.

Hvala v naprej.

Lep pozdrav,
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Magic1 ::

Zelo drago ogrevanje. Če imaš pasivno hišo(ali zelo dobro izolacijo), potem bo ok, drugače boš pa obilno plačeval.
Magic

Clubraider ::

Magic1 je izjavil:

Zelo drago ogrevanje. Če imaš pasivno hišo(ali zelo dobro izolacijo), potem bo ok, drugače boš pa obilno plačeval.

V bistvu je govora o novo gradnji z XPS izolacijo pod ploščo 12cm, 20cm demit fasade ter troslojna okna.

Od enega podjetja, ki prodaja omenjeno ogrevanje sem dobil približen izračun, ki je 900€ letno.

Zato sem pisal tu, da bi rad preveril kako je v praksi.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

lonz ::

Zakaj pa ne toplotna črpalka? Cene so šle precej dol. Sam gledam fujitsu 11kW sistem za 150 m2. Strošek na zimo skoraj ne sme biti večji kot 500 €.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Clubraider ::

Na sejmu dom, sem se pogovarjal in sem vprašal,
kako je bilo letos z porabo v mesecu decembru, januarju in februarju,
pa so povedali, da zaradi stalnih nizkih temperatur je bila poraba
na mesec tudi do 250€.

K električnemu talnemu ogrevanju se bolj nagibam zato, ker ni tako velikega zunanjega dejavnika
na porabo energije, kot pri TČ, ko je minus več dni, grelci delujejo na polno.
Ne vem, mogoče razmišljam narobe....
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Magic1 ::

Zelo narobe. Pri TČ imaš izkoristek do 5 kratnik, v zelo slabih zunanjih razmerah imaš še vedno vsaj 2x. Pri električnem imaš vedno 1x.
Klime so tudi TČ, za primer če imaš primerno postavitev prostorov.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

marsovcek ::

Za ogrevanje prostora potrebujes X toplotne energije. Potreba po toploti ni odvisna od vira ogrevanja, ampak od izolacije, zunanje temperature, sonca,... Priblizne letne potrebe si lahko izracunas na kakem online formularju ali pa 'pes' na papir.

Elektricno talno gretje je -glede na izkoristek - enako kot kalorifer (ali pa ir panel >:D). Toplotne crpalke imajo zaradi nacina delovanja vecje izkoristke, torej iz ene kWh elektrike dobis vec kWh toplote. Izkoristek je seveda odvisen od zunanje temperature, vendar je vedno vec kot 1.

Po moje je glavna prednost elektricnega talnega njegova enostavnost. Mreza zavzame zelo malo visine, vgradnja je enostavna in pokvari se lahko bolj malo kaj. Vodno talno gretje prinasa po drugi strani visjo zacetno investicijo (cevi, toplotna crpalka), bolj kompliciran sistem, a boljso dolgorocno ekonomijo.

Ne pozabi na ogrevanje sanitarne vode. Kako imas namen urediti to?

K0l1br1 ::

Bajta za 200 jurjev, fasade polno, okna draga, izolacija pod temelji,

pol pa šparanje pri ogrevanju. Kdo vas razume.

Magic1 ::

Odvisno, če imaš dobro izolirano hišo in recimo te bi prišlo ogrevanje z električnem grelcem 500EUR, z nobel TČ pa 250EUR, potem boš težko upravičil veliko večji strošek za TČ. Sam moraš upoštevati vse, od cene investicije, servisiranja, cene energentov, življenjske dobe, s TČ ogrevaš tudi toplo vodo. Pri stroških cca 1000EUR se pa ziher splača nabava TČ.
Kot sem že omenil, če hočeš šparat in nimaš zelo glupe postavitve, lahko z dvema klimama za 2000EUR najceneje ogrevaš in hladiš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Clubraider ::

K0l1br1 je izjavil:

Bajta za 200 jurjev, fasade polno, okna draga, izolacija pod temelji,

pol pa šparanje pri ogrevanju. Kdo vas razume.


Spoh tu ne gledam na šparanje, ampak gledam bolj na enostavno izvedbo in dolgoročno manj okvar in težav.
TČ koliko vem treba servisirat.
Poleg tega pri električnem talnem ogrevanju lahko vsako sobo posebej reguliraš temperaturo
in je to že v sami izvedbi tako nastavljeno. Pri TČ moraš tak sistem dodatno dokupit, ki pa je zelo drag
in se potem dejansko več investicija ne izplača.

Poleg tega je za mojo hišo predvidena investicija električnega talnega ogrevanja
6000€ skupaj z davkom, pri TČ skupaj z cevmi v estrihu pa je okrog 11000€.
Se pravi tudi če električno talno ogrevanje požere več elektrike, bom rabil več kot šest let, da pridem
na 0 pri začetni razliki v investiciji.
Po šestih in več letih pa TČ tudi ni več tisto, kot je na začetku.

Popravite me, če se motim.

Res upam, da se bo še kateri oglasil, ki to doma ima, da bo iz prve roke povedal.

Ogrevanje sanitarne vode bi rešil z bojlerjem in pa kolektorjem na strehi (po potrebi).
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Torej misliš dat 6000EUR za električno talno + par jurjev za kolektorje z bojlerjem in pozimi ob največji porabi boš vse grel na elektriko? Napovedali so ti jurja za ogrevanje + še sanitarna voda. Če smo realni so ti itak izračunali minimum, tako da ti 1200EUR ne uide. Na TČ bi te stalo vsaj pol manj, torej max 600EUR. Investicija je torej 4 jurje manjša na elektriko, vendar te pride vsaj 600EUR dražje na leto. Seveda je ta račun zelo odvisen še od drugih dejavnikov, vendar pri omenjenih cenah govorimo o minimumu. Toplotni mostovi in talno zna bit črna luknja ob kakšnih balkonih, vaše navade so tudi zelo pomembne, ali hočete 21°C, ali 24°C pozimi . Pri tvoji omenjeni porabi se jaz ne bi hecal z elektriko.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dexterboy ::

Bil sem že v nekaj objektih, kjer je bilo ogrevanje urejeno s talnim štromom. In lahko rečem samo eno; zmaga, luksuz, ugodje... ne spomnim se ostalih superlativov. Če to ne bi bilo tako, ga ne bi imeli že Rimljani, mar ne?
Nobenih cevi, toplota se po naravni poti dviga iz tal proti vrhu, ne zebe te v noge, lahko si bos ali v nogavicah (naprstnikih), ni skrbi, kaj imajo otroci pod ritjo, da se ne prehladijo... itd
Ampak sta tu dva dejavnika; eden je zagotovo največja poraba elektrike, @marsovcek je lepo šolsko razložil, drugi je pa OHLAJANJE prostorov, ko je poleti vroče, za kar boš pa ZOPET potreboval klimo, ki pa že ima tudi funkcijo ogrevanja... narobe svet? :)
Lahko pa narediš najbolj nori načrt, kar bi ga naredili samo še Japonci, če si gledal film Contact; ne odločaš se med eno od obeh rešitev, ampak vgradiš kar OBE :)
Malo se hecam, ampak ali si razmišljal, da bi šel v kompromis rešitev; tam, kjer imaš po tleh ploščice (kopalnica, sanitarije...) bi vgradil talno ogrevanje, drugje pa uporabljaš toplotno črpalko?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Magic1 ::

Sej talno se tudi da naredit na TČ. V bistvu je ravno za ta namen najbolj primerna.
Magic

Tac20 ::

Nizkotemperaturna talno gretje s TČ? tam cca 25C v ceveh...

lonz ::

A ni nizkotemperaturna tam okol 40C? In nizkotemperaturna je (kolikor vem) bol primerna ravno za talno gretje. Večja površina pa to...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Clubraider ::

Ker nisem še za nobeno zadevo popolnoma odločen,
sem razmišljal tudi o varinati talnega ogrevanja na Vaillant (električna stenska naprava za centralno ogrevanje eloBLOCK 9 KW).

To mi je priporočal en gradbinec, da se ta zadeva super odnese.
Pripravim vse kot za talno ogravanje na TČ, ampak priklopim to peč.
Rekel mi je tudi, da če bi karkoli šlo narobe lahko še vedno kupim TČ.
Kaj menite o tem?

Hvala za vaša mnenja.

Aha, pa mogoče še ta podatek lahko delim.
Po celi hiši bom imel keramiko.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

lonz ::

Ni mi jasno zakaj na vsak način siliš v direkt štrom ogrevanje. Še posebej, če boš imel vse pripravljeno za TČ... Sam sem ravno na prehodu iz ogrevanja z pelete na TČ in sem malo raziskoval razne varijante (ker se mi ne da več *ebat z peleti), zato približno vem kako stvari stojijo. Sistem me pride cca 6.000 € za 150 m2. 11kW, 3 fazna fujitsu TČ. Greje brez dodatne uporabe grelcev (to kar ti hočeš met exluzivno...) do zunanje temp. -20C in greje vodo na 60C. Garancija 5 let, življenska doba 20 let...
Direkt ogrevanje z štomom je čista izguba denarja. Vsaj moje mnenje...
...arrrrrr, shiver me timbers...

energetik ::

Clubraider je izjavil:

Ker nisem še za nobeno zadevo popolnoma odločen,
sem razmišljal tudi o varinati talnega ogrevanja na Vaillant (električna stenska naprava za centralno ogrevanje eloBLOCK 9 KW).

To mi je priporočal en gradbinec, da se ta zadeva super odnese.
Pripravim vse kot za talno ogravanje na TČ, ampak priklopim to peč.
Rekel mi je tudi, da če bi karkoli šlo narobe lahko še vedno kupim TČ.
Kaj menite o tem?

Hvala za vaša mnenja.

Aha, pa mogoče še ta podatek lahko delim.
Po celi hiši bom imel keramiko.
Lej, ti ne sprašuj gradbincev in kolegov za način ogrevanja, ampak dobrega energetskega svetovalca!
Ja, imel boš dobro nizkoenergijsko hišo, ampak porabo tople vode boš imel enako kot vsi drugi. Cene za izvedbo TČ in talnega imaš močno pretirane! Za tako dobro izolirano hišo (koliko kvadratov?) bi jaz namontiral poceni TČ zrak-voda. Verjetno več kot 4-5kW naprave ne bi rabil, in imaš rešeno ogrevanje tople vode in bajte zelo poceni. Panasonic ali LG 5kW te prideta z montažo in subvencijo verjetno pod 5kEUR, vodno talno še 3kEUR.
Hlajenje? Strateško montiraš še ene 2-3 ventilatorske konvektorje, ki jih napaja ista TČ. Samo 1 škatla zunaj, pokrije vse potrebe. Vklaplanje grelcev v mrazu? Morda pri tistih, ki so falili dimenzioniranje TČ. Meni je pri -15° januarja delala povprečno pri ~70% moči, grelci se niso vklopili niti enkrat. Pa tudi če bi se za tistih par ur, to ne pomeni praktično nič v celotni kurilni sezoni.

Druga stvar - keramika povsod? Ti veš, da v tako izolirani hiši niti pri -10 tla ne bojo imela več kot ~25-27°C? Na otip bo keramika takrat glih malo mlačna. Večino preostalega leta pa bodo tla na otip ledena. Preizkušeno, imam talno, v kopalnici keramiko, povsod drugje vinil 2mm. Ko imajo tla 21° je vinil še nekako prebavljiv z bosimi nogami, keramika je ledena.
Če pa jih boš tudi v prehodnem obdobju "na silo" grel na 27°, boš imel v prostorih savno. Premisli o tem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Magic1 ::

Tudi jaz odsvetujem ploščice, vinil se super obnese. Ga imam v dnevni in kuhinji in ne pogrešam parketa, ki sem ga imel vedno prej.
Magic

Gambino ::

Magic1 je izjavil:

Tudi jaz odsvetujem ploščice, vinil se super obnese. Ga imam v dnevni in kuhinji in ne pogrešam parketa, ki sem ga imel vedno prej.


Samo hodit po parketu in vinilu je pa tudi razlika. Pač al hodiš po naravnem materialu kot je les al pa po plastiki. Pa parket je vsaj zame lepši.

Magic1 ::

"Lepši" je odvisno od kvalitete vinila, verjetno najcenejši nima najlepšega.
Drugače je pa tvoj opis parketa bolj primeren v primeru naoljenega, katerega je pa treba zelo pazit. Pri polakirani verziji parketa, je pa razlika minimalna med vinilom.
Magic

energetik ::

Gambino je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tudi jaz odsvetujem ploščice, vinil se super obnese. Ga imam v dnevni in kuhinji in ne pogrešam parketa, ki sem ga imel vedno prej.


Samo hodit po parketu in vinilu je pa tudi razlika. Pač al hodiš po naravnem materialu kot je les al pa po plastiki. Pa parket je vsaj zame lepši.
Hodiš po "naravnem" laku. Ali "naravnem" olju.
In vinil z vzorčno površino (hrapavo) je na otip toplejši kot lakiran parket.

Clubraider ::

Evo, govoril z strojnim projektantom.

Priporoča za mojo kvadraturo (160m2 neto) toplotno črpalko 7kW, talno ogrevanje
in pravi da je keramika čisto super.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

energetik ::

TČ pametna odločitev, za keramiko pa enostavno preizkusi (npr. bos). Lahko tudi zdaj doma v kopalnici. Kljub talnemu gretju tla ne bodo toplejša od tega vsaj od konca marca do konca oktobra, torej vsaj 7 mesecev.

nejcek74 ::

Clubraider je izjavil:

Evo, govoril z strojnim projektantom.

Priporoča za mojo kvadraturo (160m2 neto) toplotno črpalko 7kW, talno ogrevanje
in pravi da je keramika čisto super.

Sem ti ravno to zelel svetovati, projektant strojnih instalacij mora tako ali tako narediti izracun toplotnih izgub, naj ti on naredi se primerjavo porabe za posamezna ogrevanja. Ta izracun imas potem lahko za preverbo pri ponudnikih ogrevanja.

Tac20 ::

Izkušnja iz prve roke glede keramike: vsi so govorili ne dati keramike, bo mrzla itd. V kombinaciji s talnim gretjem nimaš boljšega, pozimi je super, poleti pa nobene mrzlote itd. jaz ves cas hodim bos.

Edino kjer je nisem dal sta otroški sobi in spalnica. Ostalo pa povsod in je super - trpežna, lahko se poliva, maže itd. skratka super je in priporočam vsakemu.

K0l1br1 ::

Keramika je mrzla takoj, ko se izklopi ogrevanje. Ko talno dela, ni faktor.
Mi imamo laminat nad talnim, čeprav vseznalci pravijo, da je izolator.
V glavnem je bedarija prve klase ogrevanje direkt na elektriko.
Če že, potem cca 20 cm estriha, da se preko noči akumulira in podnevi ne dela.
V vsakem primeru pa je bedarija.

darksamurai ::

Res je, ogrevanje direkt na elektriko je totalna bedarija. Dnevno se čudim folku, ki jih nategujejo z raznimi novostmi, kot je npr. prevodna barva.

Trenutna razlika v porabi med TČ in direkt elektriko bi bila 500€ proti 1200€. Čez par let bo elektrika zagotovo dražja in takrat bo razlika še večja, kar pomeni, da se bo investicija v TČ še hitreje povrnila.

Magic1 ::

Tac20 je izjavil:

Izkušnja iz prve roke glede keramike: vsi so govorili ne dati keramike, bo mrzla itd. V kombinaciji s talnim gretjem nimaš boljšega, pozimi je super, poleti pa nobene mrzlote itd. jaz ves cas hodim bos.

Edino kjer je nisem dal sta otroški sobi in spalnica. Ostalo pa povsod in je super - trpežna, lahko se poliva, maže itd. skratka super je in priporočam vsakemu.

Trenutno imam v kopalnici 23°C, kurimo seveda ne. Trenutno ni prav nič prijetno stat bos na njih. Da pa bom to toleriral še v dnevni in v spalnici... Nekdo mora upravičit svoj fail, tudi tako da še nekoga spravi v isti šit.
Magic

K0l1br1 ::

Ploščice niso za po dnevnih prostorih, razen kuhinja in kopalnica. Vse ostalo je bedarija.

Tac20 ::

Magic1 je izjavil:

Tac20 je izjavil:

Izkušnja iz prve roke glede keramike: vsi so govorili ne dati keramike, bo mrzla itd. V kombinaciji s talnim gretjem nimaš boljšega, pozimi je super, poleti pa nobene mrzlote itd. jaz ves cas hodim bos.

Edino kjer je nisem dal sta otroški sobi in spalnica. Ostalo pa povsod in je super - trpežna, lahko se poliva, maže itd. skratka super je in priporočam vsakemu.

Trenutno imam v kopalnici 23°C, kurimo seveda ne. Trenutno ni prav nič prijetno stat bos na njih. Da pa bom to toleriral še v dnevni in v spalnici... Nekdo mora upravičit svoj fail, tudi tako da še nekoga spravi v isti šit.


Ja ce si ti tak debil da se boljse pocutis da bos nekoga drugega zajebal potem sodi to po sebi. Meni ni problem priznati če bi bla stvar bedna, ampak se je izkazala za super zadevo.

Magic1 ::

En posebnež v ljubljani se tudi celo leto okoli bos sprehaja. Njemu je verjetno tud čist cool. Za večino to pač ni ugodje. Ob ogrevanju je ziher fajn, samo mi govorimo o ostalih mesecih.
Za OP-ja pa naj naredi en test, naj gre zdaj v en prostor s ploščicami pri 22°C in naj bo dalj časa tam v nogavicah/bos. Pa naj se zaveda, da so ženske še veliko bolj občutljive.
Magic

Tac20 ::

1. Seveda, da keramika ne more biti isti občutek kot les, govorim o temu, da ni tak bav bav kot ti želijo ljudje vtupiti - glede mrzlote (ki verjetno niso keramike niti preizkusili).

2. Ženske itak skos zebe.

energetik ::

Lej, imam keramiko v kopalnicah. Že marca, ko je temp. ogrevalne vode padla pod 25°, niso bile ploščice niti mlačne več. Sedaj ko ne ogrevamo, imajo 21°C, izmerjeno z IR termometrom. Ko bos stojim na njih, je mrzel občutek. Razen če imaš ti kakšne druge senzorje v podplatih... Sicer pa ima večina folka v kopalnici na tleh keramiko, tako da lahko vsak osebno pogleda, kakašen je občutek, ko se talno ugasne.
Tako da v tem prehodnem obdobju zvečer ogrevam izključno zgornjo kopalnico s fiksno temperaturo vode ~30°C, površina ploščic ima tako okoli 26°C in je z boso nogo mlačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Clubraider ::

Kar se tiče ogrevanja mi je zadeva zdaj kristalno jasna in sem talno ogrevanje na elektriko odmislil.
Tako da bom ogrevanje rešil s toplotno črpalko Daikin 6kW plus tega bo še poleg bojler za ogrevanje
sanitarne vode in pa sistem za hlajenje.

Glede ploščic, pa mislim, da je razlika če so ploščice
položene v starejši hiši, ki ima manj izolacije pod
estrihom, kot pa v novi gradnji, kjer bo več izolacije.

Nevem, predvidevam.

Do zdaj koga sem vprašal, kako je zadovoljen s ploščicami so
vsi istega mnenja kot Tac20. Dejansko se za drugo nebi odločili.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

energetik ::

Clubraider je izjavil:

Glede ploščic, pa mislim, da je razlika če so ploščice
položene v starejši hiši, ki ima manj izolacije pod
estrihom, kot pa v novi gradnji, kjer bo več izolacije.

Nevem, predvidevam.
Verjetno imaš doma ploščice v kopalnici? Verjetno imate vsaj kakšno od kopalnic v 1. štuku? Ali pa vsaj kdo od kolegov. Nabavi IR termometer za 20€ in si sam izmeri. Tudi v starejši hiši v nadstropju imajo trenutno ploščice enako temperaturo kot v super duper pasivni hiši.

K0l1br1 ::

Zaradi izolacije postanejo mrzle samo kakšen dan kasneje.

Clubraider ::

Kako pa se potem parket obnaša?

Fantje upam, da niste jezni...sprašujem, ker ne vem.
Če bi vse to vedel, nebi odpiral te teme.

Sem govoril malo prej z kolegom.

Ima talno ogrevanje in po celi hiši keramiko,
razen v jedilnici in dnevni sobi ima parket.
Rekel mi je, da mu je žal, da še tam ni dal
keramike, ker je full zadovoljen z njo.

Ne vem no, upam samo da za karkoli že se bom odločil,
da bom zadovoljen. :)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

K0l1br1 ::

Malo daj po pameti. Les je les, keramika pa keramika. Verjetno po otipu hitro presodiš, kaj je bolj prijetno.
Tega se drži. Obremenjene prostore in prostore, kjer je voda, ter pred kaminom, keramika, drugje material, ki ti je bolj
prijeten. Keramika to ni. Je mrzla na otip, medtem ko les ni.

Highlag ::

100 Ljudi 100 čudi.

Vprašaj se kako si oblečen doma. Nosiš copate? Kakšne? Hodiš bos? Kot so že napisali ploščice so popolnoma ok ob talnem ogrevanju. Vprašaj se edino a boš ogreval tudi poleti, kar pa spet ni faktor če nosiš copate. Na golo nogo bi pa poleti res bile lahko hladne. Po drugi strani so pa za kratek čas tudi fine, če je res vroče.

Kar hočem povedati je da naredi tako kot ti je všeč. Če bo prehladno še vedno lahko obuješ natikače.
Never trust a computer you can't throw out a window

Magic1 ::

V dobro izolirani hiši prej nehaš kurit, samo moraš računat, da bodo ploščice od tistega trenutka take temperature, kot vse ostalo. Nekateri tukaj ti samo hočemo dopovedat, da ploščica pod 27°C ni prijetna na otip. Če imaš debele štumfe in konkretne copate, je vseeno. Samo glede na to, da bo pozimi prijetno in se boš navadil, bo šok toliko večji, ko boš nehal kurit. Sej lahko daš ploščice skoraj povsod, sam res ne vidim razloga, zakaj bi jih rabil v dnevni in spalnici.
Magic

energetik ::

Clubraider je izjavil:

Sem govoril malo prej z kolegom.

Ima talno ogrevanje in po celi hiši keramiko,
razen v jedilnici in dnevni sobi ima parket.
Rekel mi je, da mu je žal, da še tam ni dal
keramike, ker je full zadovoljen z njo.
Saj sem rekel, pusti ti kolega in se vprašaj, kakšne navade imaš sam. Vzami stol vsedi se v tvojo kopalnico (verjetno imaš ploščice po tleh...) in tako sedi npr. pol ure z nogami na tleh. No, tak občutek bo potem v novi bajti mar-okt ko boš npr. pol ure sedel za mizo pri kosilu. Razen v času vročinskega vala vsaj meni to ni prijeten občutek. Potem si daj pod noge kos laminata/leseno desko/kos vinila in ponovi vajo.
Hočemo ti samo povedat, da pri dobro izolirani sodobni hiši imaš ploščice na otip hladne več kot pol leta, kljub talnemu ogrevanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Clubraider ::

Fantje, jaz vas popolnoma razumem, kaj mi želite povedati.

Zato sem tudi tu, da slišim mnenja drugih.

Načeloma bos doma bolj malo hodim.
Predvidevam pa, da bom v novi hiši večino časa bos.

Bom probal to, da bom v kopalnici sedel bos, pa bom videl, kako je.

Je pa res, da mi načeloma ustreza poleti, ko je vroče, če pridem na hladne ploščice :)

Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

HomeEdition ::

Imam talno gretje, v kuhinji in kopalnici ploščice, v spalnicah in dnevni sobi pa oljen parket...vedno hodim bos (brez copat), ko je bolj mrzlo oz. zdaj v tem prehodnem obdobju seveda z nogavicami, prek katerih nikoli ne čutim "hladu" ploščic - talno gretje imam že od začetka maja izklopljeno, poleti ko hodim brez nogavic me "hlad" ploščic ni še nikoli zmotil...temperaturo v prostorih se trudimo imeti vedno okrog 21C...

lp

Magic1 ::

Mene tudi ne motijo hladne ploščice v kopalnici, za tistih par minut ko sem not, mojo pa že in bi najraje imela kar celo leto ogrevane. Sem ji naštimal dve debele kopalniške preproge in veselo po njih skače.
Ploščice pri 21°C in bit bos oziroma v nogavicah dolgo časa pa te nič ne moti?!? Eskime tudi verjetno nebi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Tac20 ::

Ok Magic1 skupaj smo ugotovili da tebe zelo zebe v noge in da morjo met tla 30C da ti uzivas. Nehaj ze morit

Magic1 ::

A te boli, ko si sedaj ugotovil, da te zebe? :P
Sej v blokih verjetno ni takšen problem, kjer se ponavadi ni šparalo in je velika verjetnost, da je spodnje stanovanje še toplejše od tvojega. Večina v hišah pa imajo pod dnevno klet, torej ko nehaš kurit, so tla konkretno hladna. Daleč od tvojih 30°C, prej 20°C.
Magic

koyotee ::

Kdor pravi, da keramika ni mrzla brez ogrevanja, laže sam sebi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tikitoki ::

Iz izkusenj lahk recem da poleti pti keramiki problema ni. Pa sm zmrzljive sorte. V vmesnem casu,k se ne ogrevas in ni vec vroce zunaj pa ni ravno prijetno.
Sicrr pa je odvisno od posameznika in zivljenskega stila.

Magic1 ::

sej to že tupimo ves čas, da 100 dni v letu pač ni prijetno za večino. Nekaterim tipom je itak vseeno, če bi celo leto po betonu hodil, sam to ni neka sodobna norma. Mislite malo na svojo boljšo polovico pa otroke, edino če imate plane bit celo življenje sami.
Magic
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34864344 (4541) edi123
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21461407 (10531) Lonsarg
»

Talno ogrevanje ali radiatorji

Oddelek: Loža
2215266 (2145) Twixz
»

Talno ogrevanje - da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8538744 (11815) urosh
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11239966 (18933) SmotaniJanez

Več podobnih tem