» »

akku vrtno orodje- kompleti

akku vrtno orodje- kompleti

gregc1 ::

rabim baterisko kosilnico, nitkarco, motorno žago, pa še kaj. rabim nek komplet orodji ki poganja ista baterija. neki sm gledou od bosch-a. mogoče še kaj kvalitetnega? kera druga firma?

https://www.amazon.com/GreenWorks-21332...


pozna kdo to firmo (zgornja povezava)? jaz prvič slišim. je uredu? baterije so kvalitetne? ali je to hofer varijanta?

chort ::

A mora bit nujno baterijska? Če ja, poglej še Makitine igračke, bi pa jaz raje vzel na kabel. Vse našteto je precej energijsko potratna mašinerija...

gregc1 ::

načeloma je trave kar dosti in kabel vlečt po travi je nerodno. (to se sedaj počne) zanimam se za bateriske komplete. 1 baterija poganja več strojev. makito sem gledal in nisem nikjer zasledil da bi imeli neki komplet.

aha. glih zdele sm najdu od makite.

http://www.makita.si/tools/54129/li-ion...

zanimiva zadeva. makita ima ze po defoltu uredu baterije. ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

chort ::

Štekam, zato so kosilnice pri meni še na bencin, motorka pa že nekaj časa na kabel. Mislim da sestavljenih kompletov za vrtna opravila Makita nima, delajo pa vse njihove zadeve z vsemi baterijami z isto voltažo in tehnologijo. Lahko vprašaš na masinca.si, če bi ti kaj sestavili, ali pa kupiš enega od strojev z baterijo, ostale pa brez (se dobijo, ravno zato da ne rabiš kupovat baterij in polnilcev, če jih že imaš). Kosilnica vem da je uporabljala 2x 18v naenkrat, kar podraži zadevo če hočeš da se drugi dve bateriji ta čas polnita.
Makita je na nivoju bosch professional (modre) serije, dewalta, skratka top šit. Baterije so dobre, ampak se kot vse druge starajo z ali brez uporabe. Jih pa dobiš in so sistemske, se pravi ne boš strojev metal stran ker je šla baterija in se je ne da več dobit.

mancini ::

Imaš že kakšne izkušnje s kakšnim strojem na baterije, vsaj z vrtalnikom

koliko minut misliš boš kosil čez 2 leti, tudi če boš malo uporabljal vse skupaj

gregc1 ::

Ima izkušnje z vrtalnuki in še kaj. Makita in hilti imata tako dobre baterihe da čez dve leti še kar solidno dela. V nasprotnem primeru kupiš nove baterije in si spet zmagou za dve leti.


Me bol zanima ce pozna kdo še kako firmo ki to prodaja. Seveda bi bilo fino da se oglasi tudi kasen uporabnik bateriskega vrtnega orodja, in malo pove kako to deluje.

chort je izjavil:

Štekam, zato so kosilnice pri meni še na bencin, motorka pa že nekaj časa na kabel. Mislim da sestavljenih kompletov za vrtna opravila Makita nima, delajo pa vse njihove zadeve z vsemi baterijami z isto voltažo in tehnologijo. Lahko vprašaš na masinca.si, če bi ti kaj sestavili, ali pa kupiš enega od strojev z baterijo, ostale pa brez (se dobijo, ravno zato da ne rabiš kupovat baterij in polnilcev, če jih že imaš). Kosilnica vem da je uporabljala 2x 18v naenkrat, kar podraži zadevo če hočeš da se drugi dve bateriji ta čas polnita.
Makita je na nivoju bosch professional (modre) serije, dewalta, skratka top šit. Baterije so dobre, ampak se kot vse druge starajo z ali brez uporabe. Jih pa dobiš in so sistemske, se pravi ne boš strojev metal stran ker je šla baterija in se je ne da več dobit.




To vids to rabm. Hvala ti za tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

bauci ::

Jst mam vse od Makite: laksarco, kosilnico, motorko, vrtalni stroj, radio+baterijo (luc). Laksarca dela cca 20 minut, enako kosilnica, ki pa rabi dve bateriji. Imam 4 baterije. Baterija se napolni v cca 25 minutah. Zaenkrat vse bp.

gregc1 ::

bauci je izjavil:

Jst mam vse od Makite: laksarco, kosilnico, motorko, vrtalni stroj, radio+baterijo (luc). Laksarca dela cca 20 minut, enako kosilnica, ki pa rabi dve bateriji. Imam 4 baterije. Baterija se napolni v cca 25 minutah. Zaenkrat vse bp.
a lahko poves kasno baterijo imas? Kok mA, koliko casa imas ze baterije. Kako pa kosilnica kosi? Ima dosti moči?

bauci ::

Baterija BL1830 18V 3.0 Ah Li-ion. Komplet imam cca eno leto. Laksarca je OK. Je veliko lazja kot klasicna, ki jo tudi imam. Kosilnica na kolesa je za urejeno travo in redno kosnjo ok in dovolj mocna (malo okoli hise za pokosit). Če pa imas okoli hise bolj travnik kot urejen vrt in kosis enkrat na mesec pol je pa to bolj svoh. Vcasih imajo pri Masinci kaksne popuste in se enkrat splaca kupiti masino brez baterije in kupis baterije posebej, drugic je pa komplet z baterijo bolj ugoden. Ce bos kupil kosilnico in se kaj zraven je zelo dobro, da imas stiri baterije, ker kot sem ze napisal, za kosilnico rabis dve bateriji in je zoprno, ce moras se predno vse pokosis cakati, da se baterije napolnejo.

krneki0001 ::

Kupiš laksarco na bencin. Pa motorko tudi na bencin.

Motorka na baterijo dela samo do prve grče. Ko se zatakne, pobere baterijo zelo hitro.

gregc1 ::

krneki0001 je izjavil:

Kupiš laksarco na bencin. Pa motorko tudi na bencin.

Motorka na baterijo dela samo do prve grče. Ko se zatakne, pobere baterijo zelo hitro.


Po cem sklepas da je baterija takoj prazna ce naletis na grco?

bauci je izjavil:

Baterija BL1830 18V 3.0 Ah Li-ion. Komplet imam cca eno leto. Laksarca je OK. Je veliko lazja kot klasicna, ki jo tudi imam. Kosilnica na kolesa je za urejeno travo in redno kosnjo ok in dovolj mocna (malo okoli hise za pokosit). Če pa imas okoli hise bolj travnik kot urejen vrt in kosis enkrat na mesec pol je pa to bolj svoh. Vcasih imajo pri Masinci kaksne popuste in se enkrat splaca kupiti masino brez baterije in kupis baterije posebej, drugic je pa komplet z baterijo bolj ugoden. Ce bos kupil kosilnico in se kaj zraven je zelo dobro, da imas stiri baterije, ker kot sem ze napisal, za kosilnico rabis dve bateriji in je zoprno, ce moras se predno vse pokosis cakati, da se baterije napolnejo.


No tok se mi ne gre za ceno, ce se odlocim za makito bom kupil najprej kosilnico in pa 4 baterije. potem pa naprej. Hvala ti za tale odgovor. Zelo si mi pomagal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

koyotee ::

gregc1 je izjavil:

Ima izkušnje z vrtalnuki in še kaj. Makita in hilti imata tako dobre baterihe da čez dve leti še kar solidno dela. V nasprotnem primeru kupiš nove baterije in si spet zmagou za dve leti.


Me bol zanima ce pozna kdo še kako firmo ki to prodaja. Seveda bi bilo fino da se oglasi tudi kasen uporabnik bateriskega vrtnega orodja, in malo pove kako to deluje.

chort je izjavil:

Štekam, zato so kosilnice pri meni še na bencin, motorka pa že nekaj časa na kabel. Mislim da sestavljenih kompletov za vrtna opravila Makita nima, delajo pa vse njihove zadeve z vsemi baterijami z isto voltažo in tehnologijo. Lahko vprašaš na masinca.si, če bi ti kaj sestavili, ali pa kupiš enega od strojev z baterijo, ostale pa brez (se dobijo, ravno zato da ne rabiš kupovat baterij in polnilcev, če jih že imaš). Kosilnica vem da je uporabljala 2x 18v naenkrat, kar podraži zadevo če hočeš da se drugi dve bateriji ta čas polnita.
Makita je na nivoju bosch professional (modre) serije, dewalta, skratka top šit. Baterije so dobre, ampak se kot vse druge starajo z ali brez uporabe. Jih pa dobiš in so sistemske, se pravi ne boš strojev metal stran ker je šla baterija in se je ne da več dobit.




To vids to rabm. Hvala ti za tole.


Vsi majo enake baterije, razlika je mogoče par %, MOGOČE!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregc1 ::

koyotee je izjavil:

gregc1 je izjavil:

Ima izkušnje z vrtalnuki in še kaj. Makita in hilti imata tako dobre baterihe da čez dve leti še kar solidno dela. V nasprotnem primeru kupiš nove baterije in si spet zmagou za dve leti.


Me bol zanima ce pozna kdo še kako firmo ki to prodaja. Seveda bi bilo fino da se oglasi tudi kasen uporabnik bateriskega vrtnega orodja, in malo pove kako to deluje.

chort je izjavil:

Štekam, zato so kosilnice pri meni še na bencin, motorka pa že nekaj časa na kabel. Mislim da sestavljenih kompletov za vrtna opravila Makita nima, delajo pa vse njihove zadeve z vsemi baterijami z isto voltažo in tehnologijo. Lahko vprašaš na masinca.si, če bi ti kaj sestavili, ali pa kupiš enega od strojev z baterijo, ostale pa brez (se dobijo, ravno zato da ne rabiš kupovat baterij in polnilcev, če jih že imaš). Kosilnica vem da je uporabljala 2x 18v naenkrat, kar podraži zadevo če hočeš da se drugi dve bateriji ta čas polnita.
Makita je na nivoju bosch professional (modre) serije, dewalta, skratka top šit. Baterije so dobre, ampak se kot vse druge starajo z ali brez uporabe. Jih pa dobiš in so sistemske, se pravi ne boš strojev metal stran ker je šla baterija in se je ne da več dobit.




To vids to rabm. Hvala ti za tole.


Vsi majo enake baterije, razlika je mogoče par %, MOGOČE!



Ma ne vem c je to res. sem meu hoferjevo sraufarco in so baterije crkvale k potekočem traku. Na konc so mi raj dal denar nazaj k pa nove baterije.

krneki0001 ::

gregc1 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Kupiš laksarco na bencin. Pa motorko tudi na bencin.

Motorka na baterijo dela samo do prve grče. Ko se zatakne, pobere baterijo zelo hitro.


Po cem sklepas da je baterija takoj prazna ce naletis na grco?


Iz izkušenj. Imam od milwaukee lisičji rep, fleksarco, vrtalno mašino in vijačno mašino namesto zračne pištole (za gume menjat na avtu, da ima dovolj moči za odtegnit kolo). In vem da če gre zadeva lepo, potem delaš z mašino dolgo časa, če se pa kaj zatakne (recimo kak prezategnjen vijak) pa zelo hitro porabi baterijo.
In pri motorki ne bo nič drugače. Ko naletiš na grčo se ketna zatakne in pobere vso moč motorju že na bencinski motorki, z baterijsko bo pa zelo podobno.

gregc1 ::

No imam kar nekaj izkušenj z motorno žago, in vem da grča ni problem če je ketna nabrušena. Če ni je tudi pri bencinski tank prazn takoj. Sprašujem za baterjisko orodje. Namreč stara mama pri 76 ih letin nima več volje uzdigovat težke kosilnice. Sedaj vleče dva podalška da vse pokosi. A mislis da nebi bilo bolje in lažje da ima na baterijo kosilnico? Žaga bi se pa rabila za kašno vejo odžagat, seveda ne mislim metrou delat z to žago.

koyotee ::

gregc1 je izjavil:

koyotee je izjavil:

gregc1 je izjavil:

Ima izkušnje z vrtalnuki in še kaj. Makita in hilti imata tako dobre baterihe da čez dve leti še kar solidno dela. V nasprotnem primeru kupiš nove baterije in si spet zmagou za dve leti.


Me bol zanima ce pozna kdo še kako firmo ki to prodaja. Seveda bi bilo fino da se oglasi tudi kasen uporabnik bateriskega vrtnega orodja, in malo pove kako to deluje.

chort je izjavil:

Štekam, zato so kosilnice pri meni še na bencin, motorka pa že nekaj časa na kabel. Mislim da sestavljenih kompletov za vrtna opravila Makita nima, delajo pa vse njihove zadeve z vsemi baterijami z isto voltažo in tehnologijo. Lahko vprašaš na masinca.si, če bi ti kaj sestavili, ali pa kupiš enega od strojev z baterijo, ostale pa brez (se dobijo, ravno zato da ne rabiš kupovat baterij in polnilcev, če jih že imaš). Kosilnica vem da je uporabljala 2x 18v naenkrat, kar podraži zadevo če hočeš da se drugi dve bateriji ta čas polnita.
Makita je na nivoju bosch professional (modre) serije, dewalta, skratka top šit. Baterije so dobre, ampak se kot vse druge starajo z ali brez uporabe. Jih pa dobiš in so sistemske, se pravi ne boš strojev metal stran ker je šla baterija in se je ne da več dobit.




To vids to rabm. Hvala ti za tole.


Vsi majo enake baterije, razlika je mogoče par %, MOGOČE!



Ma ne vem c je to res. sem meu hoferjevo sraufarco in so baterije crkvale k potekočem traku. Na konc so mi raj dal denar nazaj k pa nove baterije.


Pusti čungalunga firme, primerjaj bosch, makita, dewalt...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bastadu ::

Julija lani kupil kosilnico Bosch Rotak 43 Li z dvema 36V baterijama in sem preostanek sezone kosil praktično vsak 2-3 dan, super lahka in okretna kosilnica. Edino upam, da bodo baterije zdržale vsaj kakšne 3 leta, ker so sicer drage kot žafran ...

gregc1 ::

bastadu je izjavil:

Julija lani kupil kosilnico Bosch Rotak 43 Li z dvema 36V baterijama in sem preostanek sezone kosil praktično vsak 2-3 dan, super lahka in okretna kosilnica. Edino upam, da bodo baterije zdržale vsaj kakšne 3 leta, ker so sicer drage kot žafran ...


Ali pase. Tudi nitkarca na to baterijo? Kasno baterijo pa mas in pa koliko casa zdrzi?

gregc1 ::

ok. neki sm najdu k mi je dost zanimiu. stihl. pozna kdo to firmo? načeloma firma je vredu samo za akku mašine pa nimam pojma. baterije delujejo uredu?

http://unicommerce.si/media/uploads/pub...

Bud_Bundy ::

Stihl pozna ves razviti svet.... So pojem za motorne žage, servisna mreža gosta, kakšen je aku program pa ne vem:). Sicer pa imaš polno stihl trgovin in greš lahko malo pogledat, ponavadi so v kakšnih kmetijskih zadrugah.

gregc1 ::

motorne žage poznam. sem dosti z njimi naredil. z staro strilarco al pa novo. bencinsko orodje poznam od stila. ne poznam pa baterisko orodje od stihla. zelo se pa zanimam za nakup tega orodja. če ima kdo doma ali kakšnje izkušnje bi bil zelo vesel če bi delil z nami.

bastadu ::

gregc1 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Julija lani kupil kosilnico Bosch Rotak 43 Li z dvema 36V baterijama in sem preostanek sezone kosil praktično vsak 2-3 dan, super lahka in okretna kosilnica. Edino upam, da bodo baterije zdržale vsaj kakšne 3 leta, ker so sicer drage kot žafran ...


Ali pase. Tudi nitkarca na to baterijo? Kasno baterijo pa mas in pa koliko casa zdrzi?

Baterije imam dve 36V 4,0Ah Li-Ion, trajanje 1 baterije je predvsem odvisno od višine trave, mi načeloma kosimo precej pogosto in na kratko, da imamo travni tepih :P Kosim na najnižji višini (2cm), ko je trava visoka mogoče 3-4cm, torej v najvišji sezoni kosim vsak 2-3 dan, trenutno pa ca. 1x na teden. Zelenice imam ca. 450m2 in z 1 baterijo to pokosim bp, seveda če travca ni previsoka, sicer doštukam z drugo baterijo. Kolikor berem ta baterija paše tudi v druga orodja, kot so lakserice, pihalnik listja, žaga za les ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199259 (7364) lopov
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921888 (4340) TheBlueOne
»

akumulatorske kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219413 (12866) 111111111111
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813030 (8348) bozgo88
»

Baterijska rotacijska kosilnica?

Oddelek: Loža
295008 (3838) telexdell

Več podobnih tem